Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boby
Boby kedd, 14:30
Előzmény: #101358  gilgalad
#101360
Van az úgy hogy megcsúszik a bicska és herélésbe torkollik a metélés.
bronz kedd, 14:25
#101359
Varga KISZ titkár, mint a bukott fidesz egyik helytartója nem volt bátor.
gilgalad kedd, 14:13
#101358
Mihály Úr és csapata nem tett nagy bátorságról, vagy inkább helyzet kihasználásról tanúbizonyságot. -25 bp. 
Boby
Boby kedd, 07:49
#101357
EURHUF_goes_to_haven kedd, 07:12
Előzmény: #101340  bronz
#101356
A kár amit ott okoztam az már helyreállíthatatlan, a cölöpházakat lebontották pedig csak az maga, volt egy turisztikai látványosság, a víz minőség borzalmas (nem volt másképp a 90 es években se) de legalább olcsó volt, iszapos, és büdös, mint fürdőhely folyamatossan kellene kotorni, de az uralkodó szélurány miatt csodát tenni ott nem lehet. Az hogy most beépítették betonnal, és az út jó kis azbesztes kaviccsal van felszóra megintcsak nem segített.. én hogy arra nem teszem a lábam az is biztos. Akkor már inkább Neufeld ott van egy szép kiépített strand, kemping, a víz tiszta, vannak szolgáltatások és 3 nagy parkoló az árak se vészesek. (Soprontól 30km re)
DavidCamp kedd, 07:01
Előzmény: #101354  Boby
#101355
Szuper! Evek ota hanyagolom az orszagot nyaralas szempontjabol. Volt nyaralom Eger mellett. Haát halott videk az egesz Matra es Bük. Nemreg foglaltam 12 ho eleje Thaifold. Nevetsegesen olcson. Sztem arban ott van amit te 1 het alatt elkoltesz a Matraban.
Boby
Boby kedd, 06:09
Előzmény: #101353  bronz
#101354
Mi is itthon nyaralunk, igaz mi nem szép kártyával.Márciusban Hormuz okán választottam Magyarországot. Mátra, 4* szálloda. 1 hét, 2 személy, félpanzió 400. Szállodai árak 1dl bor 1100,1 pohár csapolt sör 1200, 0,25 cola 1000,1 eszpresszó közel 800. És ez a Mátra. Nem egy frekventált fürdőhely. Amúgy a szállodára semmi panaszom. Kajában szélesebb a választék,mint Ausztriában általában,de nem több,mint Horvátországban. Szobák felújítottak. Tv, internet,légkondi,medencék,szauna,parkolás,konditerem,stb van minden és benne van az árban. De a Mátra,az halott és üres. Itt minden eladó. Házak,üzletek. Itt annyira nem pörög a piac, hogy megsárgulnak az ingatlanra kirakott eladó táblák. Vannak üzletek,nyaralók amiket szerintem évtizedek óta nem tudnak eladni.
bronz kedd, 05:22
Előzmény: #101350  FR73
#101353
Dettó.
Cégnél mindenki megy külföldre, talán 1 van,aki majd Balatonra,mert utálja a horvátokat,olaszokat.
Boby
Boby kedd, 05:19
Előzmény: #101351  Roller
#101352
Az mnb alapvető feladata az árstabilitás elérése és fenntartása. Varga állítólag attól hiteles,hogy éjjel nappal csak ez lebeg a szeme előtt,csak ezt csinálja. Magasan tartja a kamatot minden külső befolyástól mentesen,hogy letörje az inflációt. Még akkor is,ha már 1/2 éve oda törte az inflációt ahová akarta,sőt az alá is. Úgyhogy itt valami külső okot,szándékot feltételezni a jegybank tevékenységében, szerintem eretnekség. Mert vannak a piacon 330-as csatlakozási célárak is, ahhoz képest meg ugye még qrva gyenge az árfolyam. 
Roller hétfő, 23:06
#101351
Sziasztok! 
Nem lehet, hogy azért erősítik a forintot, hogy tudják verni a mellüket : "Ezt is elintéztük, 1000 euro lett a minimálbér" :)
FR73 hétfő, 22:57
Előzmény: #101349  J0hnnyEnglish
#101350
Így van. Egyetlen ismerős se itthon nyaral, egyetlen kivétel van, ha szép kártyával megy.
Igaz, bizonyára nem reprezentatív a saját közeg sem.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish hétfő, 22:44
Előzmény: #101348  FR73
#101349

Csak viszonyítás képen, Olaszország Lido, főszezon 5* kempingben:
4 teljes árú fő
100+nm-es parcella, víz, villany
összes szolgáltatás
akvapark és valamennyi szolgáltatása
115 Eur/nap
FR73 hétfő, 21:51
Előzmény: #101345  Boby
#101348
Matek alapfokú érettségi belépő feladat: ha Kovács úr és párja 350-es eurónál 500 ezer Ft-ból két hétig landhotelezik Ausztriában, akkor 420-as eurónál hány napig?
B feladat:
Cserébe Mészáros Lőrinc balatoni kempingjében a heti 500 ezer Ft mobilház árak miatt Vlasek a szlovák gyári munkás 7 nap helyett hány napig nyaralhat?
Boby
Boby hétfő, 21:36
#101347
https://www.portfolio.hu/deviza/20260622/lagarde-tiszta-vizet-ontott-a-poharba-rendkivuli-egyeztetes-kell-kinaval-844960
Elterjedt vagy legalábbis egyesek elterjesztették azt a (valószínűleg hamis) nézetet Magyarországon,hogy a gyenge hazai devizának csak hátrányai vannak,az erősnek meg csak előnyei. Erre itt meg Kína (már nem először a történelemben )valamiféle nyerészkedést folytat azzal, hogy valamilyen módon leértékeli a saját devizáját a kereskedelmi partereivel szemben. Szerintem ha igaz lenne a ma elterjedt hazai nézet a deviza erősségével kapcsolatban, akkor az EU-nak most nem tárgyalásokat kellene kezdenényeznie Kínával, hanem popcornnal és colával a kézben hátradőlve kellene figyelnie, hogy megy tönkre a leértékelt jüanra alapozott kínai gazdaság.
Boby
Boby hétfő, 17:27
Előzmény: #101336  kjanek
#101346
Most nem kommunikálhat mást,de 3-4 év múlva ha ellapátolták a sz@r nagyját és irányba álltunk,ha szükséges nyugodtan kitolhatja az időpontot további 2-3 évvel. Akkor ez már nem fog katasztrófát okozni.Én legalábbis ebben bízok.
Boby
Boby hétfő, 17:05
Előzmény: #101339  Firekiller
#101345
"ha Balaton mondjuk 450 e ft helyett 500 e ft akkor nem mész nyaralni. ugyanmár.."
5 killáért mit csinálsz a nyáron a Balatonnál,vadkempingezel? 500-ért Ausztriában 2 hetet is el lehet lenni landhotelben félpanzióval, kedvezmény kártyákkal 2 személynek.
bronz hétfő, 16:58
Előzmény: #101343  Capi
#101344
Ezt meg kell építeni, nem kérdés, ahogy a Fidesz által évekkel ezelőtt szétbarmolt Fertő-tóval is kell kezdeni valamit.
Capi
Capi hétfő, 16:51
Előzmény: #101340  bronz
#101343
kb. 20 milliárd ft lenne a csatorna ami megoldaná a vizpótlást.
Capi
Capi hétfő, 16:50
Előzmény: #101331  Borisz
#101342
Önként és dalolva bevezették. Politikai döntés kérdése csak. Persze nem tagjai az eur zónának.
TheSnake2020 hétfő, 13:08
Előzmény: #101339  Firekiller
#101341
A Balatonon sok külföldi már tavaly sem volt. Idén az erősebb forint miatt a külföldi vendég éjszakák száma nem hiszem   hogy nőni fog. Belföldi esetben inkább stagnalasra számítok,  mert az erősebb forint azért csábító.  Ráadásul nálunk volt egy durvább áremelés is a strand belépőben. Az időjárásra nem lesz panasz az idén,  de befektetni nem merek semmit, mert ha velencei tó szindróma lesz, akkor az eldurvulhat it is. Ez a nyár megmutatja,  hogy az új kormány mennyire viseli szívén a Balatonont. A fogadkozas nagy.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek