Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 10. 06. 15:50
Előzmény: #93478  franc0
#93500
Hatalmas tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy a keleti nyitás kamupolitikája bárminemű hasznot hajtana a magyar népnek.
Ott a legvadabb kapitalizmus keveredik feudális elemekkel.
Normális embernek nehezen emészthető katyvasz.
Béla2021 2020. 10. 06. 15:10
Előzmény: #93492  ncseed!
#93497
Extra profit = se okosabb nem lettél, se többet nem dolgoztál vmiért. Egyszerűen csak jókor voltál jó helyen és szerencséd lett a globális turizmus és az állami esztelen pénzszórás következtében. Ha máshol (vidéken, külföldön, stb) lettél volna önmagad, pont nem vagánykodnál itt hónapok vagy évek óta, hogy mekkora királycsávó vagy, egy igazi pézüggyi zseni.
-
A másik dologgal megint túlzol. Egyszerűen el kell fogadni, hogy van jó szakember X meg 2X, de még 3X áron is. Aki elég ügyes és türelmes, az hívja az X verziót. Aki meg már kifizette a 2-3X összeget, az utólag megmagyarázza, hogy háááát, ezelatt nincs jó minőség. De van. Anyagban és munkadíjban is. Főleg, ha bérbeadásra szánt ingatlanról beszélünk.
Béla2021 2020. 10. 06. 15:06
Előzmény: #93493  Törölt felhasználó
#93496
Keresek olyat, aki tisztességes munkaért tisztességes munkabért kér. Nem sok van, de van. Arról nem beszélve, hogy a magas óradíj nagyon sokszor nem egyenlő a magas minőséggel, de akinek fogalma sincs az egészről, az fel se fogja, mire kell odafigyelni. Volt róla szó tavasszal, hogy panelre mi a reális felújítási költség, ha az ember nem ott tervezi leélni a hátralévő életét, az nagyon igaz volt.
Az ilyen eljön a villanyszerelő és elbohóckodik a rajzolással meg kötögetéssel napi 40 ezerért az a rossz vicc kategória. Van villanyszerelő haverom, kétszerannyit megcsinál egy nap 20-25-ért és nyugodt lelkiismerettel megy haza a családjához. Ja és úgy is megvan neki a havi félmillió.
Persze tudom, hogy pesten már az a vagány férfi, aki fel tud fúrni egy polcot, de azért ne ez legyen már a szint, amihez az ember belövi a saját képességet. Szóval a teljes válasz az, hogy van ár-érték arányban is jó szerelő, jópár dolgot meg az ember simán meg tud magának is csinálni.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 14:59
Előzmény: #93494  Törölt felhasználó
#93495
Így készül az olcsó lakás... Párszor már megírtam.
De mint megtudtuk ez jó a népnek, sőt ezzel lehet választást nyerni! 🤭
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 14:53
#93494
Na az ilyen hírek nem jók, az elmúlt 5 évben egyáltalán nem lehetett ilyesmiről hallani.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201006/tobb-ezer-ember-nem-kapja-meg-a-teljes-fizeteset-a-dunaferrnel-451708
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 14:46
Előzmény: #93489  Béla2021
#93493
Az a helyzet, Béla, hogy 3 lehetőséged van:
- megcsináltatod a 100-as IQ-júval mai áron, és elfogadod, hogy elmegy belőle Thaiföldre,
- megcsinálod te magad,
- hagyod a fenébe, hogy tovább amortizálódjon, és használod, ahogy van.
Vagy te tudsz valami titkot, hogy másképp is lehetne?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 13:57
Előzmény: #93489  Béla2021
#93492
Béla, én csak egy pógár vagyok. Mondanám hogy átlag de az semmilyen szempontból nem lenne igaz... Nincsen énnékem semmi extraprofitom hiszen ugyanazok az ingatlanjaim vannak mint 5-10 éve! 😂😂😂
***
A felújításnak csak egy része a munkadíj, de ne zavarjon. Anyagban meg nincs akkora szórás csak ha lejjebb méssz minőségben. Munkadíjban már nagyobb szórás van de csodák ott sincsenek. Senki nem fog neked egy lakás nyílászáróit 40ezerért beépíteni kibontással, gipszkartonozással, könyöklőkkel, takarókkal, sitt elszállítással... Főleg ha garanciát is akarsz rá meg törvénytisztelő ember vagy (áfás számla). Mert ugye nem arról beszéltünk hogy adócsalva hogy lehet felújítani egy lakást... te, törvénytisztelő pógár!
berlini
berlini 2020. 10. 06. 13:44
Előzmény: #93478  franc0
#93491
Igy már értem.
Tehát Te egy proletár forradalommal számolsz.
Nos én nem tudom megitélni hogy ennek mekkora az esélye.
Ha viszont bekövetkezik, akkor se pénznek se eszköznek nem lesz értéke.
csak a túlélésnek.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 13:40
Előzmény: #93488  LJG
#93490
Kihívsz egy gázszerelőt és 10ezer kiszállási díjért megmondja mit lehet és mit nem, úgyis engedélyeztetned kell. Bárki bármit mond itt a fórumon látatlanban az nem mérvadó.
Béla2021 2020. 10. 06. 13:34
Előzmény: #93453  ncseed!
#93489
Ilyen nehéz elfogadni, hogy nem mindenkit tud lehúzni egy szakmunkást végzett átlagjózsi? Pedig olyan rohadt okosnak, rafináltnak meg tájékozottnak érzed magad, aztán tessék... te is csak egy balek vagy a rendszerben, aki önigazolást keres, amikor az ingatlanpiacon bemákolt extraprofitból finanszírozza a 100as IQ-jú vizes/villanyszerelő/burkoló/ tájföldi nyaralását. Aki egyébként pont ugyanazt a munkamennyiséget végzi el, mint 5-10 éve, csak megszorozta az árat 3-mal.
LJG 2020. 10. 06. 13:30
Előzmény: #93486  ncseed!
#93488
Igen ezt ismerem, ha minden kötél szakad, akkor marad ez. Csak sehol nem látom, hogy tiltva lenne. És a házban, itt nézek a lakások felénél így van megoldva. Mindenkinél illegálisan lenne kiépítve?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 13:29
Előzmény: #93485  LJG
#93487
Az előbbit úgy értettem hogy konvektor kivezetés helyére berakni...
Ezt találtam amúgy, nem tudom mennyire releváns még:
https://www.e-gepesz.hu/cikkek/16149-homlokzati-kivezetes
Beszélj egy gázszerelővel és megmonja mit lehet mit nem, de a paprapetes minikaván elvileg 70nm-ig elég ha nem nagyobb a lakás.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 13:07
Előzmény: #93485  LJG
#93486
Ilyet lehet csak, normál cirkót legálisan kizárt. 
https://komfortzona.com/parapetes-gazkazan/
LJG 2020. 10. 06. 13:01
#93485
Ha már szóba került a lakásfelújítás: valaki tud valamit arról, hogy lehet-e új kondenz kombi cirkót beszerelni konvektoros lakás felújításakor homlokzati kivezetéssel, ha a gyűjtőkémény le van zárva? Mindezt Budapesten, nem tudom mennyire eltérő országos szinten a szabályozás. Semmit nem találok róla. A kérdéses házban kívülről látszik, hogy több helyen így jártak el, de hallottam olyat, hogy ezt X éve betiltották. Annyit találtam, hogy szemben 10 méterre nem lehet semmi a kivezetéstől és körben 2 méterre nem lehet nyílászáró. Ez megoldható.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 12:33
Előzmény: #93483  CyrusTheGreat
#93484
Majd ideiglenesen devizában újítják meg a lejárókat, később békeidőben meg leépítik ezt az állományt. 
CyrusTheGreat 2020. 10. 06. 12:25
#93483
https://www.portfolio.hu/befektetes/20201006/mnb-kivedte-a-koronavirus-jarvany-uteseit-a-szuperallampapir-450958
Érdemes végigolvasni, én csak egyet emelnék ki:
" [...]
külföldi befektetők március második felében mintegy 300 milliárd forinttal csökkentették magyar állampapír állományukat, ami magába foglal egy egy nap alatt bekövetkezett, 150 milliárdos csökkenést. Ráadásul a jelek arra utalnak, hogy a külföldi tulajdonosok közt ennél is nagyobb volt az átrendeződés. [...] "
Ha esetleg valakiben kétségek merültek volna fel azzal kapcsolatban, hogy milyen jellegű irányba megy majd el a növekvő államadósság finanszírozása (intézményi vs. háztartási), miben gondolkodhatnak a döntéshozók.
tihamer
tihamer 2020. 10. 06. 12:20
#93482
A kapitalizmusnal jobban működő rendszert még nem találtak ki.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 06. 11:57
Előzmény: #93478  franc0
#93481
Miért? Tőlünk keletre nem kapitalizmus van? Vagy keleten nincsenek központban lévő luxuslakások és falusi téglarakások? Vagy keleten nincsenek ugyanabban a társadalomban nincstelenek és dollármilliomosok/milliárdosok egyszerre? Nézzél már szét pl. csak Grúziában és mondd meg, mit látsz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek