Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2015. 04. 11. 08:37
Előzmény: #7298  emerald
#7300
presze, van ra kereslet, azt nem vitatom, es biztos sokat el is fognak adni(bar ebben mar nem vagyok biztos)
Ok sem lehetnek tul biztosak a sikerben, ha nem az mondjak, hogy hany db-ot adtak el(sot azt titkoljak), hanem hogy hagy perc alatt folgyott el. Ez ugy mokodott, hogy a management megrendelte, hogy 2 ora alatt el kell fogyni, szamoljatok ki hany darabot gyartsunk. Ezt elosztottak kettovel...

En azt vitatom, hogy komoly ember ilyet hord, mar csak a merete miatt is. Hordani tul nagy , hasznalni tul kicsi. Szerintem mar a telefon is kicsi ahhoz hogy szamitogepnek hasznaljuk.

A masik hogy ha 1 uncia arany van az oraban, akkor hogy jon ki a 10000dollaros ar. Persze, sznobizmus, meg markahu, de ennek az ora araban az arany elhanyagolhato. Persze mondhatjuk hogy minden gazdag ember hulye, majd az eladasi statisztikak( ha merik majd publikalni) igazoljak...
buyandhold 2015. 04. 11. 08:26
Előzmény: #7297  buyandhold
#7299
bocs az elso link helyesen:
link
emerald 2015. 04. 11. 08:25
Előzmény: #7296  buyandhold
#7298
Sznob emberekről nem hallottál......?
:)))
Tény hogy én se raknám a kezemre, de aki a márka őrült sznobok annál inkább. Nem is hiszed h mennyien vannak!

Táskát vennél 6000$-ért?!-nem...?-pedig várólista van rá!
Épp ezért, aukción 56000$-is adtak érte.....:o))

buyandhold 2015. 04. 11. 08:23
Előzmény: #7294  Törölt felhasználó
#7297
bocs, de ezen az ebay-es kommenten jot mosolyogtam...latod igy csapjak be az embereket minden szinten. Ha hasznaltal mar ebay-t, akkor tudnad, hogy az ebay mar csak ilyen:
vettem egy merleget a mult heten:
a legolcsobb: 647Ft
link
a legdragabb: 1111Ft
link

vannak akik abbol elnek, hogy ebay-en atvagjak azokat, akik nem tudjak, hogy lehet ar szerint rendezni.
Ez a merleg 20,50-100%~os premiummal forog az ebay-en. Ne es?
buyandhold 2015. 04. 11. 08:03
Előzmény: #7292  fxboy
#7296
mondjuk en vegigolvastam a linket, amit megadtal:

"...az Apple azt nem kötötte senki orrára, hogy mekkora készlettel is készült belőle "

mivel nem robbant fel az arany-arfolyam, igy gyanitom hogy nem tul nagy mennyisegben...

egyebkent ugyes huzas, hogy keveset csinalnak, es bele lehet irni a hirekbe hogy 2 ora alatt elkelt...van akit ezzel meg lehet vezetni...

ha vegigolvastad a linkedet, erdekelne, hogy szerinted epeszu ember ilyet hord (1 napnal tovabb)?
link
Pnorb 2015. 04. 10. 19:32
Előzmény: #7287  felcsorgok
#7295
hy,

rekord termés lesz, ezért nyomták le az árat.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 19:19
Előzmény: #7292  fxboy
#7294
Tegnap felprobaltam a sport es a rozsdamentes acel valtozatot...
A kepernyo gyonyoru, sajnos csak a demo futott rajta,de az is jo pofa volt, ebay-en pedig itt modeltol fuggoen az elorendeles elott 20,50-100%~os premiummal forogtak...
emerald 2015. 04. 10. 19:11
Előzmény: #7291  Törölt felhasználó
#7293
Hmmm, köszi, jól néz ki....;)
fxboy
fxboy 2015. 04. 10. 17:49
Előzmény: #7012  buyandhold
#7292

Emlékszel? Azzal erőlködtél, hogy ki fogja venni ezt a cuccot?

"..... leggyorsabban a legdrágább, 10 ezer dolláros, aranyozott verzió fogyott ki, ez az, amire négy hónapot kell várni ....."

link

Ebben ugye az a lényeg, hogy számítások szerint a felhasznált gld mennyiség látszani fog az árfolyamon is.... - állítólag. :)

Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 11:02
#7291
vigyázó szemetek aranyra vessétek link
eurocent 2015. 04. 10. 07:12
Előzmény: #7288  felcsorgok
#7290
10 éves charton nekem úgy tűnik, hogy eső 4 es hullámot formálja. Egy gyengébb felpattanás után egy 5 hullámos esést valószínűsítek.
Ha megfigyeled 3 éves charton áprilisban általában esik, júniusban emelkedik, utána októberig esik... Lehet, hogy tévedek.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 00:32
Előzmény: #7287  felcsorgok
#7289
Szia,

megint ratapintottal a lenyegre....
emlekszel amikor az AGO es MGX-rol beszeltunk???
ugye az AGO jobbnak nezet ki...es egyelore ugy nez ki, hogy az MGX eli tul, AGO nem biztos....
meg szerencse, hogy a rendszerunk eladasi jelzest adott...
MGX mellett szol, hogy 28% korul benne vannak a kinaiak ( Shougang Corporation) komoly infrastruktualis beruhazasokkal es a ceg reszvenyeinek nagy reszet cegek birtokoljak.....,de mar ebben sincs reszesedesunk...

egyebkent kesz rohej, hogy olyan cegek akik reges regen a szakmaban vannak rekord termelest csinalnak es keptelenek meg breakevenbe lenni, AGO elvesztette 86%-at az ertekenek kevesebb mint 1 ev alatt, a vaserc banyaszok nem a GFC szinteken hanem meg onnan 50%-al lejjebb vannak....
BHP es RIO meg tartja magat,de majd kovetik a tobbieket ok is csak ido kerdese....

en nem azert kezdtem zarni a longokat mert unatkoztam, vagy nem szeretem a hosszan elnyulo bika piacot, azzal lehet a legkenyelmesebben penzt keresni, a problema, hogy a kereskedesi rendszerunk kezdte zarni (adni az eladasi jeleket)...., hogy oszinte legyek en nem merek longot nyitni tul nagynak itelem meg a kockazatokat, ez alol csak az kepez kivetelt, hogy mondjuk regiokat felulsulyozok mondjuk FTSE100 long, Nasdaq100 shorttal fedezve....
itt ugye az ember nem arra kereskedik, hogy milyen lesz az iranya a piacnak hanem arra, hogy egyes regio kepes lesz felul teljesiteni 1 masikat...

olajjal kapcsolatban:
link
38-40$-os break-even ar a leghatekonyabb helyeken
persze a teljes koltseg ugy nez ki 62$ korul lehet...
1,25$-ert/ho pedig taroljak
;)

picit vigyaznek az alj vadaszattal mert nem hullo kesek lesznek, hanem hullo kes keszletek.....
felcsorgok
felcsorgok 2015. 04. 09. 22:30
Előzmény: #7287  felcsorgok
#7288
Ja, és erre a cégre gondoltam így hirtelenjében:

link
felcsorgok
felcsorgok 2015. 04. 09. 22:27
#7287
Lehet, hogy szentségtörés az arany-ezüst topicba ezt felvetni, de a cukor ára elég sokat esett az utóbbi időkben. Nem emlékszem rá, hogy beszéltetek róla, de lehet, hogy tévedek. Ahogy nézem, már lejjebb jár, mint a 2009-es válság idején. Ennyire sok lenne belőle a világban?

link

Én nem is konkrétan a cukorban, hanem inkább az ezzel foglalkozó alul értékelt cégekben keresek lehetőséget.

Na mindegy, csak egy ötlet, akit érdekel, az úgyis jobban utána néz, akit meg nem, az szimplán átugorja a bejegyzést. :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 21:26
Előzmény: #7285  Tibi0002
#7286
;)

szivesen elmondom a velemenyem privatban...
illetve tervezem, hogy csinalok 1 blogot...
nem azert vagyok itt hogy hangulatot keltsek ill. hogy riogassak embereket, csak a velemenyemet mondom el, sajnos sok dologban az altalanostol elege mas velemenyem van....
ez nyilvan nem szerencses...

nem hiszem, hogy a nemesfemekbe fektett tokem ill. a banyareszvenyekbe fektett penz miatt barki is piszkalni tudna...(az ido pedig elobb-utobb eldonti ki velemenye volt kozelebb a valosaghoz)...
engem nem zavar ha valaki long oldalon kereskedik es az se ha tobbseg tovabbra is a reszveny-kotveny portfolios dolgot erolteti...

pedig csak a megfelelo kerdeseket kellene feltenni.....
meg lehet ponzisat jatszani...

en mindenkinek sok sikert kivanok!
Tibi0002 2015. 04. 09. 19:35
Előzmény: #7284  Törölt felhasználó
#7285
Á nem azért kérdeztelek, hogy piszkáljalak vele később. :) De elfogadom, nem kell válaszolni. :)
Nemesfémekbe és fémekbe, olajba én csak alulértékelt vállalatokon keresztül fektetek.
Van egy kevés arany etf-em hedge gyanánt, de el fogom adni, mert még ez sem komfortos....kizárólag a részvények és a cash amiben jól vagyok. :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 18:58
Előzmény: #7278  Tibi0002
#7284
nem szeretnek szamokat mondani, mert sajnos mindig vita es szemelyeskedes lesz a vege belole....

viszont nemesfemekbe valo befektetest mindenkinek ajanlom....
mint ahogy bitcoin-t is a toke 0,3-0,5%-ig....

sokan hiszik en azert fektetek nemesfemekbe mert pesszimista vagyok eppen ellenkezoleg en azert fektetek nemesfemekbe mert hiszem, hogy sikerul a legfontosabb problemakra valamilyen uton megtalalni a helyes valaszt....
;)
pomperj
pomperj 2015. 04. 09. 17:33
Előzmény: #7279  Törölt felhasználó
#7283
Jol esik, orulok hogy paran tudjak hasznalni. Ma az ebedidos trading szunetben megprobalom megcsinalni.

Az EUR/HUF es mas currency temat szarvasvadasz olyan magas szinten csinalja, amit egyetlen banktol se kaphatsz penzert se. Itt ingyen kapod.

Az enyem a kulso szemlelo velemenye: EUR/HUF szerintem igazabol ket tenyezo mozgatja:

1)Negyedev elejen par hetig a Fund-ok tozsdei allokacios penz be-ki aramlasa. Nagyjabol a Mo-on mukodo bankok is Apr, Jul, Okt, Jan. hivjak le a deviza kereteiket az anya bankoktol.
Ha akkor befele megy penz, a BUX es egesz tozsde emelkedik, a HUF arfolyam is emelkedik (mert HUF-ot vesznek), es a ketto (pozitiv visszacsatolasban) erositi is egymast.
Mint mostanaban.

Szerintem ez az 5 eves chart minden lenyegeset elmond errol: egybe esnek a tozsdei es a HUF szelso pontok es trendek.

link

2)AZ USD/EUR. Mivel EUR mostanaban erosodik, hiszen USD korrigal, tehat vele a HUF is erosodik.

3)A sok honapos 302-305 sup/res leszakitva. Meglepetesre a HUF meg mindig erosodhet, akar 285-290 savig is mehet.
magellan2214 2015. 04. 09. 16:58
Előzmény: #7281  magellan2214
#7282
BCN helyett BTC-re gondoltam
magellan2214 2015. 04. 09. 16:48
Előzmény: #7277  Törölt felhasználó
#7281
Fr.orszag sem akar lemaradni ,intezkedik.Cashben fizetes max.1000 EUR,10000 EURnal nagyob havi kumulatív pénzkivételt a bankok kotelesek jelenteni,pénzbeváltok kotelesek a klienseket igazoltatni.
"Majd ha ez is befucsol, ranyomatnak a penzre felhasznalhatosagi idot ugy mint a konzervekre."
BCN kivalo jovo elott all ha ezt igy folytatjak. Mikorra várjátok a cca 1100 usd aranykát,hogy a VIA DOLOROSA utolso allomasat el ne szalaszuk

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek