Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 16. 16:53
Előzmény: #89691  terelemel
#89700
Biggeorge mennyire korrekt, megbízható?
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 16:50
Törölt hozzászólás
#89699
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 16:50
Törölt hozzászólás
#89698
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 16. 16:47
Előzmény: #89663  berlini
#89697
Hello! Előre is bocs az OFF-ért. OTP-s kérdés: követed még a pappert / céget? Van OTP-d? (Ha nem titok.)  Számoltál már fundás hatást arra az esetre, ha az MNB "beváltja a fenyegetéseit"? Mivel vannak itt-ott okos befektetők/spekák, akik átélték a 2011-2012 fémjelezte bankszo..atást, érdekel bárkinek a jó meglátása. Indíthatunk brainstormingot... Cserébe megmondom, miért relatíve olcsó most az Intel. (Mehet még lejjebb, de ott elég jók a fundák...)
Nekem most nincs OTP-m, de lehet, h. vennék. Ha a maffiózókból indulok ki, akkor ráérek 8k-n vagy alatta :) DE azért árteni nem árt, ha van pár jó szakember, akinek van pár meglátása... Előre is köszönöm.
.
ON: látszik azért, hogy a kormánynál hol vannak a prioritások. Az MNB sokat meg fog tenni azért, hogy minél több pénz menjen a bankrendszeren keresztül ill. azt megkerülve a lakossághoz, vállalkozásokhoz. Egy 2001-2007 -szerű "amerikás beütésű" ingatlan-ralli (persze CDO-k, stb. nélkül) elképzelhető, már csak az a kérdés, hogy már "2007-ben vagyunk-e" ebben a metaforában :) Nyilván az is érdekes, hogy a MÁP meg a többi "okosságból" át akarják-e pumpálni a pénzt valamilyen metodikával a reálgazdaságba... mert ugye az állampapírok kiszorítási hatása (is) vicces helyzeteket teremthet, pl. amikor a bankrendszernek nincs kellő mértékű betétállománya, de kényszerítik a hitelezés bővítésére, akkor kötvényt kell kibocsátaniuk és/vagy az anyabankoktól kell hitelt felvenniük (már amelyiknek van, stb.) No, megyek is és megnézem a bankrendszer hitel/betét mutatóját...
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 16:21
Törölt hozzászólás
#89696
Murdoch 2020. 09. 16. 16:21
Előzmény: #89691  terelemel
#89695
Az lesz, mint 10 éve, lesznek majd ősz hajszálak. Amúgy, ha valakinek van energiája, pénze, akkor vegye-vigye, csak ezekre számítson...
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 16:15
Törölt hozzászólás
#89694
jocinet 2020. 09. 16. 16:13
Előzmény: #89689  ncseed!
#89693

Köszi előre is.Lokáció: belváros, 11. vagy 13. kerület. De nincs kőbe vésve semmi.
Hálószobák száma: itt a tapasztalatodra lennék kíváncsi, melyik típus az, ami legkevesebb fejfájással állandóan kiadható. Garzon vagy 1 vagy 2 hálószobás? A hálószobák száma nagyjából a méretet is meghatározza egy jó elosztású lakásnál, ha jól gondolom.
Keretösszeg: 40M. (Nem muszáj ezt az egész összeget elkölteni.)
Panelnél csak a szigeteltet érdemes venni, vagy a szigeteletlent is, ha az jóval olcsóbb? Milyen színvonalat éri meg a leginkább kiadni? Full lelakottat, közepest, vagy korrektül felújítottat? Most, hogy már annyi a panel is, mint a tégla m2ár, most is a panelt vennéd?
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 15:47
Törölt hozzászólás
#89692
terelemel 2020. 09. 16. 15:45
Előzmény: #89461  Murdoch
#89691
Volt valaki itt aki eltette a Metrodo-ot, toluk venne uj epitesut. Be lehet nezni az Építőipari Szégyenfal facebook csoportba. Akinek nincs ra ideje, annak roviden: NE! :)
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 15:45
Törölt hozzászólás
#89690
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 15:23
Előzmény: #89685  jocinet
#89689
Hali!
Te miben gondolkozol? Kerület, lakótelep esetleg, méret, szobák száma, keretösszeg?Ezek alapján jobban tudok valamit mondani hogy én merre indulnék el, milyen gondolatmenet mentén. Konkrétumot ne várj tőlem hogy itt meg itt vedd meg ezt vagy azt mert elvből nem teszek ilyet, de adok tapasztalatot amit te magad eldöntöd hogyan használod. 
Ha visszaolvastál akkor kb tudod mik az én preferenciáim! 👍
StandardnSpoor 2020. 09. 16. 15:18
#89688
Ncseed, szerintem már nem vezet sehova a múltbéli sikerek, bukások, elmaradt sikerek fölötti vitatkozás, azzal tudnál konstruktív lenni, ha megosztanád a véleményed, hogy most mit tennél pl. 3-5, 5-10, 10-25, 25+millió forinttal. (És természetesen ingatlanvásárlási szándékkal, hiszen ez egy ilyen fórum.) Ezen érdemesebb vitatkozni, nem a múlton. 
macisajt 2020. 09. 16. 15:09
Előzmény: #89686  Portfoliooo
#89687

Pince helyett még jobb a bunker.
Amerikában már jó üzleti ággá fejlődött...
Portfoliooo 2020. 09. 16. 15:04
Előzmény: #89652  ncseed!
#89686
"a kisebbik rosszat választják ami hogy-hogynem még politikailag is jobb nekik!"  Egyetertek. Par napja volt itt eszmecsere a pince letjogosultagarol. En a terepasztal elhelyezeset hoztam fel :) Amire most hivom fel a figyelmet, az a pince "légo" funkcioja. A gazdasagi oszeomlas megakadalyozasa folyik, abbol az okbol, hogy ne kelljen ujra hasznalnunk a pinceket, mar aki olyan szerencses hogy otthon maradhat es nem egy harcmezon tolti majd a hatramaradt idejet :)  :(   Ne gondoljuk mar, hogy csupan 45 elott es 56-ban kellett hasznalni utoljara erre a funkciora. Mindenki felteheti sajat maganak a kerdest, hogy valoban az ezer eves beke es nyugalom korszakaban elunk?
jocinet 2020. 09. 16. 14:48
Előzmény: #89684  ncseed!
#89685
Szia ncseed!
Nekem most gyűlt össze önerőm befektetési céllal ingatlant venni (önerő plusz mellé felvett piaci ingatlanhitellel). Te mit vennél most Budapesten kiadásra (hány m2/hány hálószobás/panel vagy tégla/lokáció), miben látsz most fantáziát? Köszi.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 14:17
Előzmény: #89682  Gaguse
#89684
Szevasz!
És nálad? Sikerült már telket venned? Építőanyagok, szakik árát követed? Mit mutatnak? 
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 16. 14:16
Előzmény: #89678  mr_bob
#89683
Egyik sem. nem hizem hogy ez a két kategória létezne csak. 
Profi nem vagyok de az átlagot azért vastagon verem és nyilván az évek alatt nem lettem h*lyébb...
1. Egyben biztos lehetsz, SOHA nem kívántam hogy csökkenjenek a lakásárak, főleg nem azért hogy vehessek valamit akár lakhatásra akár befektetésre. Viszont ha már eljött az idő és tudtam vele élni akkor éltem vele. Nem kérek elnézést miatta.
2. Nem shortoltam soha,nem spekuláltam árcsökkenésre, ha a szándék és a pénz együtt megvolt gyakorlatilag rögtön vettem. Van amit reál ár alján, van amit felette. Mindig nem jöhet össze minden a legjobban...
3. Csak olyantól vásároltam aki szabad akaratából döntött eladás mellett (nem árverés vagy közeli helyzet miatt) és mindegyikük vett előtte vagy utána ingatlant a vételárból.
4. Hitelt, állami támogatást soha nem vettem fel ingatlanhoz, saját lakhatásra sem, gyerek után sem. 
5. Csak KP-re vettem és mindet tartom azóta is jöjjön csökkenés (2008-, 2019-) vagy emelkedés (2015-). 
6. Első perctől hasznosítom a lakásokat (nem mintha bárkinek köze lenne mit csinálok velük), szolgáltatást nyújtok PIACI alapon. Szabadon eldöntheti bárki él vele vagy sem. Nem haragszom meg ha drágállja és nem kéri.
7. Jellemzően inkább ELŐRE tekintettem amikor vásároltam és nem visszafelé. Csak azért mert nem tudtam elkapni a legalját csak jóval utána drágábban még megvettem HA láttam a jövőben potenciált.
8. Nem, többet nem akarok venni, se olcsón se drágán. Ettől még véleményem lehet.
***
A fentieket figyelembe inkább tartom magam kisbefektetőnek mint spekulánsnak.
Gaguse
Gaguse 2020. 09. 16. 14:15
Előzmény: #89672  ncseed!
#89682
Szervusz barátom! látom semmi sem változott :D 
HerrLudwig 2020. 09. 16. 13:19
Előzmény: #89672  ncseed!
#89681
Én nem izzadtam semmilyen lakásárak miatt, tudnál idézni olyan kommentemet, ahol volt ilyen?
Ha neked gondot jelent ez az izzadás dolog (már több kommentedben előjött), javaslom az old spicet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek