Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 kedd, 20:28
Előzmény: #30056  humaNO.ID
:) Tűpontos megfogalmazás. Pont igy vagyok én is. :) 
humaNO.ID kedd, 19:30
Előzmény: #30055  Placi82
Végül is mindegyik neve T-ével kezdődik. :)
Ahogy egy barátom szokta mondani, én mindenre emlékszem, csak mindenre rosszul. De ja vu.
Placi82 kedd, 19:25
Előzmény: #30054  Tibi0002
Akkor osszekevertelek. Bocs. Lehet Tomiba volt. De nem emlékszem. Mindegy :) 
Tibi0002 kedd, 19:11
Előzmény: #30052  Placi82
Csodálkoztam, hogy engem kérdeztél, mert sosem volt Bitcoinom, és nem is gondolkodtam rajta, azaz: összetévesztesz valakivel :) 
szieszta kedd, 18:44
Előzmény: #30052  Placi82

Ez nem a minőségről szól, hanem a spekulációról. Nagyon sokan vannak, akik az árfolyam növekedésben érdekeltek.
„Az ár, amit megfizetsz, az érték az, amit megkapsz,”
Placi82 kedd, 18:22
Előzmény: #30051  szieszta
Azért kérdeztem Tibi0002 öt mert emlékeztem hogy, nagy Bitcoin befekteto. És gondoltam tanulunk. Mert a Szabó Dávid a "fizikus" is az ether algoritmusat dicsérte nagyon, és a sokféle felhasználási lehetőséget benne, mint a legjobb blokklancu kriptodeviza. 
szieszta kedd, 17:20
Előzmény: #30046  Placi82
Szerintem nem sokan tudják a különbséget az ETH és a BTC között. Egyszerűen a BTC az öregebb és a csapból is az folyik. A reklám a fontos, főleg olyan dolognál, ahol nincs megfogható érték, csak a hit, hogy valaki majd hajlandó lesz drágábban megvenni.
Ráadásul egyszer már volt Budán kutyavásár, közel 20 ezres árral és azóta már a sebek is begyógyultak.
Nekem a látszat ellenére nincs bajom a bitcoinnal, csak a köré felépülő spekulációt látom huncutkodásnak.
A reklámszlogen, a fizetőeszközről már elcsépelt volt, most bedobják a digitális aranyat, "ki ne add a kezedből", "látod a nagyok is zsákolják". Ez csak arra megy ki, hogy a nagyok minél több semmit nem érő dollárt kaszálhassanak.
Boole kedd, 15:57
Előzmény: #30038  Tibi0002
A megérzés az emberben maradt állati ösztönből fakad (7. érzéknek is hívják, csak tudnám, hogy melyik a másik 6:)). Az ember is az állatvilág része. Az állatok alapvetően nem tudják, hogy mi nem az állatvilág részei vagyunk. Ráadásul az ember az egyedüli lény a földön, aki születése pillanatától és tudatára ébredésétől már tudja, hogy az élete egy napon véget fog érni. Az állatok az életük végén ösztönszerűen érzik, hogy valami nem kerek és hamarosan valami fog történni (már az az állat, amelyik nem hirtelen megy az örök vadászmezőre). Darwin tökéletesen írta a Fajok eredetében a jegyzetei között, hogy "az ember mindenevő, inkább ragadozó".   
Placi82 kedd, 15:46
Előzmény: #30041  humaNO.ID
Plusz még egy közös pont, barátom! Te pszichológiat szereted, én meg a filozófiát. :) 
Tibi0002 kedd, 15:43
Előzmény: #30046  Placi82
Gőzöm sincs. :) 
Placi82 kedd, 15:41
Előzmény: #30043  Tibi0002
Igazad van. Én is be vagyok szarva amúgy hogy akkorát bukok majd mint Rottenbiller! Én állandóan kételkedek magamban. És mivel most nem értem a folyamatokat a piacon és a megérzésem is csak hosszabb idotavra jeleznek. Ezért vagyok a partvonalon, már legalább 2 hónapja. És csak eseti dolgokat kötök. Úgyhogy unom is magam rettenetesen. De legalább jobban odafigyelek a gyerekre :)) 
Placi82 kedd, 15:37
Előzmény: #30043  Tibi0002
Amúgy egy kérdés, akkor hozzád! Áruld már el hogy miért a bitcoin a star, mikor az Ethereum algoritmus nahysagreendekkel sokkal jobb, és sokkal több mindenre lehetne használni a jövőben, és nem csak "okos szerződésekre". Tényleg érdekel mi az oka? Mert szerintem az ethereumban nagy potenciál van. 
Tibi0002 kedd, 15:36
Előzmény: #30040  Placi82
Ok, nem zárok ki semmit, hisz az logikailag hiba lenne részemről.
Placi82 kedd, 15:33
Előzmény: #30037  kozi723
:)) 
Tibi0002 kedd, 15:33
Előzmény: #30041  humaNO.ID
Az elmúlt 13 évben soha, sehol nem olvastam, vagy senkitől nem hallottam olyat, hogy a megérzéseire hallgatva tartósan felülteljesítette volna a piacot. Volt olyan részvényem, (Gulf Resources), ami a megvétele után 10 nappal napon belül ugrott 100%-ot, így 10 nap alatt 100% hozamot realizáltam vele. Szintén egy kínai céget egy nappal azelőtt adtam el, hogy 30%-kal zuhanni kezdett, és utána már nem állt meg a lejtőn. De ezeket a puszta valószínűség hozta. 
Placi82 kedd, 15:27
Előzmény: #30034  szieszta
Opus 150 nel elkezdenem venni:) 
humaNO.ID kedd, 15:23
Előzmény: #30029  Tibi0002
Alapvetően és általánosságban hiszek a megérzésben.
A megérzés és intuíció valójában olyan tapasztalatból fakad, amit nem tudsz szavakba önteni. Ennek van pszichológiai bizonyítéka, tehát nem fikció. Egyik híres kísérlet az Iowa kártyás kísérlet.
Az intuíció akkor működik (és az a valódi intuíció), amikor nagymennyiségű tapasztalatra épül. Ráadásul nem mindenki intuitív típus, ez meg a személyiségtípusodtól függ.
Sokan megérzésként azonosítanak random ötleteket. Ez nem nem működik. De vannak olyan személyek, akiknél nagyon jól beválik.
A szakirodalom azt mondja, hogy a legjobb eredményt egyébként az intuíció és az elemzés kombinációjával lehet elérni.
Így végső soron mindenkinek igaza van :).  
Placi82 kedd, 15:23
Előzmény: #30038  Tibi0002
Akkor én itt vagyok:)) Kiskorom óta nagyon raerzek dolgokra. 
Placi82 kedd, 15:21
Előzmény: #30032  szieszta
Nem találtam el a tetejét, mert argameddont vártam. De mikor bejott ez a jegybanki Fed fiskális politikája. És kijelentettek hogy mindent és bármit megtesznek, akkor azt nem hittem el hogy ezt megcsinaljak, hogy tényleg ilyen hülyék, de nem kalkuláltam avval hogy nagyobb baj van a vilaggazdasagban mint amit gondoltam. És tényleg ratoltak meg az addigiakon felül (QE program havonta kb 60 milliárd usd 5 éven keresztül) még 7000 milliárd usd-t!!!?!!!!!! . Agyam eldobtam!!!  Szóval mire ledobbenesembol felocsudtam április közepe volt! De így se volt rossz buli:)) 
Tibi0002 kedd, 15:17
Előzmény: #30036  Placi82
Ezzel a nem rövid múlttal viszont csodálkozom, hogy megérzésekről írsz. Senkiről nem tudok, akinél ez működött volna.
kozi723
kozi723 kedd, 15:16
Előzmény: #30032  szieszta
Kicsit a számból vetted ki a szót. Azóta üresek a polcok, hogy elküldted a feleségedet vásárolni :))) (bocs, nem lehetett kihagyni)
Placi82 kedd, 15:13
Előzmény: #30033  Tibi0002
2009 február. Mikor azt olvastam hogy mindenki meneküljön a tozsderol:) 
Placi82 kedd, 15:11
Előzmény: #30031  szieszta
Ezt én is így gondolom a bitcoin rol, de én például azért nem shortolom, mert tudom hogy az emberi hitnel, és butaságnak nincs nagyobb erő a világon. Szóval nem szabad vele szembe menni. Mert lehet az akár a mostani 10 szeresse is. De ha már decentralizált, véges termékről beszélünk, amit nem lehet inflalni, stb. És emiatt még a bányász költségek növekedése miatt1 usdrol felment kb 20.000 ig. Akkor az arany ami szintén véges, nem állítható elő csak banyaszattal szintén, ami mögött munka van és vagy 3000 éve fizető eszköz, és szintén decentralizált, és akár patagoniaban is azonnal bevaltanak egy 100 grammos argor heraus aranylapkat azonnal. Akkor ebben a kamatmentes verzivataros időkben miért nem ment fel legalább 100%ot?. Igen a manipuláció az egy fontos tényező. Pár ember birtokolja a bitcoin ok nagy részét. És sztem az aranynal is ez van, csak ott nem a felfelé akarják tolni az árfolyamot 😉
szieszta kedd, 15:10
Előzmény: #30030  Placi82
Én meg voltam győződve, hogy az opus nem tud bemenni 400 alá és úgy látszik, nem én voltam az egyetlen. Még szerencse, hogy lölö-t elvből kerülöm, így kimaradtam a felívelésből, de a zuhanásból is.
Tibi0002 kedd, 15:10
Mikor kezdtél tőzsdézni? Utána leírom, miért kérdezem.
szieszta kedd, 15:06

Akkor gondolom konzervekkel teli az éléskamra, közben a boltok polcai roskadoznak a friss áruval.
A VIX még megvan? vagy sikerült márciusban kidobni? :-)
szieszta kedd, 15:00
Előzmény: #30026  Placi82

Természetesen jó, ha valakinél van a megérzés és az jól is működik. Ezt nagyon sok ismerősömtől hallottam, hogy véletlenül sikerült beleugrani egy egy bomba üzletbe. Azzal már ritkábban dicsekednek, ha rossz lóra tettek a megérzésük miatt.
Az utóbbi időben meg nem lehet már semmire sem hagyatkozni. Sem a megérzés, sem az elemzés nem garancia semmire sem. Tíz-húsz bálna uralja a piacot, meg persze a robinhoodosok.
Nemrég fejemhez vágták, hogyha nem hiszek a bitcoinban, miért nem shortolom. Hát azért nem, mert én úgy érzem, egy két coinbáró manipulálja  a piacot. Maszek tőzsdéken tolják a wash tradinget, mindig oda rakva az árfolyamot, ahova akarják. Nagy segítség ebben a tether, amiből fedezetlenül gyárthatnak bármennyit.
Közben hirdetik, hogy gyűjteni kell, el ne add, mert ez milliókat fog érni.
Placi82 kedd, 14:57
Előzmény: #30029  Tibi0002
Nagy tisztelettel, de ez nem egészen így van. Ha valaki ész nélkül csinálja, szinte vakon, akkor igazad van. De ha használja az eszét és a megérzéseit és kombinálja őket. Akkor az jó lesz! De azért írtam, hogy kell egy ösztön is. Én mar január végén mondtam a feleségemnek hogy vásároljon élelmiszert mikor olvastam hogy a kínai kormány titkolja a covid öt. Tudtam hogy baj lesz. Ő konzervet stb vett én meg VIX et :)). Sokat kell olvasni, de a dolgok mögé látás, na az a legfontosabb!!
Tibi0002 kedd, 14:48
Előzmény: #30028  Boole
Szerintem meg pont nem szabad ilyesmire hallgatni, mert az hozza a szép nagy bukókat a friss tőzsdéző generációknak. A kezdeti nagy nyerők után elkezdik azt hinni, hogy ez a megérzés miatt van, pedig csak a valószínűség hozta az eredményt. Később ugyanez a valószínűség már ellene fog dolgozni, hogy az átlaghozam felé terelje. 
Boole kedd, 14:39
Az a legfontosabb, a súgó a füled mögül. Mindig hallgass rá.
Placi82 kedd, 14:33
50%ot.A % lemaradt :) 
Placi82 kedd, 14:32
Előzmény: #30022  mr_bob
Tapasztalatom szerint, kell a tozsdezeshez ez egy 6.ik érzék , egy "megérzés" ! Így utólag rájöttem milyen tök buta voltam, Humanoid, pomprei, stb.... hez képest, de én évente nem 50-ot értem el, hanem többet évente. Olvasgatom a híreket, és mikor azt olvasom például, hogy a bányász cégek milyen nagy bajban vannak 2015 végén. Mit csinálok?? Rögtön nézem melyiket kell megvenni. Ki választom az anglo americant, nézem a fundát, és szimpatikus. Ráadásul 1 tizedere esett le pár év alatt. Na akkor jön a megérzés, hogy ezt kell venni, mint a villámcsapas.Ez csak egy igaz példa. Igaz a banki bróker ismerősöm, nagyon lebeszelt akkor róla így sajnos, csak a 20-25% at tettem rá mint amit eredetileg szandekoztam. Na azóta csak magamra hallgatok, bár mindenki gondolatát, írását, nagy alázattal olvasom, és mérlegelem. Szóval olvasni nagyon sokat kell szerintem is, de kell a megérzés is. 
boxika kedd, 14:14
BP - ma jelentett, első ránézésre a számok jók, mégsem bír emelkedni, pedig sok éves minimumon van. Lehet venni kéne osztalékért és egy esetleges olaj szektor felpattanásért. 
mr_bob
mr_bob kedd, 12:19
Előzmény: #30023  Boole
köszönöm szépen!
Boole kedd, 12:15
Előzmény: #30022  mr_bob
Szerintem kezd el olvasni az alábbiakat, néhány hasznos dolgot olvashatsz és legalább ingyen van. Főleg a 
VÁLLALATOK KIVÁLASZTÁSÁNAK és ÉRTÉKELÉSÉNEK LÉPÉSEI részt. Jó tanulást! 
https://boole3.webnode.hu/
mr_bob
mr_bob kedd, 10:14
Előzmény: #30021  Tomibá
köszönöm a választ! a könyvnek utánanézek (bár most van a polcon 4-5 könyv, amelyen soron vannak)
Tomibá kedd, 10:06
Előzmény: #30019  mr_bob
Hat ez az h nem tudod biztosan, hogy mekkora emelkedes lesz a cegben.
Amit tudsz az a multban levo adatok, az hogy megnezed 1 ceg P/E erteket, esetleg tartozasat en nem neveznem ertek alapu befektetesnek...meg talan szerencse jateknak se...
Azt igen is meg tudod vizsgalni h az elozo negyedevek eredmenyei hogyan alakultak, es fel tudod merni nagyjabol h eppen ill. az elmult negyedevekben milyen kihivasokkal nezett szembe a vezetoseg es erre milyen lepeseket tettek....
Ha mondjuk belemerulsz 1 szektorban...lasd en 2015-ben belemerultem az arany es nemesfem banyaszokba ill. az ezekkel foglalkozo cegek elemzesebe akkor idovel 2-3-5 ev alatt ha nem is tokeletesen, de egyre jobban fel tudod merni a cegek helyzetet, erteket,problemait es lehetosegeit...igy konyebben tudsz megfelelo dontest, jobb dontest hozni...
Mondhatnam h a vilagon tobb szaz ceg foglalkozik ertek alapu befektetessel, es tobb 10 ill. szaz-ezer ember...Na most kepzeld el hogy olyan emberekkel cegekkel versenyzel aki mondjuk heti 20-40orat minimum ezekkel a cegekkel foglalkoznak, cegeknel 1 ember 5-20ceg elemzesevel foglalkozik, tudja szinte oda-vissza nem csak a cegek eredmenyeit, kihivasait, de az elmult 2-3 ev ill. ezeknek a negyedeveknek az osszes jelenteset es penzugyi mutatoit...
Amiben elonyod van h kisebb tokevel kereskedsz, es nem kell elszamolnod a fonokod fele ill. nincs rajtad nyomas hogy eredmenyt erj el...viszont fizetest se kapsz a munkadert idodert....
es igen el lehet erni hosszabb tavon 20%-os/ev profitot atlagosan, en peldaul az aranybanyaszaimmal ezt elertem tobb mint 5 even keresztul...
Egyetlen dolog biztos ill. amit nagy valoszinuseggel ki tudsz szamolni ill. fel tudsz merni mar ha veszed ra a faradsagot az pedig a kockazat!!! az osszes tobbi csak becsles ill. lehetseges kimenetel.
Ha veszel 2000$-ert INTC akkor mondhatjuk nagyon nagy valoszinuseggel hogy 2000$-nal tobbet nem veszithetsz, legalabbis ha nem hitelre veszed es a szamlavezetesi ill. broker koltsegeid alacsonyak.
Szerinted honnan van nagyobb eselye az INTC-nek 20-30%-ot emelkednie 42$-rol vagy esetleg 35 vagy 25$-rol vagy 50%-ot?
Persze a masik oldalon ott van hogy leeseik-e az ar addig ahol a veteli arad van...
az elektromossaggal kapcsolatban, sokaig azt hittem a gazdasag motorja, vere az olaj...de ra kellett jonnom hogy 10 emberbol 9 az elektromossagot valasztana ha az olaj es elektromossag kozott kellene valasztania ...
en a helyedben elolvasnam Nicolas Darvas hogyan csinaltam 2millio$ a tozsden cimu konyvet, mert lehet h az elejen magadra ismernel es az is lehet hogy nehany evet megtakaritana neked a tanulasi fazisbol...
(persze ez is csak szemelyes velemeny)
humaNO.ID kedd, 09:45
Felmerült az utóbbi időben az IT, EV kérdésköre, de ezt tágíthatom a growth cégek körére.
Nem vitatom, hogy a jövő az alternatív hajtású autóké, illetve a net és IT alapú világé. Ugyanakkor érdemes szem előtt tartani, hogy egy részvény árazását nem az indokolja, hogy lesz-e növekedés az adott szektorban, hanem a profit.
A kettő pedig nem jár feltétlenül együtt. Kiváltképp a fent említett két szektorban. Ahhoz, hogy profitot hozzon a cég, védhető versenypozícióval kell rendelkezzen. Kérdezem, hogy biztosak vagytok-e abban, hogy az EV szektor piacszerkezete olyan lesz-e, hogy a mai szereplők profitábilis versenypozícióban lesznek, és ráadásul még védhető is lesz-e a pozíciójuk. Gondoljunk bele abban, hogy egy tizede annyi alkatrészből álló meghajtás piacára nem lépnek-e be könnyen új szereplők? Vagy nem modulárisak lesznek a jövő autói, ahol a piacon rengeteg beszállító lesz, az OEM-ek meg csak összeszerelnek kis profitmarzzsal.
Szóval azt látni kell, hogy a jelenlegei EV és IT lufi valójában egy reményre épül (legyártottt ingyenpénz alapokon megtámogatva), de egyáltalán nem biztos, hogy vannak fundamentális alapjai, még akkor sem, ha 10 év múlva csak EV autók lesznek.
Ugyanez a véleményem a legtöbb IT cégről. Mondjuk a semiconductor szektor egy kicsit más szvsz, azt nem mosnám ebbe bele.
mr_bob
mr_bob kedd, 08:12
Előzmény: #30016  Tomibá
köszi a választ! én még elég kezdő vagyok (gondolom ez már kiderült :D), szóval lenne pár kérdésem, ha nem gond.
- honnan tudod, hogy 50-100% potenciális profit van egy cégen?
- ahol ilyen mértékű növekedés várható, ott nem jóval magasabb a kockázat? (pl: könnyebben feleződik a pénzed rövid idő alatt)

a cloudos témában egyetértünk, ez a jövő (jelen). a subscription alapú business model meg kicsit olyan, mint a játéktermek, hogy általában a bank nyer (elég, ha pár hónapig alig használod őket, vagy elfelejted lemondani, stb.). wdc és ntap van nálam figyelőlistán ezen szektorból. a másik nagy durranás (ez is inkább jelen, mint jövő) szerintem az 5g, gyakorlatilag már lassan az óvodásnak is lesz okostelefonja és a kávéfőződnek is ip címe. ezen szektorbeli figyelőlista: t, vz, csco, chl. szerintem az internet ma már inkább (modern) közműnek számít, legalább olyan fontos, mint hogy legyen melegvíz és áram :)
willy_long
willy_long kedd, 05:34
RIG 10/02 én jelent. Lehet h pozitív meglepetés lesz?https://finance.yahoo.com/amphtml/news/transocean-rig-expected-beat-earnings-163104339.html
Tomibá kedd, 03:09
Előzmény: #30010  mr_bob
Na ez az h minden kereskedesed nem fog hozni 20%-ot!
Szoval ertek alapon akarsz befektetni, mondjuk itt mo-i forumon Tibi ill. felcsorgok ebben eleg ott van bar hozam felcsorgok gondolkodasa ill. befektetesi stilusa kicsit kozelebb van. Pomperjnek is vannak jo meglatasai ertek alapon de o nem csak igy fektet be ill. kereskedik.
Boole pedig nem csak ertek alapon de kereskedesi tapasztalataval is nagyon ott van, ot szemelyesen is ismerem; es ha fundara vagyok kivancsi Boole-t majdnem mindig megkerdezem, legalabbis az utolso par evben.
En nem szeretek olyan ceget vasarolni ahol a lehetseges profit nincs min. 50% de a 100% vagy tobbet jobban szeretem, miert is?
Hat mert ha abbol a 100%-os profit varakozasbol csak 40-60% jon ossze akkor nem feleslegesen pazaroltam az idomet ill. kockaztattam a tokemet.
Nem allitom hogy momentum alapon nem megyek bele olyan kereskedesbe ahol csak 20-25%-ot keresek de nem ezzel a cellal vasarlok.
Azt ertem hogy a szektor legnagyobb es talan legerosebb ceget akarod megvenni.
Azt is ertem, hogy most ugy gondolod h 20%-os profittal megelegednel 3 ev alatt; de megelegednel 5 ev alatt is ezzel? es akkor is ha kozben mondjuk nem 20-30%-os eses lesz meg innen hanem 50% ill. tobb?
Nem ertek az IT-hez es a chip gyartashoz sem, amit tudok h az elmult evekben a memoriakat gyarto NVDIA ill. a felho alapu cegek mentek nagyot...miert is???
hat Stanley D. hozott talan 1 eve 1 statisztikat hogy az elmult 2 evben tobb fotot keszitetunk mobilon mint az azt megelozo idokben osszesen!!! es a fotokat videokat es fajlokat tarolni kell valahol, amiert az emberek hajlandoak fizetni (5 eve eszembe se jutott volna fizetni a kepeim, videoim es fajlaim megorzeseert).Majd 2-3 evvel ezelott mar havi 1-1,5$-t fizettem ezert, nehany honapja pedig mar havi 6$-t fizetek....talan nem en vagyok ezzel egyedul igy...
mas az elmult 3 evben 2 laptopot vettem az egyik talan 1200-1300AUD volt kb. 12-15honapja...jelenleg ezt a gepet ujonnan 700-900$ kozott megkaphatom, de az enyem ugy mar hasznalt tehat 400-500$-nal tobbet nem er...viszont 23 honappal ezelott vettem egy 3500$-os gepet, 32GB-os RAM, ha ma ugyan azt a konfiguraciot szeretnem ujonnan megvenni 6200-6500$ folott van az ar; ha azt nezzuk h az enyem hasznalt akkor kb. ugy a 85-95%-at megorizte az ertekenek ez a gep...de nem a benne levo chip miatt hanem a RAM miatt...
es lehet h tevedek h iden a tobbseg nem 1 uj laptopra fogja kolteni a penzet...; mert az is lehet h mivel egyre tobb ember kenyszerul otthonrol dolgozni, vagy esetleg az allamok elkezdenek ado kedvezmenyeket adni az uj szamitogep vasarlasra ezert gyorsan fordul innen, de ha tori azt a 42-40-es szintet akkor nehany honapon belul a 30-32$-os ar sem kizart...
Mar tobb mint 6 honapja varok turelmesen hogy a Gazpromba ujra vissza szallhassak, mert marcius vegen 3-4 centel lemaradtam arrol hogy ujbol birtokoljam 4$-rol....
az alap otlet az volt hogy 4$-rol konnyen elmehet 6-7$-ra sot tovabb is de addig eleg valoszinu, kozben szep osztalekot fizet es ugy gondoltam hogyha a ceg a 4$-os ertekrol esne tovabbi 30%-ot akkor is ot ev allat az az idore kifizetett osztalekok majdnem 0-ra kihozzak ha az osztalek adot is szamolom...(szoval aranylag kis kockazat)....
Valoszinuleg iden es jovore is fognak az emberek futeni eu-ban, mikozben epiti a Gazprom a vezetekeit Kinaba...szoval ha nincs is teljesen monopol helyzetben de a piac egy nagyon meghatarozo szereploje...(szamomra Gazprom 4$-on ertek)...INTC 42$-on nem tudom, talan 30-32$-on gondolkodnek rajta...
Kicsit valogatos lettem az evek alatt nem akarok minden aron kereskedni...
BTC-be vagyok ott nagyon es igen ez eshet 50-70%-ot; 70%-os esesnel visszaadnam a korabban BTC-n megkeresett profitomat...de ez mehet 500-1500%-ot a kovetkezo 12-18honapban, es ha tevedek es csak 300-400%-ot megy akkor is a lehetseges 70%-os veszteseghez ez 4-5,5/1-hez hozam/kockazat arany...
Ettol fuggetlenul sok sikert hozza, remelem jo penzt keres vele!
blumen
blumen hétfő, 20:32
Előzmény: #30014  Boole
Köszi ;)
Boole hétfő, 19:56
Előzmény: #30013  blumen
Szerintem igen. 18,57-re és 18,3-ra beálltam.
blumen
blumen hétfő, 19:29
Előzmény: #30011  Boole
Szia Boole! XPEV-nél szerinted meg lesz a réstöltés? Nagyon szimpatikus a cég amúgy, remek autókat gyártanak, szépek és igencsak intelligensek is. Szerintem én is tele pakolom magam a papírral, csak a réstöltést várom.
trader21 hétfő, 19:05
INTC TA alapon 42-45 között jó vétel. http://prntscr.com/v7ac3y
Boole hétfő, 18:59
Előzmény: #30010  mr_bob
Pedig vannak ilyenek. 
mr_bob
mr_bob hétfő, 18:56
Előzmény: #30009  Boole
a duplázó, triplázó meg tízszerező cégeket úgy sincs sok esélyem megcsípni. nekem ennyi elég, bárcsak minden részvényem hozna 20%-ot 3 év alatt :)
Boole hétfő, 18:46
Előzmény: #30008  mr_bob
Jelenlegi áron mi értelme egy olyan cég részvényét megvenni, amelyben a célár maximum 20% profitot hozhat 1-3 éves időtávon?
mr_bob
mr_bob hétfő, 18:26
Előzmény: #30001  mr_bob
a miértre összeraktam egy minimális fundamentális checklistet. a lista nem teljes, de nem volt kedvem még ugyanennyi adatot összeszedni (adósság, payout, capex, egyéb marginok, stb. témakörben)
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/10/26/672intc_amd_txn_tsm.png
nyers adat: https://pastebin.com/hyjYb2kw (megjegyzés az átlag p/e-knél nem biztos, hogy jó a számítás amd-re, mivel voltak negatív eps-es időszakok is)
-
kérdésedre válaszolva, hogy miért intel? először is nálam value cég játszik, ezen a ponton az amd kiesett. szerintem a chipgyártás jövőjét senki se fogja tudni megjósolni, ezért én inkább azon a vonalon indultam el, hogy melyiket érdemes ma megvenni? ha lenne több, szerintem alulértékelt cég, akkor több részvényt is vásárolnék, attól függetlenül, hogy egymás versenytársai. a számok és chartok alapján nekem úgy tűnik, hogy a intel egy stabil kiszámítható cég (csak 10 évet néztem most), ami a historikus átlag árazása alatt van kicsivel. a tsm és txn is jó lehet, de nem a mai áron. kíváncsiság kedvéért megnéztem a morningstar ratingeket is: intel (****), amd (*), txn (**), tsm (**) - 1 és 5 csillag közötti értékelés, az 1 overvalued, 5 undervalued. egyébként szabadidőmben tervezem ezt a folyamatot automatizálni pár tucat metrikával és rangsorolással. a végeredmény egy top 50-es lista lenne, ami pár perc alatt lefutna több száz cégre. természetesen ez a lista véletlen sem egy azonnali bevásárlólista, inkább egy bias mentes, csak fundamentumokon alapuló toplista, amelyen szereplő cégeket érdemes lehet megnézni és elemezni egyesével kézzel.
pomperj hétfő, 17:45
DOW es NDX daytrade.
1)A DOW egesz jol beszamozhato egy Leading Diagonal formaban, ami utan leszakadasban van, es hamarosan egy kis korrekcio, wave(iv of iii) kovetkezik.
2)Az NDX  kis ugyeskedessel beszamozhato a-b-c korrekciosnak, szoval nyitva maradhat az uj ATHlehetosege is. Vagyzat: ugyeskedes is van benne, es persze daytrade szintrol beszelek.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201026v01t3b1iq.jpeg
pomperj hétfő, 17:22
Előzmény: #29998  felcsorgok
AZ INTC tema igen jol, vagy  rosszul is elsulhet.
Szerintem az eddigi processzor architekturak tovabbfejleszteseben mar keves penz van;
viszont a AI   feldolgozasra alkalmas, arra szabott processzorokban sokkal  nagyobb a potencial.
Ahhoz egy kicsit a kvantum-processzorok iranyaba kell elmozdulni; 
mondjuk hogy lehet 1millio adattal (kepponttal)  egyidoben megcsinaalni ugyanazt a keresest, mondjuk egy gyerek alakzatot megtalani, az osszes lehetseges kombinacioban?
.
Ez a fajta uj processzor architektura meg nincs  meg senkinek. 
De nyilvan a kepfeldolgozasban most vezeto Nvidia mufajaban kell legyozni oket.
Az Intel kepes ra; de azert jo lenne ha ebben a  mufajban mutatnanak valamit vegre.
lngnl hétfő, 16:55
Előzmény: #29989  kozi723
Persze ha az egesz gaz mezo sztori igaz es nem csak a TRY megtasztasara talaltak ki.
lngnl hétfő, 16:54
Előzmény: #29994  mr_bob
Attol fugg mennyi a vasarlas koltsege.
Tibi0002 hétfő, 15:50
Előzmény: #29979  Placi82
Úgy sejtem, az ilyen mínuszos napokon kezd jobb érzéssé válni a partvonal.
Ensis00
Ensis00 hétfő, 14:50
Ülj be az SPCE űrhajóba egy körre. Ha ma jól viselkedik és betölti a rést akkor hamarosan indul megint... (én is erre várok)
mr_bob
mr_bob hétfő, 14:50
Előzmény: #30000  Tomibá
- kbc: minimum díj 7.99 USD, vagy 0.35%, tehát 2000, 1000 és 500 dollár esetén is 7.99 USD
"-hosszabb tavra tervezel, mi szamodra a hosszabb tav 2-3ev, 5ev esetleg tobb?" - több, de a kérdést nem teljesen értem. te szoktál úgy venni részvényt, hogy 2, vagy 3 évre? szerintem helyzetfüggő, hogy ha gyorsan ki kell szállni belőle, nem?
"-hol tervezed eladni 50% plusz minuszba esetleg 80% vagy mondjuk 150$-ert szeretned majd eladni?
es miert eppen INTC; miert nem AMD vagy valamelyik masik chip gyarto esetleg semiconductor etf; egyiket se ajanlom csak kivancsi vagyok h miert???"
- erre nincs válaszom, nyílván ha jövő ilyenkor 150$ lenne, akkor elgondolkodnék rajta, de a beta-ja alapján ez nem valószínű
- a miértre este összeszedem a számokat, csak nem szeretem ezt a fórummotort (nehéz szépen formázott táblázatokat beilleszteni)
- SMA-s dolgok újak voltak nekem, ezekről nem tudtam. elsősorban fundamentumok és historikus értékeltség alapján szoktam megnézni egy céget. a jövőt úgy is nehéz eltalálni. lehet, hogy most lesz 2-3 szép éve az AMD-nek, aztán újra előáll valamivel az intel, nem tudni. ráadásul ott van még a mobileye, a pentagonos (dod) quantum project is.
Tomibá hétfő, 14:21
Előzmény: #29997  mr_bob
;)
nehany nagyon egyszeru kerdest fogalmaztam meg, amit altalaban merlegelni szoktak vasarlas elott...
-szoval nagyabol 2000$-t vagy mondjuk hasonlo %-ban szeretnel INTC-t vasarolni mint amilyen aranyban mas cegek vannak a portfoliodban...
-kbc szamomra nem mond semmit, csak a koltseg miatt lett volna erdekes hogy mennyi 1000$-os vasarlasnal a koltseged vagy 2000$-nal esetleg 500$-nal?(mert az igencsak befolyasolhatja hogy eppen hogyan erdemes vasarolnod)...
-hosszabb tavra tervezel, mi szamodra a hosszabb tav 2-3ev, 5ev esetleg tobb?
-hol tervezed eladni 50% plusz minuszba esetleg 80% vagy mondjuk 150$-ert szeretned majd eladni?
es miert eppen INTC; miert nem AMD vagy valamelyik masik chip gyarto esetleg semiconductor etf; egyiket se ajanlom csak kivancsi vagyok h miert???
azt tudod hogyha 1 rv ara a napi vagy hetes 200MA ala megy ill. zar akkor a kovetkezo evben (napis-nal) 51% eselye van hogy az ar lesz alacsonyabban a kovetkezo 1 evben...ha pedig az eves melypont ala megy a rv akkor ennek eselye kozel 53% h lesz az ar alacsonyabb is a kovetkezo 1 evben.
Apple sajat chipeket gyart igaz h nem csak ok hasznalnak chippeket, de ebben a szektorban sok telefont, ipad es Imac-et eladnak.
Lehet hogy a kovetkezo par ev legjobb otlete ez de az is lehet h nem; csak kivancsi voltam h hogyan es miert jutottal erre.
Sok sikert hozza!
mr_bob
mr_bob hétfő, 13:53
Előzmény: #29998  felcsorgok
köszi a választ neked és Tibinek is!
felcsorgok
felcsorgok hétfő, 13:52
Előzmény: #29997  mr_bob
 Nekem Intelből már 3 csomogom van. 58-ról, 52-ről és pénteken bővitettem 47,8-on belőle. Én általában max. 3 csomagot veszek egy cégből, de a legtöbb esetben inkább kettőt. A poziméretek kb. egyformák vagy kicsit nagyobbak az olcsóbban vásároltak. 
mr_bob
mr_bob hétfő, 13:43
Előzmény: #29996  Tomibá
jó sok kérdés :) 
- a 2000 dollárt csak úgy nagyjából írtam, a többi részvény pozícióm is hasonló méretű (nem akarom túlsúlyozni a többihez képest)
- kbc-nél vagyok (költségek szempontjából)
- hosszútávra tervezem, nem tervezem eladni (se -20%, se +20%nál). szerintem most vállalható áron lehet megvenni (stabil cégnek tartom folyamatos bevétellel, kevés adóssággal)
- számolok osztalékkal. ha valami oknál fogva vágnának rajta, akkor az nem automatikus eladás, egyéni elbírálás lenne
Tomibá hétfő, 13:24
Szia,
megkerdezhetem miert akarsz eppen INTC reszvenyt venni?
Miert eppen 2000$-ert?
Mi a terved hol szeretned eladni, kb. mennyi idore gondoltal?
Eladnad veszteseggel is?
Mennyi a broker koltseged 1000$-os vasarlasnal esetleg 500$-os vasarlasnal, mennyi a broker szamlad koltsege havonta?
Szamitasz-e osztalekra es ha igen mennyire?
befektetni, kereskedni, spekulalni szeretnel?
Tibi0002 hétfő, 12:21
Én általában 1 csomagra készülök, megtartva a lehetőséget, hogy 20-30% esés után vegyek még egyet (nem sietek vele). És még ezután sem zárok ki benne még egy bővítést. A 2 bővítés helyett, ha találok hasonló tevékenységű, hasonló árazású céget, könnyen lehet, hogy inkább azt veszem meg.
mr_bob
mr_bob hétfő, 12:08
Előzmény: #29993  Tibi0002
arra gondolok, hogy tegyük fel van maximum 2000 dollárom intel részvényre. 46 dollárnál kezdenék beszállni. hogy szoktatok vásárolni?
- egyből 2000 dollárért 46-on?
- csak 1000 dollárért 46-on? és a maradék 1000-et meg mondjuk 42-n?
- még több darabban? pl.: 4x500 2 dollárt csökkenésenként
- stb.
-
ilyesmire gondoltam pozíció építés alatt, lehet rossz szót használtam, bocs :/ - nem az alját akarom eltalálni, csak kíváncsi vagyok mennyire aprózzátok el, milyen szempontoktól függ a vásárlások mérete, darabszáma?
Tibi0002 hétfő, 12:01
Előzmény: #29987  mr_bob
Folyamatos építés alatt mit értesz?
Tibi0002 hétfő, 12:01
Előzmény: #29986  Wally_Karue
Igen, ilyenkor pár hétig eltolódik, vasárnap is 23.00-kor nyitottak a futuresek, nem 00.00-kor. 
Feketefoton1 hétfő, 11:50
Előzmény: #29990  ragarda
Két hét eltolódás van.
ragarda
ragarda hétfő, 11:40
Előzmény: #29986  Wally_Karue
https://time.is/hu/New_York
Jól írod, ott még nem állítottak órát!
kozi723
kozi723 hétfő, 11:37
Bár RIG ultra deepwater drillingben spéci és itt gázról van szó, egy ilyen megindulásból potenciálisan nagyon kaszálhatna (ha beesne egy két komolyabb megbízás):
https://www.offshore-energy.biz/turkey-could-work-with-foreign-firms-to-develop-sakarya-gas-field/
Ha én lennék a menedzsment helyében, akkor már úton lennék Istambulba és kopogtatnék Fatih Donmez ajtaján... Ugyan RIG inkább olajfúrásban tevékenykedik, nem hiszem hogy komoly problémát okozna a fúróberendezéseket gázmező feltárásra alkalmassá tenni. Elvégre ha valaki nagyon jól felszerelt flottával rendelkezik a szektorban akkor az RIG. Érdemes követni a török fejleményeket. 
mr_bob
mr_bob hétfő, 11:19
Előzmény: #29987  mr_bob
személyes tapasztalat, gyakorlat is érdekel, nem feltétlen kell egy külső forrásból származó leírás :)
mr_bob
mr_bob hétfő, 11:05
pozícióméretezés és folyamatos építéssel kapcsolatban tudtok valami jó leírást? köszi!
Wally_Karue
Wally_Karue hétfő, 11:03

sziasztokí
az óraeltolódás miatt ma 14:30-21:00-ig lesz tőzsde? ha jól tudom az amik még nem tekertek
Boole hétfő, 11:03
Előzmény: #29983  Tibi0002
Igen, ez benne lehet. Én is nagyobb eladást vártam 10.20-23 körül, de arra is számítottam, hogy a vírusra csak egyszer fog reagálni a piac, azért mert akkor váratlan volt. Most már mint tudott dolog lényegtelennek számít. A nagy pénzmennyiség implikációs hatása meg nehezen becsülhető. 
humaNO.ID hétfő, 10:54
Elképesztően vékony a jég. 
Egyszerűen a való életben látom a robbanás előtti eufória jeleit. Teljes a tombolás a költekezéseknél. Most minden szarra van vevő. Mondok egy példát: ki kellett pakolni egy házat, és meghirdettem egy rakás számomra lim-lomot, mondom, hátha megvesznek belőle ezt-azt. Mint a cukrot, úgy viszik a cuccokat, nem is alkudnak...
Másik: hétvégén egy 23 éves gyerek kivágott elmém az úton, totálkárosra vágta a kocsimat. Meg a sajátját is. Sír nekem, hogy 3 hete vette a kocsit. Azt mondom casco van-e. Nem, nem azt nem kötött, az túl drága lett volna. A 6 milliós kocsi nem volt az.
Ezek a jelek sokkal többet mondanak a tapasztalt szem számára, mint a lufi-tőzsde jelei.
Tibi0002 hétfő, 10:43
Előzmény: #29981  Boole
Igen, de fennáll az a lehetőség is, hogy a túlzottan növelt pénzmennyiség miatt tovább szaladnak fel az eszközárak.
Boole hétfő, 09:47
A partvonalon állni a legjobb, mert nem kell hazafutni. Nem lehetetlen, hogy olcsóbban is vásárolhatsz még.
Tibi0002 hétfő, 09:24
Előzmény: #29978  Placi82
Az nem baj, a tőzsdén a "lassan járj, tovább érsz" elv érvényesül. :) 
Placi82 hétfő, 09:08
Előzmény: #29978  Placi82
A partvonalon állok és már unatkozom. Ez van, most várok. Akkor jó ötletnek tűnt, most már nem vagyok meggyőződve, hogy okos ötlet cashban ülni.
Placi82 hétfő, 09:06
Előzmény: #29977  Tibi0002
Köszönöm! Az megvan. De nem jelentős. De ebből a méretéből nem lesz meg a Svabhegyi villa, és a vitorlás, vagy katamarán Füredre 🤣😀:) 
Tibi0002 vasárnap, 23:23
Előzmény: #29974  Placi82
Praktikus kérdés, hogy mi az a részvénysúly, ami mellett egyformán közömbösen fogadnád a komolyabb részvénypiaci emelkedést és esést is? Körülbelül azt a részvénysúlyt érdemes vállalni.
Boole vasárnap, 21:53
Előzmény: #29975  Boole

Az aranynak legalább 1800, vagy 1750-ig le kell jönnie, tehát napos bontásban legalább az MA200-at érintenie kell, addig nem érdemes bányászokat venni.  
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/103/022/f7864a52d432cafb512c5cd6bcc854409a7a4f47.png
Boole vasárnap, 20:00
Előzmény: #29968  pomperj

Az XPEV hangkommunikáció gyors bemutatása.
https://twitter.com/xpengmotors/status/1319472841377542144?s=21
Placi82 vasárnap, 13:32
Előzmény: #29973  Placi82
Mert, ha nem lesz pánik, akkor jól elcsessztem! Nem is kicsit, hanem nagyon. :))) 
Placi82 vasárnap, 13:26
Előzmény: #29971  pomperj
Ha a Norilsk rol gondolom olyan rossz a véleményed, hogy le se irod:).  Amúgy te vársz tőzsdei pánikot, a következő fél éven belül, egy előre nem  látható fekete hattyú miatt, ami borítja a rendszert? 
Placi82 vasárnap, 13:17
Köszönöm. Nem látjuk máshogy a helyzetet, eladom, hazardirozok a következő pánik nal, ami lesz egy fél éven belul visszaveszem:))  meg a Lacot is, sőt a JKS-t is. 
pomperj vasárnap, 11:55
Előzmény: #29970  robikovacs26
Ugy tudom, egyik Hongkongi ADR, a masik kozvetlen Shanghai-i ADR,
es 1/1 vagy 1/2 a Share/ADR attetel,
de az ADR.com-on megnezheto pontosan.
robikovacs26 vasárnap, 11:39
 Szia János,
Azt meg tudnád mondani, hogy mi a különbség a BYDDF és BYDDY között, azon kívül hogy a  BYDDF kb. 18 usd a BYDDY  pedig a duplája?
Csak otc-n lehet megvenni a BYD-t? Melyiket érdemes venni a kettő közül?
Köszi előre is!
pomperj vasárnap, 11:00
Előzmény: #29965  Placi82
BYD tema.
Majdnem biztos, hogy maskeppen latjuk a helyzetet.
.
BYD 20 eve vezeto kinai gyarto.  Mellette NIO kb. ugyanakkora, csak 2 eve.  Kina akar lenni a legnagyobb EV es battery gyarto. A tema kiemelt ugy,   es allami hatszele van. A recovery penzosztasbol boven kapnak.
BYD  Cap =30 Mrd USD, PE=200, PB=6. Ez akkora Cap. mint a Ford. 
Kibocsat havi 30e autot, sok modell van, 9-36e USD arszinten, apro kisautotol egeszen nagy taxi SUV-ig. 
A fo helye Shenzen, de van  30 gyaruk szerte Kinaban.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201025v01tze2f7.jpeg
.
A terv az,  2030ra Shanghai-ban (200m lakos !), csak EV autok jarjanak. Ehhez NIO-val egyutt oriasira kell noniuk,   10-50x novekedes kell 10 ev alatt. 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201025v01tt96yp.jpeg
,A Covid atmenetileg orrbavagta az EV eladasokat is, Kinaban  -25% eses van. De az invesztorok bullok maradtak, az arfolyamok igy neznek ki BYD es NIO 10 eves charton
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201025v01tdtf95.jpeg
.
.
A kinai EV piacert oriasi a verseny. TM es VW is 2-2 Mrd-ert epit uj kinai EV gyarat, aligha veletlenul.
Kinaiak veszik vilagszerte a Lithium banyakat, nekik van grafitjuk es ritka foldfemuk is. CATL maris versenyez Samsung es LG battaery gyartok volumenjevel, es uj battery gyartok is indultak Kinaban.
Van jopar "mellekes" ceg, mint a toltoallomas gyartok, karbantarto-uzemeltetok (Mo-on is kellene!). 
En nem hiszek az EV camion mufaj sikereben, de a varosi EV robogo es kisteherauto szallitasban van fanztazia.
.
Summary?
Azt  gondolom, BYD +NIO legalabb akkora Cap. lesz 5 ev mulva, mint TSLA most.
Szerintem,  ha nincs szukseged a penzre, akkor inkabb tartsd. SOkaig, 10 ev mulva nem fogod banni.
En a Lithiumba tettem mar 3 eve penzt, es ha esik egyet, meg veszek. 
Ha BYD es NIO valamiert esne innen, akkor abbol is veszek. Szerintem most tulvettek,
 jo esely van egy 38-50% korrekciora. Most mar latni, hogy ok lesznek a vezeto gyartok Kinaban.
Boole szombat, 21:52
Előzmény: #29965  Placi82
Attól függ, hogy honnan van, de Én a BYD-et nem adnám el, mert az egyik befutó lehet az EV szektorban. Most ugyan túlárazott, de melyik nem.
Placi82 szombat, 20:55
Előzmény: #29962  pomperj
Amúgy szemezek a Norilsk nickel és a Polyus al is lassan. Tudom, hogy az orosz piac nem egy életbiztosítás. De Kína jön ki győztesen sajnos ebből a covid mizériabol. Míg usa és az EU süllyed. És a nyersanyaggal Kínát az oroszok és az ausztrálok látják el. Úgyhogy én erre készülök a jövőben. Butaság? 
Placi82 szombat, 20:38
Előzmény: #29962  pomperj
Köszönöm. És a BYD elektromos autogyartorol mit mondasz? A termékei, autói tetszenek. Szebbek mint a Tesla! Te hogy látod.? Már több hónapja tartom, lassan eladnam, sztem. Köszönöm velemenyed. 
Boole szombat, 19:50
Előzmény: #29963  McDee
VLDR 
Azt nem csodálom, hogy a SEC bejelentésből nem tudsz eligazodni. Én sem nagyon. Nem is értem, hogy USA-ban miért így csinálják. Marhaság az egész és sok esetben érthetetlen. Pedig nagyon egyszerű lenne leírni. Van két cég: egyik a GRAF (SPAC - speciális célú akvizíciós társaság), a másik a VLDR. Fuzionálnak, az egyiknek ennyi, a másiknak ennyi a részvénye, fúzió után az összesített ennyi lesz, ebből piacra ennyit vezetnek be. Ehelyett mindenféle marhaságot írnak, ami teljesen megtévesztő és lehetetlenné teszi az egyértelmű értékelést.     
Azt látom, hogy a cégnek van 174,6 millió db részvénye, amiből intézmények 0,04%, nyilvános vállalatok 15,83%, bennfentesek 43,82%, egyéb / nyilvános közkézhányad 40,31%. A SPAC cégekről nagyon kevés az anyag. Ennek a cégnek az értéke valahol 3-3,4 mrd USD között lenne reális, most a piac ezt 2,3 mrd USD-re árazza. A Ford 7,6%-os részesedést vásárolt. 
McDee szombat, 18:04
Előzmény: #29950  Boole
Jól látom, hogy a teljes cég mindössze 10%-t vitték tőzsdére (a mindösszesen kb. 20mio kibocsátott részvény alapján ezt hozza ki a matek)? Nehezen értelmezem a rendelkezésre álló (eléggé hiányos) számokat. Ha jól gondolom, közkéz hányad jó része még mindig intézményieknél van.
Az üzleti modelljük egyébként szimpatikus.
pomperj szombat, 16:35
Előzmény: #29956  Placi82
A tengerhajozasnal vigyazni kell, mert azonos gazdasagi korulmenyek egeszen  maskepp hatnak az Olajtankeres csapatra, mint a Drybulk vagy a konteneres szallitasra. Peldaul forditva, mint varnad.
,
Frontline, FRO, tavaly osszesen 960m arbevetelt es EPS=0.78 USD/sh profitot csinalt.
Iden kozel 1180m arbevetel es EPS=2.40-2.70 lehet. 
A H1 elkepesztoen eros volt, Q1+Q2-ben 84+104 cent.
Mert lezuhant az olaj ara. Aki kereskedik es tudott, vett olcson jo sokat, megtamogatta a futures piacon, es FRO es masok hatalmas VLCC hajoit kibereltek tarolasukra.  Igy nem maradt szallitasi kapacitas, es ami keves akadt, azoknal jo nagy aremelkedest ertek el. Igy  kaszaltak a tarolason is, meg a szallitason is. Egyszeri lottonyeremeny volt.
,
Csakhogy most emelkedik az olaj ara. Most a betarolt olaj tartalek lassan leepul, mert elkezdett noni a fogyasztas (igy is iden 10-12%-al kevesebb olaj kell a vilagnak)
Igy H2 idoszakra az osszes varhato profit csak 50-60 cent lehet, talan ennel is kevesebb.
,
Csakhogy mindenki mar a 2021 evet nezi.
Covid utan, ahogy ujra indul a gazdasag, normalisan megelenkulhet a szallitasi kereslet is. Ez jovo evben hozhat EPS=2.0 koruli profitot, szoval egy PE=10 mellett egesz jo arfolyam emelkedesi potencial van a mostani  ujra lezuhant 6.20 arfolyamhoz kepest. 
Normalis evben FRO 1.50-2.0 savban kellene profitot hozni. De a mufaj nagyon volatlis.
Egyreszt, a lockdown alatt  EIA szerint 7.9mbpd szallitasi kapacitas kell, de jovore 5.3 mbpd-vel tobb.
Masreszt,  mar fel eve nem engedik a kikotokben partra szallni a tengereszeket a Covid felelem miatt.
A hajotarsasagok nem tudjak rendben cserelni a legenyseget. Ugy tunik,   vagy a 400e tengereszt nagyon meg kell fizetni, vagy le fognak allni. 
HArmadreszt, raadasul itt a masodik Covid hullam. Szoval  bizonytalansag van, megint valami nagy armozgas indulhat.
.
Amugy fogalmam sincs hogy milyen iranyba. Most labujjhegynyi poziciom van, 
es hetente atnezem, mi lehet ebbol. De az olajtranker mufaj most nem valo mindenkinek.
eurocent szombat, 15:29
Előzmény: #29950  Boole
VLDR szerintem lemegy még 11,7-10,2 sávba, utána fordulhat.
eurocent szombat, 15:24
Előzmény: #29951  pomperj
EQT szerintem jól néz ki. Az elkövetkező hónapokban 19-22 sávba felmehet.
Viszont WRE chartja nem tetszik.
mr_bob
mr_bob szombat, 15:15
Előzmény: #29958  eurocent
ha biden nyer, akkor a "fracking"-ben érintett cégek nagy valószínűséggel zakóznak egyet. én a választásokig nem merek olajosokhoz nyúlni.
eurocent szombat, 15:09
OXY összkép nálam nagyon randa. Érdemes vigyázni, mert nem kizárt, hogy az elkövetkező hetekben gap down-nal fog nyitni.
eurocent szombat, 15:02
Elképzelhető, hogy AAL-nél megvolt az alj. De nem tartom kizártnak, hogy pár ponttal mélyebbre, legalább 8,29-ig még egyszer leszúr és utána fordul. Ha itt nem fordul, akkor nálam már az a valószínűbb, hogy 1 közelébe esik.
Placi82 szombat, 14:18
Előzmény: #29954  pomperj
BYD limited, és FRO rol mi a véleményed. Mert erősen gondolkodom hogy eladom őket! Köszi a választ! 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV szombat, 13:06
Köszi a hajós hírt, nekem esea van kaszinó alapon, esni nem nagyon kéne neki már, felfelé lenne tér bőven 
pomperj szombat, 13:05
Előzmény: #29952  LadyLavender
Inkabb ugy fogalmaznam, hogy nagy rotaciora szamitok a kovetkezo fel evben.
Az eddig szalguldo szektorokban kijozanodas es lassu ereszkedes indulhat, az eddig agyonvert szektorokban viszont ujra vesztesegbol--->nyeresegbe visszaterest, es arfolyam emelkedest varok.
Placi82 szombat, 11:59
Biztos, hogy jó lesz a piacoknak, ha a demokrata, baloldali, populista Biden nyer? 
LadyLavender
LadyLavender szombat, 11:21
Akkor alapvetően a tengeren túli tőzsdék emelkedésére számítasz a következő fél-egy éves időtávban? Biden győzelmét azért nem biztos, hogy örömmel fogadja a piac...
pomperj szombat, 11:13
Meg egy eros het, esa politikai szinpad kaoszanak vege.
Jo valoszinuseggel (ha a poll meresek jok) BIden siman nyer. 
Es WallStreet kap idenre nehany emelo tenyezot.
Eloszor is, a felhivnam a  figyelmet Maersk jelentesere.
A tengeri szallitasi volumen novekszik. Javulnak a fuvardijak. Maersk, a vilag kontenerei 20% reszenek 
tulajdonosa, hatarozott javulasraol szamolt be.
,
Masodszor, novemberben vagy Moderna (MRNA) vagy BioNtech (BNTX) mint ellovas, kijohet a vakcina tesztjeik vegen az  erdemennyel.  Aligha kerdeses hogy FDA hamar dont, ha jok az eredmenyek. A tobbiek sincsenek nagyon lemaradva, 2-3 honapon belul megerkezhet a vakcinak masodik hullama, JNJ, AZN es NVAX korul legalabb ketto elkeszulhet a tesztekkel.
.
Miutan ez megtortenik, az eddig lemarado szektorok ujra elkezdenek felallni.  Konkretan  melyek?
1)Legitarsasagok. AAL, UAL, DAl, LUV ALK. A  recovery ezekben lassabb lesz az atlagnal.
A vakcinabol sokat kell gyartani es beoltani, mire megno az onbizalom annyira hogy a tomegek ujra utaznak. Fokozatosan ter vissza, es hullamzo maradhat  az utazasi kedv.
.
2)Tengeri luxus utak. Carnival CCL, es Royal Caribbean RCL fel-harmada arfolyamon van. Ok is megindulhatnak, de itt is lassu recoveryre szamitok.
.
3)Az aruhazak. 
Az elemiszer-haztartasi aruhazlancok igen jol mentek eddig is , sokat erosodott Target T 
es Walmart  WMT, sot  lassankent mar buborek-allapotu szalguldast mutatnak. Ezekben mar nincs potencial.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201024v00tl4hm7.jpeg

A kozepkategorias aruhazlanc mufaj, mint Macy M, Nordstrom JWN viszont  meg most is -80% esesben,
 es meg mindig kozel melypontnal vannak. Nekem ugy tunik, szeptember lehetett a lemeno trednek alja, 
es a kikapaszkodas elkezdodott. Jon a Thanksgivig es Holydays szezon, es iden eros lehet mert  mar fel eve a forgalom kozel a felere esett, van mit bepotolni. 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201024v00tx4zww.jpeg
,
4) REIT  tema.
Most a Realestate reszvenyek levert allapotban vannnak. 
A REIT mufajon belul a Residential szegmens (apartman) resze, pl. EQT, WRE vannak a legkevesbe megszorulva. Tartjak az arbevetel es a profit szintjuket is, es most is  PE=20-25, szoval 4-5% osztalekot fizetnek.
Lakni muszaj valahol, es a lakberek nem csokkentek.
.
Az irodahaz tulajdonosi szegmens, Office REIT,  mint pl. Vornado Realty (VNO) most sokkal nehezebb helyzetben vannak. Arbeveteluk 20% korul esett, profitjuk 40-50% csokkent. Vornado az osztalekot 68--->53 centre csokkentette, igy iden 2.12 USD, ami a mostani 34 arfolyamnal 7% kozeleben van. De  van benne szep aremelkedesi potencial,  par ev alatt 60-80USD szintre.  A turelmes invesztor ebben a szegmensben mar igen jol jarhat.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201024v00tspm6.jpeg
.
A retail kereskedelni REIT mufaj mint pl. SPG es FRT,  profitja esett a legnagyobbat. Ebben a szegmensben van a legjobb recovery potencial. Az SPG helyzetet tobbszor targyaltuk, FRT hasonlo, de erosebb a merlege.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201024v00t6lo80.jpeg
.
Jovo het kedden valasztas. Ha valami megakasztja az eredmeny hirdetest, akkor meg egy eles eses benne van a palacsintaban... de az csak javitja a fenti szektorok recoveryjet.
Boole péntek, 21:40
Előzmény: #29949  asztika
VLDR-ről mi a meglátásod? Ezt nehéz eldönteni. TA alapon ígéretes lehet. 
asztika péntek, 21:16
Előzmény: #29948  Boole
PLTR van a tarsolyban, eléggé beragadt erre 9,5-9,6 szintre, innen robbanhat......
Boole péntek, 21:14
Előzmény: #29940  dereng
PIC, PLTR papírokat is lehet venni. 
pitcairn2 péntek, 13:14
nofene!
Mr. GOLD célkeresztbe került...
Offshore bank at the centre of enormous worldwide tax evasion investigation | 60 Minutes Australia
https://youtu.be/S333his4q0o?t=10
no de miért pont most?
és miért kéne egy "pénzmosodához" ekkor nyilvánosság?!

Peter Schiff - YouTube

Tibi0002 péntek, 13:13
Előzmény: #29942  Boole
:D mit jelent a "vegán" belső tér? :)
robikovacs26 péntek, 13:08
Boole, te nem tartasz attól, hogy ha Trump nyeri a választást, akkor a kínai cégek (pl. Xpeng, Kc, Chl) árfolyamának ez nem tesz jót? Vagy hosszú távon mindegy lesz, a cégek növekedését (árbevétel, nyereség) az árfolyam úgyis leköveti? Vagy Trump csak hangember, Kínát úgysem lehet mekerülni?
Én kizárólag hosszú távú (5 év) befektetésekben gondolkodom, ahhoz néztem ki ezeket a kínai cégeket. Illetve még ezeken kívül keresgélek, hogy mi lehet jó hosszú távon.
Nibol péntek, 13:03
Előzmény: #29933  LopusJ1G

Ha jól emlékszem a Billions cimü sorozatban is volt egy ilyen jelenet. Alapkezelők elkezdtek kifarolni a fosszilis dolgokból, majd ezt áthidalták azzal hogy sexy-vé tették és szépen maradt minden a régiben.
yooio péntek, 12:53
Hol van meg 2023? Ezekkel a cegekkel az a baj hogy addigra barmilyen versenyelonyrol keptelenseg lesz beszelni. Kijon az uj model S NIO stbstb, meg a hagyomanyos gyartok se ulnek a seggukon. 2023😀 jo vicc. 
Boole péntek, 12:45
Előzmény: #29941  Boole
A Fisker egy SPAC (Spartan Energy) használatával tőzsdére lépett. A Fisker Ocean SUV (2023-ban érkezik) lesz az első terméke, amelyhez végül egy sportszedán, egy másik SUV és egy kisteherautó csatlakozik. A 2007-ben alapított Fisker könnyű üzleti modellt folytat. Nem gyárat akar építeni, inkább a szerződéses gyártókkal dolgozik együtt járműveinek gyártásában. A Fisker járműveit a világ legzöldebb autóinak tekinti: nulla károsanyag-kibocsátású, vegán belső tér és végig újrahasznosított anyagok. A cég akkumulátoros crossoverje újrahasznosított fémekből és műanyagból készül, várható alapára 37 499 dollár, és várhatóan havonta kevesebb mint 400 dollárért adják bérbe. A Fisker terve lényegében csak bérleti jellegű üzleti modell, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy évekig tartsanak járművet, vagy bármikor visszaadják azt. Célja motorok beszerzése. A Fisker egyedülálló szegmensben helyezkedik el azok számára, akik a leginkább környezetbarát EV-re vágynak. Bár ez egy korai növekedési szegmens lehet az EV-k számára, nehéz megbecsülni az esetleges versenyelőnyt.Az eredeti kombinációt a SPAQ-val 2,9 milliárd dollárra becsülték, körülbelül 1 milliárd dolláros készpénzberuházással. A részvény részvényenkénti ára kevesebb, mint 12 dollár az eredeti 10 dolláros árhoz képest, ami hozzávetőlegesen 3,5 milliárd dollárra növeli az értékelést. A Fisker 3,3 milliárd dolláros bevételt tervezett 2023-ban.
Boole péntek, 12:41
Előzmény: #29939  boxika
SPAQ a piac nem hiszi el, hogy a vezérigazgatónak másodjára sikerülni fog. Egyébként az üzleti modell nekem sem tetszik, ezért végül nem is vettem. 

Topik gazda

pomperj
3 4 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
  • Befalap
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek