Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 27. 11:38
Előzmény: #58238  -bubu-
#58240
Demján jól beszélt!
Igaza van és örülök hogy egytért velem.
Törölt felhasználó 2012. 07. 27. 10:21
Előzmény: #58235  pancserlama.
#58239
Ez maximum azokra igaz, akik ennyiért odaadták.
Feltéve, hogy nekem nem kell bíróságra mennem a befektetésem és valós értékének védelme érdekében.
Inkább értekezzünk a nyár szépségeiről. :)
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 27. 10:13
Előzmény: #58237  pancserlama.
#58238
mama ezt fordítva mondhatta:

"gondolkodom tehát vagyok"

....hmm..

Tegnap Demján jól megfikázta Viktor ténykedését de a rába vételt az dícsérte....

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 27. 10:09
Előzmény: #58236  -bubu-
#58237
mama mondta
Vagyok, tehát gondolkodom

-bubu-
-bubu- 2012. 07. 27. 10:05
Előzmény: #58235  pancserlama.
#58236
inkább igyál egy jó hideg sört :o))

....hmm...?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 27. 10:03
Előzmény: #58234  pancserlama.
#58235
Ezen elgondolkodtam.
Érdekes eredményre jutottam egyben objektív is, de nem állandó.
Igen a 815 egy akkori objektív értéke a Rábának hisz az üzlet megköttetett.
Annak, aki vette, és aki adta objektív, még akkor is, ha egy vélt jövőbeni érték a feleknek ettől eltérő.

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 27. 09:35
Előzmény: #58230  atikasz
#58234
Az "amit ér" egy szubjektív fogalom.
Ha végig olvastál átmehetett, nekem pl. többet, hisz nekem van, akinek nincs vagy vevő, annak kevesebbet, de még ettől is bonyolultabb ez aki veszi többet érőnek gondolja, de annyiért veszi amennyit gondol hogy ,meg ér neki....stbstb.
MNV tisztázatlan törvényi állapotot használt ki és ő úgy érezte neki 815 megér.
Szerintem eljön az idő, amikor a Rábáért 2 e környékén adnak.
Talán érthetőbb kifejezés (számodra) megér=adnak érte.
fxboy
fxboy 2012. 07. 27. 09:20
Előzmény: #58231  atikasz
#58233

5
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 27. 08:59
Előzmény: #58230  atikasz
#58232
összezavarodott már a sok delériumtól :o))

de lassan megérti hogy mennyit is ér

....hmm...

jó reggelt :)tegnapi forgalom 72 ezr ft
atikasz 2012. 07. 27. 08:56
Előzmény: #58228  signal2
#58231
4,5:-)
atikasz 2012. 07. 27. 08:56
Előzmény: #58229  pancserlama.
#58230
"Miért kéne valakinek is (akár állam) többért megvennie a Rábádat mint amit ér?!"
szal akkor 815öt ér(t),eddig másrol lehetett itt olvasni töled is.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 27. 08:32
Előzmény: #58227  Törölt felhasználó
#58229
Jó reggelt!
Nem a beírásaiddal van a gond.
Olyan helyen támadsz és várod a gondod megoldását, ami érhetetlen.
Az állami bevásárlás nagyságán lehet „siránkozni” de azt a piac döntötte el.
Az ár téma pedig egy törvényileg tisztázatlan kérdés, persze hogy az MNV a kedvezőbb alternatívát választja, hisz nem Robert bácsi konyhája..
Persze kifogásolni lehet, de nem jó ha csökönyösen ragaszkodik az ember elsö gondolataihoz.
A 74 % tulajdonlás pedig jelenleg valóban leblokkolhatja a tőzsdei forgalmat.
De ez a kereskedés, a volatilitás várható növekedése miatt számodra kedvezőre is fordulhat
Vagy így vagy úgy, mert a tőzsdén nincs állandó.))
Idő és irány kérdése)
Érthetetlen hogy mi köze ehhez a bíróságnak, államnak….
Állam tett egy határozott, (talán még vitatható is) ajánlatott, így aztán kialakult egy helyzet, amit ki negatívan ki pozitívan él meg.
nantal45
Egy valamit tudni kell, barátság ide vagy oda…. a tőzsdét tőbbeközt arról is írják, hogy amikor te veszitesz, a másik nyer,vagy fordítva.
A jelenlegi vesztésre állás nem bíróság vagy állam gondja vagy haszna!
Miért kéne valakinek is (akár állam) többért megvennie a Rábádat mint amit ér?!
Most akinek nincs, annak ennyit, neked és többek közt nekem is, többet ér. Hiszem (te reméld) , hogy majd idővel a két csoport aránya a mérleg serpenyőiben megváltozik és a Rába „többet ér”.
Biztatásként, szerintem örülj a 74 % biztos kéznek.

mama mondta
Amiből kevés van abból jógazda kezében elkerülhetetlenül kuriózum lesz!
signal2
signal2 2012. 07. 27. 07:28
Előzmény: #58218  Törölt felhasználó
#58228
4
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 23:22
Előzmény: #58226  fxboy
#58227
...hmm...!

...messze nem ragozni kívánom a helyzetet, de amit a mai nap leírtam, még soha senki nem írta le...!
...pedig vártam, hogy valaki más leírja, aki nem érintett az állam elleni perben, mert azt gondolhatják, - teljesen alaptalanul -, hogy sértődés, meg anyagi érdek, stb. vezérel...!
...de, hogy egy RÁBÁT tönkre tegyen egy - szerintem -, "senkiházi" bíróság, valakinek csak le kell írnia...!

...a 76 %-os tulajdoni hányad, a tőzsdei "mélyrepülés" OKA...!
...és ezen, sem a tőke emelés, sem a NOBEL DÍJ nem segítene...!!!

...a kritikáim pedig messze nem dehonesztálóak, sőt, inicializálóak, az eredmény irányában...!!!

...bocsi, ha mégsem így érthetőek, biztos az írásaimban van a hiba...!

fxboy
fxboy 2012. 07. 26. 22:19
Előzmény: #58223  Törölt felhasználó
#58226


Ne érts félre, nem cél nélküli kötözködés, sértegetés vezérelt a beírásomkor, amikor felemlegettem ezeket a dolgokat. De a #58204 hsz-edben leírtak alapján (amik sztem messze nem felelnek meg a valóságnak) ha most így látod a céget, azt az államosítás előtt is tudnod kellett volna, mert az államosítás ezeken a cégjellemzőkön nem változtatott.
Úgy gondolom, hogy pláma bizakodó ellenpólusaként túl sötéten látod a traki jövőjét. Megértem a keserűségedet, s együtt érzek Veled, de reménykedem, hogy az általad felvázolt negatív cégjövő csak túlzó pesszimizmus.

Én bízom a cégben. Csak idő (s kormányzat) kérdése a beindulás.

Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 21:23
Előzmény: #58224  pancserlama.
#58225
...hmm...!

...látom, valami vissza fog...!
...én csak - szerényen - ezt a linket: link tudom BIZONYÍTÉKKÉNT a számodra, - most kapcsiból -, "előkapni", a "JOGI IPARBAN", (államigazgatás, bíróság, ügyészség, stb.) létező, joggal való visszaélések "tömkelegének" a létezésére vonatkozóan...!
...sajnos a RÁBA államosítása során is megvalósult ilyen, csak a bíróságok nem voltak hajlandóak letárgyalni, - pedig volt hozzá hatáskörük(!) -, ezért fogok menni Strasbourgba...!
...az ilyet nevezi a jog tisztességtelenségnek és amit tilt is...!
...mégis élnek vele, lásd a link-beli eseteket...!
...oszt' még jogszerű is a joggal való visszaélés...!
..."láma", ilyen esetben nem hasznos "a nem értek hozzá" paraván mögé kerülni...!
...de Te tudod...!

...holnap, nem borzolom a kedélyedet, csak késő este érek haza...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 20:15
Előzmény: #58219  Törölt felhasználó
#58224
Nem nagyon bonyolítanám ezt tovább.
Véleményem szerint volt egy törvényileg tisztázatlan helyzet, amit vagy tudatosan, vagy nem, kihasznált az állam.
Nem látom értelmét szélsőségesen vádaskodni illetve ócsárolni.
Szerintem ami üzletileg,részvényesileg „illet” lelet futva, már értelmetlen és bevallom szerintem nem is korrekt a tulajdonostársat „fikázni”
Azt viszont szeretném még elmondani az érvelésed semmi konkrétat nem tartalmaz, nekem úgy tűnik, a félelmed nem tudod kordában tartani és fantáziálsz.
Semmi tisztességtelenségre utaló jelet nem látok, ezért a véleményem megtartom.
Nem hiszem, hogy általában az állam tisztességtelenebb lenne mint bárki más…magán stb. sőt esélyt kisebbet látok erre.
A gond szerintem az, hogy jelenleg a MNV bevásárlást összemosod a fidesz vagy szoci jól hangzó történetekkel, itt most egyáltalán nem erről van szó.
Nem zárható ki, amiket vizionálsz, amiktől aggódsz, de addig nem szeretek kalkulálni semmivel sem (jó vagy rosszal), amíg erre utaló jelet nem látok.
Ismét leszögezem (és ez tény) rendszerváltozást követően kisebb kilengésekkel, de a cég működése sorvadt és dinamikusnak nem nevezhető hullámzást irt le.
Én azt mondom most változás történt, ez egy jó alkalom arra, hogy érdemben fejlődjön, ez pedig a részvény értékében előbb utóbb megkel, hogy mutatkozzon.
Nincs bennem semmi bólogató János effektus.
Akkor kicsit szókimondóbb leszek.
Nem vagyok jogilag pallérozott, de a pereskedésed józan paraszti ésszel is céltalan és rossz helyen keresi az igazad.
Ha valaki vétet az az MNV esetleg a menedzsment, nem pedig a PSZAF
...másrészt, - engem -, kifejezetten bosszant, a kritika nélküliség, mert a "bólogató Jánosokkal", soha nem lehetséges előbbre jutni, csak hátrább...!!!
Erre pedig most mit mondjak?

Azért hogy kritizáljak, hülyeségeket vagy meggyőződésem ellen nem fogok beszélni!
Ez pedig nem bólogató János helyzet.
Hibáztál szerinted rossz döntést hoztál akkor viseld a következményét, de ne másban (még ha állam is) keresd a felelőst.
Ha 2004 ben vásároltad a részvényeid és nem adtad el 2000 felett, akkor pedig most erre mit mondjak?! A hiba itt történt.
Ha nem bízol a cégjövőjében, akkor pedig amikor nem adtad el az államnak (feltételezve hogy nem bízol a Rábában) a jogfenntartó nyilatkozattal adom el csak egy vélten ügyes jogi csavar de logikátlan is és egyoldalú is.
Még egy gondolat, ha az általad írtak szerinti szintű a cég vagy is nulla akkor durván jelenleg is a telekértéket a tőzsde megadja érte.
ui.: Az hogy próbálsz maggyőződésem ellenére kritizálásra buzdítani nem fog menni.
Nekem teljesen mások a Rába befektetésemmel okai és szempontjai.
Hiszek a cég jövőjében az MNV 74 % valóban nem szerencsés, de hát nem lehet minden vegytiszta de ennek is lehet előnye.
Még valami, mert újra olvastalak))
Nem reménykedek! Reménykedni Icával (ö a csapos) kapcs illik.
Mérlegelek döntök, idő meghozza helyességét vagy helytelenségét.
A remény az egy bizonytalan, alaptalan, nem körbejárt történés emocionális háttere. Én hiszek a döntéseim helyességében és nem pedig reménykedek!
persze többször is tévedtem,de ez nem rendit meg a későbbiekben.
"mantrás sületlenséget", nem értem.
Az miatt, mert másra hivatkozva használod, úgy érzem csak egy bántani vagy befolyásolni akarás!
Nem voltam valami összeszedett, de remélem érthető vagyok.
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 20:15
Előzmény: #58206  fxboy
#58223
...hmm...!

...először is fogadd el nagy-nagy elismerésemet, azért, mert emlékeztél arra az igen régen beírt kommentemre, amelyben a befektetésem eredetét megjelöltem...!
...persze hosszabb távra fektettem be, ám az OTP-ben történt csalódásom okán, óvatosabbá váltam, terítettem a befektetéseimet, de zömében a RÁBÁRA tettem, mert itt találtam "biztosítékot" a befektetési és egyéb ingatlanokban...!
...kis híján "meghibbantam" (...:-)))...) amikor "állam apu" kirántotta alólam a szőnyeget, merthogy Ő is "észre vehette" az ingatlanfedezetek "aranytojást tojó" mivoltát...!
...és még mindig "sunyít", ráadásul az Ítélőtábla is "betette az ajtót"...!
...ez utóbbit (mást is!) kifejezetten szándékos kárt okozásnak tartom, mert a keresetemben minden lényeges infót leírtam, - hatásköre is megvolt hozzá -, amivel tisztességes eljárásban dönthetett volna, ám sunyi módon "elmeszelt"...!!!
...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 20:14
Előzmény: #58206  fxboy
#58222
...hmm...!

...először is fogadd el nagy-nagy elismerésemet, azért, mert emlékeztél arra az igen régen beírt kommentemre, amelyben a befektetésem eredetét megjelöltem...!
...persze hosszabb távra fektettem be, ám az OTP-ben történt csalódásom okán, óvatosabbá váltam, terítettem a befektetéseimet, de zömében a RÁBÁRA tettem, mert itt találtam "biztosítékot" a befektetési és egyéb ingatlanokban...!
...kis híján "meghibbantam" (...:-)))...) amikor "állam apu" kirántotta alólam a szőnyeget, merthogy Ő is "észre vehette" az ingatlanfedezetek "aranytojást tojó" mivoltát...!
...és még mindig "sunyít", ráadásul az Ítélőtábla is "betette az ajtót"...!
...ez utóbbit (mást is!) kifejezetten szándékos kárt okozásnak tartom, mert a keresetemben minden lényeges infót leírtam, - hatásköre is megvolt hozzá -, amivel tisztességes eljárásban dönthetett volna, ám sunyi módon "elmeszelt"...!!!
...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 19:09
Előzmény: #58210  pancserlama.
#58221
1.) 2010.04.20. (sok) 2.) 2010.04.30. (kevés)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek