SPy daytrade A varakozas bejott, be is gyorsult felfele, ez most mar wave(iii) hullam, es tovabbi emelkedes a kilatas. Egyelore maradok a ket (i-ii) hullamparos munkahipotezisnel, ugyhogy legalabb ket (iv-v) hullam jon meeg a vegehez felfele. Talan harom is.
Sziasztok! Ti most a Trump beiktatása utáni időszakban merre orientálódtok befektetésileg? Nekem jelenleg arany - ezüst etf van, glencore, jungheinrich, tencent, alibaba, rwe, eon, mondelez, thales, kazatomprom, ke holdings. A schlumbergerből sikerült rossz ütemben kiszállnom, mert nem bíztam a jó jelentésben. A Tencentben, pedig egy nagyobb csomaggal ragadtam be (10% bukó jelenleg). Gondolkozom a további glencore, eon, kazatomprom bővítésen. Sajna az EU defense cégek már drágák, úgyhogy ezen az áron nem tudom melyikbe érdemes fektetni... jelenleg egy kis Thales van, de nem tudom lenne-e jobb vétel.
SPY daytrade A futures charton SPY emelkedett tovabb, 1-2 ujabb kis fokozatos (i-ii) hullampar lehet ez, az emelkedeshez a 6032 supportnak tartania kellene, es ha igen, akkor begyorsulhat felfele mint (iii). De meg nem erte el a kritikus 6085 kritikus kitoresi szintet, most 6058 korul van.
3)Oil most mar tobbet is esett mint ami eleg volna egy szokasos wave(iv) korrekciohoz; de talan mar megvan, vagy kozel van a (iv) eses vege. . https://imgur.com/a/Nu0pjWZ
Ha ugyanarra a bejelentésre reagáltak akkor hogy lehetséges az , Hogy a GE Vernova 14-én emelkedik Gappel a Siemens Energy pedig 22-én szintén Gappel. Oda 8 nappal később ért el a hír?
Nem mesterseges felhuzas volt, Trump bejelentette a AI csomagot ami egyutt jar a data centerek energia ellatasanak boomjaval, ezert megindultak a nagy turbina gyartok felfele. Tegnap meg ugye jott a DeepSeek bejelentes ami megingatta ezt a hitet. Ezzel egyutt SE re es GE re mar rafert a korrekcio, en is eladtam tegnap a pakkomat, de korrekcio utan vissza fogom venni.
Mindegyik lithiumossal ugyanaz a baj, hogy a globalis lithium keszlet es banyaszati kapacitas nagy tulkinalatot termetett, es mar 1.5-2 eve tulkinalat van. Es erre most, raadasnak bejott Trump is. Az egy kulon baj, hogy sok lithiumos banyaszt mar bankcsod fenyegeti, es ezek hogy megmenekuljenek, kell nekik a bankhitelre a cash, es kenyszerbol egyre olcsobban vagjak ki a piacra a felgyult nagy keszleteiket. Igy aztan ezzel meg gyorsitjak is az arak eseset, es elosegitik a lejtmenetet. . Egyelore en nem latom, hogy 2025 evben ez lenyegesen valtozna, plane nem a szep uj Trump-vilagban. . DE. 1) relative nagy short poziciok vannak a lithiumosokban, pl. ALB es SQM short interest magas, mostanaban 6-7 napi volumen, tehet 13m es 6m short reszveny korul van. Viszont LAC "csak" 3 nap, szoval kevesbe shortoljak. . 2)Azert a mostani nagy ESG "erdektelensegbe fulladas" nem fog orokke tartani, de 1-2 ev azert lesz. Igy aztan most az a sejtesem, hogy a lithiumoso k 2026-7 korul kezdenek visszajonni. Az utolso lithium BEAR market, ALB es SQM bear chart, 2018-2020 kozott 2 ev volt. A ciklus 2-3 ev. Azt gondolom, a legjobb esetben 2025 legvegen kezdodik el egy erdemi recovery. Nem kizart, hogy elobb, de egyelore a hangulat nem kedvez. . https://imgur.com/a/i3Zvfbf
Szia János, LAC--ban itt elégsokan érdekeltek vagyunk, hogy látod most??? /a tegnapi óriás LAC pakkom esését a Kínai menetelés mentette meg.... volt ez már fordítva is a múltban/ Köszönöm, Rray
Megnéztem a Siemens Energy grafikonját ami szintén érdekelt energia oldalról AI-ban. A múlt héten 4 nap alatt felhúzták az árfolyamot 49-ről 60-ra majd most az esés után pont ott áll mint 1 hete 49-50 között. A nagyok tudták ézt a kínai dolgot már 1 hete. Siemens Energyben 1 hét alatt 40%-ot tudtak kaszálni (20% fel 20% le).
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.