Ma áttörte a részvény a mindenkori csúcsát az 5490-et (686,25), nem is kicsit hiszen 5800-on (725) is vásároltak ma. Illetve a mindekori csúcs fölött zárt. A cég kitűnő, az irány egyértelmű. :)
Az ALTEO Group a Domaszék 2MW Kft. megvásárlásával annak közel 2 megawattos domaszéki naperőművének tulajdonosa lett. Az ügylet zárásával bekerült az első működő fotovoltaikus egység az ALTEO Csoport erőművi portfóliójába.A korábban az EOGEN Csoport tulajdonában álló négy, egyenként 495 kilowattos szilícium kristályos naperőmű-egység a Szeged melletti Domaszék külterületén épült meg még 2017 nyarán. A most zárult tranzakcióval az ALTEO megújuló erőművi portfóliójában az alternatív gázos egységek, valamint a víz- és szélerőművek mellett megjelent a naperőművi energiatermelés is.Ez a mostani egy újabb fontos mérföldkő az ALTEO életében, hiszen ez az első üzemelő naperőmű a társaság portfóliójában. Ez az első megvalósult és már termelő, vadonatúj naperőműve a portfóliónknak, amely a tavalyi sikeres tőzsdei tőkeemelés révén bevonzott forrásokra alapozva valósult meg.– emelte ki Ifj. Chikán Attila, az ALTEO Group vezérigazgatója.Hozzátette: a napokban elindított monori fotovoltaikus erőművek megvásárlását célzó ügylet további 4 megawattal fogja emelni majd az ALTEO naperőműves kapacitásait, így várhatóan 2018 második félévében már legalább 6 megawattnyi naperőmű fog a cégcsoport megújuló erőműveket tömörítő portfóliójában működni.A naperőművek előnye, hogy a rendszer kialakítása egyszeri beruházást igényel, majd megbízható módon minimum negyed évszázadon át biztosítja a klímabarát energiatermelést, miközben karbantartási igénye minimális, működtetése pedig távfelügyelettel is megoldható. Szeged és környéke a napsütéses órák számát tekintve az egyik legjobb területnek számít hazánkban – áll a közleményben.A teljes, 2 megawatt kapacitású naperőmű éves szinten mintegy 2400-2600 megawattóra áramot termel majd, amelyet a megfelelő engedélyek birtokában a Kötelező Átvételi Rendszer keretein belül értékesít majd az ALTEO Group a MAVIR részére.A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett energetikai vállalat az elmúlt időszakban igyekezett bővíteni portfólióját napenergiával kapcsolatos projektekkel: novemberben két naperőművet tervező projektcéget vásároltak, a Monsolar Kft.-t és az IT-Solar Kft.-t.
Most már van naperőművi kapacitásuk is. Egyre változatosabb az erőműi portfólió, beindultak a fejlesztések, jön a részvényaprózás, jövőre szerintem újabb tőkebevonás a tőzsdén, ha kitart a piaci jó hangulat.
Alteo Nyrt.
egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).
a menedzsment is jónak tűnik.
ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.
A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.
ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.
Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)
Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.
A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.
A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.
Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.