Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 01:41
Előzmény: #2559  Törölt felhasználó
#2560
teljesen szubjektív konklúzió:
a fellengzős, sokszor lekezelő stílus, a túl sok fórumozás,pontatlanság, szakzsargon, valamint a cfd és MT4-es broki számla alapján szvsz inkább lelkes amatőr lehetsz,Sydney-ből (legyen az bárhol a világon:))) mint komoly (v. komolytalan) alapkezelő.
persze ez csak szubjektív vélemény, tévedhetek is:))))

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 01:26
Előzmény: #2558  Törölt felhasználó
#2559
kisregény ON:

"Interactive broker-t ..., nem hiszem hogy ugyanazok a szabalyok vonatkoznak rad mint ram..."- ez így van.

ezért volt kár ezt írnod Tazsomarunak:
"arra nem gondoltam, hogy azt is el kell magyaraznom , hogy miert erdemesebb cash szamlaval kereskedni mint margin szamlaval ha valaki hosszabb tavon long pozikkal van...
(gondolom a reszveny/kotveny portfoliod nem margin szamlan van???)
vagy talan ezert spekizel margin szamlan, mert meg nem tudatosult benned, hogy milyen koltsegeid vannak... "

ez ebben a formában nem igaz, mivel a cash balance-od erejééig nem fizetsz a brokinak.emlékszem, pár hónapja ugyanezt nem sikerült megértened, pedig elég szájbarágósan leírtam...
nyugodtan tarthatod a buy and hold eszközeidet margin számlán, amíg a cash balance fedezi az eszközök értékét, addig nem vonnak semmilyen %-ot.(tul.képp veheted úgy, h kölcsönadják a saját pénzed.ezért miért vonnának le díjat????)
mivel én pl hónapokig tartok pozikat, és tavaly egész évben kaptam az IB-től 75 centet interest paid címen, gondolom nem vonnak a saját tőke után semmit.(ezt írtad ugyanis:"ha margin szamlad van ~5%-ot fizetsz a poziciodra attol fuggetlenul, hogy csak a sajat szamladon levo penzt hasznalod (100K)")
gondold már át: ki lenne az a hülye, aki beteszi a pénzét, vesz rajta rv-t, etf-et, kv-t, akármit, de nem használ margin hitelt, mégis vonnak 5.000 $-t évente 100k után?

nem tudom, most már érted-e? lehet, h ausztrálokra más szabályok vonatkoznak(volt is vmi balhé emiatt az asic és az ib között) de másokra meg más szabályok, ezért nem kell leoltani senkit, pláne, h ezek szerint te meg az au-n kívüli szabályokkal nem vagy tisztában....

engem a T-2,3,4 elszámolás nem érdekel, mert a min.idő, amíg tartok egy pozit:5,5 hónap.
main rev. strati, naposon, 25 pozi a diverzifikáció miatt.(6-700 rv-ből válogatok, kapitalizáció, forgalom alapján szűrve)meg pár egyedi feltétel.

"ha feldobod az IB-s szamladet en is az enyimet..."- ez aranyos:) ne dobd fel a tiédet, nem különösebben érdekel senki számlája.
(egyébiránt vigyázz mit hova dobálsz fel, mert a legutóbb az IB-s számládon hiába húztad át a szlaszámot, egy helyen mégis ott maradt.néztem is, h teljesen más szlaszámok vannak au-ban, mint nálunk...szóval én éles szláról semmilyen netes fórumba, képmegosztóra stb..nem teszek fel semmit.)

"Interactiv broker nem szed dijat se 3 es 3,5%-ot sem, mert naluk Cash account van, sot meg fizetnek kamatot is mivel az a penz ami eppen nincs befektetve arra az USD es AUD kozotti kamatkulonbozet utan fizetnek kamatot, mert AUD cash account-nal ez tortenik...
;)
(nyilvan ezt te is tudod) "

nyilván én azt tudom, h a cash balance után nem az aud/usd kamatkülönbözet után fizetnek, hanem az adott deviza benchmark rátája, mínusz valamennyi %, amit az IB kitalált.
AUD után 2%, -0,25%, 150001aud felett.
a 2% meg nem az audusd kamatkülönbözet, hanem az RBA Daily Cash Rate Target, ami most 2%.
link

"Van nehany brokerszamlam es meg CFD szamalam is bohockodasra, "
már ne haragudj, de nekem pl. nincs bohóc számlám, mert annál kicsit nagyobb tőkével dolgozok, hogy bohóckodjak.főleg nem kereskedek cfd-vel, mert szvsz költséges és csak egy brókerek által kitalált vicc..

"bar 2-rol mar osztottam meg kisebb infokat),de nem hiszem hogy tul sok embert erdekelne ez... "-ezt jól látod:))))

kisregény OFF
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 16:19
Előzmény: #2557  Törölt felhasználó
#2558
nem 5% hanem cash rate+3% margin szamlan...., bar az eppen 5 most (nem interactive broker es nincs T+2 vagy T+3nap attol fuggoen hogy mivel kereskedik es hol az ember), hanem azonnali elszamolas van, hogy mit szamit 1 aktiv strategianal a T+2 esetleg T+3 nap...ha tenyleg komolyan kereskedsz mechanikus stratikat akkor tudod, hogy gyonyoruen kisimitja a hozamgorbedet es tobb trade tobb penz....
Mondjuk ez erdekes lenne 1 mean revarsion stratinal ahol van vagy 700-800 kereskedesi jel...( ha mar margin szamlanal tartunk itt au-ban, anelkul meg nem tudnad kereskedni azt)
Hogy van-e jelentoseg, hogy a broker mennyi ido alatt szamol el.....szerintem van....(persze csak ha kereskedik az ember)

Gondolom azzal is tisztaban vagy, hogy bizonyos szamlakat nem lehet nemzetkozi penzintezetekben vezetni ill. bizonyos szamlaknal nem lehet (margin szamlat hasznalni, ill. bizonyos strategiakat) csak helyiekben...attol fuggoen, hogy ki a szamla tulajdonosa...
peldaul hogy milyen jogi szemely ill. hogy a befektetesre kerulo penz milyen celt szolgal a kesobbiekben...lasd peldaul emberek nyugdijmegtakaritasanak 1 resze....
vegig szaladhatunk ezeken a dolgokon ha gondolod...

es hogy milyen szamla es hol es mire elonyos...

nezzuk mondjuk az altalad emlitett az amcsi piacokon az:

Interactive broker-t ( a legkolcseghatekonyabb egyenlore a nemzetkozi piacokon), nem hiszem hogy ugyanazok a szabalyok vonatkoznak rad mint ram...mar csak azert sem mivel kulonbozo jog es szabalyrendszer vonatkozik kulonbozo rezidensekre....
de ha mar naluk tartunk:
Interactiv broker nem szed dijat se 3 es 3,5%-ot sem, mert naluk Cash account van, sot meg fizetnek kamatot is mivel az a penz ami eppen nincs befektetve arra az USD es AUD kozotti kamatkulonbozet utan fizetnek kamatot, mert AUD cash account-nal ez tortenik...
;)
(nyilvan ezt te is tudod)

T-reg ill. margin szamlakat meg csak bizonyos esetekben nyithatsz az IB-nel au-ban attol fuggoen, hogy ki ill. kik milyen jogi szemely ill. tarsasag a tulajdonosai a szamlaknak es milyen penzrol van szo...ha sok idod van nezz utana nyugodtan...
(bar ha ott vagy az interactive broker szolgaltatasaiban akkor ezt te is tudod)....
azt nem tudom, hogy neked fizetnek-e a az IB-nel a cash-re kamatot,de nem is erdekel.....es az se hogy te milyen koltsegekkel tudsz kereskedni ill. milyen koltsegekkel tudnal margin szamlaval kereskedni mondjuk nemzetkozi piacokon ill az ausztral piacon,mert te nem au-ral rezidens vagy...
(Errol egyebkent mar irtam korabban hogy IB-nel cash account-om van...)

hogy milyen kamatot szamolnak fel attol fuggoen, hogy eppen 1 marginszamla miben van peldaul USD-ban...az megtalalhato az oldalukon....
egyebkent koszi hogy belinkelted...
(au-n belul egyelore nem ok a legjobbak a kereskedesre) es nem is elerhetok minden esetben...
de ha elerhetoek lennenek a mi esetunkben akkor tenyleg 0,34%-al olcsobbak lennenek (EBBEN AKKOR IGAZAD IS LENNE), mint a nemesfemekre felvett hitel...., vagy kisebb oszegnel csak 0,16%-al (ami nem igazan szamott tevo) lennenek dragabbak,de ez esetunkben nem all fenn...

Van nehany brokerszamlam es meg CFD szamalam is bohockodasra, es az evek soran szepen kirostalodtak a cegek, viszont maradt nehany kulonbozo es attol fuggoen hogy mit hol es hogyan a legcelszerubb, legkoltseg hatekonyabb kereskedni, hol fizetnek eppen jobb kamatkulonbozetet ill. mit hol es hogyan lehet...a szerint valasztok....
gondolom te is igy vagy ezzel, ha tenyleg kereskedsz...

Sot alig varom, hogy peldaul a robinhood ceg megjelenjen ahol is elmeletileg jutalek mentesen lehet majd kereskedni (2 cent/ pozicio zaras), mert lenne 1-2 stratim amiknel elege nem mindegy lenne a jutalek....(mar jelentkeztem 2 szamlara,de ugy nez ki hogy 20000-en elottem vannak)
es konyebb lenne kisebb szamlaval tobb strategiat tesztelni....

Egyebkent nem emlekszem hogy dobtal volna fel esetleg te stingy mondjuk az IB-s szamladrol 1 Risk Measures Benchmark Comparison-t csak hogy lassuk tenyleg meg van-e az a 20-on par % mondjuk csak az iden... (cash szamlan, tokeattetel nelkul; esetleg margin szamlan tokeattetellel)...ugy se rossz, mert ugye messzirol jott ember azt mond amit akar....

ha feldobod az IB-s szamladet en is az enyimet...
;)
erdekesseg keppen a 48/52-re (mert tudom hogy azt szereted) az elmult 240 kereskedesi napbol ugyanannyi nyereseges napom volt ill. veszteseges mint a DAX indexnek...csak en tobb mint 3,4%-al tobb hozamot ertem el mint a daxli es a DD-m csak 2,4%-al volt magasabb mint a daxlie, pedig en kevesebb ceggel kereskedek a pf-emen belul...
Egyebkent nem csak IB-s szamlam ill. szamlaink vannak es ugye nem kell kulon kiemelni 1 online forumon hogy eppen mikor melyik brokerszamlarol, esetleg CFD szamlarol beszel az ember...
(bar 2-rol mar osztottam meg kisebb infokat),de nem hiszem hogy tul sok embert erdekelne ez...

Legyen szep hetveged!

u.i.: azert jovo heten a munkahelyre menj csak be szepen mert 1szer ennek az orult bika piacnak is vege lesz....
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 14:08
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2557
folyt:)

...Ő vagy, ezért biztos tudod, h van olyan bróker (pl. INTERACTIVE BROKERS )aki a saját tőkéd után nem szed díjat, csak a hitel után.
link

ez az egyébként ismeretlen brókercég AUD-ban is enged szlát nyitni(gondolom a hsz-edben a $ AUD-ot jelent, mert ha usd, akkor csúnyán átvágott a brókered;)
Aud-ban is megelégszik 3,5%-al 0-100.000között, de 100.000 felett már csak 3%-ot kér, ami jobb, mint az általad fizetett 3,34% amiből az egész kisregényt levezetted.
szóval informálódj, mielőtt vmi ausztrál zugbrókernél számlát nyitsz:))))))
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 14:01
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2556
"ha margin szamlad van ~5%-ot fizetsz a poziciodra attol fuggetlenul, hogy csak a sajat szamladon levo penzt hasznalod (100K) vagy esetleg hasznalsz meg 30K-t."
gyorsan válts brókert, mert átvernek:)))
elég gáz, ha a saját befizetett pénzed után is fizettetnek veled évi 5%-ot, és nem csak a margin hitel után fizetsz!

mivel pROFI ALAPKEZEL
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 13:44
Előzmény: #2553  Törölt felhasználó
#2555
koszi, hogy belinkelted....
en nem teszem hogy te miket irtal....(gondolom tudod hogy miert nem), ha nem nezz csak ra a szamladra ill. a szamla tortenetedre
;)
Persze volt ott olyan reszveny is ami 50-70%-ot esett...
(na eppen ezert ajanlottam az olyan zoldfulueknek mint te az UGL-t, hogy ne keljen a szamlat elbukni), mert tudom hogy a stoppot nem ismered!!!
persze volt ott nehany olyan is amelyik ment 140%-ot lasd NST vagy SBM majdnem 400%-ot, most a 30-50%-os reszvenyar emelkedeseket hagyjuk...
(talan meg arrol is talalnal infot, hogy NST-ben ill. SBM-nel mikor bovitettem ill. duplaztam ra....
;)
irt nekem ebben a topikban 1 taxisgyuszi nevezetu kollega a 778-as hsz-t nem tudom ismered-e az illetot???

"nem az a baj, hogy NEM shortolod - bámennyire is szeretnéd így beállítani a dolgot -, hanem az, hogy makacs meggyőződés alapján végiglongoltad az esést"

amire en valaszoltam a 783-as hsz-t...
csak neked szerintem nezz mar ra arra a 2 linkre...

az egyik 1 CFD szolgaltatonal a kifizetesek a szamlarol, hogy a szamlaegyenleg mindig ugyanarrol az osszegrol induljon....
(tudod ezt a szamlat hasznalom bohockodasra ill. rovidtavu kereskedesre), ahozz kepest hogy allitasod szerint vegig longoltam az esest szerintem sokan orulnenek az osszegnek, sot lehet hogy nincs is ekkora szamlad, mint amekkora nyereseget en visszakuldtem a bankszamlara...

a masik pedig 1 kicsit komolyabb szamla, ott az osszeget inkabb nem szeretnem megmutatni, ha nem haragszol...
mindenesetre eppen amikor bemutattam 50% pluszban volt 1 olyan portfolio amin nem hasznalok tokeattetelt....

Nem emlekszem hogy toled lattam mar volna szamla tortenetet esetleg portfolio analizist, hogy eppen mekkora hozamot ertel el, mondjuk az elozo 3honapban, vagy fel evben...
(biztos van oka hogy miert nem, valoszinuleg mert te 1 nagyon jo kereskedo vagy,demosat is mutathatsz)

kivancsi lennek hany 3,4,5/1-hez kereskedesed volt iden, esetleg tavaly???
nekem volt 1 par es olyan is amit megosztottam az elmult masfel evben, vissza keresheto...
nem fogok abrakkal bizonygatni hogy 1,48-nal eladasra ajanlottam az eur-ot vagy 1,35-1,33-nal...es arrol se hogy 0,93 korul az AUD-t, vagy USD/CAD-ot, vagy YCS-rol mit mondtam, esetleg SLV-rol vagy mas reszvenyekrol...
mert te probalhatsz bizonyitgatni elmeletileg barmit is gyakorlatilag pedig ott van a szamlaim tortenete....
(amirol mar adtam meg kisebb infokat,bar toled meg ezt nem lattam)....
valoszinuleg mert en 1 nagyon gyenge kepessegu kereskedo vagyok,bezzeg te.....
;)
szoval kik azok a kereskedok akik azert vesznek meg 1 reszvenyt indexet vagy etf-et mert azt hiszik kesobb magasabb aron lesznek kepesek ertekesiteni???
(toled ideztem...;)

a "kereskedés" még nem garancia a nettó profitra" ez 1 ujabb komoly megallapitas reszedrol na ezert figyelek en oda a koltsegekre, mert az a penz amit nem fizetek ki a kulonbozo szamlakon a brokereknek es CFD szolgaltatoknak azt nem is kell megkeresnem ujbol a piacon...
(talan egyszer meg tanulod te is)
addig olvass tobbet es ne feledd a hazit!!!

u.i.:
If You dont own gold, You dont know History or You dont know economy...(Ray Dalio)
nehany ev mulva meg jossz majd hogy szerencsem volt...;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 12:02
Előzmény: #2552  Tazsomaru
#2554
szoval hogyan is kereskedsz 130K-s portfoliot 100k-val???

ha margin szamlad van ~5%-ot fizetsz a poziciodra attol fuggetlenul, hogy csak a sajat szamladon levo penzt hasznalod (100K) vagy esetleg hasznalsz meg 30K-t...
a lenyeg, hogy 1 ~ 130K portfolional fizetsz 1 evben ~6500$-t mert margin szamladon van es nem cash szamlan itt au-ban...
(ezt fizeted csak mert nem cash szamlad van)

de vehetsz fel hitelt is reszveny vasarlasra 5-5,25%-nal olcsobban itt nem kapsz a 30000$-ra amivel te nem rendelkezel...
na erre irtam en, hogy a nemesfemekre kapott hitel ami 3,34% az elso evben egybol hoz 1,66%-ot...

ha viszont cash szamlad van tegyuk fel 100k es az teljesen fel van hasznalva arra nem fizetsz 1 fillert sem!!!
(ez 100k-nal 5000$, 130K-nal pedig 6500$)
ezt nem kapod meg, hanem nem fizeted ki...
(bar a vegeredmeny ugyanaz, hogy a zsebedben marad)
;)
arra nem gondoltam, hogy azt is el kell magyaraznom , hogy miert erdemesebb cash szamlaval kereskedni mint margin szamlaval ha valaki hosszabb tavon long pozikkal van...
(gondolom a reszveny/kotveny portfoliod nem margin szamlan van???)
vagy talan ezert spekizel margin szamlan, mert meg nem tudatosult benned, hogy milyen koltsegeid vannak...

ha van egy 100K portfolion belul 10%-nyi aranyad es 30%-nyi fizikai ezustod arra fel tudsz venni hitelt mi esetunkben 30k es a hitel 3,34% az elso evben....
ami 1002$ koltseg
(megveheted az SLV-t es es a GLD-t is amire meg koltseget fizetsz minden evben,de vegyuk ezt megkozelitoleg egyenlonek a vault berleti dijanak/ev)

Hogy te is megertsd Tazso vagy Tadzso 6500-1002=5498$
nem vagyok benne biztos, hogy te keresel ennyit 1 ora esetleg fel ora alatt, de javits ki ha tevedek, persze mivel te resze vagy a nagy egesznek es segitesz szakmat tanulni a nalad dolgozoknak lehet hogy keresel masok lehuzasaval ennyit...
en viszont dolgozok 5498$-ert...nem is keveset, es nem biztos hogy a kovetkezo 10 evben a kotveny/reszveny portfoliod kepes lesz ekkora hozamot elerni egy 100K-s portfolional....(majd meglatjuk)

Szoval megegyszer mennyit is fizetsz egy 130K-s portfolion 1 margin szamlara ahol neked 5%-ot szamitanak fel...???

Most olyan dologgal nem szamoltunk hogy esetleg a brokerunk bedol...mert akkor varhatsz hogy valaki megmenti majd a 130k-s portfoliodat...
mig az en esetemben kicsiket kevesbe mergesen mint te a 130K-s portfoliobol csak 90k-nak mondok bucsut azonnal, bar attol tartok ekkor a 40k-s fizikai nemesfem portfoliom karpotolni fogja a vesztesegeim nagy reszet azonnal,te meg majd varsz a sorodra es remenykedsz majd...

12%-os veszteseg....ez megint pontatlan....ezuston en kozel 8%-ot fizetek kilos baroknal, a spread valtozik bar ez neked meg nem tunt fel...(talan mert meg soha nem vasaroltal fizikait, monster boxoknal 15db van 1 dobozban ugy olcsobb, ha egyszer megjonne az eszed....
;)
fizikai aranynal kb. 2-2,5% amit vesztesz kisebb baroknal (10000$-nal ez 250$), fizikai ezustnel pedig jelen esetben 30000$-nal atlagosan 8%-os koltsegnel ez 2400$...
ha a kettot osszeadod kapsz 2650$-t (mondhatod hogy ezt azonnal elbukod, a problema a mi esetunkben, hogy eppen te talalkoztal azzal hogy a spread megnott mert nehezebb fizikai ezusthoz jutni....
szoval ha fizikait veszel azt elobb utobb kifizeted, kerdes hogy mikor...???

visszaterve a mi kis peldankra 6500-2650-1002= 2848$ megtakaritas ha kalkulalod mint veszteseg a nemesfemekre kifizetett (veteli es eladasi ar kulonbozetet)...

hogy oszinte legyek a baratnom nem keres 2 het alatt ennyit az adok utan (2848$), persze mivel te sok mindenkinek segitesz te lehet...
;)
Nem tudom Bugacon mennyit er 2848$, de itt el lehet menni belole 10 napra 1 luxushajo utra...peldaul

u.i.: mit gondolsz ha te veszel 100 GLD ETF-et majd vesznek 1300$-ert aranyat???
esetleg a veteli es eladasi megbizasok kulonbseget fedezik hataridos kontraktusokkal....
100%-san fedezve van fizikai bullionokkal...
;)
el ne aruld senkinek Bugacon egy 400ounces arany tomb kozel 600-620K$

Most olyan aprosagokba ne menjunk bele hogy kik kezelik mondjuk az SLV-t es abba se hogy mekkora derrivativ ill. short pozikkal rendelkezik ugyan az a bank mint aki az SLV-t kezeli, persze majd ha nem jon ossze, teged majd szepen kifizetnek keszpenzes elszamolassal tegnapi esetleg tegnap elotti arfolyamon mert az aprobetus resz szerint ezt megtehetik, vagy hagyjak veszni azt a nehany milliard dollaros uzletet...
egy kis erdekesseg:

link

ja es csondben megjegyeznem, hogy az ABN-AMRO ha jol emlekszem nehany evvel ezelott keszpenzes elszamolassal zarta a naluk levo aranyszamlakat, attol fuggetlenul, hogy ez tetszett vagy sem az ugyfeleknek...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 09:34
Előzmény: #2552  Tazsomaru
#2553
(#740) Re: Arany kilatasok

Értékelés: 0
előzmény (#739: pomperj) | válasz erre | 2014. Április 5. - 20:37

Udvozletem mindenkinek!

Ha valakit tenyleg erdekel, nem aranyat kell venni, hanem aranybanyak reszvenyeit!!!

Tudom sokan fuggok a tokeatteteltol, nekik orvosagkent UGL (proshares ETF-et ajanlanam), itt aranylag olcson meguszhatod amit a napon tuli pozira kellene fizetned, ha esetleg nincs elegendo municio a normalis kereskedeshez.

A fibonacci rajongoknak udvozletemet kuldom igy Husvethoz kozeledve, mert Fibonaccinak illetve fibonacci szinteknek kb. annyi kozeve van nyereseges kereskedeshez mint a husveti nyuszinak a piros tojashoz.

Shortosoknak meg csak annyit uzzenek, hogy nehez lenne rosszabb celpontot talalni, mint az arany.
Messze van meg az eves minimum!!!

....
Kisvuk

================================

:ÐÐ

UGL by "chairman": link

GDX by "chairman": link

))

YTD [div. goldminers]: link

)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 20. 08:30
Előzmény: #2550  Törölt felhasználó
#2552
ez már konkrétabb, de azért tegyük tisztába a helyzetet.
Tehát ausztráliában bárki nyit egy margin számlát, kap félóra, óra múlva 5%-ot.

"nem vagyok biztos, hogy keresel ennyit fel ora esetleg 1 ora alatt"

Ez után, ha van fizikai arany, ezüstöd, kapsz rá hitelt 3,34%-ért.
Ezt mikor esedékes? Félóra, óra ez is?
A példában 30K a nemesfém, maradjunk ennél.
Ennek megvásárlásakor azonnal keletkezik 12% veszteséged (félóra, óra).Ez -3600.
A 30K-ra kapsz 5% kamatot (a 100K-s tőkét ne keverjük bele, hisz arra nemesfém hitel nélkül is jár az 5%, vagy nem?
Tehát a hitelre fizetsz 3.34%-ot, és a számlán kapsz 5%-ot. A különbség 1.66%.
Ez 30K-ra 498, ebből lejön a -3600 költség és veszítettél úgy 3102-t félóra, óra alatt.
Ez nem igazán jó bót! (ahogy itt Bugacon mondanák).
Javíts ki légyszíves, ha nem így van.
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 04:35
#2551
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 03:59
Előzmény: #2549  Törölt felhasználó
#2550
"daxlisguru" gyuszika:
"tudhatnád, hogy a "kereskedés" még nem garancia a nettó profitra. :ÐÐ "
ezt is felterjesztem arany malna dijra!!!

Na figyelj mert csak egyszer irom le:

"az a penz amit megtakaritasz kereskedeseid, befekteteseid folyaman azt nem kell megkeresned a piacon"-veheted profitnak ha ugy tetszik...amiert nem a piacon kell megkuzdened...

Tudom nagyon tetszik ez az alapkezelos dolog, maradjunk annyiba hogyha nem is vagyok minden hajjal megkenve,de valoszinuleg kereskedeseim folyaman elkovettem azt a hibat nagy valoszinuseggel talan 1 evtizeddel korabban mint amit lehet hogy te fogsz jovore....
es mivel piciket uncsi dobjunk ra meg 1 lapattal, nem csak alapkezelo, de fo reszvenyese vagyok 1 zartkoru rt.-nak es Chairman is 1 masik cegben...
;)

es visszakanyarodva a mi kis peldankra vehetsz 100k vagy 1M-ot forintban ill. $-ban ahogy tetszik...
100k-s szamlanal ha margin szamlad van cash rate+3% az 5% kedves kis baratom (nalunk), 130k-s portfolionak aminel 100K cash es 30k (amit a fizikai aranyra kaptalt hitel) mondjuk 3,34% az kozel 1002 koltseg, 130K-nal 5% kamat, (persze nem konnyu folyamatosan teljesen tokevel benn lenni),de csak az elmeleti pelda kedveert hogy ne bonyolitsuk tul szamodra 6500...
ezt meg szerintem te is el tudod vegezni 6500-1002
forintban sem rossz nem vagyok biztos, hogy keresel ennyit fel ora esetleg 1 ora alatt, most kepzeld el ezt $-ba....
(ja es akkor ugye meg csak 100k-s szamlarol beszeltunk)...

Na lehet, hogy ezert vagyok en fo reszvenyese 1 cegnek es nem te....

es hogy mennyire fontosak a koltsegek, mert tudom el siklasz ez folott, mint ahogy a legtobb tapasztalatlan kereskedo...

kereskedok, cegek, hedge fundoknak vannak kulonbozo brokerszamlai attol fuggoen, hogy egyes brokereknel milyen feltetelekkel lehet kereskedni kulonbozo instrumenteket...
van ahol a megbizasi koltsegek jobbak, van ahol az elszamolas gyorsabb nem T+2 nap, esetleg kisebb kereskedoknel jobb, tapasztaltabb kereskedok eppen annal a brokernel nyitjak az Fx poziciot ahol jobb, elonyosebb a kamatkulonbozet....
Nekem peldaul jottek mar azzal a dumaval, hogy ne vigyem a penzem mashova mert meg nem valtoztattak meg a weboldalon ill. az MT4 platformon a kamatkulonbozetet 1 parnal....

Ha nem belfalakrol, meg dagonyazasrol irkalnal akkor peldaul eszreveheted volna, hogy az EUR/USD topikban is elhangzott nem is olyan reg, hogy melyik brokernel van pozitiv kamatkulonbozet EUR/USD longnal....
na latod tapasztaltabb kereskedok ilyen dolgokkal vannak elfoglalva...
mert az a penz amit nem fizetnek ki igy a brokernek azt nem is kell a piacon megkeresni....!!!!

tegnap irt eppen vakmajom arrol, hogy a robinhood (akiknel elmeletileg nincs koltseg), persze zarasnal ha minden igaz 2cent/kereskedes lezarasa...

"Persze semmi nincs ingyen, szóval vagy a rossz teljesítésen keresztül keres, vagy valami más módon, pl. az order flow értékesítésével. A szektort alaposan felkavarná, ha el tudna terjedni, mert tovább szorítaná lefelé a jutalékokat a megbízhatóbb, nagyobb szereplők esetében is."

az en informaciom szerint pedig azzal keresnek penzt, hogy az eppen be nem fektetett penz utan nem fizetnek kamatot, ill. naluk az elszamolas nem azonnali vagy T+2 nap hanem T+4 nap....
(na ilyenekert mar bizonyos piacokon jobb kereskedok mar masik brokert hasznalnak azon a piacon)

1,66%-ert pedig jo nehany orszagban hosszu evekre koltson kell adni 1 olyan allamnak a penzt aki folyamatosan tul koltekezik es el van adosodva mint a......

u.i.:
egyszer irta nekem valaki hogy tobbet kellene olvasnom, ajanlanam figyelmebe: Hedge Fund Market Wizards-ot Jack D. Schwager-tol...
a hazid pedig legyen az hogy megszamolod hogy hany profi menedzser emliti meg a koltsegeket ill. koltseg minimalizalasat, hidd el nem fillerekkel kereskednek...
(szoval nem olyan rossz az a 1,66%-os hozam amivel indulok, csak mert nem kellett kifizetnem)...es lehet hogy nem keresek semmit,de ez mar a zsebben...neked mennyid van a zsebben ha nem ersz el nyereseget osszessegeben nehany hetig esetleg honapig...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 23:59
Előzmény: #2548  Törölt felhasználó
#2549
tomika, te mint minden hájjal megkent "alapkezelő" tudhatnád, hogy a "kereskedés" még nem garancia a nettó profitra. :ÐÐ

tisztában vagyunk vele, hogy te "Sydney"-ben (legyen az bárhol is) nem demózol, és annak is örülünk, hogy szép kövér "hozam"-od van a pamp cast bar-jaid "bérbeadás"-ából...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 23:36
Előzmény: #2547  Törölt felhasználó
#2548
gyuszika ha te nem erted hogy mi a kulonbseg a kozott hogy valaki kereskedik es nem cash rate+2,5-3%-ot fizet (kamatkulonbozet), hanem az en esetemben 1,34%-ot az a te problemad...
persze demon, esetleg 1000$-os szamlan mindegy...
kepzeld kicsiket nagyobb szamlakon pedig nem mindegy!!!
(nem mindenhol negativok a kamotok nalunk 2% jelenleg)...

persze megkerdezheted a mentoraidat, esetleg az osztrak jegybank aranytartalekairol melyek Londonban voltak, majd kiderult, hogy csak 1 reszuk van ott az ottani bankarok pedig szepen eladtak ill. berbe adtak masnak olyan tomboket, arany keszletet ami nem is volt az o tulajdonuk....

aztan biznak abban hogy kesobb majd alacsonyabb aron sikerul visszavenni, attol tartok tul sokan biznak ebben..nehogy meglepi legyen belole...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 22:22
Előzmény: #2523  Törölt felhasználó
#2547
előzmény (#2425: Kisvuk) | válasz erre | Tegnap, 07:55

ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!

Tazsomaru

:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 22:15
Előzmény: #2544  pitcairn2
#2546
az angolal lesz ott a problema...

a klasszikus "arany berbeadasnal" nem is az a legszebb hogy kolcsonadjak az aranyat, hanem hogy olyan aranyat adnak kolcson amivel nem is rendelkeznek ill. ha igen az nem az ovek (NEM AZ O TULAJDONUK), {erre irtam hogy tobb helyen a vilagban adnak viszont berbe ingatlant,de ugye 1 ingatlant nem lehet tobbszor berbe adni, legalabbis nem ugy mint az aranynal}csak letetbe van naluk elhelyezve...
lasd az osztrak jegybank esete....
persze ez utan az okoskak nem neznek utana....,
mert a vegen meg kiderulnenek a turpisagok...
fizikai arannyal nem illene fractional reserve systembe kolcsonozgetni, mert a vegen nem csak a comexnel hanem szinte mindenki jol eladta az aranyat es papir kovetelesekkel vannak fedezve...
magyarul igerem hogy fizetek ill. leszallitom es ha eleg sokan igergetik az rendszer szintu kockazatot hordoz magaba
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 22:10
Előzmény: #2544  pitcairn2
#2545
murugya, nem spekulálni akarok a certifikált, forgalomképes tömbaranyammal, (azt megtehetem papírarannyal is) hanem kikölcsönözni díj ellenében... transzparens, prudens, nyilvános üzleti feltételek alapján. Nagyon nehéz ezt megértened?

Ha nincs ilyen, akkor az is válasz. De a süket bullshiteléssel csak magadat murugyásítod tovább.

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 21:53
Előzmény: #2543  Törölt felhasználó
#2544
idézet az LBMA honlapjáról:

„They (GOFO RATES) represented the rates at which contributors were prepared to LEND GOLD to each other ON A SWAP BASIS against US dollars.”
link

az "ARANY KÖLCSÖNZÉS" kitétel a bevett LBMA formula, te szerencsétlen...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 21:27
Előzmény: #2539  Tazsomaru
#2543
már szügyig gázolunk a többnapos bullshit-tengerben, de még mindig nem fogja fel az okoska, hogy nem hitelt akarsz felvenni a tömbaranyadra, hanem ki akarod kölcsönözni...

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 21:26
Előzmény: #2541  pitcairn2
#2542
azért két lehetőséget már találtatok.
hitelt lehet rá felvenni és azzal spekizni.
indiába letétbe helyezni.
egyik sem valami meggyőző. :DDDD
Te miért nem csináltál még efféléket?
pitcairn2 2015. 11. 19. 21:11
Előzmény: #2505  Tazsomaru
#2541
ezt ugye te írtad kedves Tazsomaru?

"valakinek valami ötlet?
hogy lehetne bérbe adni "befektetési" aranyat?"

nos a fentebb bemásolt __ma reggeli kérdésedre__ reagálva hívtam fel a figyelmedet arra, hogy az LBMA-n __évtizedek óta__ igen profitábilis swap-ügyletek folynak...

rendkívül ritkán megy a GOFO ráta a LIBOR ráta fölé...

persze abban igazad van, hogy oda nem tudsz besétálni mondjuk 200 gramm arannyal, de egy nagyobb befektető számára ez minden további nélkül reális opció...

+ az ebben a hónapban indult indiai "gold bond scheme"-el kapcsolatos információkat is már kb. ötödszörre osztom meg veled, de vhogy mindig elkerüli a figyelmedet...

pedig ott évi 2,75% kamatot kap a delikvens a letétbe elhelyezett fizikai aranya után...

(lentebb egyébként elcsesztem egy számot, nem 400 kg, hanem csak 40 kg arany érkezett be a program első hetében az indiai jegybankba... az indiai lakosság meglehetősen bizalmatlan a programmal kapcsolatban...)

Government's gold bond scheme gets only 8 crore in first week
link

+ a kisbefektetőkre visszatérve:

tömbarany esetén rendkívül gyorsan, kezes nélkül, minimális adminisztráció mellett lehet az egyébként elérhető opcióknál kedvezőbb kamatfeltételek mellett hitelhez jutni...

ami pedig a tömbarany és ingatlan likviditását illetni, nem lehet egy napon említeni a kettőt...

+ ingatlannál is van "árfolyamkockázat", az utóbbi évek tanúsága szerint nem is kicsi...

ami pedig a mostani kedves személyes kérdésedet illeti én még életemben nem csináltam efféléket, de nem is állítottam ilyet...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek