Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:53
Törölt hozzászólás
#93480
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 11:41
#93479
https://kiszamolo.hu/negativ-euros-kamat-cegeknek/
Úgy látszik az MNB-nél felemelték a piros telefont...
franc0 2020. 10. 06. 11:32
Előzmény: #93475  berlini
#93478
Te most abból a régi receptből táplálkozol, hogy ami Amerikában van, az lesz itt is X év múlva. Ennek vége van. A magyar kormány is ezért nyitott keletre, mert ezt felismerték.
A kapitalizmus egy szekuláris vallás, se nem több, se nem kevesebb.
Minden vallásban közös, hogy az alávetett osztály* előbb-utóbb változást eszközöl ki, és egy másik rendszert kapnak cserébe.
Aztán minden kezdődik elölről.
A mostani rendszer már iszonyatosan recseg, szerintem elmentünk a falig. Már az átlagember is átlát rajta, ez így sokáig már nem maradhat.
.
* Nincs új a nap alatt. Középkorban hűbérúr-hűbéres-jobbágy volt a felosztás, most tulajdonos-menedzser-alkalmazott. A lényeg ugyanaz, csak a körítés más.
Rajtad még nagyon ott érzem a sötét szemüveget, ideje levenni.
Hiába tuningolod a Skodád, ha mindenki más helikopterrel jár.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 06. 11:23
Előzmény: #93469  csdy
#93477
Az albérlet kezdésnek jó de pár hónap alatt nem tudsz következtetést levonni ilyen témában. A monoton zaj is nagyon káros, csak azt másképp veszed észre. A csendes hely megéri a felárat mert hosszútávon értékállóbb és likvidebb.
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:20
Előzmény: #93474  berlini
#93476
Zsiday erre írta körmondatokban, de valójában azt, hogy fennáll a veszélye annak, hogy a lakosság párnacihában zsákolni kezdi az eurot. Az elmúlt 1-2 év alapján ez  a kisember szintjén egy nagyon jó módszernek tűnik a HUF megtakarítás elinflálása ellen, de egyáltalán nem lenne jó a nemzetgazdaságnak.
berlini
berlini 2020. 10. 06. 11:19
Előzmény: #93452  franc0
#93475
Semmi sem kizárt.
Mégis, a tények Amerikában is azok, hogy egy kis , de szuper helyen lévő apartman New Yorkban több millió euróba kerül, mig attól 100km-re már párszázezer dollárért szép házat lehet kapni.
Biztos hogy azok is ilyen lükék és nem tudják jól értékelni a dolgokat?
Biztos hogy nem te mész szembe az autópályán?
berlini
berlini 2020. 10. 06. 11:16
Előzmény: #91909  Törölt felhasználó
#93474
Én a MÁP-ot az első két esetben sem látom versenyképesnek egyéb eszközökkel való összehasonlitásban.
Amennyivel jobb a kamata mint egy eurós kötvényé (ami gyakorlatilag minusz) annyival gyengül is a forint az euróval szemben évente.
A 3. eset bekövetkezésekor általános magyar reál eszközár gyengüléssel kellene számolni.
Ebben az esetben kiszámithattlan, hogy melyik forintos eszköz mennyit veszit reálértékéből, de hogy mindegyik rossz befektetés lesz az biztosnak tűnik.
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:10
Törölt hozzászólás
#93473
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:10
Előzmény: #93463  csdy
#93472
Szoktam járni a BVSC-ben. Ha délies a szélirány, akkor egymás után jönnek a repülők. Szép sorban. Mostanában nem lehet reprezentatív ennek megfigyelése, mert lecsökkent a forgalom a reptéren.
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:10
Törölt hozzászólás
#93471
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:09
Törölt hozzászólás
#93470
csdy 2020. 10. 06. 11:08
Előzmény: #93467  Alexander_Greybeard
#93469
Párom forgalmas körforgalom mellett nőtt fel nagyobb városban nem megyeszékhelyen, az ő ablakuk befelé néző volt, a szüleié a körfogalom felé. 
Én vidéken kicsi forgalom mellett nőttem fel, de a kutyaugatás, flexelés, ordibálás jobban zavar, mint az állandó monoton zaj.
Egyébként albérletben kéne kipróbálni ott máskülönben nem lesz első kézből tapasztalatunk.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 11:03
Előzmény: #93464  hétszilvafás
#93468

Hát, nem tudom milyen befektetés ami manapság hoz évi 12%-ot (nettóban) folyamatosan de te tudod!Havi 200e-ért nem bírtok olyan méretű és állapotú lakást bérelni mint amit két éve eladtatok 42M-ért? Érdekes... akkor végül is az évi 3M extra pénz az albi díjon felül részben abból jön hogy kisebb lakást béreltek, részben a plusz pénz befektetéséből.
***
Akkor önmagában ha csak a 42M-t fektetted volna be és tök ugynolyan lakást bérelnétek belőle mint a korábbi akkor már minimális lenne csak a profit az albi díjon felül. Mert így kell nézni szerintem.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 06. 11:00
Előzmény: #93463  csdy
#93467
Ebben óriási tapasztalatom van sajnos. Az állandó zajterhelés testi és lelki egészségre káros. Az esetihez hozzá lehet szokni. Például ha bekötő út szélén laksz és a három műszakos melósok kb. 8 óránként húznak el az ablakod alatt autóval vagy mezőgazdasági gépek random elhaladnak, akkor azt csak ritkán veszed észre. De amikor telefonálok néha megkérdezik, hogy mi ez a zaj hirtelen. Nekem fel sem tűnik. Ugyanez igaz a templom harangjára. Néha akkor sem veszem észre, ha direkt fülelek. Egész életemben templomhoz közel éltem. Ha autóút mellett laksz és állandó a nagy forgalom, akkor ahhoz csak úgy tudsz hozzászokni, ha ott vagy hasonló helyen születtél. Máskülönben lesz pillanat, amikor azt hiszed, hozzászoktál, de elmész 1 napra otthonról a zöldbe és rájössz, hogy nem. Nap végére teljesen ellazulsz, aztán hazamész és érzed, hogy hirtelen feszült vagy. Forrás: autóút mellé született idős rokonom vs. odaköltöző fiatal pár a szomszédjában.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 06. 10:54
Előzmény: #93462  Láma
#93466
Nem vagyok ismerős a környéken így inkább nem nyilatkozom róla. 
berlini
berlini 2020. 10. 06. 10:51
Előzmény: #93450  CyrusTheGreat
#93465
Én úgy értettem, hogy egységenként tüntette fel a becsült árakat. (Illetve egy esetben az ablakoknál teljes szetre)
hétszilvafás 2020. 10. 06. 10:51
Előzmény: #93442  ncseed!
#93464
Igen, jól látod, ez elég magas hozam: 12 %, valamivel több a tőke, de tároló és beálló értékét is hozzáadtam. Az albi rosszabb, tégla ugyan, elvileg újszerű, de kisebb, rosszabb minőségű. Az albidíj 200 e, évi 2.400 e, ezt haladja meg évi 3 m hozam. A jellegét annyira nem szeretném feltárni, kapnék érte itt hideget - meleget, de szerintem sejtheted, hogy milyen jellegű ügylet lehet, ha a hozam kamatjellegű, évi egyszer jön, de azért van kockázat is (ami két biztosítékkal fedezett). Szóval ez némi gyógyír, hogy legalább kevéske visszajön a buktából. A tőkét nem féltem, remélem nem vagyok naiv.
csdy 2020. 10. 06. 10:41
Előzmény: #93454  CyrusTheGreat
#93463
Igen azt néztünk, illetve zuglói lakásokat, az egyik zuglóban kb. ennyit láttam ami felújítandó, ezért kérdeztem rá, hogy mennyi az annyi.
Bónusz kérdés, Kacsóh Pongrác lakótelepen az M3 mellett közvetlenül, de bentebb van egy lakás, ami befelé néz, jelenleg kb. 10 decibellel csendesebb helyen élünk, szerintetek lehet belőle baj hosszabb távon ott élni? 
Akik ott élnek azok kiegyensúlyozottnak tűntek, 2 gyerkőccel.
Láma
Láma 2020. 10. 06. 10:38
Előzmény: #93457  ncseed!
#93462
Hali! Megosztanad a véleményed Corvin sétányi lakasokról, berbeadói és bérlői szempontból?
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 10:28
Előzmény: #93457  ncseed!
#93461
Jaja, mint ahogy vkinek megérte 15 milkát rászórnia a

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek