Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LouMannheim
LouMannheim 2023. 04. 10. 16:19
Előzmény: #195277  Pistike12
#195280
Látva hogy beállt a piac a magas kamatoktól, és visszaesik a tranzakciószám, mindenki kivár. Szerinted megvárják míg az MNB elkezdi a kamatcsökkentési ciklusát, vagy kezükbe veszik a dolgot és leviszik saját maguk (banki hitelkamatokat).Matolcsy-t már félre lökték, lökik.
lacikonyha 2023. 04. 10. 16:06
Előzmény: #195274  Benzedrine
#195279

mert nem így kell?
ha kérvalaki a banktól 10 misit kölcsön természetes hogy kérnek igazolást hogy az igénylőtől hogy a nagymamája mikor vesztette el a szüzességét 
ha valakire átruházza az ember az ingatlanának birtoklásának, használatának, és a birtok védelmének jogát akkor azt csakúgy vakon bárkire kellene mert az a bárki kéri?
Pistike12 2023. 04. 10. 16:04
Előzmény: #195277  Pistike12
#195278
Addig meg a NER  cegek majd epitenek berlakasokat adofizetoi penzen tularazva h legyen zseton. Lasd az 500fos borton 50 milliardert. 
Tehat 1db borton ferohely 100.000.000-Ft. Tutibiznisz... 
Kattan a bilincs? :) 
Pistike12 2023. 04. 10. 16:02
Előzmény: #195270  Dango
#195277
Nem fog. Csak ha sokaig marad a magas kamat es csokkenek a berek. ÉS megszunik a kamatstop. Ezek nelkul nincs csokkenes nominálisan. A tekeknel meg kisebb az esely mert korlatos a kinalat mindemellett a magas kamat meg noveli a vagyonosok penzet, tehat a vasarloerot. Plusz Lazarka es most tiltja le a telekalakitast ezzel emelve az arakat. 
Lehet tapsolni a csaladbarat kormanynak.. A jovo:) megrohadsz a panelben vagy megveszed a NERtol az uj paneleket lassan 2mis aron. 
Kovetkezo beszallopont akkor lesz az ingatlanpiacba pest es kornyeken amikor meghal a fidesz szavazobazisa - mint az mszpe- es kiurulnek a 100 eve fel nem ujitott romhalmazok, kadarkockak stb... 
Pistike12 2023. 04. 10. 15:50
Előzmény: #195267  Dango
#195276
A sok nyomtatott penz az mnbtol illetve a vntk az epitoiparnak kereslet es kinalat oldalon valamint a mestersegesen alacsonyan tartott kamatszint es a csaladtamogatasnak hazudott penzek.
Hozzaadva az allami es EUs forrasbol leadott megrendelesek direkte tularazasa ami beepult az arakba. Vegul az MNB
csodalatosan arbitrazsra kitalalt zoldhitele megspekelve a felujtasi programmal. 
Ez nem a kapzsisag. Ez a fidesz maga. Tortenelmi bunt kovettek el. Elen a hombár Nagy Marcika es a csodalatos Matolcsy György. 
lacikonyha 2023. 04. 10. 15:49
Előzmény: #195273  Törölt felhasználó
#195275

valóságshow sztároké a mindennapok, a jelen és a jövő
oktalan szájalás  mindenek felett
amíg ezzel vannak elfoglalva nem okoznak komoly fejtörést, önként kiárazódnak
van is gondjuk a lányoknak hol találnak egy teljesítményre is képes fiatal hímet akibe végre belezúghatnának mert legalább keréktárcsákat képes megbízható mennyiségben rendszeresen lopni 
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 15:30
Előzmény: #195272  lacikonyha
#195273
Rögtön az első posztra csúnya hangnemben visszaszólt a lelkem, onnantól másik üzemmódra váltottam. 
lacikonyha 2023. 04. 10. 15:16
Előzmény: #195269  Törölt felhasználó
#195272

magadhoz képest egészen fajsúlyos csapásokat mértél rá
háromszor is meg néztem, jól látom e ki is a szerző
lacikonyha 2023. 04. 10. 15:03
Előzmény: #195268  Murdoch
#195271

elárulod mi a csillagjegyed?
kos netán oroszlán?
levegő jegyben nem születhettél mert az:ötletes, találékony, kommunikatív, ravasz, szemfüles, nyitott, társasági
ahogy a berlini barátom sem lehet levegő jegy szülötte
Dango 2023. 04. 10. 15:03
Előzmény: #195264  Törölt felhasználó
#195270
Szeritetek a telkek árazásaban is várhato csökkenés?
Pest megyeben sokszor talakozom 40-60m telek árakal (kozmu vegyes de építési telkek ,600-900nm , + frekventált helyen ) mindenki meglátását szivesen fogadom :)
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 15:01
Előzmény: #195263  Törölt felhasználó
#195269
Próbáltam finoman helyretenni az ifjú tökéletes padavánt, de nem volt fogadókészsége a gondolataimra, egy alternatív jövőképet lát maga előtt, azt nyomatta tegnap egész nap. Nem gond, hosszú élet áll előtte, van még ideje leszállni a földre és saját kárán megtanulni.
Murdoch 2023. 04. 10. 14:51
Előzmény: #195260  Törölt felhasználó
#195268
Engem meg már speciel egyik se, innentől gyűjtögetés van. De azt továbbra is tartom, hogy hamarosan jó vételek lesznek.
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 14:31
Előzmény: #195264  Törölt felhasználó
#195266
aszongyak' majd husvet utan megen csokkentunk. Jo meg kb 1000 csalad dont ugyanigy most a husveti vacsoaasztalnal. Na igy komoly arelonyben lesznek  ismet  a tobbi eladohoz kepest :D
emerald 2023. 04. 10. 14:27
Előzmény: #195263  Törölt felhasználó
#195265
+++
Arról nem is beszélve, hogy szendvics generáció. Fizettem/fizetem a járulékokat, amiből van ma nyugdíj.
Nekem már nem, vagy alig lesz.
Ha szüleim lerobbannak, akkor ha kevés a nyugdíjuk kezelésre, ápolásra azt is  nekem kell finanszírozni. 
És igen b+ van egy nagy értékü házam, amiért megdolgoztam.
Nem tom kiafaxtól veszek el bármit is, mint ötvenes?!
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 14:26
#195264
akkor egy kis lakaspiac ha mar ez a topik:
 3 db elado lakas van a com kinalataban ami ismerososeim portekaja Bp pesti oldal atmeneti keruleti a lokacio szemponjabol , Ohegy Ujhegy es Nagyzuglo 1 db a nagyjaboli kinalati arak kozepen a masik ketto a piac aljara arazva tomeglakasok teglak emeletiek tarsashazakban. 2 szobasak. Erdeklodok aki komolyan veheto es ajanlatot is tenne zerus. Babavarosok nagyobba koltozok  csokkal es akik meg aruljak a regi ingatlanukat amit talan majd egyszer eladnak ezek az erdeklodok. Mondtam ismeroseimnek minel tovabb kitartjak az arat annal rosszabul jarnakj vegul akciozzanak. Eloeg haragos tekinteteket kaptam. Raadasul mindnel november december ota van tervben az eladas ezek mind speka-bufi lakasok. Februar marciusban kileptek a piacra es varjak a madarakat most. Mondam nekik milliokat buknak ha nem adjak el gyorsan oket. Igazam most mar latjak nem oki nelkul ugattam nekik karacsony elott. Amit foztek egyek meg, es tokoresszenek a 300k-s arcsokkentessel. Maguk alatt vagjak a fat.
2 hete szoltam megen nekik lattatok a tranzakcios becseleseket?  A hitelkamatokat ? A hitelkihelyezesek osszetetelet nagysagat darabszamat? A vevo erdeklodest ? Fittyet hanynak ra jobban tudjak. jo
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 14:04
#195263
Fire73 vasárnap, 12:03Előzmény: #89811  vaktyuk99#8983 5Számon kéred egy 50 évesen, hogy több vagyona van, mint egy 25 évesnek? Meg miért ment el  25 évesen robotolni egy multihoz, miért állt be a sorba? Van itt baj rendesen, ha a bajod forrása 25 éves fejjel ez lenne. 
Láttad te a statisztikát, milyen volt a 90-es évek, főleg az eleje? Milyen infláció és munkanélküliség volt? Akkora jólétben élsz most 25 évesen, amilyenről a 90-es években egy 25 éves nem is álmodhatott. Utazgathatsz, ott vállalhatsz munkát, ahol csak akarsz. Dolgozz keményen, vállalkozz, mondj le a fogyasztásod egy részéről (szinte biztos, hogy menőbb mobilod van, mint nekem), aztán 50 évesen majd lesz egy tisztes tartalékod, aztán majd a gyereked generációja jól beolvas neked, hogy elb@szad az életüket, kicsesztél velük a fene nagy fiatalkori jóléteddel. 
---
 topp hozzaszolas firetol :D
 a gondolkodasmodomra ahogy telnek az evek a topikok olvasgatasa eroteljes befolyassal van az az erzesem:DD
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 13:58
#195262
https://www.youtube.com/watch?v=6k5L3yWARB8&t=659s
10 tipp az ingatlan értékének növeléséhez!
---
na ez valoban hasznos videjo
Törölt felhasználó 2023. 04. 10. 13:52
Előzmény: #195256  tihamer
#195261
ketyeg a premium nincs itt semmi gond neha jon egy kis jovairas amit mely elegedettseggel nyugtazok amikor csipog a telom a Mak jovairasrol. Ez a szorgos hangyak jussa akik nem csaptak el baromsagokra a beveteluket es kihasznaltak az elmult evek jo-vilagat mert Bp a szakiknak aranyelet volt eddig akarki akarmit is mond

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók