Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
és? Ki mondta az élet igazságos? Az egyiknek egy lába van a másiknak három :D Te is őrülten szerencsés vagy hogy nem indultál akkora handycappel ahonnan nem jutottál volna ide. Hogy mások esetleg jobb helyzetből indultak? ez ilyen. Sokan meg rosszabból. szerintem ne is rugózzunk ezen.
Par napja beszelgettunk lakaspiaci kamatokrol. Erdemes elolvasni es a objektiven latni a cikkben. Fokuszban azzal, hogy euro alap!! https://index.hu/gazdasag/2026/06/24/jelzaloglevel-kibocsatas-mbh-bank-mbh-jelzalogbank-hitel-hitelpiac-lakashitel-befektetok-nemzetkozi-tokepiac/ Fontos reszlet: Az MBH Jelzálogbank 2026. június 23-án tartotta idei első nemzetközi jelzáloglevél-kibocsátását, amelynek keretében a nemzetközi tőkepiacon referenciamennyiségnek (benchmark size) számító 500 millió euró értékben bocsátott ki nemzetközi jelzáloglevelet. A 2032. június 30-án lejáró, fix – 3,458 százalék – kamatozású jelzáloglevél iránt jelentős érdeklődés mutatkozott: Tehat 3.5% euro alapon. Ezt nem lehet vetiteni a jelzaloghitelre, mert egy resze csak a kihelyezett osszegnek. De azert jol mutatja, hogy erre jon az arfolyam kockazat, a nemfizetesi kockazat es a mukodesi koltseg+nyereseg. Nem hiszem h 0.5%ba ez belefer🙂
Semmi extrém nincs benne, nem tudom mi ebben a hihetetlen. Kicsit körül kell nézni a városban, sokaknak a háza/lakása az említett vagyon többszörösét éri.
Meg az ingatlan is sokszorozott ugye. Két hétszámjegyû keresôvel meg nem is fura a megtakarítás, nem érzem extrémnek. Persze nem is ez az átlag, de nem is az átlag van befektetési fórumon
A nagy pénz mindig a tőzsdéről jön, nem melóból. Ha valakinek volt egy kis pénze és gógyija, meglovagolva a ner nem piaci környezetét, az egy 4iG-n 4-5x pénzt tudott csinálni, itthon, a nem túl extra pesti tőzsdén, még meg sem kellett forgatnia. Igazi multibagger sztori. De ha ki mert nézni külhonba is, akkor még többet is.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link