kajli_man

Regisztráció: 2020-05-22 08:37:43

Hozzászólások száma: 4 279

Utolsó hozzászólás: 2024-10-05 15:40


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 4
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

Financial Forecasts szombat, 15:40
Nem hiszek benne, hogy ez most máshogy lenne, mint ami eddig szokott lenni (lásd ábra), szóval nincs rá válaszom. A ... helyére annak kell valami hihetőt írnia, aki azt gondolja, hogy most máshogy lesz. Lehet túlbonyolítottam a megfogalmazást kicsit, bocs 😅
Financial Forecasts szombat, 14:48
https://images.mktw.net/im-97623842
Az elmúlt 30-40 év tapasztalatai pont az ellenkezőjét mondják, hiába logikus, hogy a csökkenő kamatok majd bebikázzák a gazdaságot. De ki tudja, lehet hogy most majd máshogy lesz mert ...
Financial Forecasts szombat, 14:46
Tűpontos, talán az év kommentje eddig 😉
Financial Forecasts csütörtök, 21:33
Beindult az olaj short squeeze?
Financial Forecasts kedd, 19:11
Ha eldurran az olaj és jön egy második inflációs hullám az le fogja térdeltetni a legtöbb gazdaságot. Az első inflációs sokkot még lehetett tompítani egyrészt egy közel 1-1.5 évtizedes konjunktúra alatt felhalmozódott tartalékkal, másrészt bizonyos helyeken a COVID helikopterpénzzel, de most már üresek a zsebek. Ha jön egy második hullám (nem kell akkora, mint az első volt), abból szerintem massive demand destruction, és defláció lehet. Ilyen környezetben meg részvény és ingatlan árak kampó, recesszió nagyon valószínű. Egyelőre kevés esélyt adok egy második hullámnak, de ha jön, akkor érdemes gondolkodni rajta, mert más kimenetele lehet, mint az elsőnek, amit az elmúlt 2-3 évben láttunk.
Financial Forecasts hétfő, 09:49
Nem védve a médiát, de azért még nem tudhatjuk előre, hogy tényleg sikerülni fog-e a kínai stimulus. A részvényárak felrobbanása egy dolog, annak mostanában egy elejtett félmondat is elég, de hogy tényleg beindul-e a kínai fogyasztás, vagy japán módra takarékoskodnak, azt csak később tudjuk meg. Bőven lehet, hogy 1-2 negyedéves jelentés múlva kiderül, hogy nem sikerült a nagy terv és a most emelkedő cégek -20-30%-ban nyitnak majd. Illetve felmerül bennem az a kérdés, hogy ha ilyen könnyű lenne a kínai gazdaságot kihúzni a vergődésből, akkor eddig miért nem lépett a párt?
Financial Forecasts vasárnap, 18:21
Tencent-et (TCEHY) is ajánlanám a listára, fundamentumok alapján simán TOP 5-ös kínai cég azok közül, ami tőzsdén vehető. Disclaimer: nekem van belőle régebbről.
Financial Forecasts 2024. 09. 28. 21:53
Hosszú távon teljesen egyetértek veled, ha visszanézed, akkor legalább 4 évtizede hitelre épülő növekedés van a világban. Viszont én hiszek benne, hogy még mindig léteznek gazdasági ciklusok, amelyeknek van elejük és végük, ezáltal bika és medvepiacok váltják egymást. Ha rövid távon is igaz lenne, amit írsz, akkor feltaláltuk volna az örökké emelkedő részvénypiaci perpetuum mobile-t. Innentől kezdve nem lenne eladó a piacon, tehát a venni sem lehetne semmit, mert nincs kitől (kivéve offering). Nem zavarna, ha a javuló fundamentumok (bevétel, profit) miatt emelkedtünk volna 1 év alatt 35%-ot, de erről szó nincs. Nőttek az értékeltségi szorzók, amelyek rövid távú hangulatindikátornak jók, semmi másra nem. Nekem továbbra is van egy olyan elméletem, hogy teljesen mindegy ki nyer novemberben, vissza fog venni a fiskális pénzöntésből, mert a 4 éves ciklus első felében lehet ezt csak meglépni politikailag. Shortolni nem merek, viszont a jó vállalatok az én gusztusomnak általában drágák sajnos - alig volt pár vételem idén.
Financial Forecasts 2024. 09. 28. 18:38
S&P500-ra is 6000-6200-as cup and handle célárakat hallok, hirtelek mindenki bullish lett. Pedig szerintem nagyon nem mindegy ki nyeri meg a választást, már csak adópolitika szempontjából sem. Számomra meglepő lenne, ha "de-risking" nélkül telne el az egész október is.
Financial Forecasts 2024. 09. 25. 20:41
Én nem tartom a kínai soft landinget és az USA hard landinget egyszerre elképzelhetőnek. Ha nem szívja fel Kína termékeiket a G7, akkor kinek fognak gyártani? Belső piac? Oroszország? India? Ezeknek csak alacsonyabb áron lehet eladni bármit is, teljesen más vásárlóereje van az ottani lakosságnak. A BRICS-el meg az a bajom, hogy semmi közös nincs bennük a "nyugat" utálatán kívül, semmi más nem tartja össze őket, ezért ott szúrják továbbra is hátba egymást, ahol tudják. Kicsit OPEC+ érzésem van, ha rájuk gondolok. BRICS currency-ről meg már évek óta megy a hitegetés, hogy mindjárt bejelentik, aztán egyelőre nincs semmi kézzelfogható (2009 óta van BRICS). Tetszik vagy sem, de k*rva nehéz lesz megválni a dollártól, ha egyszer tényleg beindul a folyamat.
Financial Forecasts 2024. 09. 25. 19:50
A kínai ingatlanpiac a világ legnagyobb eszközosztálya, és már pár éve rottyon van. Ennek biztosan lesz hatása az egész világ növekedésére, világ GDP szinten látható lesz ennek a hiánya. Szerintem tanultak a 2008-as válságból, és nem egy gyors lufi durranás lesz náluk a megoldás, hanem a párt majd bábáskodik az érintett cégek, bankok mellett/felett és az évtized végéig szépen eresztik ki a levegőt. Kérdés, hogy jön-e valaki Kína helyére, mint az új világgazdasági motor? USA az elmúlt években remekelt, de szerintem az a novemberi választásnak szólt részben. Ha van egy kis eszük, akkor akárki is nyer, nem fogják folytatni azt a pályát, amire 2020-ban ráléptek, szóval tőlük kisebb növekedést várok 2025-2026-ra. EU fetreng, Kína fetreng, USA fetrengeni fog - még a végén megéljük, hogy a 2009 óta tartó "business cycle" véget ér, és nem fújnak be még egy hosszabbítást valamiféle pénzszórással.
Financial Forecasts 2024. 09. 22. 16:26
Mivel zárva van hétvégén a kaszinó, ezért talán egy kis hétvégi közvéleménykutatás belefér. A kérdés az, hogy hol zár az S&P500 év végén? Felfele nyíl: $5500 felett, lefele nyíl: $5500 alatt. Köszi előre is annak, aki játszik.
Financial Forecasts 2024. 09. 19. 20:48
Nem tudom, nem győztél meg. Nagyjából két éve emelkedés van, miközben ezidő alatt végig magas volt a kamatszint. Én pont azt látom, hogy le van sz*rva a kamat, különben nem lenne 25 és 525 bázispont mértékű "alapkamatnál" is történelmi csúcs közeli szintű értékeltségen a részvénypiac. Valami más van itt a háttérben, amit nem látunk (még).
Financial Forecasts 2024. 09. 19. 19:47
https://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results
Nagyon volatilis az adat. Szerintem ez inkább mutatja azt, hogy mi volt az elmúlt egy hét megélése, mintsem, hogy mit várnak 6 hónap múlva a megkérdezettek. Ha a jövő héten esne 3-4%-ot az S&P500, akkor simán beesne 40%-ra a bullish szerintem.
Financial Forecasts 2024. 09. 19. 19:33
https://www.multpl.com/shiller-pe
Hát ott már nagyjából olyan értékeltségeknél járnánk, ahol ritka a levegő. Legutoljára 2021-ben volt azokon a szinteken, csak akkor ultragigabrutál FED QE volt és zéró kamatkörnyezet, na meg fiskális oldalról helikopterpénz, hogy pörögjön a fogyasztás. Tavaly ősz óta gyakorlatilag nem igazán változtak lényegesen a gazdasági fundamentumok. Oké, az infláció már kezelhető szintre került, ami pozitívum, de ezzel párhuzamosan legalább ennyi negatív hatás is volt (munkanélküliség nőtt, kiskereskedelmi adatok gyengék, hitel késedelmi ráták nőnek, stb.) Az egész elmúlt egy évnyi emelkedés pár (AI) cégnek köszönhető, meg annak hogy 25%-ot nőtt az értékeltségi szorzó az S&P500-on (29-ről 36-ra). Nem értem mire fel az ilyen szintű történelmileg is ritka mértékű optimizmus. Úgy érzem, hogy az a bizonyos kutya (részvénypiac) megint elszaladt a gazdájától (gazdaság). Vagy én vagyok hülye és nem látom a szivárványfelhőket és az éppen indulni akaró következő felívelő gazdasági ciklust.
Financial Forecasts 2024. 09. 18. 20:17
Reméljük nem 😀
Financial Forecasts 2024. 09. 17. 21:19
Kérdés, hogy mi okozna nagyobb pánikot? A 25 vagy az 50 bázispont csökkentés? Én a 25-ös csökkentésre hajlok, mert a mai retail sales adat nem lett túl gyenge, illetve az Atlanta FED GDPNow is 3%-ot dobott ki, szóval pánikra semmi ok. Az 50 bázispontos csökkentésnél már bejöhet a "mit lát/tud a FED, amit mi nem látunk/tudunk?" féle bizonytalanság. Ettől függetlenül lehet csalódás a 25 is.
Financial Forecasts 2024. 09. 15. 20:59
https://fred.stlouisfed.org/series/WALCL
Szerintem az a 3 milliárd az kvázi hibaszázalékon belüli érték. Ha megnézed egy éves távon a grafikont, akkor többször is találsz arra példát, hogy pár milliárddal nő az eszközállomány. Nem tudom pontosan miért, de arra tippelnék, ahogyan zsonglőrködnek, hogy mennyi kötvényt vesznek és ezzel párhuzamosan mennyi jár le. Például, ha havi 10 milliárd QT-t akar a FED, de az adott hónapban mondjuk 30 milliárdnyi kötvény jár le, akkor QT ide vagy oda, de 20 milliárdért vásárolni fognak. TLDR; szerintem ez még mindig nem igazi QE.
Financial Forecasts 2024. 09. 14. 09:31
SP500-ban július közepe óta nézve lehet az egy cup and handle? Mert akkor ATH fele tart, akármennyire is szembemegy ez a szezonalitással és a választások előtti "de-risking"-el.
Financial Forecasts 2024. 09. 12. 09:11
Szerintem nem FED QE lesz az, ellenben máshogy is tudnak likviditást nyomni a rendszerbe, mondjuk fiskális oldalról Yellen, hogy könnyebben csússzon a választás

friss hírek További hírek