Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 19:56
Előzmény: #2354  Törölt felhasználó
#2360
ha valakinek van egy lakása, amit kiad 60ezerért és az ingatlan árak 50%-ot esnek, akkor nem csökken a vagyona. ugyanúgy 1 lakása van amit, kiad 60ezerért és hamarabb tudja megvenni a másodikat, amit kiad. így még hamarabb lesz neki 2 kiadó lakása, ami már 120ezret hoz neki. tehát még gyorsabban nő a vagyona. így lesz 1-ből 2. :DDD
ha van egy arany, vagy ezüst tömböd és ezeknek esik az ára, akkor sem csökken a vagyonod, mert van egy tömböd. viszont ha felmegy az árfolyam 10000szeresére, akkor sem nő a vagyonod, mert csak egy tömböd lesz. soha nem lesz belőle 2.
egyszer majd megérted szerintem.
tberki 2015. 11. 15. 19:53
Előzmény: #2358  Törölt felhasználó
#2359
Varjatok egy kicsit. En azt ami mondjuk amerikaban van - komplett iszonyuan lepusztult berhazak ahol a hazmester ott lakik alul - nem tartom kulturanak. Inkabb arra gondolok hogy jobb helyeken ennek megfelelo torvenyi, szabalyzoi hattere van, ami nalunk nincs.
Meg nem is errol a verziorol beszeltunk hanem egyes lakasokrol
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 19:47
Előzmény: #2355  pitcairn2
#2358
Ebben is tokeletesen igazad van...
Az ingatlanpiac ill. az ingatlanokba valo befektetes 1 kulon temakor es jo nehany kulonbozo szakma foglalkozik vele...
Valoszinuleg mo-on is hamarosn kialakul ennek kulturaja mint a legtobb nyugati orszagban...
pl. tberki hsz-bol is latszik, hogy a mo-i ingatlan berbeadas ha nem is gyerek cipoben jar,de meg eleg nagy hatranybol indul a kis befektetoknel...
nyilvan a kereskedelmi ingatlanoknal,irodaknal es uzleteknel talan mar jobb a helyzet....(bar errol nincs igazan informaciom)....
pitcairn2 2015. 11. 15. 19:33
Előzmény: #2356  tberki
#2357
1945 előtt volt ennek kultúrája, külön személyzet (házmester) kell a rendtartáshoz aki az adott bérházban él

és az is gyakori volt akkoriban, hogy a háziúr is a szép nagy, akár 4-5 emeletes bérházában lakott

persze nem ő szedte ráncba a plebset, arra ott volt a házmester...
tberki 2015. 11. 15. 19:30
Előzmény: #2352  pitcairn2
#2356
ezt irtam en is. Nem konnyu olyat talalni aki sajatjakent kezeli, mert ugye ezt varod el. Sajnos mint oly sok minden masnak ennek sincs nalunk meg kulturaja. Ezzel egyutt bizonyos szegmensekben jo lehet, de vele valo foglalkozas nelkul en inkabb oszti fizeto reszvenyek mellett dontottem.
pitcairn2 2015. 11. 15. 19:25
Előzmény: #2354  Törölt felhasználó
#2355
+ az ingatlanpiac meglehetősen diverz

pl. az utóbbi két évben a budapesti panelárak, vagy a belvárosi lakásárak több mint 70%-al mentek fel

link

ezzel szemben még a budapesti agglomerációban is lehet találni olyan települést, ahol ugyanebben az időszakban __csökkentek__ az árak

(a családi ház korántsem volt annyira kelendő, mint egy 30 négyzetméteres panellyuk)

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 19:15
#2354
Sziasztok,

Orulok hogy szepen porog a topik...es volt nehany eleg jo hsz is....
Fontos lenne szerintem azt figyelembe venni, hogy kulonbozo emberek kulonbozo tapasztalatokkal rendelkeznek es hallottunk pro ill. kontra velemenyeket is....
A kerdes szerintem nem arrol szo hogy az ingatlan jo befektetes-e, ill. a rv-ek vagy a nemesfemek, hanem mikor milyen piaci ciklusban melyik teljesit jobban...
Nekem is volt ingatlan befektetesem 98-tol...
a hozam pedig jocskan tobb volt mint 8-10%.
(azonban szerintem a targyilagossag kedveert nem szabad elfelejteni hogy hatalmas penz romlas volt mo-on a 90-es evek vegen)...

Az ugy szerintem meg mindig nem arrol szol, hogy erdemes-e ingatlanba fektetni, hanem hogy erdemes-e nemesfemekbe???
Egyszeru dolognal maradva:
1 csalad rendelkezik lakassal vagy hazzal ill. nyaraloval, vagy 1 kisebb lakassal ami berbe van adva es kesobb a gyereknek, gyerekeknek lett veve (tegyuk fel ennek ezeknek az erteke 30Mft)...
a mi kis csaladunknak van mondjuk 5Mft-nyi megtakaritasa....
erdemes-e az egeszet rv-be, esetleg befektetesi alapokba tenni es mondjuk a mi kis korultekinto csaladunk 5 kulonbozo alapban helyezi el a penzet, az egyik pedig 1 ingatlan alap...
Szoval ki az aki nagyobb "gambler" ill. nagyobb kockazatot vallal.
Az aki a teljes vagyonanak (35MFT)-bol 31MFt-tal az ingatlan arak piaci ciklusainak van kiteve mondjuk szazalekokban kifejezve a teljes vagyon 88% ingatlanok piaci ciklusainak van kiteve...(es akkor meg bele se mentunk abba hogy, lehet hogy az ingatlanok erteke meg ki sincs fizetve teljesen),de ezt most hagyjuk....
Vagy vegyunk 1 masik peldat...a mi kis csaladunk inkabb 1 kisebb lakas hazban el es a megtakaritasainak 1 reszet rv-ekben egy reszet mondjuk nemesfemekben tartja....
(35MFT vagyon) ingatlanban (amiben elnek) mondjuk 20MFT van...10Mft reszvenyekben ill. kulonbozo befektetesi alapokban es mondjuk nemesfemekben aranyban 5MFT...

Ugye azt nem tudjuk, hogy mi fog torteni a jovoben,de elofordulhat-e hogy a vilagban valahol kialakul 1 ujabb valsag ami miatt ujbol az ingatlan arak esni kezdhetnek mert beszukul a hitelezes...es 25-50%-al leertekelodnek az ingatlanok....
1, esetben a 31Mft-os ingatlan kitettsegnel a csalad vagyona akar 30-55%-al csokkenhet
2. esetben 20Mft-os ingatlan kitettsegnel ugyanez 15-28%-os visszaesest jelent a csalad vagyonanal
Nyilvan azokkal a lehetosegekkel is lehet jatszani, hogy a nemesfemek arai is eshetnek ill. a reszvenyeke is...

Szoval azert mert valaki ugy dont, hogy nemesfemekbe fektet ill. abba fekteti a vagyonanak 1 reszet az nem jelenti azt, hogy nincs esetleg nem volt ill. nem fog kesobb ingatlanba vagy masba befektetni....
;)
pitcairn2 2015. 11. 15. 19:04
Előzmény: #2348  tberki
#2353
"Ha pl arannyal foglalkozo cegekrol beszelnetek maris egyet erthetne a tobbseg azzal hogy egy ciklikus iparag ciklusanak aljan vasarolni a szereploket nem hulyeseg."

ugyan már, azon a ponton szoktak a legvitriolosabb "megjegyzések" érkezni

pedig az aranybányász cégek a szó szoros értelmében a __padlón__ vannak

egy tegnap előtti cikk:

Absurd Gold Stock Levels
link

pitcairn2 2015. 11. 15. 19:01
Előzmény: #2351  tberki
#2352
úgy már korrekt, csak a "hej-de-könnyű-másnak- kiadni" című mesét nem szeretem

anno a háziurak a pesti bérházakban nem véletlenül tartottak __házmestert__ aki __rendet tartott__ a házban

a 70-es évekig az IKV is továbbvitte ezt a jó szokást...
tberki 2015. 11. 15. 18:57
Előzmény: #2349  pitcairn2
#2351
ha nem adod berbe es bene laksz akkor megsporolod a berlet arat :)
pitcairn2 2015. 11. 15. 18:47
Előzmény: #2349  pitcairn2
#2350
jav.:

a nemesfémek árát MEG rövid és középtávon jobbra balra manipulálják
pitcairn2 2015. 11. 15. 18:31
Előzmény: #2348  tberki
#2349
a legtöbben nem adják bérbe az ingatlant...

a nemesfémek árát mér rövid és középtávon jobbra balra manipulálják

szóval sokat is lehet vele nyerni és sokat is lehet vele bukni
tberki 2015. 11. 15. 18:16
Előzmény: #2326  pomperj
#2348
Hmm... elso korben felkaptam a fejem a szamokon. Mivel a sajat emlekezetem addig nem terjed vissza csak sajat peldat tudok, 87ben 650.000huf volt az a lakas ami ma kb 12M-t er. Nem tudom elotte milyen ertekek voltak, igy nem akarlak meghazudtolni, de a tombolo cucializmusban 60 havi atlagkeresert azt gondolom egy teljes lakasra is eleg kellett volna hogy legyen, nyilvan nem mindegy hol. Viszont jo helyen az a lakas sem 20 ma hanem 40M...

Alapvetoen azonban nem errol van szo, hanem arrol hogy az arany onmagaban csak az erteket orzi, es nem hoz semmit a konyhara. Ha az ingatlan erteknovekedesehez hozzaadod az 1970ota kapott berleti dijat amit termel (vagy sporol meg neked) akkor maris mas szamokrol beszelunk ugye?
Ha pl arannyal foglalkozo cegekrol beszelnetek maris egyet erthetne a tobbseg azzal hogy egy ciklikus iparag ciklusanak aljan vasarolni a szereploket nem hulyeseg.
tberki 2015. 11. 15. 18:00
Előzmény: #2310  Tazsomaru
#2347
Persze ertem en hogy nem akarod eladni. A nagyok azt mondjak hogy az ingatlanbefektetesnek 8% koruli haszna kellene hogy legyen evente. Nyilvan ez akkor ervenyes amikor ki van adva es nem kell ra kolteni szvsz. Sajat pelda: kicsi hazikonk volt amit kenyszerusegbol adtunk ki. 1. a berlo esy nelkul futott aztan hisztizett hogy a napi harom mosast bent szaritva peneszedni kezdett az elso hohidnal mikor bent 28 fok volt 100% paratartalommal, no komment. Fel ev alatt ketszer kellett ezert odamasznom, 500km oda-vissza, az egeszet nem fedezte a berleti dij. Utana nem is adtuk ki tobbet, eleg volt.
Ismerosok akik ezzel foglalkoznak hisztiznek hogy a berlok tobbsege tusko, es nagyon durva allapotokat hagynak maguk utan.
Szoval ha te talaltal korrekteket hosszu tavra az ok, orulj neki. En inkabb veszek az ingatlan arabol reszvenyt hosszu tavra, alacsony ertekeltseggel nyereseggel, allando osztalekkal.
McDee 2015. 11. 15. 16:27
#2346
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 15:24
Előzmény: #2344  Tazsomaru
#2345
"félig vagy egészen illegálisan" :DDD
vissza szoktad olvasni, amit írsz?
brutál szar volt a hozam/kockázat aránya.
börtön/pár% hozamért? :DDDD
Most miben utazol?
Nehogy válaszolj! Csak vicc... :DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 15:17
Előzmény: #2343  pomperj
#2344
az hogy mit lehetett illegálisan nem érdekel.
szerintem fingod nincs miről írsz.
se usd-t se aranyat (fizikait, mert GLD akkor még nem is volt) nem lehetett venni ilyen mértékben.

magyarországon még a banki kamatokkal is jobb hozamot lehetett elérni hosszútávon, mint az arannyal.
pomperj
pomperj 2015. 11. 15. 14:39
Előzmény: #2330  Tazsomaru
#2343
De bizony, akkoriban is lehetett USD-t is, GLD-t is venni, es aki akart az vett is. Az mas kerdes, hogy felig vagy egeszen illegalisan. Kerdezd meg a nagymamat.

Ha meg az USD arfolyamvaloban 20 korul volt, bar az szerintem a hivatalos MNB arfolyama lehett, de annyiert tenyleg nem lehetett venni valojaban. De akkori "torok buszos" piacon 40-ert, bizony lehetett.

De mindez csak meg inkabb alahuzza a tanulsag lenyeget:

Hosszu tavra, mondjuk 20 eve feletti idotartamra, az arany Mo-on nagy valoszinuseggel megvert eddig minden mas befektetest. Es azt gondolni nem lehet nagy tevedes, hogy most, amikor arany viszonylag olcso, ez a szabaly ismet ervenyesulni fog.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 13:36
Előzmény: #2331  Törölt felhasználó
#2342
ok, majd linkelj ide printscreent a 10.000%-odról... ha "megtörtént a szitu". :Ð

Őszintén tisztelem a régi és bátor pilótákat (spekulánsokat).

;))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 13:24
Előzmény: #2336  pitcairn2
#2341
Nagymamám tizenéves korától cselédlány volt gazdag családoknál. Gyerekkoromban mindig azt mondta nekem, hogy a szerencsejátékot és a tőzsdét kerüljem. :DDD
Nem hallgattam rá, de egyelőre mindkettőben jól állok. ;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek