Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stayer81
stayer81 2022. 11. 22. 15:07
Előzmény: #7238  Corleone8711
#7239
Richtert én is veszegetem.  Te milyen elképzeléssel? Én olyan megfontolásból, hogy amíg OTP korrigál(lehet, hogy érdeklődés hiányában elmarad?), addig Ricsi ad pár %-ot!?
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 13:44
Előzmény: #7236  HPeter76
#7237
Te pénzügyi terméket értékesítel Örömmel várunk ide.Úgy Belini is,meg sokan mások.
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 13:08
Előzmény: #7200  egy_kezdo
#7236
-ja igen ebből az "összeférhetetlenségből" ne csinálj nagy gondod, van lehetőséged más
 Felhasznéven bejelentkezni egy másik Laptoprról, persze akiben nagyon bízol.
 na lassan odaérünk még a kollegáidban sem bízhatol már képesek "árúlkodni"
 - Nekem is hiányzol, no meg Berlini
   T. Albi.
 -Ne kürltöl szét írogatsz ide.  
Még lassan a hátad mögött is figyelnek a T. kollegák. Kit figyelnek ma AKI JÓ FEJ.:::)))
 -ja igen hova jutunk legkisebb "rést" is felhasználjuk a másik ellen Én ezeket feleslegesnek tartom.Nagyon nem szeretek JELENTGETNI.
 -JÓ EGÉSZSÉGET.
Corleone8711
Corleone8711 2022. 11. 18. 18:39
#7234
Van 2 rossz hír a charton, a KKV-s sem volt csak szúnyogcsípés, nem esett ki a lobogtatásból, még a rést is nyitva hagyta, magasabban járunk, ez a EU-s pénz körüli bizonytalanság kitolódása már visszatesztelte az MA200 átlagot, de a bull még mindig töretlen, csak fújtatott egyet. A számok nagyon jók, de amint említettem, ahogy telik, múlik az idő a funda felejtődik, megy a nemzetközi makrókkal, hangulattal. Emelkedésben konkurencia nincs egyelőre, igaz a Richter napos MA50: 7886, hetes BB közép, a Szentgrál: 7923 vételi helyzetben, certi visszavételen gondolkodom, MOL-ban emelkedő háromszög, de nagyon lapos a szög, kivárom amíg kitör belőle, célár 3000 fölött kicsivel. A republikánusok még sem arattak, ami gyorsan lezárta volna az ukrán háborút, de azzal, hogy hazudtak a rakétájukkal kapcsolatban, csak valamennyivel közelebb került egy tűzszünet lehetősége.
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 10:50
Előzmény: #7230  Corleone8711
#7232
Szia. Szuper érvelés és Chart . Végre valaki a veszteséget is bevallja. További sok nyerőt
Corleone8711
Corleone8711 2022. 11. 14. 18:25
#7230
Még nem szignifikáns a kitörés, de kiment a 2. zászló lobogtatási sávjából, célár: 10,600, de közben ellenállás az MA200, MOL certim tartom 12% + ban, dagonya egy papír, Mtel is elment, Richtert újra korán adtam 25% nyerőben hetekkel ezelőtt, OPUS amin buktam, 69 HUF átlagut 65-ön szórtam, amikor rájöttem a manipulációra, 400 db még maradt amit nem csipegettek el. Itt a jelentés előtti 10 mrd-os nap volt árulkodó, hogy sok lesz benne még fölfelé, MOL jelentés napján 2 mrd, jól éreztem, hogy lemaradó lesz, ez meg a hetes BB szalagok alsó-fölső közti távolság adta az OTP kitörési lehetőségét. Decemberben először nonfarm payroll, utána CPI, ha esés mind a kettőben a FED 50 bázispontot emel, meglebegtetve jövőre a 25 bázispontos lépésközöket, akkor a Mikulás rally jönni fog itt is, egyelőre várjuk a 22.-ét.
zsuzsa37 2022. 11. 11. 15:50
Előzmény: #7228  Corleone8711
#7229
Koszonet.🙏
Corleone8711
Corleone8711 2022. 11. 11. 13:33
#7227
Ismertek a számok, az éves EPS-t tovább lehet pontosítani, minimum 1300/rv, újra a 2 gyorsjelentés közt a TA a nyerő, a cerifikátot 60% nyerőben adtam, részvények maradtak, még az alsó 8000-esek is. Ahogy telik az idő, a funda felejtődik, majd a Q4-hez közeledve a jelentősége újra nő. A charton a 2. zászlót kékkel már szerdán meghúztam, a lobogtatás sávalját eltaláltam a tegnapi napiminnel, de ettől függetlenül senki nem tudja megmondani a Q4-ig a hullám alja hol lesz, tippelni lehet, én 9100-at mondok, az alá nem várom, a Covidos aljnak már nagyon kicsi az esélye.
OTP-TOP
OTP-TOP 2022. 11. 10. 09:14
Előzmény: #7200  egy_kezdo
#7226
Ilyen ez a shortfólió. Pedig jó dolgokat írsz! Ahogy Berlini is! Egyetèrtek az éjjeli sorával, soraitokkal.
Első ránézésre ugyanez volt a benyomásom, hogy brutális,majd összes soron (talán kamatmarzs lett minimálisan kevesebb) jobb eredmènyek.
Lehet kicsi sort ,de az irány szerintem adott lesz jövőre , főleg ha egy valamilyen bèke háborúban alakulna.
Szèp napot&jó profitot!
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 07:50
Előzmény: #7223  Törölt felhasználó
#7225
Q4-ben egy kb.50 mrd huf leírás fog szerepelni a belföldi kiterjesztett kamatplafon okán.
zsuzsa37 2022. 11. 10. 07:35
Előzmény: #7200  egy_kezdo
#7224
ezt én is észrevettem,mármint a letiltást,újra kellett indítanom az egészet,új jelszó stb.Nem is értettem mi történt.azt hittem csak nálam jelentkezett ez a jelenség.
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 07:31
#7223
kockázat inkább a leánybankoknál merülhet fel, egyes államok esetében az adóztatás mértékének növelése  pl. horvát,szlovén  valamint az UKR/RUS kitettség még bizonytalanságot okoz   az orosz leányt el kellene adni, nyilván nem kapkodnak utána jelenleg, UKR leánybank tevékenysége pedig majd a háború utáni időszakban lehet kiugró!  12k-ig illene elmennie az árazásnak, kockázatok okán magasabb szintekre még várni kell.
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 07:21
#7222
Szvsz.  OTP/MOL páros külön adóztatása elérte a maximum szintet, jövő árazásában diszkontként nem kéne megjelennie további adóztatási lehetőségnek. Bőven vannak még szektorok ahol megjelenik extra profit, tippeket nem írnék akik képben vannak azok úgy is tudják. Mind Hernádi mind Csányi közel van a politikai hatalomhoz nyilván a háttérben meghúzták a határokat. Mind két ember fontos OV.-nak, adok és kapok elve mentén . Tegnapi hír, hogy új szektort adóztat meg a kormány        összf. további adóprésre nem számítok e két cég esetében.
philosopher
philosopher 2022. 11. 10. 06:44
Előzmény: #7194  berlini
#7221
Jó összefoglaló, egyetértek, tényleg jó lett az eredmény. Mind a 4 magyar blue chip szépen hasít, a működési eredmények kiválóak idén, még a különadókkal együtt is. Viszont a hazai gazdaságpolitikai környezetben az árfolyamokban komoly diszkontokat láthatunk, nem alaptalanul.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek