Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 13. 21:50
Előzmény: #180858  Vodafonelive
#180860
A körútakkal kapcsolatban nem vagy nagyon képben? :D 
Duddy30 2022. 10. 13. 21:45
Előzmény: #180858  Vodafonelive
#180859
4-6-os 
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 13. 21:22
Előzmény: #180856  Duddy30
#180858
Nem egyértelmű. Kiskörút amin a 49-es villamos közlekedik? A nagykörút, amin a 4-es vagy a 6-os villamos megy vagy a Róbert Károly körút amin az 1-es villamos van? Melyik a jó biznisz? :)
Duddy30 2022. 10. 13. 20:47
Előzmény: #180834  wantuu
#180856
A koruti lakások m2 árban már konkrétan olcsóbbak mint a kispesti panelok, bár menne a fene a körútra, és bár már iroda célra sem keresik őket de galeriazni fiataloknak kiadni ki lehet őket, nyilván ez csak egy bizonyos hozam mellett lesz majd elgondolkodtató a befektetoknek de 600-700/m2 erert el lehet már hozni párat 
Duddy30 2022. 10. 13. 20:22
Előzmény: #180850  egynapod
#180854
Érdekes ma már egyre többen szeretik a legfelső emeleti lakásokat még az olyan házakban is ahol nincs lift, de a tetőtéri lakások vagy ahol a lakás nagyrészt tetőtéri még mindig nem túl kedveltek. Persze más ahol még nem bővítettek az a csok miatt is elég kedveltek lettek kérdés ha egyszer elakarod adni kinek kell. Klíma nélkül  nem sok mindenkinek. 
berlini
berlini 2022. 10. 13. 20:13
Előzmény: #180850  egynapod
#180853
Én sem kötözködésnek veszem.
Megnéztük az előirásokat, az engedély valószinűsége 90%-os.
Duddy30 2022. 10. 13. 20:12
Előzmény: #180848  berlini
#180852
A hűvösvölgyi úti nem egy nagyon forgalmas rossz levegőjű út? A rózsadombi forgalmas út mellett volt vagy mellék utcában? Nagyon nem mindegy a jó kerületrészeken belül sem, hogy melyik utcában laksz mert egyre több az autó egyre rosszabb a levegő egyre hangosabb a lakás és ha valami akkor ez a rengeteg épp aktuális trend mellett mindig negatív szempont volt, mármint forgalmas út mellett lakást venni egy két kivételt persze rakpart magas emeleti például
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 10. 13. 19:56
Előzmény: #180844  siemens
#180851
Ez sajnos nem a teteje :(
egynapod 2022. 10. 13. 19:53
Előzmény: #180848  berlini
#180850
nem kötözkodésből kérdezem:
a terasz beépítéshez lesz engedély? egyrészt a háztól, másrészt a kormányhivataltól?
a hűvösvölgyi tetőtérben mennyi és mekkora ablakok vannak? mert ablak nélkül szép nagy sötét betonkoporsó az a tetőtér
siemens 2022. 10. 13. 19:21
Előzmény: #180847  Ishar
#180849
Így van. Nem kérdés.....
berlini
berlini 2022. 10. 13. 19:05
Előzmény: #180845  berlini
#180848
A Hűvösvölgyinélmár menetközben sajnáltam is, hogy nem nem magamnak vettem meg.
De már öreg vagyok ahhoz, hogy nekiálljak egy megbizót átverni. 
Ishar
Ishar 2022. 10. 13. 19:00
Előzmény: #180844  siemens
#180847
Ahha, szóval ezért fordult meg és indult erősödésnek a forint. ;)
Törölt felhasználó 2022. 10. 13. 18:52
Előzmény: #180843  berlini
#180846
Ezek így jól hangzanak. 
berlini
berlini 2022. 10. 13. 18:35
Előzmény: #180841  Törölt felhasználó
#180845
Van még pár feltételezésed, amire nem reagáltam:
A rózsadombi kis lakäsnäl a volt tulajdonos fiatal kora ellenére szélütés utáni läbadozásban volt mär több mint egy éve. Nehezen mozgott, sajät kocsija nem volt. (Ezért sürgős volt az eladás) A hirdetésben maga is betette a bővitést, az átalakitás egyik (nem a legjobb) lehetséges módját. De neki se pénze se lehetősége nem lett volna, hogy saját maga megcsinálja (bennlakással nem megy) Szerintem azért szivósan alkudva kihozta a maximumot.
A Hűvösvölgyi lakás tulajdonosa iroda céljából használta. Sürgősen el akarta adni mert egy belvárosi ingatlan nézett ki valahol a Múzeum környékén. (Neki az volt még fontos, hogy az átvétel előtt kifizesse a vevő a vételár felét, mert annyi hiányzott a másik iroda megvételéhez. Leginkább kp-s vevő jöhetett szóba igy)Tudta hogy benne van ez a nagy bővitési lehetőség, de pár ponton felülbecsülte a nehézségeket (ha majd nekiállunk elmesélem részletesen) de szerintem is, többért tudta volna eladni, ha tovább hirdeti. (Kihiv egy épitészt, csináltat új alaprajzot és úgy hirdet.
Nem én találtam ki, de sokszor tapasztaltam már én is , hogy vannak jó lehetőségek az ingatlanpiacon.
Szinte mindig.
Csak venni kell a fáradságot és járni a terepet.
siemens 2022. 10. 13. 18:10
#180844
Ma nagyobb mennyiségű eurót több valutaváltóban eladtam. Kedvezőbb árfolyamot + jelentősen alacsonyabb kezelési költséget elérve. Majd diszkontkincstárjegy vétel. (13,02%/év) Egyelőre.
berlini
berlini 2022. 10. 13. 18:07
Előzmény: #180841  Törölt felhasználó
#180843
Úgy gondoltam, hogy akit érdekel az rákérdez és akkor megindoklom:
1. Rózsadomb: teraszbeépités (felette erkély), de úgy hogy a földszinti panormás lakásnak marad terasza mert a terasza előtti füves rész is az ő kizárólagos használatában van.
Nem kellett sokat rákölteni a kiadás előtt, de ennél többet egyszobásként még ezen a környéken sem lehetett kihozni a bérleti dijból. Viszont a bővitéssel 2 szobás lesz. garantáltan 300 ezerért ki lehetne ma adni.
2. Hűvösvölgyi úti: A  kis lakás feletti és a szomszéd lakás feletti tetőtér kizárólagos használati joga ennek a lakásnak a tulajdonosáé. Vasbeton födém, vasbeton lépcsőfeljáró a tetőtérben (A tulajdonos cége használta irattárnak) A tetőtér felett egy érdekes beton-tégla kombinációjú u.n. koporsó födém van. Nincs teendő a tetővel, csak szigetelni kell. Ahhoz képest hogy maga a lakás csak 42m2 a tetőtér valamivel több mint 100m2-re egy kis sportpályának tűnik. Kb. 300 ezer Ft/m2-ből teljesen ki lehet épiteni (fürdő+ 3 szoba+ hall) Igy a 65 milliós befektetős a plusz 30 millióval ad egy kétszintes bruttó kb 150m2-es nagylakást, összesen kb 95 millió ft-os bekerüléssel. Ez ezen a helyen viszont (ha ma már kész lenne) érne 130-150 milliót. különösen azért mert van egy ugyancsak vasbetonlépcsős megközelitésű alagsor (jelenleg mosókonyha) amiből fitnesszobát lehetne csinálni ugy hogy a mosókonyha funkció is megmaradna. Persze ez még plusz 6 millióba kóstálna és kérdés hogy a jelenlegi állapotában nem hajt-e legalább ugyanekkor hasznot.
Én nem kapaszkodtam bele semmibe.
Te olvastad el csak azt a részt, ami téged igazolt, a kis bérleti dijat.
Én leirtam a jelenlegit (úgy hogy nem kellett a hüvösvölgyinél még tisztasági festést sem csinálni) de megvillantottam az igazi értéknövekedés lehetőségét, ami teljesen független attól, hogy amúgy a piac a következő hónapokban merre halad.
Ezen a két helyen Budán, a bővitő átalakitások után ez 2 bombaingatlan lesz.
wantuu 2022. 10. 13. 17:56
Előzmény: #180840  berlini
#180842
Nem olyan nagy probléma, viszonylag kis veszteséggel visszaveszik az Államkincstárnál, és lehet belőle venni mást.
https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/lakossagi-ugyfelek/jelenleg_forgalmazott_allampapirok_arfolyamai__kamatai_
Törölt felhasználó 2022. 10. 13. 17:49
Előzmény: #180839  berlini
#180841
Olvastam, lehet könnyen bővíteni az egyiket. Gondolom, erkély beépítés. Ez talán olcsó, és akkor van egy plusz szoba, már lehet érte kérni 200 ezret havonta.
A másiknál a tető felé, gondolom, a tetőtér nem része a jelenlegi lakásnak, azt meg is kell venni a társasháztól. Az úgy bőven még 8 jegyű lesz. Értem én, hogy opció, az opciónak értéke van itt is, de ha ez annyira nagy érték lenne, már meg is csinálta volna, nem adta volna ki azonnal bagóért.
De egyelőre elég karcsú kiadási hozama van az egésznek. Ahhoz, hogy jó deal legyen, komoly értéknövekedés kell.
Ha visszalapozol, az eredeti (nem az én számaim) beíró írta, hogy 65-ért vette januárban, gondolta felteszi eladásra 85-ért. A csapból is az folyik, hogy emelkednek az árak, gondolta 85 mínusz alkuért elmegy majd. Azért nem tudom, milyen lehetett a mosoly, mikor a 60-as egyedüli ajánlatot megkapta. És hasonló kiadási hozama van, mint amiket te írtál.
Te most belekapaszkodsz az egyszer majd jó lesz mantrába, mivel a jelenbeli számaid nem jók. Ezzel nagyon nem lehet vitatkozni, mert egyszer majd biztosan jó lesz. Az OTP is lesz egyszer majd 20 ezer, az SP500 is lesz majd 5000, az EUR is lesz majd 500.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek