A 80 as években 250 volt az arany, most 2000. És szted ez jó értéktároló? 🙃 Tehát nyolcszor annyi. 80 as években 10 Ft volt a kenyér ára ma meg 500. 50* vs 8* ás. Az ingatlan ezerszer jobb ha háború van meg egyiket se tudod mozgatni. Btct igen. Azt ugye nem kell mondanom egy ukránnak melyik volt a jobb értéktároló.
Érték tartó - 50, 100, xxx év múlva is vszeg lesz értéke míg egy részvénynek vagy BTC-nek már egyáltalán nem biztos - azaz fizikai formában egy konzervatív cucc. Ha van pl 10 mrd ft-od, pár ingatlan mellett belefér némi kg arany, nem kér enni ha be van falazva :) Speka BTC még nem bizonyított igazán hosszú távon. Én bevállalom fogok venni, ha nagypapa koromban is lesz, és egy megbízható értéktartó cuccnak bizonyul. Tizenpár év alatt azt már tudjuk, hogy 10,000(?) BTC megért már egy pizzát mert valaki el hitte, hogy ez ennyit megér - és azt is, hogy 1BTC 65k$. De így lesz 10 év múlva is? Mert ha 5-10-20 évre spájzolnék biztosra, akkor 10 kilónyi aranyrudacskáért tuti kapok valamit akkor is.
Maradjunk a btcnél. Egyszer be nem váltják őket? Mert bármilyen részvény szted az után is ér valamit hogy eladod? Már hogy neked. Nem értelek. Sok bitcoin van? 21 milla. Ingatlan mintha messze több lenne. Nem értem miről beszélsz. Szted manapság nem vesznek belőle autót meg ingatlant? Miért dobná meg az inflációt? Ma is vehetsz belőle bármit ha egy országban ha fizetőeszközzé teszik az nem jelenti hogy az adott állampolgárnak van is btcje. Plusz keresletet nem támaszt a gazdaságban. Kivéve ha felmegy az ára a cointartó állampolgárok zsebében.
A Bitcoin sokkal inkább kockázati eszköz, mint értékmegőrző. Az arany viszont mindig is értéktároló és az is marad. Bár sokan mondják, hogy az arany már nem az a biztonságos menedék, mint korábban. Az 1965 előtti arany és ezüst úgy tűnt, hogy megőrizte a vásárlóerejét. A 2001-ben vásárolt arany és ezüstérmék elég jól teljesítettek. A bányászokkal való kereskedés is, amikor annak eljön az ideje. Minden csak időzítés kérdése. Én a Bitcoinnal kapcsolatban elolvastam, amit lehetett az időmből kitelve, de szerintem a szabályozók egy napon felismerik, hogy döntést kell abban hozniuk, hogy amikor már a szabályozás ezekre az eszközökre is kiterjed, akkor eldöntse, hogy mi is ez valójában és a likviditás miatt hagyja működni és szedi az adóbevételt utána, vagy megtiltja világszerte a fiat valutára való visszaváltását. Egyelőre a szabályozás felé mozdulnak el.
Maradjunk annyiban hogy fogalmad sincs milyen cégek fs emberek mire használják a coinokat. De legalább határozottan mondtál egy butaságot. Kéne bele fektetni egy kis energiát hogy megértsd a mögöttes piacát a dolognak hogy ne csak annyit láss belőle hogy adják veszik. A többi ciki mondandóra nem is reagálnék érdemben.
A bitcoin, a kriptók, az nft-k, a derivatívák stb. csak addig érnek valamit, amíg egyszer be nem váltják őket. Ha egyszer a sok bitcoinért meg miegyébért az emberek vásárolni akarnak majd valamit, házat, autót, nyaralást stb. akkor ki fog derülni, hogy ezekből nagyon-nagyon sok van, míg a megvehető áru korlátozott. A mesterségesen felhajtott ár csak addig működik amíg az ember kincsként tartja ezeket. Ha meg legális fizetőeszközzé válnak, akkor az az inflációt fogja arányosan megdobni, mert hirtelen bekerül a rendszerbe egy csomó új pénz.
Alapító? Ne írj már ekkora hülyeséget. Egy létrehozója van a btcnek az se mozgatott meg azóta egy coint se nem hogy adnák vennék egymás közt. Ijjesztő ez a tájékozatlanság. A többi coin 99 százaléka kuka ez tény, de vannak nagyobb projektek amiket nem kevernék össze a shitcoinokkal, egy ethereumon pl. iszonyag mennyiségű gazdasági teljesítmény fut már ma is.
A színvonal a béka feneke. 5 éve is ezeket a sületlenségeket kellett olvasni a btcről mint manapság. Ha valaki egy napot rászánna a dologra nem írna le ekkore butaságokat mint amiket itt leírnak.
Szerinted nem értettem a tanult soraidat? Csak tudod egy bizonyos szint felett nem megyünk egy bizonyos szint alá. Remélem büszke vagy erre a hardcore angolodra. 🙃
Sokat elárult a szellemi magasságodról, hogy még angolul se tudsz. Vagy nem érted. Érezd jól magad a bitchcoin szektában, remélem all in várod a millió dolláros (jaj csúnya dollár fujj!) célárat.
Tudom közhely, de az aranyhoz hasonlítható csak annak negatív tulajdonságai nélkül. Nincs tárolási költség, tranzaktálása olcsó és gyors. Hogy lenne már részvény? Nem cég ez. Már máskor is leírtam neked hogy ezek a tulajdonságok: hamisíthatatlan, gyors tranzaktálás, elkobozhatatlan, olcsó utalás, elinfálhatatlan olyan tulajdonságok a mai világban amik iszonyat értékessé teszik. Rengeteg cég épít erre valós gazdasági szolgáltatást tehát ez a tulipánhagymázás röhejes ha kicsit is utána olvasnál nem írnál le ilyet. Rengetegen ebbe utalják haza a pénzt pl. a törökök. Hiteleznek vele, kamatot kapnak cserébe a másik oldalon stb...Szóval ezt gondold át. Pont kereskedni nem jó az jár a legjobban vele aki hosszú évekig tartja.
A nevét se bírod leírni sajnos. Mi az hogy melyik hadsereg? A múltban élsz kicsit. A bitcoint ami védi egyszerű játékelmélet, mivel a felek között egyszerű érdekellentét van sosem fognak 51 százalékos támadást indítani. Ehhez amúgy annyi energia meg bányászgép kéne ami egy országnak sincs. Amúgy ha ezt megcsinálnák iszonyat költséges lenne mert fenn is kéne tartani ezt az állapotot úgy hogy a támadónak semmi haszna belőle tehát finanszírozhatatlan a dolog. Sokkal okosabb emberek leírták már ezt mint én olvass utána.
Igen. A BTC és társai az ultimate pénzügyi szélhámosság. Semmilyen értéke nincs, csak ára. Ergo túlértékeltségről sem lehet beszélni. Valójában ennél nagyobb pénzügyi trükköt nem lehet kitalálni, mint hogy pénznek kezdünk el hívni egy jelet, és kikiáltjuk a legértékesebb dolognak. Ez nem überelhető. Zseniális, aki kitalálta. Minek termelni, eladni, dolgozni, azzal csak a gond van...
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.