Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 17:55
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1260
mint a legutóbbi pánikban?
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 17:44
Előzmény: #1254  berlini
#1259
ha nem szállsz ki időben és még hosszú távú longban hiszel, minden pénzed oda fog veszni...

Eu bankrendszer kvázi csődben, aki ezt nem érti ,nem látja át, annak egy életműve veszhet oda a következő években.
p-b 2013. 07. 19. 17:40
Előzmény: #1251  zk2010
#1258
köszi, ok, átjött a lényeg :)
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 17:03
Előzmény: #1253  zk2010
#1257
Na de kolléga úr, itt van pár öreg fórumozó, engem nehéz megtéveszteni. A saját véleményedre kíváncsi vagy?! (Mi tudjuk miről van szó de köztünk marad.)

Ami meg a bejegyzésed 3. pontját illeti ez egyáltalán nem feltétlenül jött be egyelőre. Sanyi bácsi, ugyanis egy nagy valag OTP részvényre is átváltható kötvénnyel is rendelkezik. Vezérigazgatói poziból is negyedévenként kapja a szép bónuszokat a fizetése mellett. Úgy gondolta, hogy a választások előtt forró félévünk következik, ezért egyelőre kiszállt a részesedéséből. Majd később visszaveszi, vagy visszagyűjti apránként.

Különben szerintem is izgalmas negyedévünk lesz, a nagytőke szerintem nyomás alá fogja helyezni kis országunkat, de ebből is lehet majd pénzt keresni, csak megfelelő irányba kell állni.

A DBK longjaim egy jobban festenek, de vettem fel egy kis DB shortot is, hátha jövő héten korrigálunk egy picit. Sberbankom is tündököl, mondtam, hogy van fantázia a fejlődőkben...
meszics
meszics 2013. 07. 19. 16:24
Előzmény: #1255  berlini
#1256
A 4 160 forintos támaszra érdemes figyelni, letörése esetén 3 790 forintig eshet az árfolyam.

link
berlini
berlini 2013. 07. 19. 16:03
Előzmény: #1254  berlini
#1255
Amúgy az iagzgatóság többi tagja tartja.
Wolfnak pélául közel 700ezer db részvénye van.
berlini
berlini 2013. 07. 19. 15:37
Előzmény: #1252  kimpaa
#1254
A tegnapi 4620 után övön aluli hir volt a nagy forgalom utólagos magyarázata, a 8 milliárd ft-nyi Csányi féle részvényeladás. Magyarul annak a cspatnak a kapitánya ahová tegnap (azt hittem jó áron) bejelentkeztem longra, cserbenhagyni látszik a hajót, (kvázi én vettem meg a részvényei egy részét.)
Mindezzel együtt is érthetetlen ez a -15% körüli több mint 600ft-os esés.
Márcsak azért sem értem, mert a Csányi család a maradék részvényen kivül részvényopciós kötvény (opus) formájában az eladottnál jóval többet tart még. (Márha ma nem adta azt is el. Van esély rá.)
Vajon hol zár ma?
Ami ennél is érdekesebb, hol folytatja holnap?
zk2010 2013. 07. 19. 13:09
Előzmény: #1252  kimpaa
#1253
En is kivancsi lennek a velemenyedre.
Ha netan olvasol, orulnek egy ertekelesnek.
Mindenesetre, a #1212 bejegyzesed 2 nappal ezelott fantazmagoarianak latszott, ma egyre valoszunubbnek latszik a teljes bekovetkezese.

A 3. pontodbol mar megvalosult a lenyeg, hogy Csanyi bedobta a turolkozot. Aki felepitette, 20 evig vezette, es imadta ezt a munkat, tegnap feladta. Es nem is kellett korrupcios ...
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 19. 12:46
Előzmény: #1250  Törölt felhasználó
#1252
Kár hogy elment pomperj. Ha olvasod írhatnál még, mert kis kitérővel de úgy látszik meglesz a 3900-d :)
zk2010 2013. 07. 19. 11:26
Előzmény: #1245  p-b
#1251
Klassz a chart, kosz a hozzaszolast, es nem is talalok benne hibat. De azt gondolom, felre ertetted, amit a masik topicban irtam.

A technikai elemzes akkor hasznalhato, ha a FUNDAMENTALIS vizonyok nagyjabol azonosak, es ez ervenyes mindvegig a technikai elemzesre hasznalt egesz IDOTARTOMANYABAN.

Amikor NEM ez a helyzet, pl. ha az allam beavatkozik, vagy feltalaltak az Iphone-t, vagy az erc/nyersanyag minosege drasztikusanromlik, stb.,
akkor uj REGIME van a ceg szamara. Es ova intenek mindenkit a tankonyvekben is attol, hogy hasznalja a ELMULT regim idejen ervenyes technikai mutatokat a jovore nezve.

Most OTP-ben uj regim van.
A technikai megfontolasok MINDEGYIKE ervenytelen, mert olyan elmult idoszakra epit, ami NEM ervenyes tobbe.

Sulyos medve Regim van. Eddig bika volt. Az allam beavatkozott. A No1. insider teljes eladasban van.

Csak ennyit mondtam. Nem azt, hogy altalaban a TA hulyeseg, vagy hasznalhatatlan.
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 08:55
Előzmény: #1249  Törölt felhasználó
#1250
Köszönöm szépen!
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 08:29
Előzmény: #1248  Törölt felhasználó
#1249
Túl sokat képzelsz magadról. Előbb vedd meg a portfoliót, ha meg akarod szabni, hogy ki mikor hová mit és mennyit írhat!
Ha visszalapozol a topik legelejére, akkor talán az első hozzászólásomban már leírtam, hogy mit gondolok, az szerintem semmit sem változott, csak az aktívan beírók is kezdenek ugyanarra a következtetésre jutni: a politika folyamatos beavatkozása miatt értelmetlen bármit árazni próbálni az otp-n.
Veled szemben nekem nem létszükségletem, hogy naponta telelihegjem a vélt okosságommal a fórumot, és azt mindenáron bebizonyítsam. Amit szükségesnek gondolok beírni, azt ez után is be fogom. Te meg kénytelen vagy elszenvedni, mint ahogy mások a tieid. Ez van, tanulj meg együtt élni vele!
A magam részéről ezt a kérdést ezzel a kommenttel lezárom, mivel amit akartam azt elmondtam, neked láthatóan nem használ, úgyhogy valóban kár másokat miattad terhelnem.
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 07:37
Előzmény: #1238  Törölt felhasználó
#1248
Nem tudom honnét bányásztad elő magad, de ha nem vagy képes egy érdemi bejegyzésre, talán a többi beírót nem kéne terhelni a személyeskedéseiddel. Erre ugyanis itt senki nem kíváncsi!

Bár érdemi hozzászólásokra képtelen vagy, ahogy nézem tengernyi időd van mással értelmetlen kötözködésre, megköszönnénk, ha eltakarodnál végre innen!
p-b 2013. 07. 19. 03:33
Előzmény: #1246  p-b
#1247
Off:
Amúgy nem értem, hogy miért nem lehetett a fundamentálisnak vélt PBR beesést TA alapján kezelni. Iskola példája mondhatni a TA-ja. Valamivel kisebbet szakadt be arányaiban mint az otp 2009-ben.
Nem trend ellen, azaz nem emelkedésben kell short és nem esésben kell a long setup-ot felvenni.
Amúgy érdekelne, hogy egy ilyen szituban mi alapján és hol veszel fel "fundamentálisan" poziciót?
Szintén weekly és log chart
link
p-b 2013. 07. 19. 01:11
Előzmény: #1245  p-b
#1246
Pár vonal elcsúszott az előzőn és lemaradt, hogy hetes log chart link
p-b 2013. 07. 19. 00:58
Előzmény: #1237  zk2010
#1245
Másik topiban erre a hsz-re link egy chartal szeretnék reagálni.
Ahol igazából volt az otp-nek fundás alapja az ármozgásra, az a 2009-es subprim válság volt.
link
Berajzoltam különböző szinekkel még pár párhuzamos R/S szintet a teljesség igénye nélkül.
Tudom, ilyenkor szokták a szkeptikusok kifejteni, hogy véletlen, meg utólag könnyű, stb.
De persze ez nem baj és véletlenül sincs szándékomban senkit sem meggyőzni a TA-ról.
A TA ugyanúgy nem mondja meg a tutit, mint ahogy a fundamentális elemzés sem. Egyiknek sem az a feladata/szerepe, habár a legtöbb TA-s beleképzeli a chartjába, hogy mi fog következni a H&S, fülescsésze, meg bánatom tudja milyen alakzatokból, indikátorokból, stb. A TA csak alternatívákat mutat az optimális kereskedéshez. Persze ezt is lehet jól és rosszul is rajzolni/kezelni/értelmezni, mint megannyi mást az életben.
Legjobb, ha az elemző képben van a fundamentumokkal és a technikai részével egyaránt.
p-b 2013. 07. 18. 22:59
Előzmény: #1235  Törölt felhasználó
#1244
köszi:)
p-b 2013. 07. 18. 22:58
Előzmény: #1236  Törölt felhasználó
#1243
Ha tisztába lettek volna a kockázatokkal,sokkal nagyobb jelzálog fedezetet kértek volna az ügyfeleiktől.
Csakhát a kapzsiságuk és pénzintézetek hitelversenye ezt kicsit keresztülhúzta.
Törölt felhasználó 2013. 07. 18. 22:53
Előzmény: #1233  Törölt felhasználó
#1242
Igen,adunk. Én legalábbis biztosan.
Törölt felhasználó 2013. 07. 18. 22:47
Előzmény: #1212  pomperj
#1241
Tisztelt Pomper J!
Nagyon sajnálnám,ha nem írna többet ide. Hiányoznának elemzései,meglátásai,szemlélete, melyeket mindig szívesen olvastam.
Remélem viszontlátjuk.
Tisztelettel: Imo

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek