Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Labanc
Labanc 2023. 11. 07. 20:09
#7720
A legutóbbi jelentés amúgy felülmúlta az Erste várakozását (is)
berlini
berlini 2023. 11. 07. 18:52
Előzmény: #7718  herlas
#7719
kösz!
Jellemző módon én többet várok.
Mind a bevételi mind a nyereségsoron.
Dimmego 2023. 10. 27. 14:52
Előzmény: #7715  berlini
#7716
Emlékszem, nem mertem sokat venni, de tudtam, h ez már jó lesz… 
Most is így vagyok az OTP-vel, veszegetem folyamatosan. Jó áron van, bízom benne.😊
berlini
berlini 2023. 10. 27. 14:46
Előzmény: #7710  Dimmego
#7715
 A tied volt a jobb bekerülési ár.
Én 2008 október közepétől vettem folyamatosan kb 3400ft-os ártól kezdődően. A legolcsóbb vételem 2009 március 6 után volt 1470Ft-on, de az átlag bőven 2000Ft fölött volt (összesen 8600db)
Törölt felhasználó 2023. 10. 27. 12:43
Előzmény: #7713  Törölt felhasználó
#7714
Törölt felhasználó 2023. 10. 27. 12:41
Előzmény: #7712  Törölt felhasználó
#7713

Törölt felhasználó 2023. 10. 27. 12:32
Előzmény: #7703  berlini
#7712
Szia. A leírtakkal tökéletesen egyetértek. A PIAC viszont majd eldönti mennyit ér meg neki.  
Hamarosan jelentés. : 2023. november 10.
Reál : 13675 / 13690 Forgalom: 1. 279. 990. 555 FT
Sok nyerőt
Dimmego 2023. 10. 27. 10:09
Előzmény: #7707  berlini
#7710
Nekem akkor 1600 Ft körüli áron sikerült bevasarolnom. 🤓
berlini
berlini 2023. 10. 26. 21:16
Előzmény: #7707  berlini
#7709
https://www.portfolio.hu/bank/20110812/meddig-zuhanhat-az-otp-2008-tanulsagai-153660
"2009. március 6.
Jeles nap volt ez az OTP papírok történetében, hiszen ekkor érte el az árfolyam a válság alatt látott mélypontját, 1232 forinton. Az ezt megelőző hónapokban azonban sok minden történt többek között felmerült a pletyka, hogy az orosz Sberbank kívánja felvásárolni az időközben igencsak olcsóvá vált OTP-t, a deal azonban nem jött létre."
Bpali
Bpali 2023. 10. 26. 21:13
Előzmény: #7707  berlini
#7708
Köszönjük!
berlini
berlini 2023. 10. 26. 21:11
#7707
Sokan vizionálnak 4000 ft-os árfolyamot.
A papir türelmes, minden árfolyamgörbét lehet rá rajzolni.
Tudni kell azonban, hogy a 21.század eddigi legnagyobb válsága alatt 2009 március 6.-án  az OTP 1232Ft-os aljat fogott, ami az akkor megjelent 2008-as egy részvényre jutó nyereségének kb 2,2-szerese volt (visszatekintő P/E=2,2)
és ezt a pontot csak pár percre érrte el. Pár nappal később nekem is csak 1470Ft-on sikerült vennem kb 2 ezer db-ot.
Minden lehetséges.
Egy nagy világégésnél pláne.
De ha semmi extrém nem történik a következő hónapokban, akkor személyszerint nehezen tudom elképzelni az OTP értékeltségének csökkenését a jelenlegi szintről.
berlini
berlini 2023. 10. 26. 20:13
Előzmény: #7705  zotlan
#7706
Ez igy van.
És még azt sem mondhatjuk, hogy most ütik az OTP-t.
Az amerikai nagy cégeknél a P/E= kb 22.
(Ez az 5%-os alapkamathoz képest nagyon erős értékeltség, nem is csoda, hogy a részvények lefelé korrigálnak)
Ehhez képest az OTP-nél az OTP: P/E=2,5 extrém alacsony, de ha a Raiffeisennel hasonlitom össze, akkor ott bizony P/E=2,1.
tehát ott még alacsonyabbnak tűnik a piaci értékitélet. Igaz, hogy ott az orosz üzletág a legnagyobb és meghatározó a bankcsoport megitélése szempontjából.
De ha kitekintünk az USA-ba, akkor a rekord közeli P/E=22 mellett a banki átlag P/E bizony csak 7 és 8 között ingadozik. tehát a banki értékelés ott is az átlagos értékelés harmada!!!
Ennek okait érdemes lenne alaposan megvizsgálni.
Amit én is látok:
- tavaszi bankcsődhullám, ami bizalomvesztést okozott a banki szektor irányába és felveti annak a szükségességét, hogy a bankokat szigorúbbn szabályozzák,
- recessziós fenyegetettség, ami a bankok fő bevételi forrását, a hitelkihelyezésből származó bevételket csökkenti és a hitelbedőlések mértékét növeli
- vilápolitika, világgazdasági bizonytalanságok (Hiszen a nagybankok nemzetközi hálózatot tartanak fenn)
ha van más ötletetek akkor irjátok meg.
Mi az, ami az OTP-t ezek közül jobban súlytja:
- banki csődök bekövetkezésének esélye itt elhanyagolható,
- recessziós fenyegettség nagyobb mint az USA-ban és a magyar erős recesszió valamint az eu-s pénzek visszatartása sokkal erősebben fenyegető mint amerikai makrokörnyezetben (a hitelezés megnyomásának tegnapi hire ezért volt fontos impulzus)
- világpolitika, világgazdaság: az OTP-nek 2 leánybankja is az ukrán-orosz háború által érintett, (az átlag banknál jobban) de az izraeli-arab konfliktus legújabb fejezete az OTP-t nem érinti csak nagyon áttételesen (amennyiben recesszióba taszitja a nyugati világot) 
Tehát nem tűnik indokoltnak az alacsony usa banki értékeltséghez képesti negyedakkora értékeltség
zotlan 2023. 10. 26. 19:03
Előzmény: #7703  berlini
#7705

Köszönöm az elemzést.
Ha a piaci hangulat is kedvező volna, lenne tér felfele bőven.
Stayerke
Stayerke 2023. 10. 26. 11:00
Előzmény: #7703  berlini
#7704
+++
berlini
berlini 2023. 10. 26. 10:50
#7703
felmerül a kérdés a tegnapi bejelentéssel kapcsolatban, hogy miért jó az OTP-nek egy megemelt CSOK?
- Az OTP ezeknél a 3%-os hiteleknél megkapja majd a piaci kamat és a 3% közötti különbséget az államtól- aki ilyet kap, az vesz fel hitelt is és ezen az OTP-nek természetesen komoly nyeresége lesz
- a CSOK nélkül ezek a fiatalok egy lakásvásárlásnál nagyobb piaci hitelt lennének kénytelenek felvenni, amihez a havi jövedelmük nem lenne elég. Tehát ezzel egy évi tizezres többlet hitelfelvevői réteg jelenik meg
- a vételi erő (vásárlói erő) növekedése a jelenlegi visszaeső lakásépitési számokat újra emeli, az épitőipar szokásosan fontos szektora a gazdaságnak. Az itt elkezdődő fellendülés évszázados tapasztalatok szerint  "átragad" a többi szektorra is. Növekedés egyet jelent növekvő jövedelmekkel és hitelfelvételekkel, amiből a bankszektor is profitál.
Jelenleg az OTP-t elemzők többségénél van egy óvatos előrejelzés, miszerint a bank bevételi számai a következő években gyakorlatilag stagnálni fognak. (Azaz az infláció mértékét nem múlják felül.)
Ez az egyik oka annak, hogy a bank értékeltsége P/E=4 alatti.
Igy minden olyan hir, ami pozitiven hat az OTP tevékenységére, az megjelenik az előrejelzésekben
Tehát ezért fontos volt a tegnapi kormánydöntés az OTP számára
FeherTibi 2023. 10. 25. 00:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#7701
Remélem, Szarvasvadász nem követte a filmet, és kezdett el orosz rulettezni...

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek