Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
teglaherceg 2020. 03. 28. 21:20
Törölt hozzászólás
#65400
mpagnes 2020. 03. 28. 21:12
Előzmény: #65387  Törölt felhasználó
#65399
Hát pont nem a takarító jár tömegközlekedéssel az irodaházba. Szerinted éjszaka milyen tömegközlekedés van? Nappal sincs normális tömegközlekedés. 
impudent 2020. 03. 28. 21:10
#65398
Füzessen a paraszt úgyis ingyen kapja a pénzt.
Placi82 2020. 03. 28. 20:43
Előzmény: #65396  NI
#65397
Én úgy tudom hogy csak az üzlethelyiségek bérleteit nem mondhatjak fel. Csak a rezsit kell fizetni. De lehet változtattak azóta rajta. Ha jó bérlők akkor szerintem írass tartozás elismero nyilatkozatot, de a rezsit azt fizessék, már ha kedveled őket és jó bérlők voltak. 
NI 2020. 03. 28. 20:39
#65396

Sziasztok!
Bérlők azt mondták nem fizetnek most pár hónapig,mert kirúgták őket.
Mit tudok tenni? Igaz hogy nem rakhatom ki őket?
Egyre több helyről hallom ezt, bepróbálkoznak a bérlők, hogy nem fizetnek, vagy csak fél díjat, stb -  mert úgysem lehet kirakni.
Mi igaz ebből, ti mit csinálnátok?
Köszönöm, István
Placi82 2020. 03. 28. 20:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#65395
18:20 as valaszodra írnék neked. Idáig sok butaságot írtál, hogy miért nem csökkenhetnek a lakasarak. De amit most felvazoltal, az úgy tökéletes terv, és felállás, ha úgy van, nekem is hasonló a felállás. De szerintem itt a fórumon inkább azoknak kellene felvazolni akik most vennének lakást és van 10-40 milliojuk és a közeljövőben akarnak lakást venni. Vagy akinek van 1,2,3 lakása de van jó sok hitel is rajta vagy rajtuk, és mondjuk van 1 jól fizető állásúk, de most lehet hogy bizonytalan. Satobbi. Inkább a közeljövőt lehetséges kimenetelét kellemes minnel erősebb érvekkel alatamasztani. Mert most tényleg szar van a palacsintaba. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 20:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#65394
Leginkább a napi szintű autókázásra gondoltam, de az egész téma azért került terítékre, hogy ki milyen módon adhat lejjebb az eletszinvonalából.
De amúgy melyik légitársaság továbbít autót, segíts már légyszi, köszi!
impudent 2020. 03. 28. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#65393
Mit gondolsz miert kapol vírust ?
CyrusTheGreat 2020. 03. 28. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#65392
Ezekre a helyekre jellemzően nem csak autóval lehet eljutni, síelésnél-nyaralásnál jellemzően mindig a helyi tömegközlekedést használtuk (kivéve a Közel-keletet, ott egy sofőr szolgálatait vettük igénybe). Belföldön meg szinte minden megközelíthető vonattal/busszal, illetve a kiterjedt baráti társaságnak/rokonoknak köszönhetően mindig kerül autó, ha tényleg szükséges. Minden megoldható, teljesen feleslegesnek tartom autó fenntartását Budapesten. Vidéki rokonokhoz konkrétan előbb érünk le MÁV-val, mint autóval tennénk.
teglafityma 2020. 03. 28. 20:07
Törölt hozzászólás
#65391
CyrusTheGreat 2020. 03. 28. 20:05
Előzmény: #65387  Törölt felhasználó
#65390
Nekem sincs autóm, évente kétszer-háromszor lenne rá istenigazából szükségem, megoldjuk alternatív módokon. Nem érzem, hogy bármennyire is sérülne miatta az életszínvonalam, esetleg az élettel történő elégedettségem, nem gondolom, hogy autót birtokolni Budapesten bármilyen szempontból is alapnak vagy társadalmi minimumnak számítana.
teglafityma 2020. 03. 28. 20:01
Törölt hozzászólás
#65389
teglafityma 2020. 03. 28. 19:59
Törölt hozzászólás
#65388
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 19:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#65387
2020-ban londonban, new yorkban, berlinben, tokyioban, usw... is eleg sokan tomegkozlekednek, es nem csak azok, akik felporszivozni jarnak az irodahazakba....
Vagy pl a japanok, nemetek stb. is alacsonyabb eletszinvonalon elnek, mint mi itt a karpat medenceben?
Ne rohogtess mar.
impudent 2020. 03. 28. 19:56
Előzmény: #65384  impudent
#65386
Az is meggyozodesem hogy az a vilag ahol minden paraszt az otodik lakasat veszi es ejjel nappal repkednek jotmentek es minden 2.hazban új zabalda nyílik es ollen hazakat húznak fel hugy meg a levego utjat is elzarjak raadasul a 7 milliard ember zome autokazik repked az a vilag a virusokat meg fogja kapni.
Kipusztulas szelere kormanyoztak a vilagot az ingyenpenzzel.
Nem azon csudalkozom hogy meghalnak a virusban hanem azon hogy csak ennyien.
teglaherceg 2020. 03. 28. 19:50
Törölt hozzászólás
#65385
impudent 2020. 03. 28. 19:40
Előzmény: #65381  Portfoliooo
#65384
Nem vagyok proféta de számos dolog beigazolodott amirul mindenki meg vót gyozodve nem lehet másképp.
Erre jon valaki és Engem igazol.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 19:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#65383
Igen, mert a te életszinvonal(talanság)od ott tart, ezért utaltam arra (is).
Te keltél ki múltkor magadból, mikor meg mertem jegyezni, hogy még kocsim sincs, szerinted az alap, muszáj stb.
Hát a lóf*szt muszáj.
Az a sok szerencsétlen sokaság, aki szintén így gondolta még két hete, az pl. már lehet, hogy hajlandó lesz újra felrakni a seggét a buszra, ha lesz újra munkája.
Elhiszem, hogy számodra ez sci-fi, de mielőtt beütött a f*s, azért még a 21-esen se utaztak olyan kimondottan kevesen, pedig az épp nem a legszarabb környéken jár., de a metrók is tömve voltak, stb. stb.
Mi lenne, ha a saját nézőpontodat nem projektálnád a társadalom egészére, mert a társadalomnak pl én is tagja vagyok, , aki a felnőttkorom ~18 évéből 15-öt kocsi nélkül éltem le, 30 fölött szereztem jogosítványt, stb. stb. :D.
teglaherceg 2020. 03. 28. 19:08
Törölt hozzászólás
#65382
Portfoliooo 2020. 03. 28. 19:05
Előzmény: #65379  impudent
#65381
Vegyen az alltalad oly nagyra becsult Daniel Craig.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek