Vegre valaki eszre veszi milyen szinten allunk... de szerintem a USA vietnammal baszta el es Nixonnal... az adta meg az alapot ahhoz, hogy egy konkrét ponzi sémara epuljun a fiat dollar... jon a totalis ossze omlas
Ha megkapargatjuk a számokat, a helyzet sokkal rosszabb, mint bárki is gondolná. A tőzsdén most kezdik ezeket a számokat kapargatni (válasz foton reggeli kérdésére, hogy miért mennek fel mostanában a hozamok, és miért lett pont most leminősitve az USA). Merthogy 2008 nem lett megoldva, csak elfedve. De 2008 is egy következmény volt, aminek a gyökerei 1980-as reageni neoliberális fordulatra vezethetők vissza. Ezért írtam azt korábban, hogy a mostani időszakban vajon a neoliberális 40 évet korrigáljuk, vagy a komplett kapitalista történelmet?
Trump már jóval a COVID előtt elkezdte túlfűteni a kazánt az adócsökkentéssel, de abból jórészt csak a cégek részvényvisszavásárlásai, plusz a legfelső rétegek további gazdagodása lett. A demokraták alatt legalább megpróbálják értelmesebb célokra is (infrastruktúra, klímavédelem) is költeni a pénzt, persze azok a nagyívű vágyak, amelyek 2021 első felében elhangzottak (új New Deal, stb.) erősen túlzóak voltak. Demokrata körökben továbbra is az a szemlélet, hogy a 2007-2008-as válság után túl óvatosak voltak, akkor kellett volna több pénzt locsolni. Amúgy meg a polarizáltság növekedése és a FOX és még tőle is jobbra álló médiák folyamatos armageddon hirdetése is hozzájárult ahhoz, hogy az átlag amerikai (főleg az a néhány tízmillió, aki szerint még mindig Trump az elnök) ma ténylegesen sokkal rosszabbnak ítéli meg a gazdaság helyzetét, mint amit a számok objektíve mutatnak.
A jó öreg populizmus, senki nem mer már prudens(ebb) pénzügyi politikát folytatni. Nagyon félnek, hogy jön egy újabb 2008, amibe könnyen bele lehet bukni.
Ez ugyben az altalam egyebkent kimondottan nagyrabecsult kinaiakkal van csak baj. Elso lepes a penzugyi beszalllas, de elobb-utobb igy vagy ugy koveti a technologia transfer.
Egyetértek, szerintem is elfogult volt. A Trump által nyomott helikopterpénz valószínűleg elég lett volna arra, hogy a COVID után hirtelen feltámadó gazdaság talpraálljon, de Biden csinált még egy kört, aminek meg is lett az eredménye: 40-50 éve nem látott szintű infláció. Természetesen egyedül nem ment volna neki ez a manőver, tettestársként ott volt mellette a FED. Emellett, ha nem is sokat számít, de kapott egy leminősítést az USA, ezt szintén Biden számlájára írnám. Szóval, amikor Róna kritizálja a magyar állam eladósodottságát, akkor miért huny szemet az USA adóssága felett? Meg amit mondott 3%-os infláció is csak egy magas bázishatás miatt összejött ideiglenes érték, a maginfláció jóval magasabban van 5% körül, szóval itt sarkított kicsit. A munkanélküliség meg persze, hogy alacsony, mert egyrészt nyugdíjba megy a boomer generáció (ami csökkenti a számlálót), másrészt akik kiesnek X időn túl a munkaerőpiacról azok a statisztikát sem "rontják" tovább. Közvéleménykutatások alapján is jóval sz*rabbul érzi magát az átlag amerikai, mint mondjuk 2019-ben. Ilyen politikát bárki tud csinálni, hogy kiszór rengeteg pénzt (nem csak a helikopterpénz, hanem egyéb "Act"-ek), amelyek ideiglenesen örömöt okoznak a lakosságnak és megtolják a GDP-t, csak hát ennek ára van. A jó öreg "Bidenomics"
kinai ceg, szamai szepek, megis alacsony ertekelesen forog. Miert?
Nezegettem finviz screeneren a kinai cegeket, nem sok olyan van, amire azt lehetne mondani, hogy egeszseges. Tomegevel vannak tozsden olyan kinai cegek, amiknek mar reg csodbe kellett volna menni, de gondolom konyvelesi trukkokkel eletben tartjak oket.
Mi lesz ev vegen a delisting eredmenye? Maradnak kinai cegek az usa tozsdeken?
Valóban. Gondoltam, hogy valaki meg fogja jegyezni. Pontosítok: tudomásom szerint - mint elfogadott optimista számítás a szakirodalomban EV életciklusra vetítve 50%-kal kisebb karbonlábnyomot eredményez, a belsőégésű társakhoz képest. Van olyan számítás, ahol csak 25%-os a javulás, s van olyan peremfeltétel, ahol semmi, sőt... Fogadjuk el az optimista scenáriót. A gond két helyen van, amitől semmilyen formában nem megoldás, csak green washing az EV- s ez gondolatom lényege: 1. Az energia nem zöld, a karbonkibocsátás 40%-át adja, és cseppet sem javult az elmúlt 2 évtizedben. https://www.youtube.com/watch?v=TWBUc4kLjrU . Nem EV-ket kéne őrült beruházással nyomatni, hanem először az energiamixet kéne rendbe tenni. Aztán ha van zöld energiánk, akkor lehet autokázni zölden. Csak hát a zöld autó kurva jó business, a másik meg nem annyira. 2. Amíg a járművek száma exponenciálisan nő, addig az 50%-os karbonkibocsátás megtakarítás semmit nem ér kocsinként... Megint csak a bélpoklos fogyasztásban van a gond, s amíg azt nem tesszük helyre, addig lehet javítgatni a technológiát. Még rosszabb tendencia a SUV EV... +1. A karbonlábnyom mellett nos vannak egyéb problémák, ami nem jelenik meg a fenti számban, de degradálja a környezetet. Lásd: foton kolléga tegnapi videoposztja a Lithium-triangle mélyrétégbeli vizeinek degradációja.
A mai napot megkoronázhatná a zárás után egy gyengébb Apple és/vagy Amazon jelentés. Előbbi egymaga képes lenne lehúzni az indexeket holnap a súlya miatt 🤞
"Azt is meg kell jegyeznem, hogy sem a zöldek, sem én gondoljuk semmilyen módon megoldásnak az EV-t a jelenlegi formában. Az EV pusztán pontszerűvé alakítja a szennyezést, s nem diffúz módon szennyez, mint a belsőégésű verzió. Persze a neoliberális elitnek tök jó, hogy tőlük jó messze levő cobalt bányákban, lithium kitermelőhelyen, meg az akkumulátorgyárban a rabszolgák pusztuljanak, ők meg szépen furikáznak a Teslával... Szokásos. És mint ilyen hadd mutassak rá, hogy az ide írogatók nagy része is ilyen. --> Lehet önvizsgálatot tartani." Csak mint energia iparban tevenykedo ember mondom neked hogy teljesen rosszul latod...
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.