"Ezért aki kellő magasságba tud jutni azok megmenekülhetnek.". A próféciák milyen magasságra teszik a megmenekülés határát? Már csak, hogy fel tudjak készülni. Elég lesz a Kékes-tető?
Amennyire az idevonatkozó próféciákat ismerem,az alapján azt feltételezem,hogy egy üstökös fog a földbe becsapódni ami előszőr tűzvihart okoz majd utána jön a jelentős tengerszint emelkedés.Ezért aki kellő magasságba tud jutni azok megmenekülhetnek.Nem sokan lesznek a fajok jelentős része megfog semmisülni és azok akik megmaradtak egy középkori szintre fognak kerülni.Elötte lesz egy kis teleportációs faji kimenekítés korlátozott létszámban.
Az úgynevezett "tudomány" ma már odáig jutott, hogy ott keresi monomániákusan az összefüggéseket, ahol teljesen felesleges, ahol viszont az orra előtt hevernek a valódi összefüggések, azokat vagy nem akarja vagy nem képes felismerni... és ez a két "tudományos" attitűd egyre inkább divergál(ni fog) egymástól a maradék emberes időben.
Pedig szerintem nem lesz más megoldás. A Föld egy menedékhely, oázis a naprendszerben. Felesleges másik helyet kutatni. Meg kell tartani annak, megvédeni. Azokat a dolgokat amik tönkre teszik, kell máshová telepíteni. Biztos sok probléma vár megoldáara, de ezért van a tudomány, vagy nem?
Azt nem tudom, hogy mennyi lítium van a holdon, de ha azt is oda kellene hordani, az biztosan nem működne. Csak úgy lehetne gyártani valamit más égitesten, ha ott minden meg van hozzá. Ráadásul olyan energiaigényes a szállítás, hogy nagyon hamar kifogynának a készleteink.
"most is csak arra jó az emberi tudomány,hogy teleszemetelje a föld után a világűrt is" Talán ez a cél. Miért kellene az embereknek az űrben utazni? A Földnél nagyszerűbb helyet úgysem találnak. Valahogy meg kellene védeni.Elég ha a sok szutykot (ipar, energiatermelés) kitelepítik innen. Szerintem Musknak is ez a célja. Nem csodálkoznék, ha néhány éven belül a Tesla automatizált akkumulátor gyárat telepítene az űrbe, vagy a Holdra, később pedig hatalmas ipartelepek épülnének a Marson.
Törölt felhasználó2022. 01. 01. 13:37
#7372
Nem kell túl bonyolítani a dolgot,az emberiség egy kis része fog majd a világűrben utazgatni de nem a saját maga által gyártott járműveken, mert azt úgy sem engednék meg neki,most is csak arra jó az emberi tudomány,hogy teleszemetelje a föld után a világűrt is.Ilyen primitív fajt hogyan engedhetnének ki a földről,az első dolga lenne más fajok leigázása ha lenne rá lehetősége.
"...minden bolygólakó marad a seggén mert a mélyűr elérhetetlen..."
hát jah... végre má' te is kapisgálod a zúgynevezett "tudomány", no meg a muskügynök-félék egyesült néphülyítését... :)
aki esetleg még nem látta, annak itt egy remek videjó arról, hogy mennyi "ideig" tart egyetlen fénykvantum utazása - természetesen fénysebességgel - a Nap felszínéről indulva a Jupiter és Szaturnusz közötti térrészig... azé' csak odáig, mert a videó készítői nyilván nem akarták tovább untatni a nézőt a realtime "tötymörgés"-sel... :)
Én úgy gondolom, hogy ez az űrszemét egy egy atom nagyságúnak tekinthető. Ez hasonló, mikor a Föld arányaihoz hasonlítjuk a termőréteget. A földrajz tanárom ezt úgy szemléltette, hogy megmutatta a tanteremben lévő földgömbön a rászállt por mennyiségét. Nagyon érdekes, hogy a földfelszín nagyobb részét víz borítja ami valójában a Földünk arányaihoz képest elég kevéske. Ez a könyv(borítója) jól szemléltei....ha igaz, amit írnak. https://moly.hu/konyvek/ezt-nem-hiszem-el
Lehet nekünk soknak tűnik az űrszemetünk, de az az összhöz képest elhanyagolgató. Ráadásul, ahogy írod ami törik erre, az törik arra, így kiegyenlítik az eltérített és idetérített hullámokat. Ez olyan, mint a klímaváltozást ráfogni a CO2-re. A Nap annyi energiát sugároz felénk, hogy annak a minimális változása is az emberi tevékenység sokszorosát jelenti. Nem azt mondom, hogy nincs hatása az emberi tevékenységnek, de szerintem a klímaváltozás és felmelegedés a jégkorszakból való kimenetel része, ami fokozódhat is attól függetlenül, hogy mennyi CO2 t szabadítunk fel.
Visszaverődés, kioltás, erősítés, gyengítés. Nyilván nem tudom, hogy mennyi aktív és szemét kell a Föld körüli pályán legyen. Mindenesetre ez a "több milliárd" és hasonló mennyiségek szerintem nagyon nagyon sok és már sokkal kevesebbnél bekövetkeznek komoly változások.
Ne hulló vagy átutazó dolgokkal hasonlítsd! De még csak ne is a vulkán füsttel! Azok eltávoznak, kitisztulnak a légkörből. Ezek a dolgok maradnak és egyre többen lesznek.
A napfény mint hullám. Eltekintek minden más hullámmozgástól. Visszaverődés, törés, kioltás és erősítés. Meglepő jelenségek történhetnek már kevés akadállyal is.
Mesterséges akadályokra gondolok, amit mi állítunk Föld körüli pályára. Tekintsünk el most minden mástól (széndioxid, metán)!
Én nem azt állítom, hogy nem törnek a hullámok, csak azt, hogy ebben a mi űrszemetünk elenyésző részben vesz részt, a többihez képest. Én úgy tudom, hogy az űr nem kristálytiszta, ott is megszámolhatatlanul vannak a részecskék, a mikrométerestől a több kilométeresig. Az augusztusi hullócsillagok ennek csak egy elenyésző része, amit esetleg látunk. Arról nem is beszélve, hogy a légkörünkben mennyi van.
Szerintem pedig nem kell beborítani az eget ahhoz, hogy komoly változások induljanak el. A hullámmozgás nemcsak visszaverődik, hanem megtörik és ütközik az akadály nélküli hullámokkal, aminek eredménye kihathat még több hullámra. A fellőtt tárgyak ott maradnak nemcsak mint aktív fénytörők, de mint szemét idővel.
Milyen fénytörésbe??? Ami azokon a műholdakon törik meg, amit fellőttünk? Ahhoz annyit kellene fellőni, hogy beborítsa az eget. A Föld összes ásványa kevés lenne az elkészítésükhöz. Az a rész, ahol műholdjaink működni tudnak lehet kicsinek tűnik, de nagyon nagy. Szerintem egy üstökös által itt hagyott por fénytörése sokkal nagyobb, mint az összes űrbe juttatott eszközünké.
Még az is lehet, hogy ők meg minket figyeltek meg hasonló módon, viszont ezen kívűl semmi, mert senki sehova, lehet ők már ezt tudják, hogy minden bolygólakó marad a seggén mert a mélyűr elérhetetlen:))
Tudomány és Csillagászat