pomperj
4
4
5
2018. február 27. | 07:28

Financial Forecasts  

Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 12:48
Weekly Market Review & Outlook 19/02/22:
https://vimeo.com/319027416
ma, 12:35

More signs of macro slowdown, and what this means for stocks:
https://bullmarkets.co/macro-slowdown-stocks/
ma, 12:16

Bölcs megállapítások:
"It appears everyone is expecting a sell-off after such an extended gain, but nobody seems willing to initiate it. At the same time, nobody wants to buy at these levels, so markets limp along higher."
"The good stock-picking is largely a function of underinvested bulls trying to put capital to work in stocks that may not be as extended as the indices."
ma, 12:05

Napi összefoglaló, tömör, informatív:
http://chartsignals.blogspot.com/
ma, 12:01
ma, 11:33

Newmont Mining (NEM):
https://bit.ly/2Np2hmS
ma, 11:23
előzmény: #9150  Boole
Van egy egészen hossz és részletes értékelés RIG-ről seekingalpha-n. Szerintem biztos olvastad. Ha mégsem, íme:
.
https://seekingalpha.com/article/4242668-transoceans-wishful-thinking-destroys-balance-sheet
.
A kommenteket olvasva sokan támadják a cikk íróját, de az igazán tárgyilagos hozzászólások a szerzővel egyetemben komoly problémákra hívják fel a figyelmet. Egy a sok közül, ami valóban sokatmondó:
.
"As you have so eloquently outlined, RIG is now in a very precarious financial position. Thigpen, IMHO, has made several major mistakes that now certainly risk the company's future. As you pointed out, IF the market recovers quickly, and IF they can put some of the ORIG idle rigs to work, maybe they work their way out of the hole.Mistakes in past three years:
1 Failed to raise equity when stock was in mid-teen's. Some of their competitors did use that window of opportunity.
2 Diluted shareholders (greatly) with the Songa acquisition. Overpaid big time based on the price of the 4 active rigs they acquired. However, RIG was in negotiation at the time to extend their Revolving Credit Facility, and they in effect bought Songa's excellent cash flow from the 4 working semis. Made the banks feel better and got their RCF extended. So maybe we cut them a break on that.
3 Used more debt to finance new drillships coming out of shipyards. This leveraging up the balance sheet was due to not raising equity earlier.
4 The ORIG acquisition will go down as one of the major blunders in the history of the OSD industry (unless RIG gets lucky and puts 3 or 4 of these to work). As you pointed out, idle drillships rust away and become less valuable over time. Now the question is do they have the capital to reactivate the ones that have been sitting only 1 to 2 years?  
5 Completing their own 2 NB drillships, plus the 2 NB ships acquired with ORIG, is going to strain their balance sheet even further.  
6 Thigpen has allowed RIG's true equity to decline to just under 50% of total capital. They are going to see equity decline further with operating losses (analysts currently are est. a loss in 2019 between -0.27 on the low side and -1.04 on the high side). The company still has several older rigs that need to be scrapped, but can they afford to incur the resulting impairment charges that further reduce their equity? Answer: NO!As you pointed out, the best argument for RIG is that they have a $12.2 billion backlog. That will certainly "keep the lights on", but it isn't going to generate sufficient cash flow (at today's day rates) to start paying down debt in coming years. Will the banks work with them at that time? Probably, but it certainly is a risk. Just like last year when RIG was only allowed to extend their credit line by reducing it from $3 billion to $1.1 billion.Bulls think that because Transocean is the largest in the industry, it obviously must be the strongest. Your article shows there is plenty of risk (and reward if things workout) in RIG, even with $12.2 billion in backlog."
ma, 00:04
előzmény: #9136  pomperj

Köszönöm a válaszod és benne a short veszélyeire való figyelem felhívást és a jelenlegi helyzetelemzést. Amikor tehetem, rendszeresen figyelem az SP daytrade elemzéseid, amiket valószínűleg sokan mások is olvasnak és hasznosnak találnak. Reméljük, hogy továbbra is lesz annyi időd, hogy beírd az aktuális meglátásaid, amelyek másoknak is segíthetnek. Én is megpróbálom megérteni az általad alkalmazott technikát, amennyire időm, energiám engedi.
Köszönet az elemzéseidért és neked is sok sikert.
péntek, 23:57
VIX tovább esett 13,5-re, ez azt valószínűsíti, hogy usa emelkedésnek még bőven van ereje.
péntek, 22:16
előzmény: #9147  Boole
Az előző trendcsatorna alja is megfoghatja, azzal is kalkuláltam. Ha letöri, akkor valószínűleg meglesz a hetes E pont és onnan pedig elég nagy emelkedésnek kéne jönnie minimum 1550-ig.
péntek, 22:11
előzmény: #9149  kozi723
Egyáltalán nem vagy elfogult. Az árfolyam extrémen szét van verve. Ha nem így lenne, akkor meg sem vettem volna. Én egy részvényt sem veszek túlárazva vagy megfelelő áron árazva, csak alulárazva. Persze a piac olykor erre is bőven rácáfol, mert még ettől is jelentősen eltérően értékel. Nekem 9,85 EUR átlagáron van a RIG. Az NE 5,4 EUR-on. A következő emelkedő körben elvileg el is adhatnám, de ezeket már szeretném megtartani. Mert ha lefelé félreáraz a piac, akkor felfelé is összejöhet ez.
péntek, 22:01
előzmény: #9147  Boole
Ha ennyivel jobb lenne a helyzet, akkor mégis mi motiválta a vezetőséget, hogy belemenjenek egy ilyen kockázatos felvásárlásba? Valahol mégis tisztában kellett hogy legyenek azzal, hogy ez mennyibe fog kerülni, milyen áldozattal járhat, milyen állapotban van a vásárolt felszerelés, milyen leírások következnek majd, stb.. Amikor a deal létrejött 2018/09 hónap környékén, a brent árfolyama kb. 76 usd volt. Pilanatnyilag 67 usd. Ahhoz, hogy újra elérje a brent ezt a korábbi árfolyamot, ahhoz "mindössze" 13%-ot kéne emelkednie. Figyelembe véve, hogy mennyi volt a mozgástér az utóbbi 2-3 évben, a 13% nudli. Mégis belementek az üzletbe. Akkor most vagy irtózatosan bénák, mert azt gondolták, hogy karácsonyra 100 usd lesz a brent, vagy pedig mégis csak okkal vették meg és tudnak valamit ami miatt bevállalták azt a helyzetet amibe most kerültek. Kizártnak tartom, hogy nem tudták, hogy nyögni fognak. Elfogadom, hogy fájdalmas az életük 52 dolláros brent árak mellett, de azóta közel 30%-kal van feljebb a nyersanyag ára. Arról pedig nem is beszélve, hogy mit változott annak ténye, hogy 12,5mrd usd backlog és átlagosan kb. 413.000 usd/dayrate van a seggükben. Nekem ebből az egészből az jön le (még ha poziból beszélek és elfogult is vagyok), hogy indokolatlanul szét van verve az árfolyam. 
péntek, 21:42
előzmény: #9129  pomperj

SPydaytrade.
Az NDX mai mozgasa eleg kozel lehet egy ED alakzat formalashoz.Akkor meg egy felszuras varhato hetfon.
Ez igy nezne ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190222v00psepv.jpeg
Ha meg nem ED, akkor egy flat visszahuzodas kovetkezne, es akkor tart meeg a (iv) hullam. 
Es akkor meg egy erosebb visszahuzodas kovetkezik, c of iv.
péntek, 21:30
előzmény: #9144  guantanamo
Az még konzervatív korrekció is volna. Ha a gold nem vált még meredekebb emelkedésbe (a harmadik meredekebbe), akkor a korrekciós fibo szintek jól látszódnak. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/146/115/f1aac5349ad960f6f82b2cf65c5d5b505798e84e.png
Kár, hogy a RIG és az NE is elvált a brent trendjétől, pedig annak azért nagy esélye volt, hogy követni fogják. Sajnos nem ez történt. Lesznek itt olajosokban még jobb beszállók. Látszik a szerződéses árakból, hogy az olajkitermelő országok kartellezhetnek, de a fúrósok nem ültek le egyeztetni, hogy magasabb árakat alkudjanak ki. Számolgattam a RIG és az NE esetét is, de ha javulás jelentősen nem lesz azokban az adatokban, amelyekről már korábban írtam, akkor jelentős árfelemelő hatás sem nagyon adódik, mert a likviditási görbe nem fog tudni emelkedni (eltérni) az adósság görbéjétől. A kevés készpénz + hitelkeret által biztosított alacsony likviditás és a bevétel, eredményesség pangása együttesen nem jó tényező. A költségek és a törlesztőrészletek után nem lesz mozgástere a cégeknek. Az adósságot nem tudják majd jelentősen csökkenteni. Olyan minimális a prognosztizálható javulás, hogy elég lesz egy kicsi nemvárt negatív hatás, amely a növekedési pályát azonnal agyoncsapja. Szerintem a RIG vezetősége még maga sem számolta ki, hogy mennyire szűk szorosba kerültek. A RIG 7,5-7,25 USD-ig is lejöhet. Utána szerintem fordulni fog és a várható célára kb. 10,8 USD.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/091/121/db2ebdf12b7ade0b007d0c452e66075dffd03d9b.png
péntek, 21:15
előzmény: #9144  guantanamo
Napos macd-t érdemes majd még nézni, ha ott jelzés lesz, akkor nagyon beindulhat.
péntek, 21:12
előzmény: #9139  Gazdagember19
Egy másik oldal, ahol az ER és várt mozgás nagysága látható:
https://marketchameleon.com/Calendar/Earnings
Hétfőn jelent pl. ETSY (15.5% a várható mozgás), HTZ (15.2% a várható mozgás)
Szerdán BILI (14.5%), SRPT (12.4%), TDOC (11.4%)
Csütörtök DDD (13.3%), CROX (13.3%), ZS (12.4%), ESV (12.2%)
Péntek FL (11.1%).
Remélem tudtam segíteni. A DAYTRADE veszélyes üzem! Csak akkor csináld, ha jól működő rendszered van. Legfontosabb a Risk Management.
péntek, 20:56
előzmény: #9142  Boole
Erős eladói nyomás van ami napos fordulatot mutat, első körben szerintem a trendcsatorna alja lehet a cél 1310 körül, ha nem jön közbe semmi. Utána kiderül, de "normális" esetben ha nem akar most egy visszafordulót új csúccsal, le kéne innen mennie legalább az 1270-80-as szintekhez.
péntek, 20:29
előzmény: #9139  Gazdagember19
A jövő heti ER csatolva. Látszanak az opciók alapján várt mozgások. Nyilván ez -/+ is lehet.  A nagy volatilitásúakat lehet jól daytradelni. Pl. SHAK, M. Swing pozíciókban csak korrekció után érdemes gondolkodni.
https://bit.ly/2NkhzJk
péntek, 20:15
előzmény: #9141  guantanamo
Mire számítasz? Én arra, hogy fog ez még lejjebb menni.
péntek, 20:07
Arany eddig tankönyvileg viselkedik, mint a kisangyal. Kíváncsi leszek mi lesz itt jövő héten.
péntek, 19:57
péntek, 19:15
előzmény: #9138  Kurtz
Jó beszállókról, tuti tippekről is szívesen hallgatunk.
péntek, 19:14
előzmény: #9121  Boole
Egy kisebb vagyont kerestem a ROKU és TTD daytradeken. ER (earnings release) előtt mindkettőt eladtam, mivel szerencsejáték lett volna benne maradni. ROKU esetén opciók 16% mozgást, míg TTD esetén 14% mozgást vetítettek előre. Ha rossz irányba megy és gap-el nyit ER után, akkor a korábbi nyereséged eltüntetheti.
péntek, 19:11
Én is nagyon köszönöm az elemzéseket.
Nem vihetik ki új csúcsra, akár 3000 fölé, és az még csak egy flat b hullám lesz, majd le egy jó nagy c- vel, amivel csak egy 4. hullám készül el és még a java hátra van az emelkedésnek, akár 3400-4000 körlüre? 
Több formát is bele lehet látni, sajnos.
péntek, 19:01
előzmény: #9134  KB58

Szia,
Az SPY rallyt en megtradeltem daytrade stilusban,  elesben,  jan.elejetol egeszen 2720 szint-ig. 
De onnan felre alltam es nem tradelem tovabb, (mert tul nagy a riziko, ugyanis en teljes cash allomannyal benne vagyok a daytrade-ben, es egy orara se tudom magara hagyni, szoval nagyon igenybe vesz)
de beirom a velemenyem rola ( mert vannak nehanyan akiket erdekel) most is napi 1-2 alkalommal.
.
A fo irany most meg mindig felfele van. Tehat shortot meeg nem nyitunk ra. 
Se hosszabb, se rovid idokre. Igazad van, ez tul nagy riziko volna. Ki kell varni turelmesen, amig vege a rallynak, es hatarozott jelet kapunk hogy a fo irany lefele fordult. Onnan megint elesben fogom tradelni.
.
Ha lesz tovabbra is idom, akkor beirom napi 1-2 alkalommal a daytrade allaspontomat. 
Tudom, masok mas technikatval daytradelnek, es azok is sikeresek lehetnek, nem cask az amit en csinalok. Nekem ez a fajta mukodik. 
Ha meg tudod kozben tanulni azt, amiket figyelek, akkor magad is csinald velem parallel. Es hasonlitsd ossze. Orulok, ha tudok segiteni es megtanulod a technikat...nekem ez evi 3-5% plusz szazalek hozamot jelent.
.
A kilatasokrol azt gondolom, hogy ez ugyan nem overthrow amiben vagyunk, mint ami 2017 vegen volt, de mar ugyanaz az extremen bull hangulatu, lassu kuszas mintha overthrow lenne. 
A mai charton  a DOW-ra berajzoltam, hogy kb. hogyan vegzodhet a kovetkezo napokban...ha szabalyos szerkezet lesz. Egy kicsit elter NDX-re es SPy-ra is a daytrader 60-15min chart lehetseges szerkezete, de  azert nagyjabol egyutt fut.
Sok sikert.
péntek, 18:11
előzmény: #9131  kozi723
Minden olajosból ki kellett volna szállni egyelőre. Az AG-ből viszont nem. Ez egyelőre nem volt jó döntés. Igaz már két kört kerestem vele, de nem szeretnék a nagy mozgásról lemaradni.
péntek, 18:07
előzmény: #9129  pomperj
Szia Janos!
Szerinted a legoptimistabb esetben hol lehet az SP  kovetkezo csucsa, mielott egy nsgyobb korrekcio lenne, meddig mehet el a 28XX tartomanyban innen. Erdemes-e pl. kb. 10 pontonkent 2800-tol egy-egy shortot nyitni ra, akar stop nelkul, mert rovidesen rendes nyerot lehet vele eltenni, ha pl. 2600 kornyekere esik vissza. Nincs ebben tul nagy riziko?
péntek, 17:41
előzmény: #9132  boxika
Kivéve ha az olaj és sp500 vissza nem kényszeríti 9 fölé. De ha jön most egy kis negatív sentiment, akkor esni fog mint a kő.
péntek, 17:24
előzmény: #9131  kozi723
Minimum 7.8-ig várom, de a 7 is elég valószinű. Ha az SP500 lenézne 2000 körülre vagy alá, akkor szvsz ennél is meglesz az 5.
péntek, 17:09
előzmény: #9111  Boole
Latva a mai mozgast kevesbe gondolom magam bolcsnek. Hiszen mi mas lenne az irany, mint lefele. Milyen szep is lesz, amikor ezek fosok -50%os y/y-ben lesznek, mikozben hurra optimizmus es 3000-es SP500 lesz... Lassan meg is van 10%-os buyback-ed. Gratulalok. 
péntek, 16:53
előzmény: #9128  pomperj
SPY daytrade.
A DOW sikeresen uj csucsra birt menni par perce. Nagy valoszinuseggel SPY kovetni fogja.
A DOW-nak viszont igy ujabb lenduletet kell kapnia.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190222v00p7eltr.jpeg
.
2)Az  a mai NEM kalkulacio ugy tunik, a piacon is megallja a helyet. NEM nagyon megindult.
péntek, 16:04
SPY daytrade.
Varjuk hogy a piac intsen, merre akar menni?
A mai csucs eppenseggel lehet egy minuett wave(ii)csucsa, es megindulhat impulzivan ebbol lefele. A
Akkor 2770 alatt mar csak 3 hullamos lehet a felfele mentee szoval korrekcios, de 2763 alatt mar letorne az utolso kis (iv) hullamot is.
Ha meg 2787 fole menne, akkor meg egy csucs van hatra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190222v00pwtug.jpeg
péntek, 13:30
előzmény: #9124  pomperj
Persze azt sem tartanám kizártnak, ha az aranyban nem lenne egy csökkenő szakasz, akkor hamarosan az arany egy meredekebb emelkedésbe kezdjen. 
péntek, 11:12
előzmény: #9124  pomperj
Egyetértek, a pozíciókat kifejezettem hosszúra vettem. 16-20 EUR konzervatívan is benne lehet 6 év alatt. Az évi 100% emelkedés benne lehet átlagban.
péntek, 11:09
előzmény: #9123  kozi723
Telefonon, mint mindíg.
péntek, 11:06
előzmény: #9118  Boole
Az LAC temahoz.
.
1)Az ALB jelentesre visszaterve, a Q4 jelentes is, a profit is, es a management kilatasok is pozitiv volt. De szerintem van egy tenyezo, amit a piac meg nem diszkontalt be a lithium-banyasz  arakba.
.
Egyelore az a fo hajtoero felfele, hogy 2019-20ban jonnek az uj e-autok. 
Kinaban tavaly kb. 100.000db-ot adtak el, az duplaja az elozo evinek. 
Es  kovetkezo evekben is kozel duplazasra lehet szamitani. De ez lehet, hogy mar benne van a lithium keresletben, bar a lithium banyaszok araban most eppen korrekcio van. Igy is, ALB azt mondta, hogy 2018-ben +4%al magasabb lithium arak voltak, es toluk +14%-al tobb lithiumot vettek.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190222v00ptfq0j.jpeg
Mindenzt ugy, hogy 2018-ban a Li-ar gorbe (lasd elobb) igazabol 125--->115-re esett a  charton. 
2019-ben 115--->140 a varakozasom, szoval sokkal optimistabb mint 2018 volt.
.
2)Azonban van a masik nagy tenyezo: az aram tarolasa. 
Ahhoz egyre tobb hatalmas kapacitasu tarolo-szekreny kell. 
Azt gigawatt-oraban merik, es az ALB jelentesben az van, hogy a mostani 270GWh kereslethez kepest  2012-re 470GWH kell, es 2025-re 800GWh a varakozasuk.
Nade, mennyi ez? Nos, egy Tesla 60-80KWh, szoval leosztva a taroloszekrenyekhez szukseges lithium-novekmeny 8-10 MILLIO DARAB TESLA !
Az oriasi novekmeny. Es szerintem ezt senki nem kalkulalta hozza. A lithium kereslet konnyeden a duplaja lehet 2025-ra annak, amit most az e-auto kapcsan a legvadabbak prognosztizalnak.
.
3)Nos, innen nezv LAC is, Orocobre (OROCF) is (ami egyebkent szep dupla-aljat csinalt es lekepesztoen olcso), es az FMC_bol kivalt Livent (LTHM) is oriasi rally elott all.
.
4)AKi szereti biztonsagos mandinerbol megjatszani? Azoknak erdemes megnezni az alkatresz szallitokat, mint LEA, APYV vagy BWA. Ok is sokat fognak ezeken keresni.
péntek, 10:51
előzmény: #9112  Boole
Egészen elképesztő ami ilyen téren idehaza zajlik. Kb. fél évvel ezelőtt vettem fel a kapcsolatot az Erste-vel, hogy legyenek szívesek a Erste Netbrókerbe felvenni egyedileg LAC-ot a NYSE-en. Még formanyomtatványig is eljutottam, kitöltöttem, elküldtem és kértem a felvételt. A mai napig nem tudták teljesíteni. Természetesen telefonon megvehetem 0,9%-ért a brókeri 0,3% helyett. Nyilván. Telefonon adtál le megbízást? Mert a jelek szerint akkor ez is nehéz feladatnak bizonyult számukra. Na mindegy is, de pont ez az oka, hogy kizárólag az állampapír+hazai részvény állományomat tartom hazai befektetési szolgálatónál. LAC-ra visszatérve, várok egy kicsit és megnézem lesz-e korrekció. Ha igen, akkor a szar TUR pakkomat kicserélem rá én is. 
.
RIG-re egy gondolat erejéig visszatérve: egy kicsit úgy látom, hogy a TA dominál most és szépen adják veszik 8,2-9,0 sávon. Tradelésre kiváló, viszonylag gyorsan pörög, likviditás van, spekizik vele mindenki. Ez viszont 9 alatt rendkívül kellemetlen és amíg egy jó erős odadurrantás nem lesz 9,0-9,1 sávon, addig itt fog szopatni minket. Jöhetne végre egy jó hír, egy nagyobb ajánlás vagy az emelkedő olajár hatására egy megrendelés, ami az ínséges időkben átjuttatná a holtponton.
péntek, 10:46
előzmény: #9120  pitcairn2
Ez nem kérdéses.
péntek, 10:45
előzmény: #9119  Kurtz
A nagy pozitív mozgás már a mind a kettőben megvolt. 
péntek, 10:36
előzmény: #9096  Boole
nemzetközi összehasonlításban különben horribilisen túlértékelt az amerikai részvénypiac
http://schrts.co/QyzEHqbh
péntek, 10:35
ROKU ésTTD - nagy pozitív mozgás várható. A Daytraderek imádják őket. Akárcsak tegnap a CAR és HTZ esetén.
péntek, 10:14
előzmény: #9116  Boole
A második LAC adag is megvan.
péntek, 10:05
előzmény: #9109  nemelemzo
az általad folyamatosan gyopált (tether pumpás...) kripto-"piac" kapcsán vhogy ez ugrik be:)
The Matrix Revolutions: Down Here, I'm God. (High Quality)
https://www.youtube.com/watch?v=29jdVA8fBfw
a kripto-mókusok kb. csináltak maguknak egy "játszóteret" ahol ők írják a szabályokat a véletlenül betévedő sucker-eknek és muppet-eknek:)
na ez egy fantasztikusan profitábilis stratégia...
(már amíg hagyják...)
péntek, 10:04
előzmény: #9114  pomperj
Nem rossz elgondolás, konzervatívan 60 USD várható célár van benne.
péntek, 09:59
előzmény: #9109  nemelemzo
biztos, hogy van haszna annak ha efféléket nézel, de semmiképpen sem érdemes túlmisztifikálni az egészet
néha a legnagyobbak is csúnyán mellényúlnak, eklatáns példaként lásd az egyik első "mester" ciklonvasútszerű karrierjét
https://en.wikipedia.org/wiki/Jesse_Lauriston_Livermore
rossznyelvek szerint különben a legtutibb stratégia a bennfentes infók használata:)
vagy az ha csinálsz magadnak egy piacot ahol te vagy az ISTEN:)
lásd kriptók...
péntek, 09:39
GOLD tema.
A masodik legnagyobb  Arany banyasz, NEM azert volt a hirekben mostanaban, mert megvette Goldcorp-ot. A Canada allam eppen engedelyezte az akviziciot.
NEM jelentett. A Q4 profit EPS=0.40, az arbevetel 2.05Mrd. A varakozas EPS=0.26 es 1.88Mrd volt. A termeles 1.44m Uncia volt, a varakozas 1.34m uncia.
Szoval, NEM mindenben alaposan tulteljesitett ! 
.
Az arfolyam +10%ot ugrott 3 nap alatt, es meg boven van benne.  Mennyi? 
Ha ez a profit novekedes meg gyorsul is 2019Q1-ben a magasabb arany-ar miatt, es mondjuk a varhato 1300USD atlagarat eleri a Q4-beli 1240 atlagarhoz kepest? Akkor 1.44m uncianal az mar (valtozatlan koltsegszintnel)  860m-val magasabb profitszint is lehet, ami 540m reszvenyre szetosztva is igen szep szam. 2019-re, az altalunk vart GLD atlagar szinten NEM akar EPS=5.0-6.0 profitot is hozhat eves osszesen, ami egy PE=13 szammal 70 USD arat prognosztizalna.
.
Szoval, szerintem NEM most jo vetel. Es ebben meg nincs benne a GG akvizicio kovetkezmenye (ami igen szerencses idopontban es 10% diszkonton tortent) tovabbi emelo hatasa. 
Szerintem 2019-re NEM +50%, de szerencses esetben duplazni kepes. A chartba belefer.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190222v00pqdt7j.jpeg
péntek, 09:33
előzmény: #9110  kozi723
Egyébként a RIG legalább olyan gyorsan is lehet 10 USD, mint hogy lemenjen 6 USD-re. Kb. annyi is az esélye.
péntek, 09:31
A tegnapi LAC vételi megbízásomat az Erste még mindig nem tudja megmondani, hogy teljesült-e, pedig olyan mintha az esti kötésekben benne lenne. Egészen elképesztő. Bécsbe e-mailezgetnek, hogy ezt vennék és mi legyen, meg teljesült-e. Ez a XXI. század.
péntek, 09:28
Szerintem bölcsen teszed, hogy nem ugrálsz, mert sok értelme nem lenne. Én azt látom, hogy a RIG jó eséllyel sinál egy lejtmenetet akár dulpa aljig, aztán szép lassan elkezd építkezni. Ha tudnám előre, hogy az olaj hogyan fog alakulni, akkor nem is adtam volna el a pozíciót, de látok jobb befektetési célpontot és Én mindig cserélem, ha ilyen lehetőséget tudok azonosítani. Az ágazat lassan épül, de épül. A RIG vezetőségét szerintem a könnyelmű bizalom vezette, mikor döntést hozott a két vállalat rövid időközben való felvásárlásáról. Olyan helyzetbe sodorta magát, amely nagyon vékony mezsdére terelte a céget. Lassan kevesebb mozgástere maradt, mint az NE-nek. Mondhatom, hogy a RIG kedvező helyzete most olyan lett, mint az NE helyzete. Egyébként szerintem mindkettő megoldja a gondjait. Azonban a következő 2-4 negyedévet árgus szemekkel kell nézni. A hozam/kockázat nekem már nem éri el a 3/1 arányt, hanem ez alá esett. Ugyan nem sokkal, de ilyen felállásnál pl. a LAC is jobb vétel. 
péntek, 07:50
előzmény: #9108  Boole
Értelek. Végül nem adtam el, mert úgy döntöttem nem biztos hogy van értelme ugrálnom. (azért biztos lenne, de inkább a seggemen maradok). A héten az átlagosnál többször néztem rá, és nem vagyok boldog én sem. De engem elsősorban az bosszant fel, hogy több mint 1 hónapja 8,2-9,0-ben oldalazik, miközben számos alkalom volt kitörésre. Persze idén sokat emelkedett, na de le is feleződött. SP meg 5%-ra van az új csúcstól? Nem beszélve arról, hogy ha így folytatódik a menet, akkor jövő hétre akár brent is 70 dolláron lehet. Ezt párhuzamba állítom egy 6,2->8,5 RIG mozgással. Lássuk be, baromira nem itt kéne lennie. 
.
Nyilván nem ez az irányadó, de a szeptemberi csúcs és a januári alj esésből
- SP kb. 70%-ot hozott vissza;
- brent kb. 41%;
- rig kb. 25%;
- do pedig katasztofális kb 14%-nál tart eddig.
.
Mindez csak azért bosszant fel igazán, mert Ti sokkal jobban látjátok és nap mint nap elemzitek SP-t, és hát nem feltétlenül felfelé van az út. Akkor mi lesz ezekkel?
péntek, 07:41
előzmény: #9034  nemelemzo

Ezt nem kritikának szántam, csak kíváncsi lennék, hogyha ennyire előre látható a mozgás, a jelek ennyire egyértelműek, akkor a meggazdagodás  tálcán jön, főleg azoknak, akik egy profi csapatot állítanak fel, algoritmusokkal figyeltetve és kielemeztetve a mozgásokat. Aztán látjuk, hogy sokszor a megérzés az, ami sokat hoz a konyhára.
Véleményem szerint a grafikon szerinti kereskedés csak azért működik, mert a robotok hasonló programot használnak és a beprogramozott forgatókönyv szerint kereskednek. Valahol olvastam, hogy a kereskedés több mint 70%-át ilyenek végzik, csakis spekuláció szinten, másodpercenként akár 10 kötés is produkálva, centeket keresve egy egy tranakción. Ezeknek minimális köze lehet a cégek teljesítményéhez.
péntek, 07:23
előzmény: #9107  kozi723
A biztonság kedvéért. Nem tetszik a cég üzletpolitikája. Folyamatosan mérlegelni fogom a két q. Eredményeit.
péntek, 06:55
előzmény: #9094  Boole
Megprobalod olcsobban visszavenni egy jobb atlagert? Vagy mas okbol kifolyolag passzoltad?
péntek, 00:49
péntek, 00:43
péntek, 00:21
előzmény: #9103  guantanamo
Mondjuk, a KHC megfelelőnek tűnik erre? 16 mrd leírás? Szép, mit mondjak. (nincs pozim benne). Seekingalpha: 
https://seekingalpha.com/news/3436019-kraftheinz-minus-16-percent-amid-sec-probe-15_4b-q4-writedowns
csütörtök, 23:24
Gyanús, hogy a VIX ma sem tudott érdemben emelkedni, viszont SP erősen be van szorúlva az ékbe, OBV normális. Van még felfelé hely, nem sok. Nagy az esély, hogy holnap leszakad, viszont szerintem kéne valami trigger, amitől a VIX is felpattan.
https://www.tradingview.com/x/CyubaPaO/
https://www.tradingview.com/x/gdqZZG0b/
csütörtök, 22:40
a mérlegleépítés különben lekerült a napirendről, ami lényegében az adósság monetizálás beismerése...
+ "belengették" az újabb QE lehetőségét is, mivel a korábbi "olyan jól bevált"...
az USA piac számomra aknamezőnek vagy időzített bombának tűnik...
csütörtök, 22:38
újra vmi átmeneti "best case scenario"-ot fogalmazol meg a 2008 óta összegründolt instabil kártyavár kapcsán...
ez a sztori csak rosszul végződhet...
minél tovább húzzák annál rosszabbul...
csütörtök, 22:20

Van olyan FED szavazo-igazgato, aki szerint mar tulzottan is emeltek, es igazabol egyet csokkenteni kellene.
En nem hiszem, hogy a Januari ules utani nyilatkozatok alapjan, az iden lesz tovabbi FED kamat emeles. Nem lesz.
.
 Viszont az EU-ban sem valoszinu erdemi kamatemeles. Draghi utan osztol egy nemet ECB elnok jon. A nemet konjuktura Indexek zuhannak, eppencsak nincsnek recesszioban. Emelni lehetetlennek latszik. Biztos nezed a Nemet kamatlabakat, azok csokkennek, a BUND (10Y) most igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190221v00pfzew7.jpeg
.
 Szerintem nem valoszinu az EU-ban sem erdemi kamatemeles, szoval egy 0.25-0.50% emeles sem valoszinu. De ha megis, az nem fog erdemi USD gyengulest okozni. Meg akkor is,  a US-DE spread eleg eros marad, most 2.56%,   es valahol ezen a szinten lehet ev vege tajan is.
.
Ez  a Bond-piaci helyzet leginkabb egy lassu, nyugodt GLD aremelkedest valoszinusit, szerintem.
Az mas kerdes, hogy ha a tozsdek bezuhannak, akkor viszont az aranybanyaszok gyengek lehetnek.
csütörtök, 22:08
előzmény: #9093  Boole
Értettem, csak kíváncsi lettem volna, hogy mikor és milyen mértékű korrekcióra számítasz. (Adott esetben érdemes lenne egyet parasztshortolni? ) Illetve van még cca. 40% cash erre a pozira, amivel egy ilyen korrekcióban be tudnék még szállni. De én most növekvő forgalmat látok, tegnap egyszerre áttörtük az MA21-et, MA50-et és most második nap is felette zártunk. Ugyanakkor ma rajzoltunk egy szép hosszú felső kanócot és az RSI, Stoch RSI is az egekben van naposon. 
csütörtök, 22:07
Az aranyat lecsapták. Csak érdekességképp amikor hasonló reverse pattern volt az első komolyabb megálló az utolsó emelkedés 61,8%-a volt.
https://www.tradingview.com/x/OmxljaL9/
csütörtök, 21:42
előzmény: #9092  pomperj
Ma a felhúzásban az AG-ból is kiszálltam, de majd visszaveszem.
csütörtök, 21:40
Gondolkozzunk közösen. Tegyük fel, hogy mégis lassan, de tovább emelkedik az USA-ban az infláció. A mérleget tovább építik lefelé, de óvatosan, viszont az emelkedő infláció miatt ebben az évben mégis lesz 1-2 db kamatemelés. A mérlegleépítés és az óvatos kamatemelés megtámasztja az USD-t és enyhe emelkedésbe kezd az EUR-val és a JPY-nel szemben is. A nagyobb recesszió elmarad. Mi történne az arannyal ebben az esetben? Hát nagy szárnyalás nem lenne benne. 
csütörtök, 21:26
előzmény: #9033  pomperj

FONTOS!
A Stockchart grafikonok NEM SCREENSHOT-ok. A linken lévő adatok FOLYAMATOSAN FRISSÜLNEK, szemben pl. a Tradingview linkekkel.
csütörtök, 21:03
RIG-ben 1/3-ad pozícióval csökkentettem.
csütörtök, 19:59
előzmény: #9090  rolpic
Én venni akarok, mert már van egy adagom. Eladni majd akkor fogok, ha már a céláramat elérte, de az még nagyon messze van. 
csütörtök, 17:36
SPY daytrade.
Bar meg mindig lehetseges meg egy uj csucs, 
de orarol orara novekszik az esely, hogy a "five up" hullam megvan minuett, minute, es intermediate szinten is. 
Es egy szignifikans csucs a hatunk mogott van.
Most igy lehet nezni 60min: a 2763 wave(iv) support leszakitasa a szignal.
Masodlagos szignalok:
-a 0.382 support 2772
-az utolso (iv) support 2731
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190221v00pqjtdq.jpeg
.
csütörtök, 17:20
előzmény: #9074  lngnl
Igen, LAC 2 nap alatt ment +16%-ot, es tobbsegunknek mar ennyi eppen eleg volna akar eves hozamnak is;-)
De nem hinnem, hogy onmagaban az ALB management pozitiv kilatasa, ami keysegtelenul segit,  tolna ennyire az arat.
.
"   (Reuters) - Albemarle Corp, the world’s largest lithium producer, posted a higher-than-expected quarterly profit on Wednesday and gave a bullish 2019 outlook, saying it sees nothing that could slow demand for the white metal used to make electric car batteries. The forecast for sales growth of up to 14 percent this year comes as anxiety grows among some investors that the race to supply lithium for batteries and other materials could flood the market, hurting profits by decreasing prices. But the Charlotte, North Carolina-based company in a news release said it is “not forecasting any significant macroeconomic headwinds and have not seen any decline in our customer demand forecasts.” 
.
Szerintem a masik fo ar-emelo  tenyezo az, ami  LAC es ALB arfolyamon nagyon meglatszik, hogy a lithium ara megindult fel. Most 2 nap alatt ment +2% korul, itt a hir:
" Lithium increased to 114.99 points on Wednesday February 20 from 113.91 points in the previous trading day."
.
Konkretan?  iden arra szamitok, hogy lithium a 2018 januari, 156.80 csucs arszintet nemcsak eleri, hanem  talan mar tulszarnyalja. Es azt tudjuk, hogy LAC arfolyama akkoriban … 10-11 kozott volt. 
Szoval, ev vegere kb. ezt varom LAC-tol.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190221v00pnenek.jpeg

csütörtök, 17:00
előzmény: #9088  Boole
Na de mikor? Naposon már most is túlvett. Hetesen még ráérünk (eladni).
csütörtök, 16:27
előzmény: #9086  pitcairn2
Értem Én, csak egy korrekcióban majd inkább visszaveszem.
csütörtök, 16:26
előzmény: #9087  kozi723
Lesz még ebben korrekció. Én sem tudtam még megcsípni.
csütörtök, 15:48
előzmény: #9074  lngnl

https://www.tradingview.com/x/mRxGejOf/
.
3 alatt volt egy speki megbízásom, de sajnos nem kaptam meg. Amatőr hiba volt ragaszkodni a 3 alatti vásárláshoz. Na sebaj, 4,2-es átlaggal űzöm-hajtom. 8-ig rá sem nézek szerintem.
csütörtök, 15:42
előzmény: #9085  Boole
az alaptermékhez képest már így is extrém mélyen vannak.........
https://www.gold-eagle.com/sites/default/files/images2/lundeen020319-4.gif
http://schrts.co/UdMCPWfP
csütörtök, 15:05
előzmény: #9083  guantanamo
Ebben az arany emelkedésben az lesz a probléma, ha egy a nagy esésnek csak a korrekciója lesz, hogy egyébként is nagyok a visszatesztek, ezért a bányászok nem fognak elég dinamikusan emelkedni úgy, mint a korábbi nagy emelkedések során.
csütörtök, 15:00
előzmény: #9080  Boole
Kerdes, hogy a gdx hol fog pentekig zarni.
csütörtök, 14:57
előzmény: #9072  guantanamo
Marmint a jelenlegi ABC nem tul impulziv felfele.
csütörtök, 14:42
előzmény: #9080  Boole
A bányászok részvények. A GOLD és a PIAC eredője határozza meg (és a nagy kutyák...). Risk management fontos lesz a következő 1-1.5 évben.
csütörtök, 14:39
S&P 500 - P/E, GAAP earnings, SPX Stocks Above 20 EMA/50 MA/200 MA, S&P 500 Bullish Percent:
http://schrts.co/gcEDRjCe
http://schrts.co/ZbrFHRae
http://schrts.co/wGywUvYi

Topik gazda

pomperj
4 4 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE