Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 11:55
Előzmény: #7496  Törölt felhasználó
#7500
havi 10% hozzad kepest es a handabandazasodhoz kepest sehol sem vagyok.....
nem fogok linkelni mert nem akarlak megszegyeniteni, hogy a kereskedessel eltoltott eveid gyorsabban valtoznak mint az evszakok...
:)
aki akar utana nezhet....
remelem sikerul megvenned az esest a DAX-ban, jo neked hogy feltalatal valami uj dolgot....
aztan majd 1 nap rajosz.....
addig meg kabitsd a nepet, meg szemelyeskedj...
ja meg reklamozd a talalati aranyod, DEMON...
hatha kuld valaki 1 milkat

egyebkent van listam arrol is hogy miattad hany embert zartak ki.....(de ezt hagyjuk kesobbre)
addig is szugerald es imadkozz a DAX-hoz, vagy nezhetsz valami uj hobby utan...

Legyen szep heted!

u.i.:(beloled eleg volt a hetre)
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 11:53
Előzmény: #7498  Törölt felhasználó
#7499
nem olvastam a hsz-edet de tudom h. nem válaszoltál az eredeti xau/aud vs. xau/usd kérdésemre... :)

Kérsz esetleg külső segítséget ahhoz, hogy mit kellene keresned az Investopedián vagy inkább továbbra is longolod az aranyat xau/aud-ban? :)))
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 11:47
Előzmény: #7495  Törölt felhasználó
#7498
mondtam csak akkor sem figyeltel...
a portfolio verte a Daxli-t es S&P500 es Nasdaq100 teljesitmenyet....
"persze az arany 1 felesleges kacat ami nehany hozapon belul 600 esetleg 800$ lesz miutan kidurran a lufi benne"ez veletlenul sem a Daxra lenne inkabb ervenyes, ha te ezt nem erted akkor kezdhetned az 1*1 helyet az 1+1-el....
;)
ezzel etetnek teged a meg a nepet a nagyok, mikozben vasarolgatnak csendben, bocs hogy elarultam...

nem varok en semmit, azon kivul hogyha nem vagytok kepesek szakmailag hozaszolni dolgokhoz csak szemelyeskedni arra vannak jobb helyek....

investopediarol te szoktal ollozni, meg nalunk nehany gyerek a primary school-bol....
(persze valahol el kell kezdeni....)

mindenesetre, hogy valami pozitivot is mondjak a hsz-rol, legalabb neked sikerult ma feltenned 1 elliotos grafikon-t ebben a forumban ami a forum temajahoz kapcsolodik....
(az mas kerdes hogy a grafikon 1 olyan lehetoseget mutat be amire kisebb az esely,de legalabb a temaba vag!!!)

szoval ezt koszonjuk...
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 11:25
Előzmény: #7250  szarvasvadasz
#7497
Tiedje mester a németeknél így látja a jenkidollárban mért sárgát:

link )
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 10:59
Előzmény: #7494  Törölt felhasználó
#7496
Jaj,pisti

Olyan kevés,vagy mint(inkbább nem is mondom)
Persze,linkelgess csak,de az előzményekkel együtt.
Ott is alulmaradsz,mint mindenben
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 10:22
Előzmény: #7485  Törölt felhasználó
#7495
ha neked olyan jó biznisz a xau/aud, akkor miért várod annyira xau/usd longot? :o)

vigyázz a válasszal, nehogy megint az Investopedián kelljen utánanézned az egyszeregy-nek... Mr. Alapkezelő :ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 10:17
Előzmény: #7491  Törölt felhasználó
#7494
hogy all a havi 10% fixed meg mindig fix???
jovore meg mar 11 ev kereskedesi multal fogsz rendelkezni...
;)
tudom fibonaci....(3,5,8...???)
ugye nem kell linkelgetnem....

esetleg masoljak a leveledbol???
"stilus meg te"
;)
szerintem nezd meg az ertelmezo szotarban a szo jelenteset!!!
persze tudom hozza kellene szokni a ti szintetekhez mert amikor a DAX-li nem akar emelkedni akkor itt rontjatok a levegot....

nehogy 1 nap kideruljon, hogy amirol azt hitettek hogy kereskedes az meg gyenge hazardirozasnak sem felel meg...
a leckekert mindenkinek meg kell fizetni a piacon....
kivetel akik demoznak (szoval lehet hogy te nem fogsz),de ha hazardirozgatsz akkor sokba lesz....
McDee 2015. 04. 17. 10:17
Előzmény: #7487  Tazsomaru
#7493
Az FAA helyett ki kell találni valami mást. link
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 10:10
Előzmény: #7490  pomperj
#7492
Szia,

GDX iden veri az S&P500 es a technologiat is.....

az aranybanyasz es nemesfem portfolio pedig veri a korabban emlitett indexeket meg a Daxli-t Q1/2015-ben....
ahogy a dodo gyengulget ABX is szep lassan kepbe johet, eleg alacsony a koltseguk, mar ugy ertem a tobbi banyaszhoz kepest 10-15% lejjebb van
egyebkent a banyaszok profit marginja evekota nem latott alacsony szinten van....
~1215$ fole megy az arfolyam akkor nem csak fundasan,de technikailag is long jelzest kap....
persze folfele lesznek ellenallasok szepen 1300-1320 majd 1420....de kinek hianyzik gyors emelkedes???
nekem nem, remelem szep hosszan elhuzodo trendet fog vegigjarni az arfolyam.....
(okos penz szepen gyujtoget, majd odaadjuk a hordanak 2-3szoros aron par ev mulva)....
addig meg mosolygunk a fiatal titanokon.....

Pomperj szerintem par orat meger, nezz utana kicsit New Zealand-nak....
en hatalmas lehetoseget latok bennuk a kovetkezo 25-35 evben.....
(alacsony munkanelkuliseg,kedvezo, versenykepes adotorvenyek,nem alakult ki olyan hatalmas ingatlan lufi mint a legtobb G8 orszagban, mert a jegybankjuk szabalyozta a bankok hitelezeset ilyen iranyban, demografiailag pedig a tarsadalom eleg jelentos resze serdulo korban van ~20%

van nehany carry tradem NZD/JPY-ben es van kisebb pozim NZD/CHF-ben is...
olajat en egyelore CAD/JPY-en keresztul kereskedem

a kovetkezo nagyobb piaci osszeomlasnal en jelentosebb reszet a portfolionak NZD-i cegekbe fogom fektetni 5-10% korul, bar meg dolgozunk a reszleteken, hogy mikor es mit erdemes ott venni....
;)

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 09:54
Előzmény: #7489  Törölt felhasználó
#7491
pityukám,

a helyzet sajnos az,hogy stílus-ügyben itt(és bárhol máshol a világban)te MINDENKITŐL csak tanulhatsz,legyen szó bárkiről is! érted,ugye?BÁRKITŐL!!!
pomperj
pomperj 2015. 04. 17. 09:40
Előzmény: #7489  Törölt felhasználó
#7490
A Gold Spot hullamzasa felfele fordulasi erofeszitest sejtet. A Bollinger szalag osszehuzodott, ami eles mozgas elokeszuletet szokta jelenteni. Es az also vonala emelkedesbe valtott.

A GDX tegnapelott betoltotte a marc.5 gap-et.
De tegnap lefordult. Ez fals kitoresnek is ertelmezheto; es ha ma megint alatta zar, akkor a korrekcio meg eltarthat par napig.
Lehet persze visszatesztnek is nezni kitores utan, csak akkor melyre sikerult.

Az aranybanyaszok kozott most a 2 orias, ABX es NEM tartja magat jol, AU AEM mint ellovas kicsit kifaradt a nagy felkunkorodasban.

A korabbi szinten jo GFI viszont mostanaban fundamentalisan alulteljesit, ezert azt levettem a befektetesre ajanlott listarol.

Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 09:12
Előzmény: #7488  Törölt felhasználó
#7489
Meg az hianyozna, hogy toled meg taxisgyuszi-tol kellene stilust
Tanulnom.....
;)
Kuldj neki 1 milkat aztan almodozatok a DAX-rol...
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 08:39
Előzmény: #7485  Törölt felhasználó
#7488
brrr.

ha ezt a stílust le tudnád vetközni...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 17. 08:38
Előzmény: #7486  McDee
#7487
3-6 hónapost néztem, amit pomperj mondott. milyen opciós lehetőséget látsz FAA-OIH párra?
McDee 2015. 04. 17. 07:35
Előzmény: #7481  Tazsomaru
#7486
Igaz, hogy nem egy SPY, de ATM körül májusi lejáratra a bid/ask spread 0,1$ (az algokat rá lehet venni akár kedvezőbb teljesítésre is).
Ezeken a strike szinteken Tegnap 1000-5000 nagyságrendű volt a forgalom. OI rendszerint > 1000 (call @38 20876). Szerintem ez már elég likvid, nem?
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 23:57
Előzmény: #7484  Törölt felhasználó
#7485
;)

nezheted amiben akarod:

EUR,HUF,CAD,CHF,stb.stb...es AUD (en abban nezem amivel a boltban fizetek,t nezheted dollarban, bar nem vagyok biztos ha leugrasz a sarokra venni valamit $-al is fizethetsz...

a zsenialitast hagyjuk, mert hozzad kepest a leggtobb kereskedo zsenialis, szoval ez nem mervado....

az arany pedig evezredek ota a vagyon ill. a penz ertekenek megorzesere hasznaltak, nem veletlenul volt a legtobb fiat currency az aranyhoz kotve a hetvenes evekig...
Svajc 2000-ben hagyta el...
;)

egyebkent csondben megjegyeznem, hogy az AUD eleg komoly korrelacioban van az arannyal...
el ne aruld senkinek...
mert kulnben rajonnek, hogy szinte semmi fogalmad sincs dolgokrol...
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 22:58
Előzmény: #7483  Tazsomaru
#7484
:o)

többször írta korábban, hogy neki mint ausztráliai lakosnak az aranyat leginkább xau/aud-ban érdemes néznie, és akkor már nem is olyan csúnya a chart... :))))

link

csupán egyetlen apró bökkenő van a zseniálisan flawless okfejtésben... sehol a világon nem létezik xau/aud instrumentum, csak a mesében. :Ð))

írtam is neki, hogy akkor a legnagyobb arany longosok az oroszoknál vannak: link ... erre aztán már nem válaszolt semmit. )
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 16. 22:21
Előzmény: #7477  Törölt felhasználó
#7483
"TA alapon is (USD)-ban is long jelzest kap..."

milyen long jelzésre gondolsz?
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 21:43
#7482
Sziasztok,

orulok hogy nehanyatoknak kezd szepen alakulgatni a PBR ill. az olaj pozik....
mindenesetre en tovabbra is ovatos lennek...
szezonalisan meg 1-2 hetig jo....,de mi lesz utana???
a vilag gazdasag pedig lassul....
az oke hogy a USD gyengulhet es akkor a nyersanyagok ara emelkedhet, de olajban 40-60$ kozott tul kinalat van a piacon....
szoval nem art nezegetni a kovetkezo hetekben ill. honapokban a keszlet adatokat....

szoval csak esszel azokkal a longokkal...
:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 16. 21:06
Előzmény: #7474  pomperj
#7481
ez nem oldható meg opciókkal, mert az FAA nem opciózható, az OIH opciói nem elég likvidek.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek