Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 05. 10. 15:13
Előzmény: #71235  CyrusTheGreat
#71240
Teccetek volna az oreg Tarlós ra szavazni! Karacsony nak annyi az esélye az érdek ervenyesitesre, mint kismokusnak az erdőtűzben, napalm bombazaskor😀. Nu ennyit a politikarol. 
Columbo99 2020. 05. 10. 14:58
Törölt hozzászólás
#71239
Vortex 2020. 05. 10. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#71238
Ez az intézkedések miatt van.
Olaszországban más a helyzet.
https://index.hu/kulfold/2020/05/04/koronavirus-olaszorszag-halalozas-jarvany-statisztika-adat/
  • Bergamóban 568 százalékkal többen haltak meg 2020 márciusában a megelőző öt év azonos időszakának átlagához viszonyítva,
  • Cremonában 391,
  • Lodiban 371,
  • Bresciában pedig 291 százalékos volt az emelkedés.

Ha nem lettek volna ilyen intézkdések nálunk is súlyosabb lenne a helyze.
De lehet hogy a kötelező maszkviselés és a nagy rendezvények betiltása is elegendő lett volna.
Vortex 2020. 05. 10. 14:48
Előzmény: #71213  elemerorsos
#71237
Ezzel nagyjából egyetértek.
Nem tiltanám ki az autókat. De a parkolás átterelésével parkolóházakba és mélygarázsokba a gyalogos és kerékpáros közlekedést lehetne fejleszteni.
A parkoló autók helyén biztonságosan lehetne biciklizni.
A parkolóházakat foglaltságát mobillal lehetne megnézni. Nem kellene körbe-körbe keringeni helyet keresni. Ezzel csökkene a forgalom.
Természeresen a lakosoknak ugyan olyan feltételek lennének a parkolásra, mint most.
A parkolókhoz elektromos töltési lehetőséget kellene telepíteni.
Columbo99 2020. 05. 10. 14:40
Törölt hozzászólás
#71236
CyrusTheGreat 2020. 05. 10. 14:35
Előzmény: #71217  elemerorsos
#71235
Néztem a tegnapi híradót, volt egy összefoglalás, Siófok, Balaton, Lillafüredi kisvasút, stb, az összes kirándulóhely tele volt. Vágóképek a debreceni zsibvásárról, egymástól kb 30 centire voltak az emberek. Ez rohadtul nem fair, az együtt sírunk - együtt nevetünk szemlélettel kicsit könnyebb lenne a helyzet, de most mi van? A népi-urbánus vita óta az ország nyögi ezt az egész Vidék vs. Budapest-ellentétet, folyamatos fröcsögéssel, egyik oldalon, hogy a vidék eteti BP-t, a másik oldalon meg, hogy BP tartja el a vidéket, itt lett volna az igazi lehetőség összefogni-összetartani ezt az egész, megmutatva, hogy egyek vagyunk a bajban. Mi lett a vége? Piti politikai bosszú.
Columbo99 2020. 05. 10. 14:34
Törölt hozzászólás
#71234
CyrusTheGreat 2020. 05. 10. 14:30
Előzmény: #71213  elemerorsos
#71233
Hihetetlen, az elmúlt két napban a második hozzászólásod, amivel maximálisan egyetértek.
CyrusTheGreat 2020. 05. 10. 14:28
Előzmény: #71207  Murdoch
#71232
Nem az a cél, hogy én elmenjek Londonba inni, az a cél, hogy a budapestiek Budapesten igyanak/ihassanak. Ezt jelenleg nem tudják megtenni. Az 1500 Ft-os pizza helyek a Belvárosban pedig azzal a lendülettel bezártak, hogy a turisták megszűntek. 
A normális, a helyi lakosokat váró helyek pedig nyitva vannak, minden egyes nap járok a Belvárosban, nyitva a Bajcsy-n egy csomó étterem/étkezde, Artizán pékség, Culinaris, Szt. István körúti zöldségesek/pékségek, Károly körúton pár kocsma is nyitva, gíroszosok, pékségek, minden, szoktam a tulajokkal beszélgetni, szenvedés, ami náluk megy, de próbálkoznak.
A turista-lehúzó helyek pedig nyilván azzal a lendülettel zártak be, ahogy elmentek a turisták - de értük nem kár.
Nem teljesen értem, hogy jön ide, hogy kéthetes karantén vár a Nagy-Britanniába érkezőkre...
A Belváros nem csak a turistákra rendezkedett be, akik eddig is építettek a helyiekre is, azok próbálnak nyitva tartani, persze, sokan azért nem tudnak...
Szóval van bőven kár, amit véleményem szerint az Orbán-kormány szándékosan intéz. Rohadtul nem kellene ettől az egész szájbavert vírustól ennyire rettegni. Tegnap meg mit látok a híradóban? Lillafüredi kisvasútnál tolonganak az emberek, Balatonnál dettó, mindenki éli világát, csak hol nem? Az ország központjában...
Gratulálok, ennyit tud a Fidesz és a suttyó káder-állománya, valahonnan a Havasokból.
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 10. 14:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#71231
Nem tudom, hogy mennyit lehet keresni az említett munkakörben, de ez úgy szokták, hogy az ápoló megkeresi a fizeteését+jatt, a tűzoltó 24/48-ban dolgozik (80%-ban kipiheni magát, edz, eszik, filmezik..) és másodállásban dolgozik még vmit. Ez az előnye Pestnek, hogy aki akar dolgozni, az megoldja. Ha kiköltöznek, mert jön a gyerek, ez már nehezebben megoldható. Ált nem, hogy többletmunka, inkább a rövidített kellene. Azoknál szokott ez jól működni, akik rugalmasabb beosztásban dolgoznak, vagy otthonról is tudnak. 
impudent 2020. 05. 10. 13:34
Előzmény: #71229  Murdoch
#71230
Jó kis túra lehetett.
Gondolum még egy vízet se kaptal arrafale
Murdoch 2020. 05. 10. 13:31
Előzmény: #71219  elemerorsos
#71229
Ezt megerősítem. Tavaly szétnéztem Madárhegyen, de 3 perc elég is volt, egymás hegyén-hátán a házak, a lift luxus, 2. emeleti lakásnál láttam olyat, hogy a teraszt külön számolták fel, ikerháznál meg a kerti beállót. Mindent aranyáron. Értelmetlen alaprajzok, katasztrófa. A Cordia-val meg lakóteleppé is vált. Ráadásul egyre több az eladó pár éves lakás, gondolom nem véletlenül.
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 13:18
Törölt hozzászólás
#71228
impudent 2020. 05. 10. 13:11
Előzmény: #71226  Adamsky1976
#71227
Reám ragadt ahugy mindenfálé jártam az országban 
Adamsky1976
Adamsky1976 2020. 05. 10. 13:05
Előzmény: #71212  impudent
#71226
A törzs hozzászólók zöménél elég jól ki lehet számolni, hogy a véleményét milyen szókészlettel adja közre. De nálad impu.... :) 
impudent 2020. 05. 10. 13:05
#71225
Ha a 0 km köré 1 km es kört húzunk az a centruma Budapestnek.
Én még pont benne vagyok ebben és ezt a kört tudom élképzelni a jövőben is.
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 13:01
Törölt hozzászólás
#71224
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 13:01
Előzmény: #71219  elemerorsos
#71223
Arról lemaradtam, hogy a hegyvidék népsűrűsége megelőzte volna a belvárosét.
De pl sasadra se 8 emeletes nyavalyákat húznak fel, mint a XIII-ba, vagyis nem tudom mire gondolsz itt budán belül.
A rakpart környéke az meg tiszta pest, de az nem mostanában épült fel.
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 12:53
Előzmény: #71218  Törölt felhasználó
#71222
Ja meg a strandok is kinyitnak majd vidéken, de senki se fog menni, ahogy eddig se. 
LOL.
Egyébként lehet ennyit kellett volna bp-en szigorítani, hogy itt azok se nyithatnak ki, és akkor máris mégse pontosan ugyanazt csináltuk, mint Viktorka kérte, de most ugye KG nem volt nagyon döntési poziban.
elemerorsos 2020. 05. 10. 12:52
Előzmény: #71218  Törölt felhasználó
#71221
Üres mind. Sok vendéglátós ismerősöm van vidéken, sokan ki se nyitottak illetve csak kiszállítanak még mindig, annyira nincs vendég. Talán nyáron.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek