Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 07. 13. 17:10
Előzmény: #125211  Placi82
#125220
Te tipikus példája vagy a kvakvarakvaknak
bpwjk 2021. 07. 13. 17:05
#125219
Kispesten MSZP van 30 éve, meglehet nézni. Minden le van nullázva.
copa 2021. 07. 13. 16:58
Előzmény: #125217  szieszta
#125218

Pesten már régóta hatalmon van Karácsony, de nem nagyon mutatott csontvázakat. Vagy  nem talált, vagy fedezi az elődöket.
"Holló a hollónak nem vájja ki a szemét".
szieszta 2021. 07. 13. 16:10
Előzmény: #125214  elbarto
#125217

Ha véletlenül az ellenzék nyerne, a fidesz nem tűnne el, nagyon kemény kontroll lesz. Ismerik az összes csínját bínját a lopásnak, tudják mire kell figyelni, és kiteregetni a közönség elé.
A mostani ellenzék nem hibázhat, ha hatalomra kerül. Ezért gondolom százszor meggondolják, az elején mit engedhetnek meg maguknak.
Amúgy sem lesz egyszerű a dolguk, százával fognak kipotyogni a csontvázak a szekrényből.
Ha nyernek....... amire csak minimális az esély.
szieszta 2021. 07. 13. 16:01
Előzmény: #125213  Placi82
#125216

Ez úgy van, hogy ha valaki valamit először csinál, még tapasztalatlan, félős. A fideszesek viszont már akkora tapasztalattal rendelkeznek, hogy nincs semmi félelem, nem remeg meg a kezük milliárdos lopásoknál sem. Sikerült olyan hálót kialakítani, hogy senki nem tudja számonkérni tetteiket. Arra meg már régen rájöttek, hogy a NÉP-től nem kell félni, főleg, ha egy kis morzsát is hintenek közéjük. A kiskapuk és az utacskák már ki vannak építve, törvényileg lezsírozva.
Ehhez egy kezdőnek sok év tapasztalat kell, hogy ennyire könnyedén tudják lenyúlni a milliárdokat. Ha pedig az elején már összevesznek, nem lesz második esélyük, azt azért tudják ők is.
Ráadásul a 2/3 sem fogja teljhatalommal felruházni őket.
signal2
signal2 2021. 07. 13. 15:25
Előzmény: #125209  Gaguse
#125215
Babavárót már akkor kivezették, amikor bevezették. 2022.12.31-ig lehet igényelni. Egyébként az is nagy kockázat. Ha megszületnek a vállalt gyerekek, akkor hatalmas költségvetési kiadássá változik (most csak ígéret ugye), akinél megnem, azt meg kell majd menteni, különben utcára kerül.
Emellett ha mar lakáspiac, akkor egy új kormány valószínűleg ráfeküdne a bérlakás és kollégium építésre, ezekről legalábbis sokat beszélnek. 
CSOK szerintem nyugodtan maradhat, mert azt egy család egyszer tudja igénybe venni. Ugyanakkor az is igaz, hogy ha kivezetnék, vélhetően csökkenne az ingatlanok ára. A jelenlegi hatása az, hogy a gyereket vállalóknak semleges, a már lakással rendelkezőknek előnyös, a lakással nem rendelkező gyermekteleneknek hátrányos.
Én a folyamatosan olcsón elérhető lakás pártján vagyok.
elbarto 2021. 07. 13. 15:07
Előzmény: #125211  Placi82
#125214
Ez elméletben jól hangzik csak ha így lenne akkor elloptak volna 30 milliardot ülnének a balatoni házukban és örülnének hogy az unokájuknak sem kell soha többet dolgozni. Ezzel szemben elloptak több ezer milliárdot. Gyakorlatilat már nincs Magyarországon olyan szektor ahová ne vásárolták volna be magukat olyannyira hogy így lassan már ott tartunk hogy a lopott pénzből kénytelenek külföldi cégeket, ingatlanokat felvásárolni. Semmi jele nincs annak hogy ne folytatnák még nagyobb lendündelettel a lopást lásd Mészáros világszinten mesébe illő gazdagodása. Plusz emelett már odáig jutottunk hogy pusztán a tisztesség látszatát sem próbálják fenntartani például magán repülőzgetés, helikopterezés, yachtozgatás, mindenkinek saját birtok. Abban egyetértek hogy valószínűleg a kár amit csináltak visszafordithatatlan, szép példát mutattak a jövő kormányainak hogy nyugodtan lehet a lopást magasabb szintre emelni a birkákat ez úgysem fogja érdekelni.
Placi82 2021. 07. 13. 14:47
Előzmény: #125212  szieszta
#125213
Ahh. Az első konc elosztasanal úgy osszevesznek, hogy teljesen szetesik az osszefogas. Nincs egy olyan vezető ember azon az oldalon akinek, a szava megkerdojelezhetlen a többiek számára. Mikor a mostaniak a tortát osztják ott van egy vezeto, és ő dönt. Ezek mikor a tortát osztják csak a hangos veszekedés, verekedés lesz. Szerintem. Ez a semleges véleményem. 
szieszta 2021. 07. 13. 14:40
Előzmény: #125211  Placi82
#125212
A legyek, szúnyogok csak addig esznek, míg éhesek, de ezeknek semmi nem elég. Ez nem azt jelenti, hogy akik ezután jönnek, különbek lesznek. Csak esetleg félősebbek.
Placi82 2021. 07. 13. 14:19
#125211
Jézus fenn van a keresztfán. A sebein mindenféle ilyen legyek meg bogarak mászkálnak. A katona, aki ott áll őrt, megsajnállja Jézust és a dárdájával elhessegeti a legyeket meg a bogarakat. Azt mondja neki Jézus: Hagyjad, fiam... Csak éhesebbek jönnek.". Ezek már degeszre szívták magukat, vigyázni fognak hogy mukodtessek is. A másik oldal 12 éve éhezik, az egész holdudvarukkal egyetemben, nagyon nagyon éhesek 🤣🤣
Placi82 2021. 07. 13. 14:03
Előzmény: #125208  ncseed!
#125210
Én adtam a plusszt.+ jól latod!
Gaguse
Gaguse 2021. 07. 13. 13:58
Előzmény: #125207  Placi82
#125209
elég lenne ha lekaszálják a csok-t, babavárót és társait... már az megtenné a hatását... 
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 13. 13:54
Előzmény: #125205  signal2
#125208
Állandóan ismételgetnem kell magamat mert lusták vagytok elolvasni és ÉRTELMEZNI a korábban leírtakat!
Mindenhogyan közeleg valami korrekció úgy általában mert a mostani költekezési ütem biztosan nem tartható bárki jöjjön! Viszont ha a másik csapat jön akkor e mellé adósúlyok átcsoportosítása is várható a populista balosok kiszolgálása érdekében... aztán majd amikor menekül a pénz az országból ennek a hatására akkor rájönnek hogy más ígérgetni és már kormányozni. Ezért IS tettem pínzé kettőt. Viszem ahová akarom ha nem tetszenek! A lakást nem tudom határon túlra tolni!
Placi82 2021. 07. 13. 13:54
Előzmény: #125205  signal2
#125207
Ebben igaza van ncsednek ha a kis nyilasok, keverednek a szocikkal abból semmi jóra nem számítok én se. Mikor elolvastam Karácsony programját.. Hát, igen csak meglepodtem, hogy ezt komolyan gondolja.? Olyan adoprés lesz a nyakunkba hogy amit ezek csináltak az nyári mulatságnak fog tűnni. 
Gaguse
Gaguse 2021. 07. 13. 13:52
Előzmény: #125205  signal2
#125206
óó lesz bizony, csak és kizárólag a választások miatt van pénzszórás most ;)
signal2
signal2 2021. 07. 13. 13:42
Előzmény: #125204  ncseed!
#125205
"moslék koalíció esetleges hatalomra jutása esetén az ilyen-olyan adók miatt" - hhoz képest, hogy tényszerűen rengeteg új adót vezetett be a fidesz-kormány, elég könnyen besziopod a fidesz-propagandát.
Adóemelés akkor lesz, ha tarhatatlan helyzetben lesz a költségvetés. Akkor lesz tarthatatlan 2022-ben a költségvetés, ha a mostani fidesz-kormány abba a helyzetbe hozza. Ha abba a helyzetbe hozza, akkor a fidesz-kormány is adót fog emelni/ kiadást fog csökkenteni a választás után. Vö. 2006. A költségvetési helyzet nagyon hasonló, és még az intézkedések is (pl. 13. havi nyugdíj).
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 13. 13:40
Előzmény: #125203  ncseed!
#125204
Nekem a mostani illetékkedvezménnyel és felújításival s*ggbe rúgott árszintek a közelgő választásokkal és kezdődő kamatyemelésekkel elég okok voltak hogy megszólaljon a SELL csengő. Illetve az elsőt még napokkal pont a kamatemelés előtt adtam el. Korábban ilyet nem éreztem, nem akartam eladni de elsősorban a politikai kockázatok miatt másodsorban az árszintek miatti profitrealizálás miatt kiszórtam kettőt jó áron! Továbbra is tartom ha nem tettem volna akkor sem járok sokkal rosszabbul HOSSZÚ TÁVON viszont aggódhatnék a moslék koalíció esetleges hatalomra jutása esetén az ilyen-olyan adók miatt.
***
Lesz 70 millás panyel, ne aggódj! Csak idő kérdése...
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 13. 13:39
Előzmény: #125184  Placi82
#125203
Lacikám... nem vártam én semmire! Leírtam minden észrevételedre a válaszaimat az utóbbi három hét kommentjeiben már. Olvass vissza. Még a végén kiderül hogy a lakások adták el magukat és nem én.... BÁRMIKOR dönthettem volna így az utóbbi években, mégsem tettem hanem csak most. Bocsi, de ez az én döntésem volt! Ha a fórumosokra hallgatok akkor már évekkel ezelőtt el kellett volna adnom...  Egyáltalán nem biztos hogy tökéletesen időzítettem most sem, max az biztos hogy jobban jártam mintha bármikor korábban adtam volna el, ez tény. A jövőt meg ki tudja...  A DH riportokban amikor én elkezdtem eladogatni még nem látszott hogy újra megindultak az árak, de a pár nappal ezelőttiben már megerősítették azt amit én is tapasztaltam a tényleges eladásaimnál!
ncseed!
ncseed! 2021. 07. 13. 13:38
Előzmény: #125199  Gaguse
#125202
akad még jó pár dolog... 
szieszta 2021. 07. 13. 13:00
Előzmény: #125199  Gaguse
#125201

Az igaz, hogy semmi nem nő az égig, csak az a kérdés, most hol járunk? Erre senki sem tudja  a választ. Sőt, néha van olyan érzésem, hogy az ég folyamatosan távolodik.
A tőzsdén már több mint 5 éve várják az összeomlás a nagynevű, nagytudású szakértők. Nóbel díjas közgazdász már 5 éve kongatta  a vészharangot, hogy a 2008-as válságkezelés egy mindent megrengető összeomlást hoz, hónapokon belül.
Aztán telnek az évek és aki félt, az minden idők legnagyobb rallyjából maradt ki.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek