Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 10. 31. 20:29
Előzmény: #208677  Törölt felhasználó
#208680
“ Aki diverzifikálni akar annak az amerikai tíz éves kincstárjegy lehet egy ritka jó lehetőség dollárban 5%”
Kivéve ha a dollár euro arány visszaáll, mert akkor a dollár 5% kamata az eurohoz képest eléggé elfüstöl.
Ishar
Ishar 2023. 10. 31. 20:19
Előzmény: #208678  Second Wave
#208679
Lazán megemelte kemény 0,25 százalékkal.
Second Wave 2023. 10. 31. 19:53
Előzmény: #208665  ncseed!
#208678
Ez az a példa nem igazán helytálló
"Csak a félhülyék maradtak a MÁP-ban (meg akik MNB kedvezményes hitelből vették és így is nyernek rajta), a többség simán átment és szó nélkül hagyta az állam hogy háromszoros pénzt vegyenek le róla."
A MÁP esetében a kormány induláskor garantálta a futamidő alatti visszaváltást félévente 5 napra, ahhoz nem is nyúltak, amit meg nem garantált (a fennmaradó 355 napra vonatkozó visszaváltási díjat) azt meg lazán megemelte.
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 19:36
Előzmény: #208676  Franky
#208677
ahogy megyünk előre ezt látni fogjuk, ahogy most áll a dolog az az hogy 
2024ben biztosan nem éri meg eldobni, 
2025 nagy valószínűséggel nem éri dobni
2026 majd ha odaérünk 2025re akkor jobban fogjuk látni.
Minden folyót csak akkor lépünk át ha már odaértünk és felkészülünk arra amit már látunk. 2025ig látunk innen egészen jó bizonyossággal, szerencsés helyzet, kevesen realizálják ezt, mert annyira hatása alatt vannak az elszabadult 0% os időknek amit egy járványügyi helyzet is megtolt. Hiba a kivételes helyzetet, általánosságnak beállítani. 
Kettő éves távon a PMÁP verhetetlen.
Aki diverzifikálni akar annak az amerikai tíz éves kincstárjegy lehet egy ritka jó lehetőség dollárban 5% avagy egy jól átgondolt ETF
Franky 2023. 10. 31. 19:22
#208676
Azt nem értem, ha a PMÁP kamata egy év múlva visszaesik, miért is kellene mindenkinek eldobni. Max a hitelspekák fogják dobni, ha már nem éri meg. Esetleg némi tőke átmegy ingatlanba. 
Aki alapban is állampapírban gondolkodik, nekik továbbra is jó lesz, infla felett. Vagy ez, vagy egy másik típus, majd kiderül. A finanszírozás továbbra is nagyon épít a lakossági megtakarításokra.
siemens 2023. 10. 31. 19:05
Előzmény: #207551  siemens
#208675
Hirdetést törölték.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 10. 31. 18:58
Előzmény: #208670  Törölt felhasználó
#208674

Ne legyetek gyagyák, Pistinek is írtam azt a bizonyos Bertrand Russell idézetet. Az PMÁPból való menekülés egyre jobban a távolba vész, ahogyan a reálbér emelkedés, kedvező piaci hitelkamatok, és az ingatlanpiaci ralli is.
ncseed!
ncseed! 2023. 10. 31. 17:39
Előzmény: #208669  Törölt felhasználó
#208673
Köze nincs az állampapírnak ahhoz hogy én eladtam ingatlant.
kb háromszoros áron kiszálltam, köszönöm. Csak ezen a két lakáson többet kerestem mint az átlagmagyar teljes vagyona. Így is a  vagyonunk több mint kétharmada még mindig ingatlanban áll szóval nem fakadok sírva ha nem tudok visszaszállni ingatlanba. Ráadásul örökségben is kinéz némi ingatlanvagyon...
ncseed!
ncseed! 2023. 10. 31. 17:34
Előzmény: #208670  Törölt felhasználó
#208672
Nem olyan rég volt amikor tiporták egymást a nípek az 5% MÁP kamatyért.... elfelejtetted? Brutál pénz ment oda.
Minden relatív, a jó kamaty is .
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 17:30
Előzmény: #208670  Törölt felhasználó
#208671
csak 5-6%? ne őrjíts! Jaj szegények, hol lehet támogatni a károsultakat?
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 17:25
Előzmény: #208665  ncseed!
#208670
A kamatfordulós "szakadék " óriási lesz majd a PMAP nál.. 18-20 % helyett csak 5-6 %  szerintem lépni fognak valamit ha tömegesen hagynák el a befektetők a terepet.. ne legyen igazam... 
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 17:20
Előzmény: #208666  ncseed!
#208669
Nem kellett mindenáron likvidálnod az ingatlanod, hogy állampapírt vehess ( Lásd Bankmonitoros hirdetés)
Minden esetre jókor jó áron visszaszállás számomra az új támogatási forma megjelenésével 1,5 év múlva egészen kérdéses lesz... Az ingatlan az inflát lehet most fogja behozni az elkövetkezendő 1,5 évben? 
macisajt 2023. 10. 31. 17:19
Előzmény: #208666  ncseed!
#208668
Jókor szálltál ki az ingatlanbol;)
Pistike12 2023. 10. 31. 17:17
Előzmény: #208641  J0hnnyEnglish
#208667
Ertem, tehat nem epul be az arba:) ahogy a csok sem:) 
ncseed!
ncseed! 2023. 10. 31. 17:13
#208666
Ha valaki akkor én hiszek az ingatlanban, de madárnak ne akarjanak már nézni hogy megmagyarázza bárki is hogy most kell venni... legyen az az állam, a fórumtársak vagy a haverok.
ncseed!
ncseed! 2023. 10. 31. 17:11
Előzmény: #208649  Törölt felhasználó
#208665
Figyu, te azt hiszed amit írtál, más meg mást.
Nyilván azzal jössz hogy a PMÁPot drágán lehet mejd feltörni mert különben ne, áll meg amit állítasz... feltételezel olyat ami jelenleg bizos nem igaz csak hogy bizonygasd magadnak a döntésed vélt helyességét.
*******
Amikor a MÁP 5% kamatya mellett megjelent a PMÁP 15%-a akkor sem drágították meg jelentősen a kiszállást a MÁP-ból. Csak a félhülyék maradtak a MÁP-ban (meg akik MNB kedvezményes hitelből vették és így is nyernek rajta), a többség simán átment és szó nélkül hagyta az állam hogy háromszoros pénzt vegyenek le róla. Az infla nem fog lemenni 5% alá 2024-ben sem és nem lesz semmi más állampapír alternatívája a PMÁPnak ami jobban fizetne szóval miért szállnának ki a népek?  Én sem fogok ha nem lesz jó beszálló ingatlanpiajacon...
********
Az inflához mérés csak egy viszonyítási pont. Én soha nem állítottam hogy a PMÁP megveri a vélt/valós inflát. Nem érdekel. AZ érdekel hogy hasonló kockázat mellett van-e más befektetés! Nincs. Szóval itt meg is beszéltük. Az a sok idióta aki ül a párnacihában a pénzén mert a szagértők behülyítették hogy államcsődnél elbukja a zállampapírját azok aztán milyen jól jártak null kamattyal??? MUHAHA
Biztos sokat fog érni a párnában a forintja államcsődnél.... JA NEM. De így legalább nem kap gigakamatyot.
*******
Eleve mindenkinek más az infla mert más a kosara. Bocs, de én nem kenyeret akarok többet venni a befektetett pénzemből és nem is sajtot. Amennyi kell eddig is megvettem meg ezután is meg fogom, de "picit" több a kamatybevételem mint amennyit meg tudunk enni... Egy csomó minden reálértéken most jóval olcsóbb nekem mint PMÁP előtt. Lásd külföldi utazás euróban... meg ezermillió tartós fogyasztási cikk.
Ingatlant nem kell vennem magunknak szóval lesz*rom, befektetésre sem KELL venni, ergo az se érdekel ha nem tudok visszaszállni ingatlanba.
***
Jó hogy nem megmagyarázod te is hogy milyen jól járt akinek nem volt jelentős megtakarítása mert nem inflálták el neki, bezzeg akinek volt 100 Milla megtakarítása és "csak" 30% kamatyot kapott rá azzal hogy kib*sztak....
Biztos a nem elinflált semmivel jobban jártak mint a 30 milcsivel a másik. MUHAHA
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 17:07
Törölt hozzászólás
#208664
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 16:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#208663
ha megéri vennék még de jelenleg nem jön ki a matek 
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 16:45
Előzmény: #208661  Törölt felhasználó
#208662
Ráadásul már most benézett az EU infla is 2,9 % ra erősen defláció lesz  én erre számítok jövőre mindeképpen esni fog az infla tovább mint a kő ahogy kilőtt az égig.  Ami csodálatos befeketés jelenleg (PMAP ) az rusnyaság lesz 1,5  év múlva és mindenki szabadulna tőle  főleg az új sorozatoktól ami már infla +0,25 % ot ad csak .. volt itt 2016  környékén 0 % os infla is! 1-2 évig csak mondom! Simán lesz ilyen sztem az elkövetkezendő 6-8-9 évben... Na léptem szép napot mindekinek!
Törölt felhasználó 2023. 10. 31. 16:29
Előzmény: #208657  tihamer
#208661
Kizárt előrrejelzések szerint az infla valahol 5-6 % lesz jövőre éves átlagban  az csak 7-8% os hozam maximum de sztem ennyi sem lesz

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek