Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 11:40
Előzmény: #7339  Törölt felhasználó
#7340
pedig probaltam szepen....

moita is kereskedsz????
;)
van 1 kis qauntum leap 3,5, 8 ev???
demorol nekem kellene meselnem, tenyleg, par honapja meg feltetelezgettel havi 10% fixel???
sot le is vezetted..
;)
meg taxisgyuszi meg is kerdezte, hogy miert feltetelezve...
;)
nem utasitottalak hanem kertelek,de nem muszaly akar linkelhetek is....
hamar handabandazol legalabb vezess rola naplot...
;)
hmhmhm

lehet hogy jobb volna nem kommentalni egymas hsz-at...
;)
Lulo mondtam mar nagy pofara eses lesz ennek a vege...
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 11:35
Előzmény: #7338  Törölt felhasználó
#7339
jól van,akkor legyen pityu :)
holnap már szabad?
ugye tudod,kit kell utasítgtnod,hm?
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 11:32
Előzmény: #7337  Törölt felhasználó
#7338
Lulo nem vagyok pisti!!!
fejezd be a szemelyeskedest legalabb mara, amikor is lenne egy erdekes tema...

koszi

Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 11:11
Előzmény: #7333  Tazsomaru
#7337
8 éve
amennyi időt rászánok
inkább nem éri meg,mint igen

százalékokról,demó eredményekről pisti tud nyilatkozni :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 12. 11:08
Előzmény: #7331  eurocent
#7336
Te is leírhatnád a véleményed. érdekelne.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 12. 11:06
Előzmény: #7330  Törölt felhasználó
#7335
köszönöm a véleményed. ezt majd részletesebben is átbeszéljük. röviden annyit, hogy nálam a hazardírozás, spekuláció, kereskedés egy kategória. nálam ezek mind beleférnek a "játék" fogalmába. ez alapján osztom meg a tőkémet is. csak a 20-25%-ával spekulálok vagy inkább játszom. :) ez soha nem lesz több, inkább kevesebb.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 12. 10:47
Előzmény: #7329  Törölt felhasználó
#7334
szi-szia-szia :DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 12. 10:45
Előzmény: #7324  Törölt felhasználó
#7333
köszi lulo. mióta foglalkozol tőzsdével? hogy osztod meg a tőkét befektetés és speka között? milyenek az eredmények? mennyi időt vesz igénybe a speka? nem összegekre vagyok kíváncsi, inkább %-okra és a véleményedre, hogy megéri a ráfordított időt?
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 10:02
Előzmény: #7331  eurocent
#7332
Már válaszoltam Tazso-nak, abban minden benne van... ha többet írnék csak fecsegnék, abban meg vannak nálam sokkal jobbak. :)
eurocent 2015. 04. 12. 09:16
Előzmény: #7321  Törölt felhasználó
#7331
A téma engem is érdekel, ezért nálam az idő: 1W, 1D, 4H

A választ, magyarul és amennyire részletesen csak lehet kérném:) Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 09:12
Előzmény: #7320  Tazsomaru
#7330
Szia Tazsomaru,

picivel tobb reszre osztanam mint befektetes ill. spekulacio....

1.hazardirozas
2.spekulacio
3.kereskedes
4.befektetes

szemelyes velemeny kovetkezik:

1.(hazardirozas) mondjuk tokeattetellel kereskedni DAX indexet egy 500-2000Euros szamlan, esetleg venni 1 adott ceg reszvenyeibol mert valamilyen csatornabol, tv, radio, interneten valaki azt mondta....
esetleg arany vagy ezust kereskedese napon belul tokeattetellel

2.(spekulacio) 15000-25000Euros vagy $-os szamlan valamilyen feltetel ill. elkepzeles mellett poziciot felvenni 2-10%-os kockazattal...
vagy vasarolni egy ingatlant, annak remenyeben, hogy kesobb magasabb aron kepes leszel eladni...
esetleg a gyermekednel valasztani hogy a masodik ill. harmadik idegen nyelv amit tanuljon az olasz, francia esetleg orosz legyen-e
arany-ezust kereskedese megfelelo pozi meretezessel 2nap-akar 2 ill. tobb honapos trendek....
vagy eppen 1 FX pozi NZD/JPY nem tobb mint 2szeres tokeattetellel....

3.(kereskedes) min. 30-50000$ ill. EUR-os szamla....(ez alol kivetel ha valaki kepes mikro pozikkal kereskedni ugy akar 10k szamla is eleg lehet)
-szisztematikus kereskedes, megadott strategia ill. tobb szamlanal vagy nagyobb szamlannal strategiak kovetese, strategiahoz ill. szemelyiseghez megfelelo kockazat kezelessel, elore lemodelezve, mint 1 uzleti tervnel....

4.(befektetes)
ingatlan, reszveny es festmeny, mutargy, nemesfem is lehet befektetes,de nem mindig az...:
nem befektetes csak ugy venni 1 reszvenyt vagy blue chippet mert az 1 jo ceg es ma eppen ugy gondolom hogy jo aron van (ez hazardirozas), idotol szinte fuggetlenul....
festmeny vetele sem minosul befektetesnek, sot ingatlan sem az mindig....
ha viszont valaki vesz 1 ingatlant 1 olyan orszagban ahol nagyobb gazdasagi novekedes varhato esetleg nem kell tul nagy hitelt felvenni ra, az ingatlant mondjuk az epulet uzemeltetoje garantalatan kepes mondjuk 6-8%-os hozammal berbe adni 3-5 evre....ez minosulhet befektetesnek ha pozitiv cashflow-al parosul es ROI 5-7 ev alatt behozza az ingatlant arat...
festmenynel, mondjuk valaki vesz nehany festmenyt es azt kepes kiadni, berbeadni 1 muzeumnak akik ezert fizetnek, akkor ez lehet befektetes is....
arany ill. ezust rudak tombok vetele is minosulhet befektetesnek, na nem azert mert megvettuk, hanem azert mert ugy hataroztunk hogy a vagyonunk 1 reszet ebben tartjuk...
(idealis esetben, megfelelo vagonkezelessel a vagyonunk ugye novekszik, ha nem is evrol evre egyenletesen,de novekszik az evek mulasaval)...
ha viszont valaki vesz 1 arany tombot hogy azt nehany honap esetleg 1-2 ev mulva 10-20%,30%-al kesobb ertekesitse az csak spekulacio...
gyermekek angol, mandarin nyelv tanitasa, esetleg spanyol (befektetes)
lanyoknal (mandarin nyelv az egyik legjobb befektetes)

befektetesi jegyek vetele sem mindig befektetes (lasd abszolut hozamu alapok)
vagy 1 kotveny-reszvenybol allo portfolio sem minosul minden esetben befektetesnek....
;)
talan csak a helyes kerdeseket kell feltenni!!!

mennyi volt egy atlagos kotveny-resztveny portfolio hozama mondjuk(40%-60%)-os eszkoz allokacioval az elmult 5 evben, 10,15 esetleg 20 evben???
milyen hozamot varok el 1 hasonlo portfoliotol a kovetkezo 1,2,3,5, 10 evben???
milyen DD vagyok kepes elviselni ill. mikor es mekkora jovedelmre van szuksegem a portfoliobol...stb.stb...

Mit gondolsz Roland egy (40% kotveny-60%-os reszveny) portfolio milyen hozamokat fog produkalni????
jovore, utana ill. 5 ev mulva?
milyen eselyt adsz arra hogy maximum 7,5%-os lesz 1 ilyen portfolionak az eves hozama, ill. milyen eselyt adsz annak hogy mondjuk csak 3,5 esetleg 5,5%-os hozamot fog produkalni....
ill. milyen kockazatot vallalsz ill. vagy hajlando vallalni hogy a folso tartomanyban legyen a hozamod????

mi tortenik a piacon jelenleg???
ahoz hogy magasabb hozamot erj el nyilvan hosszabb lejaratu kotvenyek fele kell nezelodnod esetleg US kotvenyeket kell nezned Francia helyett, de 1 esetleges $ gyengules milyen hatassal lehet a kotvenyeid hozamaira...
ugye par hete 25 evnyi hozamot lehetet elbukni a nemet kotvenyeken az EUR/USD-on levo 400pip folotti elmozdulason....

milyen kockazatot latsz abban hogy esetleg evi 5-5,5%-os hozamot vagy kepes elerni....
milyen eselyt latsz arra, hogy 6,12 honapon belul lehet mondjuk 10-15%-os piaci korrekcio, milyen eselyt latsz arra hogy mondjuk a kovetkezo 2,3,5 esetleg 10 evben lehet-e egy 20,25,30,35,40,45,50%-os korrekcio es mi van ha nagyobb lesz,de most ezt hagyjuk....
Hogy fog kinezni a kotveny-reszveny portfoliod ha 26 honap mulva lenne egy 30%-os piaci korrekcio, es az elso evben kerestel 5,5% majd 5%-ot majd 30% DD, hogy fog kinezni 2 evvel kesobb a portfoliod, mondjuk keres 7 ill. 6%-ot az utana kovetkezo evben....
ezeket ill. a leggyakoribb kombinaciok le vannak modelezve...

en peldaul ezert nem latom ertelmet 5,10 eves idotartamban a kotvenyek szerepet ill. ezert cserelnem le a kotvenyeket nemesfemre, konzervativabbaknak, pedig 1-2 even belul 40%-rol folyamatosan csokkentenem a kotvenyek %-at 10-20%-ra....
a reszvenyek ill. a reszveny szektorok ill. azok %-os eloszlasat pedig hagyjuk kesobbre...

Tovabbra is allitom, hogy a kovetkezo 6-24 honapban a nemesfemek vetele majd hosszabb tavon tartasa a portfolioban (5-10 eves) idotartomanyban nagyon nagy valoszinusegel lesz kepes egy atlagos kotveny-reszveny portfoliot verni, felul teljesiteni...
a kerdes szerintem hogy mennyivel????

Te mit itelsz spekulacionak,kereskedesnek, hazardirozasnak ill. befektetesnek???

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 07:53
Előzmény: #7320  Tazsomaru
#7329
Szia Tazsomaru!
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 07:53
Előzmény: #7320  Tazsomaru
#7328
Szia Tazsomaru!
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 07:53
Előzmény: #7320  Tazsomaru
#7327
Szia Tazsomaru!
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 06:59
Előzmény: #7325  Törölt felhasználó
#7326
nekem 200 és 2.000-nél állítom le a gyártást
orvosért kiáltasz,csak sajnos nem hallják meg!már ők is elmenekültek..
menj a beach-re és hívd fel az ott tartózkodok figyelmét is a kockázatokra;cápaveszély,erős hullámzás,napégés,stb,vagy repülgess pomperj-el,vagy mit tudom én,csak ne itt rontsd a levegőt!de mindenekelőtt intézkedj a kitiltásomról-könyörgöm!!!

tudom,nem hiszed,hogy te rontanád a levegőt-most ez következik,ugye? pedig DE!!!

persze,én hát

legyen szép...
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 00:17
Előzmény: #7315  Törölt felhasználó
#7325
;)
valoszinuleg a sajat hsz-ra is szoktam 7-8 minuszt nyomni....(igaz, hogy nekem csak 1 nick-em van), neked hany lulo???
;)
a targyilagossag kedveert nem emlekszem mikor nyomtam a hsz-ra minuszt, pluszolgatni szoktam...
te is kaptal tolem mar parat, van amikor sajnalatbol mert azt lattam hogy valaki miszuszolgatasban eli ki magat,de olyan is volt hogy erdekes dolgot osztottal meg...
sot erre irasban is felhivtam a figyelmet...
nem erdekel hany ezer pontot ment a dax, mert en nem euroban kereskedem,de a heten az SBM tobbet ment mint a DAX az elmult 1-2 evben...
;)
persze amikor a longot irtam (hogy elmeletileg 10000 folott longolni kell 250-300pipes stoppal) akkor meg azt a hsz-omat ferditetek el....,de nincs jelentosege...
aminek van hogy 1 elmozdulasbol mennyit hozzunk el!!!
nem varok vilag veget, mire mennek vele???
kockazatokra hivom fel a figyelmet...
soha nem allitottam, hogy nem tevedhetek, ezt inkabb te probalod magadrol beallitani....
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 20:36
Előzmény: #7320  Tazsomaru
#7324
részemről órás jel napos irányba(meghatározása stratégia elvi alapjai szerint)jelenlegi kép alapján
arany pl-ul sávozás/le-bizonytalan
sp:sávozás/fel-bizonytalan,tetőzés gyanús(2.110 körül tripla csúcs)
dax:határozottan fel
eurusd:le/bizonytalan(1,050 körül dupla alj)
ami itt folyik,az spekuláció,befektetés hosszútávra érték alapon pl: ingatlan,nemesfém,ékszer,festmény,egyéb ingóságok,hosszú a sor
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 20:34
Előzmény: #7322  Tazsomaru
#7323
:)

Ráadásul te nem tudod, hogy engem Kovácsnak hívnak.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 11. 20:08
Előzmény: #7321  Törölt felhasználó
#7322
hát még a szúnyog! :DDD
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 20:07
Előzmény: #7320  Tazsomaru
#7321
ami engem illet, szívesen válaszolok, ha előbb te is válaszolsz erre az egyszerű kérdésre:

Mennyi az idő?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek