Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 11. 19:47
#7320
lulo, gyuszi, kisvuk, pomperj...
arra lennék kíváncsi, mi alapján döntitek el, hogy egy piac bull, vagy bear? miket vesztek figyelembe egy befektetési vagy egy spekulációs döntés előtt? egyáltalán milyen meghatározó különbséget láttok a befektetés és a spekuláció között? ha van különbség közte, ez befolyásolja a pénz/kockázat kezelést és ha igen hogy?
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 18:20
Előzmény: #7301  pomperj
#7319
Ez egy igen alapos és hasznos írás volt pomperj. Köszönöm. Aranynál nagyon szép nap volt a pénteki.
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 17:09
Előzmény: #7317  Törölt felhasználó
#7318
'Tiek'-et nem ismerem... van aki ismeri őt? :ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 17:02
Előzmény: #7316  Törölt felhasználó
#7317
Üdv Trollok!
Jöhetek Én is trollkodni ide? Mert látom ketten kevesen vagytok megint. Szerintem kezdjük azzal, hogy a másikat sárbagyalzzuk, bár ez nem újdonság, mivel ez megy hetek óta, majd jöhet a folyamatos lejárató szöveg, a mutogatás, végül pedig addig szekáljuk itt embereket, amíg a többieknek is elmegy a kedvük ide írni.
Hajrá Trollok, Hajrá Trogyula, Hajrá Trolulo! Tiek az összes topik!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 16:49
Előzmény: #7312  Törölt felhasználó
#7316
bs...

felesleges ilyesmire koptatni a billentyűzetet. :Ð
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 16:32
Előzmény: #7309  Törölt felhasználó
#7315
hát persze,ne szájhősködj,hanem cselekedj,lássuk!!!
nem a te stílusod??ha-ha-ha
ha a mínuszolgatás ennyire jól,megy azon se fogsz fennakadni,tedd,csak,amit a nemzet megkíván tőled!
egyáltalán nem érdekel,hogy téged mi zavar és mi nem!
meséld már el,hogy mi az én demokrácia felfogásom,had tudjam már meg én is,ki mástól is természetesen,mint tőled!
szerinted hogy élem meg?ha long van,akkor longolni kell,ha short,akkor shortolni. ne gondold,hogy amit te nem látsz,azt más se!
hány ezer pontot ment a dax,mióta fennen hirdeted,hogy nem kéne az eséseket megvenni?hány pontot is realizáltak azok,akik ezt mégis megtették?merre tart sp évek óta,mióta a barátoddal várjátok a világ végét?
dehogy téved pomperj,sőt te se,ti a tévedhetetlenek mintaképei..
meg hát!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 15:59
Törölt hozzászólás
#7314
fxboy
fxboy 2015. 04. 11. 15:59
Előzmény: #7296  buyandhold
#7313


"....mivel nem robbant fel az arany-arfolyam, igy gyanitom hogy nem tul nagy mennyisegben... ...."

Komolytalan vagy, ha ilyen szarságokat írsz.

Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 15:54
Előzmény: #7310  Törölt felhasználó
#7312
teljes mertekben igazad van....
csak nehogy az investopedia legyen a vege szamodra....
utolag pedig a legtobb ember el tudja magyarazni mi miert van ill. volt, persze nem mindenki mint peldaul te meg CHF story utan se ertetted, hogy en mirol irtam korabban...
es valoszinuleg azt se erted miert probalom felhivni a kockazatokra a figyelmet, persze nagy valoszinuseggel majd utolag megerted...
en nem keresgelek mar jo ideje longokat, amik meg megvannak hagyom futni...

nem hiszem hogy most kellene neki allni tokeattetellel longokat keresgetni....eljon majd annak is az ideje,de nem most a legjobb alkalom.

nem jutottam semilyen kovetkeztetesre, hogy ki hogy kereskedik, igazan nem erdekel...egyebkent ha valaki sikereket er el annak orulok...

megveszuk az esest pedig nem mukodik mindig, persze ezt rajtam kivul meg jo nehanyan tudjak
;)
gondolom neked se fog problemat okozni egy 3,4,5 esetleg 7 vagy 8 standard deviation-os elmozdulas...(tokeattetellel az nem tul egeszseges)
;)
vannak akik a csordaban erzik magukat biztonsagban; es vannak akik pedig a tale risk-et kereskedik, mert a piac azt arazza a legjobban felre tehat ott lehet a legtobb penzt keresni....

hasznalhatod az ivestopediat vagy megkerdezheted a mentoraidat, majd ok segitenek...

Legyen szep hetveged!
fxboy
fxboy 2015. 04. 11. 15:53
Előzmény: #7296  buyandhold
#7311

Én is végig olvastam!
Nem tudom egy hír kapcsán miért kell személyeskedni?
Úgy tűnik nekem más jött le, mint neked. És az nagy baj?
Inkább értek egyet Emeralddal és Kisvukkal ebben a témában, mint veled.

Kb 3-4 hete, amikor betettem a linket, ami az arany piacához kapcsolódik ezen az apple cuccon keresztül, akkor te megtaláltál engem, s azóta bacctacc ezzel a szarral. Marhára nem érdekel, hogy te milyen vekker kütyüt vennél, vagy nem vennél. De jó lenne, ha arról a marha magas lóról nem osztanád annyira az eszedet (mert esetleg elfogy és akkor bajban leszel) s nem sértegetnéd a fórumtársaidat.

Csak pozitívan, ne rántsd fel magadat!
:)



Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 14:53
Előzmény: #7309  Törölt felhasználó
#7310
ne harizz Mester, de megszeppenve kérdeznélek téged mint alapkezelőt: szerinted nem az (volna) a normális, hogy valaki bikapiacon longokat keres, medvepiacon pedig shortokat? :)

Miből jutottál arra a következtetésre, hogy aki a bikapiacot végiglongolja, az majd a medve piacon is longolni fog? :))

gondolkodj picit a válasz előtt, nehogy ismét Investopedia legyen a vége... :Ð
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 13:11
Előzmény: #7308  Törölt felhasználó
#7309
lulo en ha akartalak volna mar jo par honappal ezelott kitilthattalak volna jo parszor....
nem az en stilusom....
bar az igaz, hogy sokszor zavarnak a hsz-id,de vannak akik ertekelik a hsz-id, en a demokraciaban hiszek, na nem abban amit te demokracianak hivsz....

nem kovetelek en senkitol semmit, nem szoktam kovetelni, mert az nem vezet sehova mint a helyre teves sem....

viszont kivancsi lennek hogyan eled meg majd amikor a bika piacnak vege lesz......
mert 1 dologban szerintem nem biztos hogy igazad van....
ez pedig hogy nem pomperj teved, mert a piac sose valtozik, de a resztvevok es a zsebek igen.....,de 1 nap majd megerted hogy mirol beszelek ill. beszelunk......

minden jot neked is!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 12:52
Előzmény: #7307  Törölt felhasználó
#7308
akinek nem inge pisti..
akinek viszont inge pisti.. érted,ugye?

baráti jó tanács tőled? na igen,biztosan erre van szükségem. :)

figyu,komolyan kérlek,tiltass ki,de tényleg,légy szíves tedd meg!! kérlek!!!

előre is kössz

most búcsuzom,de nem azért mert kéred,vagy követeled
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 12:46
Előzmény: #7306  Törölt felhasználó
#7307
nem hiszem hogy nekem kellene le higgadnom!!!

nem utasitgattalak, te probalkozol azzal, meg a helyre tevessel, de ez folott es a stilusod felol is eljart az ido.....

Probalom egyszeruen:

Lulo legyel olyan kedves es fejezd be a szemelyeskedest ill. probalj picit kevesbe serto modon irni ill. hsz-ni dolgokhoz....

kulonbozo emberek kulonbozo toleranciaval rendelkeznek, es nem biztos hogy csak engem zavar a te ál......fut...-od...

ezt barati jotanacskent irtam!!!!

mert a vegen valaki megelegeli esetleg nehany ember akit miattad tiltottak ki csak az alkalomra var, hogy teged is felnyomhasson a moderatornal....
szeretnem ha nem adnal ra okot..., mert nehanyan ahitattal isszak a szavaidat en szeretnem vegignezni, hogy mi tortenik majd amikor veget er ez a bika piac, de ha ilyen stilusban irsz, meg fogsz fosztani ettol az oromtol....,
ezert kerlek az ilyen es ehez hasonlo hsz-kat mellozd!!!!

(#154776) Re: ............................................
Értékelés: +11
előzmény (#154766: asapnet) | válasz erre | csütörtök, 20:38
mínuszoljál csak te genetikai selejt,kívánom,hogy nagyobb örömöd soha ne legyen az életben!
mégis csak kár volt bezárni lipótmezőt!

szánalmas őstulok..
lulo

koszi es legyen szep hetveged ill. szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 12:31
Előzmény: #7305  Törölt felhasználó
#7306
higgadj le pisti !
mondtam már a múltkor is,hogy kit utasítgass,ugye? ne akard,hogy megismételjem úgy,hogy még te is megértsd!

ha nem tudnád,a beach szó már évekkel,ha nem évtizede beívodott a magyar köznyelvbe.

mondjuk ha valakinek nincs alapja helyesírást kritizálni,az pont te vagy-maradjunk ennyiben!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 11:36
Előzmény: #7304  Törölt felhasználó
#7305
lulo fejezd be a szemelyeskedest....
nem hiszem, hogy ez a hsz-odnak volt a szemelyeskedesen kivul mas mondanivaloja....
esoben es este ill. 19.3 fokban nem szoktam lemenni a tengerpartra persze ha te hasznalsz 1 mondatban tobb nyelvet azzal nincs problemad csak ha mas teszi ezt...
;)
mindenki velemenye pedig nem biztos hogy osszhangban van a tieddel, ez azert picit eros...
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 10:37
Előzmény: #7302  Törölt felhasználó
#7304
jesszusom!

ugorj le inkább a beach-re egy kicsit pihenni,mindenki jobban járna..
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 10:12
Előzmény: #7301  pomperj
#7303
szia pomperj,

mi a velemenyed a mexikoiak 100 eves kotvenyerol???
tudtad, hogy tavaly ezzel lehetett a legtobbet keresni???
mi a velemenyed az AIIB-rol?
mi a velemenyed Rand Paul-rol?

olvastad a Bakken field-es hsz-t???

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 10:06
Előzmény: #7300  buyandhold
#7302
Szia,

neha mikor olvasom a hsz-dat offshort jut eszembe....

Mi a velemenyed jelenleg a bitcoin-rol informatikus szemmel???
es mi a velemenyed a kerdeseidrol melyet nekem cimeztel...

Komoly ember ilyet hord, ne haragudj de nem ertem mire akartal erre celozni???

Gondolom hallottal mar az elektromossagrol esetleg a villany korterol???
Azzal is tisztaban vagy, hogy Edison 20 embernek fizetett, hogy tobb mint 20kg-os cuccal (nevezhetjuk akkumlatornak) emberek setaljanak estenkent, hogy nepszerusitsek az egot ill. az elektromossagot...
es mi lett belole....
ha van kedved es idod olvass utana, hogy nem ment minden zokkeno mentesen az elektromossaggal kapcsolatban sem.....

Szerintem a tobbseg tisztaban van azzal, hogy az apple-nal mar csak elorendelni lehet ez 1 marketing fogas es 1 ugyes eladasi technika.....
a tenyen nem valtoztat, megjelentek 1 uj piaci szegmensben es nagy valoszinuseggel az onnan szarmazu penz 80%-at birtokolni fogjak.....

nezzuk meg az altalad felsorolt szempontokat (bar nem hiszem, hogy az apple azert fogott evekkel ezelott 1 ilyen termek fejlesztesebe mert neked vagy nekem mi volt a velemenyunk):

hat en tegnap 10perccel 5 utan amikor felprobaltam 2-ot kozuluk, az a benyomasom:

-olcso legyen???
mellettem balra 1 srac probalta (az itteni vonat/metro dolgozoja, vagy magyarorszagi hasonlattal MAV-os kabatban), tolem jobbra pedig 1 hazaspar probalta azt nem tudom, hogy szallodaba vagy etterembe dolgoznak,de a ruhajuk erre utalt....
szoval 1 premium kategorias termeknek kikialtott dolog amit 1 atlag ember ill. emberek vasarolnak....

-konnyu legyen:

nagyon konyu, ha 1 telefon vagy elektronikus termekhez viszonyitod, en peldaul nem ereztem a kulonbseget a sport es stainless steel valtozat kozott, pedig van nehany gramm kulonbseg...

-kis terfogatu legyen (ez volt a harmadik szempontod):

nekem a kisebb valtozatot eroltette az elado, meg hogy probaljam fol az arany edition-t is...
amikor pedig latta, hogy nem erdekel a kisebb valtozat utana szepen probalta a band-eknel a dragabb valtozatok fele terelni a velemenyem...
szerencsere volt mar dolgom sok salesman-nel, 1 jo salesman pedig barkinek el tud adni barmit....
(ha errol mas a velemenyed akkor meg nem talalkoztal jo salesmannel vagy szelhamossal....)
a teny hogy kisebb valtozathoz elobb hozza lehet jutni mint a nagyobb 42mm-es valtozathoz...(ez pedig a piac velemenye)

Abban pedig egyetertek, hogy a telefonok egyre kisebbek bar az okos telefonoknal mintha a trend a nagyobbak fele menne....es mi lesz ha 5,10 ev mulva az emberek nagy reszenek lesz 1 hordozhato kutyu vagy a karjan vagy a szemuvegeben, napszemuvegeben...ill. 1 osszegyurheto "papir" tablagepe amin kenyelmesebb videot nezni, olvasni, emaileket nezni, vagy valaszolni rajuk.....

nem tudom mi a helyzet mo-on,de itt vannak mar olyan ovodak ahol ugyan olyan kotelezo felszerelesnek szamit 1 adott markaju tablet, apple vagy samsung mint a tornacipo, vagy toltarto az en idomben...

Egyebkent az egyik ismerosom meselte a kislanyarol, hogy vitatkozott az anyukajaval, hogy nem akar gepelni.....
(nem kezzel nem akar irni, hanem gepelni nem akar a gyerek), mert nem tartja gyorsnak es kenyelmesnek (nevezhetjuk a mi esetunkben hatekonysagnak a dolgot)....
es mit tett az en ismerosom Marc, szepen leult a kislanya melle es versenyt rendezett anyuka es a gyerek kozott ki tud gyorsabban informaciot tovabb adni....
a kislany nyert 1 app-al mert gyorsabban olvasott mint az anyuka gepelt....
ez utan pedig nem maradt mas hatra mint le kellett ulni szepen a kislany melle es elmagyarazni, hogy igenis fontos megtanulni gepelni, mert kulonben nem fog tudni helyesen betuzni, es akkor nem lehet majd belole paleontologist, mert a gyerek imadja a dinokat is...(6 eves gyerekrol beszelunk)

a vilag gyorsan fejlodik, sokkal gyorsabban mint azzal legtobben kepesek vagyunk megbirkozni a jog sem kepes vele lepest tartani....

minden dolog annyit er eppen amit 1 masik ember hajlando fizetni erte....
- attol fuggetlenul hogy nekem vagy neked mi a velemenyunk rola....

u.i.:
es lehet kritikaval hozzaszolni az apple termekehez,de a vilag legnagyobb valalata, nyilvan meg van az oka hogy peldaul miert aldoztak 285orat virag ill. meduza fotozasara es miert nem koltottek ezt a penzt arra hogy meg hatekonyabb legyen a battery life...
pomperj
pomperj 2015. 04. 11. 09:44
Előzmény: #7286  Törölt felhasználó
#7301
1)Pillanatnyilag az arany hullam-stukturaja a leginkabb vilagos.

Az (ii) lefele keszen van, es tegnap indult (iii), megpedig nagyon eros felfele nappal.
A legjobb minosegu banyaszokat vettek leginkabb. Amint GLD 1220.3 szint fole megy, mar confirmalodna a bull hullamstruktura; es hetfo-kedden az meg is lehet.
Ha igy van, akkor itt erdemes longra allni. A target ar tovabbra is 1300 korul.

Az ezustnek 17.4 fole kene mennie a kitoreshez, es hogy megerositett (iii)hullamban legyen. A 16.12 low (ii) ponttol nem sok kell ehhez. Mindenesetre elindult; 18.5-19.5 savba varom akkor, ha csak a legvaloszinubben varhato (C) hullam veget nezem. De persze ebbol pozitivabb meglepetes is lehet.

2)A kotvenyeknel most a junk-treassury spread kritikusan erdekes. Ugyanis gyonuoru szep tiszta a hullamstruktura, ide tettem.

link

A lenyeg az, hogy innnen a (3)-nak kell majd indulnia...hacsak a (2) nem kezd komplikalodni (de nem szokott).

Es ha igy lesz, akkor az nagyjabol azt jelezne, hogy menekulnek kifele a nepek a junk kotvenyekbol. Meghozza sokan, kiartoan es jo okkal.
Es ha junkbol menekulnek, akkor...lasd kisvuk velemenye, amit nem ir le, de impikalhato es egyetertek vele.

A Portfolio mai cikke a temarol (a cime plane) jo kis contrary indicator, szoval az is noveli az eselyeket erre a kimenetre. Akkor szoktak ilyet irni, amikor a trendnek eppen vege van.

3)SPY-ban a blogban vazolt 3 alternative struktura mindegyike tovabbra is el.
Ha a (ii) vegehez kozeledunk
Lasd link,

link

akkor jovo het elejen le kell fordulnia, meghozza latavanyosan. A nagy bankok jelentenek Q1-et, akar lehetseges is.

Ha tulmenne 2115 szinten, akkor persze maradna a diagonal valtozat... de az se iger sok jot par het utan.
Es van az egyre hosszabb subhullamokra elhuzodo valtozat; amilyen 2010 augusztusaban volt.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek