Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 29. 17:30
Előzmény: #58299  Törölt felhasználó
#58300
Konkrétan mihez is?
Törölt felhasználó 2012. 07. 29. 17:10
Előzmény: #58298  Törölt felhasználó
#58299
...hmm...!

...vajon, Demján mit szól ehhez...???
Törölt felhasználó 2012. 07. 29. 17:01
Előzmény: #58297  pancserlama.
#58298
...hmm...!

...na, ha már így "kiforogta", csak szóba hozom, hogy akik részt vettek, az I. fokú tárgyalásomon, - azok hallhatták -, azt az ALPERESI (PSZÁF) ügyvédi reakciót, amikor én úgy fogalmaztam, - hogy a keresetem, nem csak a saját részvényesi, hanem az összes részvényesi érdeket megvilágítja -, helyéről felpattanva, tiltakozását fejezte ki, mondván, hogy a bíróság utasítson rendre, merthogy én csak a saját érdekemben járhatok el, a magyar jogrend alapján, azaz messze nem hivatkozhatok mások érdekeire...!

...persze, jeleztem, hogy nyugodtan vissza ülhet, mert valóban csak a saját érdekemben járok el, ám a kérelmem, - a hatásában -, az összes részvényesre kihat, merthogy a meghozott PSZÁF határozat hatályon kívül helyezését és új határozat hozását kérelmeztem elrendelni, a PSZÁF-ra vonatkozóan...!
...majd, egy másik felszólalásában, arra utalt, hogy én mehetek a polgári bíróságra is az igényemmel (ahol a káraimat is megállapítják és a vétkes fizet), azaz miért zavarom a közigazgatási bíróságot ilyennel, amikor a PSZÁF tv. kizárja ennek a lehetőségét...!

...csakhogy, a polgári bíróság, a PSZÁF határozatának hatályon kívül helyezését és megváltoztatását nem tárgyalhatja, az csak a közigazgatási bíróság hatásköre...!

...azaz, működtetik a "mószer" gépezetet, - a jogkereső állampolgár félrevezetésére (megtévesztésére) -, hogy belezavarják egy jogvesztő helyzetbe...!

...na, ha meg ügyvédet fogad a "delikvens", akkor meg az ügyvédre van osztva az a szerep, hogy "valahol hibázzon", oszt a "delikvensnek" egy "széttárt kar" a honoráriuma, amiért jócskán fizethet is még...!

...stb. stb. stb...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 29. 14:06
Előzmény: #58296  Törölt felhasználó
#58297
Rendben öntsünk tiszta sert a pohárba.
Ica (ö a csapos) ki klinikai szakpszichológus, és aktív amatőr analitikus pszichoterapeuta is.
Szóval végzett egy áttekintést a korcsma és az általa ismert, volt és jelenleg is meglévő Rába tulajdonosai közt.
Ledöbbentő az eredmény. (?)
Kezdjük egy évvel korábbról.
Az MNV tett egy ajánlatott a Rába részvényeseknek, amivel egyúttal villámcsapás szerű nagymértékű kognitív válságot, használjuk a bevett és sláger szóhasználatot kognitív disszonanciát okozott.
Ki hogy oldotta fel ezt a terhet, és hogy döntött?
Ica (Ő a csapos) privát felmérése szerint a következő (természetesen nem biztos, hogy reprezentatív) eredmény született.
Egyértelmű általános vélekedés volt a Rába fundamentális pozitív jövőképe.
Sőt kiugróan nagyreményű fejlődése. Többségi vélemény volt a kimagaslóan jó befektetés vélemény.
De menjünk a lélektani vonalra, ki hogy oldotta fel a benne feszülő a döntés előtt állás okozta terhet?!
Ki milyen érvet „hegyezett ki” a döntésének igazolására és a számára viselhető út a könnyebbik megtalálására?
A teljeség igénye nélkül a kutatásnak egy érdekes eredménye van, egy szempont megelőzött minden gazdasági racionalitást a politikai identitás és a más identitással szembeni bizalmatlanság.
(Csak zárójelben megjegyzem elszomorító hogy ezt a szembenállást nem árnyékolja vagy nem írja felül a nemzeti identitás)
Tehát.
A 17 ismert Részvényesből.
10 elfogadta a felajánlást és a döntését, így vagy úgy de politikai gondolatsorból merítette. (nem bízom ezekben, sikertelenek, mindent ellopnak…. diktatórikusak lúzerek stb stb)
A 7 „bennmaradt” részvényes is a politikai töltettet érzékelte, félt tőle, de döntését racionálisan az úgynevezett profitvakság uralta.
Vagy, mert magasabban vásárolta vagy, mert hisz a cégben, hisz „Orbánban” stb. stb.
Mit látunk mi a korcsma népe ebből.
A korcsmában el van uralkodva a politikai reklámok okozta vakság és elkorcsosodás.
Demján simán csak racionálisan véleményezett egy általa (Miért ne hihetnénk neki, hisz bizonyított már) helyesnek vélt gazdasági döntést.
Nantal45
Hogy van e neki Rábája vagy nincs lényegtelen.
Nézd a pasi a véleményével nekiment Orbánnak de még is mellé ült és volt amit helyeselt és volt amit kritizált.
Szintén zárójelben (Viktor úrnak ezt inkább akceptálnia kellett volna nem pedig burkoltan fenyegetőzni az ilyen partner a jó bajtárs elven)

Szóval Nantal45
A politika töltet hosszútávon nem vezet eredményre.
A Rábával kapcsolatos feszültség feldolgozásában az „elfogadás állapotába”előbb utóbb elfogsz jutni, felesleges és nem célravezető a megváltoztathatatlan ellen harcolni!
Megpróbállak meggyőzni, a Rába részvénybe történt befektetésed nagyon jó és szerintem nagyreményű is.
A Rába jó úton halad és eredményekben gazdag éveket fog zárni.
Persze ez még semmire nem garancia, de növeli az extra sikered esélyét.
1 éve hallom olvasom, Demján,Klapka,Wáberer…. Pintér „kibicek” véleményét hogy a Rába jó független hogy tulajdonosok vagy nem miért ne higgyünk nekik?
Főleg akkor, ha egyezik a véleményünk velük. (gondolom Te is azért veted)

mama mondta.
Ha nem hiszed, amit teszel, miért teszed?
Az én drága apám pedig azt mondta,
Ha nem bízol, a csajban vetesd el a barátoddal.
Törölt felhasználó 2012. 07. 29. 12:55
Előzmény: #58274  pancserlama.
#58296
...hmm...!

...a Demján VÉLEMÉNYHEZ, csak annyit kéne megtudni, volt-e NEKI RÁBA részvénye, meg oszt', saját, vagy mint ALAPKEZELŐI...???...!!!
...merthogy, egy kibicnek, - általában -, semmi sem drága...!!!

...érdekes, hogy Demján, ebben állt Orbán mellé, - de hogy miért -, na ez a válasz, érdekes lehet...!!!

...merthogy, ilyen államosítás, Európában biztos hogy nem történt még egy...!
...talán most kezdenek "ébredezni", a paragrafus tekergetéseket érzékelve, hová is tarthat, ez a bűnözői alkalmazás, oszt' védelemre szorul, a kitalálója...???...!!!

...vagy Ő venné át, egy részét...???...!!!
...na hiszen...!!!

...könnyen úgy járhat a RÁBA vele, mint a WestEnd-el a Főváros, hogy a nagy körúti üzletek mentek csődbe, ezzel meg a főváros, a "deszkásított" kirakataival virít...!!!

...stb. stb. stb...!!!

Törölt felhasználó 2012. 07. 29. 12:12
Előzmény: #58294  pancserlama.
#58295
...hmm...!

link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 29. 09:27
Előzmény: #58293  Törölt felhasználó
#58294
Jó reggelt!
Mindenki követ el nap mint nap hibát.
Volna pár javaslatom a „gondod” megoldására,de ezek megtalálásának örömét nem szívesen venném el tőled.

mama mondta
Nem az a baj ha hibázol a baj az ha azt nem tudod javadra fordítani !
Törölt felhasználó 2012. 07. 28. 22:15
Előzmény: #58291  pancserlama.
#58293
...hmm...!

..."láma"...! ...ebbe a RÁBÁBA, szándékom ellenére "kavarodtam bele", merthogy az UniCredit, az elfogadó nyilatkozatomat, kivágta, mint macskát piszkolni...!
...és a jogrendszer, mocskos módon bánt, a tisztességes megoldást elősegíteni kívánó céljaimmal, eddig...!

...még egy "dobása van", - ennek a jogrendszernek -, a rendbe rakására, ennek az esetnek, - az ügyészség -, még a tisztességet, visszaállíthatja, egy a közigazgatási perben benyújtható, ügyészi óvással, amihez én a felkérést és a rendelkezésre állásomat tudom biztosítani a számukra, amit a kérelmemben igényeltem...!

...a további lépéseim, már messze nem barátságosak, különösen nem az, a Strasbourghoz fordulás, de a perújítás, a Kúriához, meg az Alkotmánybírósághoz való fordulás sem lenne az...!
...ám ez utóbbi három eljárás, a valóságban, - a jogrendszer "öröm táncához" vezetne -, hiszen úgy számolhatnak, hogy a kellően "felhergelt" állampolgárnak, úgyis hozzájuk kell fordulniuk, ha "boldogulni" akar...!
...igen ám, de az állampolgár - néha - átlát ám a szitán (lásd: Karsai József büntető ügyét, azt várták, hogy megfellebbezi, ám Ő "beintett", - szerintem -, soha az életében, nem tudja lemosni, - az a bíró (és a jogrendszer!) -, ezt a mocskot magáról!)...!

...alappal gondolom ugyanis azt, hogy ez utóbbi három eljárásban sem várható, - tisztességes eljárás -, ezért teljesen értelmetlenség ebbe belefognom...!
...Strasbourg azonban - egyénileg - teljesen kárpótolhat, sőt - talán - még perújítást is elrendelhet...!

...stb. stb. stb...!

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 28. 21:02
Előzmény: #58291  pancserlama.
#58292
slynek (is) még egy gondolat
Előzőekhez tartozik
Szóval fogok e bízni Pintérben?
Képességek, fajsúly szempontjából valszeg nem, de nem csak a Pintérben nem!

De nem ez a fontos.
A fontos hogy a lentebb vázoltak alapján Orbán fog e bízni benne !?
Pintérben, MNV ben… Polacsekben.. stb stb
Ha Rába stratégia nem ütős, ha Rába stratégia nem valósul meg.
Ha Rába részvény nem száguld....
Mi történik?
Jön Lázár és fejek hullnak?
Lehet,
Elég nagy volt a hírverés ahhoz, hogy egy iszonyatos politikai kudarc legyen. Vélhetően a közreműködök, érzik a feladat jelentőségét és ennek megfelelően „dolgoznak”.
Szóval, ha Pintér „ígérete” nem valósul, akkor a kormány stratégia sem valósul.
Tehát elég nekem az, hogy hiszem és bízok abban, hogy mindent megtesznek Pintérék (és a menedzsment), és persze az MNV nél is.
Szerintem Orbán részről a presszió megvan.
Szóval én kiábrándulok e Pintérből ?
Ez másodlagos az elsődleges az Orbán és a közvélemény kiábrándul e!?

Mem csak a korcsma szeretné, ha jól menne a Rábának, hanem Orbán is Rábás.

Tehát hajrá Pintér, hajrá Rába
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 28. 18:48
Előzmény: #58289  Törölt felhasználó
#58291
Természetesen hatással lesz a Rába eredmény is az árfolyamra.
DE
Viszont elsődleges hatást a Pintér sajtó és várhatóan szeptember MNV megnyilvánulások fognak hozni.
Állami elképzelések, stratégia…stb
Elképzelhető az évekig tartó 5-600 közti sáv
De elképzelhető a 1500-1800 környéki árfolyam is.
Jelenleg a legnagyobb kockázathordozó és a legnagyobb várható hektikusság a Rábában van.
Csoda, ha nincs forgalom? )

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 28. 18:32
Előzmény: #58288  tigus7313
#58290
tigus.
Teljes mértékig elfogadom, amit írsz.
Mégpedig úgy, hogy egyet is értek veled.
Viszont tovább gondolom a leírtakat.
Tudom, hogy Orbán (nék) forradalmár, szabadságharcos önjelöltsége ez a mostani rendszerváltozás az igaz….stb retorikája egy komolytalan hamis kép.
Elsődlegesen a csőcseléknek szól illetve alkalmanként egyes döntések igazolására „eladására” szolgál.
De van egy gazdasági folyamat !
Ami egyértelmüen itt van,megvan !

A Rábát persze hogy nem kellett meg menteni))
Ügyesen ki lavírozta magát a válságból, és ha ingadozó lábakon is, itt elsődlegesen az eladósodottságra gondolok talpon és tip-top cégként maradt vagy áll.
Talán így lesz jobb és egy helyesebb szóhasználat a párhete sérelmezett ramaty állapot helyett..
Szóval tovább megyek.
Érzékelem és fogom a hangzatos porhintést a mellébeszélést, látom a hatalombebetonozására irányuló lépéseket, amik alkalmanként sértik is a demokráciát emberek érzelmeit, érdekeit
Látom, hogy a cél érdekében gondolkodás nélkül átgázolnak bármin és bárkin.
Azt is látom, hogy nem sebészi pontossággal végrehajtott vágásokkal, hanem gyógyszeres kezeléssel sorvasszák vagy küldik az ellenfelet dögrovásra.
Szóval ez nem szabadságharc)) Hanem egy lassan hátérben terjedő gazdasági,politikai hatalom illetve szemléletváltozás.
Erre most részletesebben nem térnék ki.
Viszont folytatnám.
Én úgy látom (Nem csak Rábánál) hogy a befektetés eldöntésénél ezt a folyamatot látni kell és figyelembe kell venni, nem lehet elmenekülni tőle vagy figyelmen kívül hagyni Lásd MOL, OTP.
Egyéb részvényeknél is befolyással bír, talán még a relatív alacsony állami % ból fakadóan alattomossága miatt hátrányosabban is !
Viszont függetlenül az általad leírtak igazságától, napjainkban a befektetőnek nincs más választása mint a folyamatokat (Akár Orbán diktálta akár EU) figyelembe veszi és vagy parton marad felszáll a kikötőben lévő hajók közül egyikre abban a tudatban hogy a címer és a kapitány mindegyiken egy.
Rábánál a talpra állítási folyamatnak vége és egy új fejlődési pályára kell állítani.
Tőkére, reformokra van szükség.
Valóban szebb lett volna a kép, ha ezt a régi tulajdonosi vagy egy demokratikusabb tulajdonosi rendszerben történik, de most és vélhetően hosszúideig ez van ez lesz a kép.
Lehet, hogy a Rába az első fecske és ezt követően bármelyik részvény következhet.
De én úgy látom a befektetéseink döntésénél a jelenlegi folyamatokat, változásokat kell kritizálni, félni tőluk, aggódni… viszont elkerülni nem lehet
Egyre jobban „bele kell törődni” hogy a befektetéseink közelében kisebb nagyobb ráhatással ott van Orbán.
Az álltaluk új gazdasági átrendeződésként aposztrofált folyamatok elkerülhetetlenek és vélhetően be is fognak „állni”, jobb ebbe mihamarabb beilleszkedni.
Én a vételi ajánlatkor mérlegeltem az általad leírtakat is a most általam leírtakat is.
Érzem a kockázatosságát,de a hajók elindultak jobb az első járatokra felkapaszkodni.
A Rábában a befektetők többsége úgy saccolom 2-7 éve vannak pozícióban.
Egyelőre lényegtelen a Rába részvény nyugdíjas jellemzője
A részvény szerintem rövidesen megkeresi az árfolyamsávját és onnantól valóban lehet egy nyugdíjas akár osztalék orientált befektetés akkor még elehet dönteni marad vagy kiszáll a delikvens.
Szerintem jelen állapotban (ez előző menedzsment érdeme) rövidesen a Rába részvényenként 2-300 ft tud, állami feljavítással, segítséggel, ez mondjuk max 500 .
Ez elég jól hangzik, nem?
Állam pedig tornázni fog, kell a munkahely,kell az export…….
Szóval én úgy döntöttem változással szembeni idegenkedés ide vagy oda, hajó vagy tutaj..kockázatos és mennyire ?
Akkori eredmény felszállok!
Be kell vallanom gyorsabb és hamarabbi folyamatokat vártam,kicsit lomhábbak a vártól,de még nem vesztettem el a döntésemmel szembeni hitem.
.Szóval egy új gazdasági rend első zászlóshajója a Rába!
Pinta vagy Santa Maria esetleg Titanik?)
(Hogy Orbán stílusánál maradjunk )

mert már mama mondta.
Kockázat nélkül nem ismernénk Amerikát
Törölt felhasználó 2012. 07. 28. 18:18
Előzmény: #58288  tigus7313
#58289
...hmm...!

"...az árfolyam reakció érdekes lesz, mert a nyereségesség elviekben felfelé elmozdulás felé hatna, de az állami jelenlét jelentősen korlátozni fogja ezt. (mint, ahogy most is)..."

...gratula...! ...ez a lényeg...!

...és én tovább is fűzöm ezt a hatást, mert egy idő után, a részvény árazása, a piacot is befolyásolhatja, nem is kis mértékben...!
tigus7313 2012. 07. 28. 15:42
Előzmény: #58274  pancserlama.
#58288
„de a közös (Orbán-Demján) vélemény alapján is a fentiekben a Rába kiemelt stratégia cég !”

szerencsére Orbán megadta magához a használati utasítást:
ne azt figyeljük, amit mond, hanem azt nézzük, amit csinál.
ez a Rába esetében is működik:
volt mindenféle szómágia, meg most is van.
stratégiai fontosság, Hende szerint hadiipari fontosság, blabla.
a tények:
Q1-ben a honvédelmi megrendelés max. 144 millió volt.
144 millió!!!
Q2-ben sem lesz nagyon több. nevetséges és felháborító egyben.

szerencsére a Rábát nem kellett megmenteni, nincs is rászórulva az államra.
az államnak lehetett volna segíteni a honvédelmi megrendelések csendes emelésével (ehelyett csökkent milliárdos nagyságrenddel), lehetett volna busztendereket kiírni, sikersztoriként eladva (ehelyett beszerzési stopp, amit talán feloldanak mostanában).
még erre sem voltak képesek. (nehogy már a stratégiát alkossanak akkor)

egyébként nem is gondolom, hogy a Rába ezek miatt lesz majd jó cég.
ha marad 280-290 körül az Eur, saját erőből is képes lesz milliárdos nyereséget (több milliárdos Ebidtát)termelni, ezzel ki is fog lógni a smallcap-ek közül.
az állami megrendelések csak hab a tortán, de nem ez határozza meg (nem is határozhatja meg) a cég sikerességét.

az árfolyamreakció érdekes lesz, mert a nyereségesség elviekben felfelé elmozdulás felé hatna, de az állami jelentlét jelentősen korlátozni fogja ezt. (mint, ahogy most is).

szóval az állam szerepét érdemes hanyagolni, az anélküli folyamatokra kell koncentrálni, vagyis Futómű eredményt kell elemezni. (negyedévente)

re:nyugdíjas részvény.
Törölt felhasználó 2012. 07. 28. 14:50
Előzmény: #58286  pancserlama.
#58287
...hmm...!

...úgy vélem, hogy "állam apunak" tapasztalatra is szüksége akadhat, ahhoz, hogy beláthassa, hogy a tisztességes út vezethet eredményre...!

...hogy mire is gondolok, azt már én és "tigus" is leírta, hogy a ZF több ezer alacsony padlós futómű szállítását "halászta el" a RÁBA elől, pedig a RÁBA kifejezetten erre a megrendelésre fejlesztette ki az alacsony padlós futóműveit, merthogy ezek megrendelését neki ígérték...!

...most, ha például "társtulajdonost" is keres "állam apu", megint kerülhet ilyen helyzetbe, mert az "államosítás" szaga, igencsak orrfacsaró is lehet...!

...pedig, - úgymond -, a RÁBA valós értékéhez képest, szinte "fillérekről" van szó...!
...mert, egy tulajdonosi közgyűlés által is elfogadott "vételi ajánlat", - szerintem -, olyan 1.800 Ft/rv. ár környékén jöhetne létre, amihez, - ma még -, meg is van a jogi javítási lehetőség...! ...csak a szándékot látom - eddig - hiányosnak...!
...oszt, a RÁBA részvény valós értéke, - jó üzlet és stratégia esetén -, hiteles társakkal az "oldal vízen", olyan 3.000 Ft/rv érték körülivé avanzsálhat...!
...ha meg, még gyártás kihelyezést is "begyűjt" a RÁBA, valamelyik, - hiteles -, együttműködőtől, egy új telephely perspektívájával, még további részvényérték növekedés is beállhat, egy 10 éves távlatban...!

...stb.stb.stb...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 28. 13:36
Előzmény: #58285  Törölt felhasználó
#58286
Valóban fogy az idő.))
Csodák pedig nincsenek. Igaz a kislikviditás csodákra is adhat lehetőséget, de hát ..

Az egyenlőre az biztos, hogy a piac Orbán Rábával kapcsolatos stratégiájában nem hisz.
Lehet, hogy kénytelen lesz leváltani a piacokat a demokráciát és erővel meggyőzni ?

Pintér nyialtkozat.
Az akkori hangulat, nyilatkozattal kapcsolatos környezet, azt sugallta valami egyszeri rendkívüli változásnak lesz köszönhető a névérték feletti árfolyam.
Szó szerint a „névérték felet bestabilizáljuk a Rába árfolyamát” hangzott el, ami nem a „szeretnénk” és nem az „eredmények piaci hatására” utaló kijelentés volt.
Nantal45
Viszont ha levegőbe ígérgetett a Rába (Pintér), akkor eredményt kecsegtetőbben lehet perelni a céget.
Csak nem találom a nyilatkozatát (
A sajtótájékoztatón is elhangzott, de a sajtóban is….
Törölt felhasználó 2012. 07. 28. 10:53
Előzmény: #58275  pancserlama.
#58285
Pedig sajnos úgy néz ki,hogy Pintér csak a levegőbe beszélt.
Ha nem így lenne,akkor a bennfentesek már rég elkezdték volna tépni.Ugyanis a névérték elérése 50%-os árfolyam emelkedést jelentene cirka 1 hónap alatt.
Még te sem gondolhatod komolyan,hogy ez meglesz.
Törölt felhasználó 2012. 07. 28. 10:13
Előzmény: #58282  pancserlama.
#58284
...hmm...!

...én - kivételesen - jól dönthettem..!
...én elfogadtam a vételi ajánlatot (jogfenntartással!), csak a már említett, - szerintem -, aljas szándékú JOGALKALMAZÓK, "tettek keresztbe", ami megengedhetetlen...!
...én a Tpt. szerinti jogalkalmazást "követelem", amitől - nem is egy - "hatósági" jogalkalmazó foszt meg, - szerintem -, maffia szerű együttműködéssel...!
...és ami a legeslegtarthatatlanabb, hogy még tisztességes tárgyaláson sem áll módomban az érdekeim védelme...!

...ha megfigyeled, az Ítélőtábla v é g z é s é b e n, messze nem vezeti le a döntésének alapját, hanem a Psztv. 37. §-át "citálja", ami NEM TAXATÍV (azaz, nem megváltoztathatatlan, a jogalkalmazások során!)...!!! Holott, én a keresetem kiegészítésében, már hivatkoztam a Legfelsőbb Bíróság KK 31. állásfoglalására, arra, hogy "...a perindítási jogosultságot szabályozó előírások értelmezésére és alkalmazására a bíróságok jogosultak..."...!
...ugyanis, a kereshetőségi jogok korlátozásai éppen azért születtek, hogy "...ésszerű időn belül..." legyenek tarthatóak, a jogorvoslati eljárások...!!!
link (12. old. utolsó bekezdés, 13. old. 1. és 2. bekezdés)

...de messze nem azért születtek, hogy JOGFOSZTOTTÁ TEGYÉK az állampolgárokat...!
...merthogy, az Ítélőtábla JOGALKALMAZÁSA, kifejezetten erre irányul...!!!
Törölt felhasználó 2012. 07. 28. 09:33
Előzmény: #58273  pancserlama.
#58283
...hmm...!

...még annyit a 76 %-hoz, meg az "államosításhoz", hogy az "államosításnak", csak egy mértékig lehetséges értelme, mert a "bérmunkás tudat" kerülhet "trónra", amikor is várják az "állam apu" konkrét UTASÍTÁSAIT, hogy ugyan már, jobbra, vagy balra csavarja-e a kulcsot a zárban, a főfőosztályvezető...!
...Te is, meg mindenki (még Demján is!), azt várja, hogy "állam apu" mondja már meg...!!!
...ez "ökörség"...!!! ...ám mégis a 76% erre KÖTELEZI, "állam aput"...!!!

...azaz, a leges legelső kérdés, hogy mit is akar "állam apu" a 76 %-ával tenni...?...!
...ha megtartja, akkor stratégiát is, meg pénzt is KELL adjon, az elképzeléséhez, stb...!
...ha csak a "valagát akarja mereszteni", na akkor Demján hülyét csinált magából...!
...ha meg - hasznos - együttműködő társakat kíván "bevonni" a RÁBA működtetésébe (eladná a részvényei egy részét), akkor meg a "társak minőségétől" függő, az "államosítás" értéke...!

...szóval, Demján is beszélt "a levegőbe", de lehet hogy Ő már többet tud...! ...ám, - számomra -, úgy tűnik, hogy a kétségtelenül "váratlan eredmény", marhára felkészületlenül érhette "állam aput", amivel hirtelen nem is igen tud mit kezdeni, amihez - Demján -, most csak időnyerés céljából, mondhatott egy "bakot"...!

...stb. stb. stb....!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 28. 09:10
Előzmény: #58281  Törölt felhasználó
#58282
Jó reggelt !
Hozzávetőleg azonos nagyságrend volt az alapok és a magán felajánlás (Ha jól emlékszem)
Legközelebb a valósághoz, hogy az egyének - tisztelet a kivételeknek - ment, a "csorda után", meg a "szószékről" elhangzottaknak megfelelően, hiszen annyit érthetett a megalapozott döntéshez, mint "tyúk az ábc-hez"...!

Hát igen ezt már csak erről írják. Viszont mivel ez a „felállás” egy ismert előre kalkulálható felállás okolni egyik részvevőt sem lehet!
Hogy ki mennyit „értett a megalapozott döntéshez” majd idővel derül ki.
Egyelőre az árfolyam és a forgalom alapján nézve helyesen döntöttek, akik odaadták, akik mentek a „csorda után”.
Én azt hiszem, hogy akik viszont most vesznek azok is helyesen döntenek!
Utólagos okoskodás szerint, a korcsma is enyhe előnyt realizált volna, ha akkor felajánlja és most pedig visszavásárolja.
Szóval nehéz az élet. ))
AH jól bele gondolok ez akár rád is vonatkozhatna miért nem adtad és most -20 % lejjebb visszavásároltad volna .
Egy év alatt 20 % hozam nem is olyan rossz és most nem volna okod panaszra.
Lehet hogy többek közt Te sem Béla sem ,korcsma sem…. értünk a megalapozott döntéshez,netán a tyúkok ÁBC ismeretének szintjén vagyunk és csak okoskodunk,hőzöngünk?

Nantal45
Nem az MNV vágott át bennünket , hanem nem használtuk ki ezt a előnyel járó „kereskedési” lehetőséget
Ha tudtad, hogy állammal nem jó közösködni, látni kellett volna előre árfolyamesést.

Ha már a tyúkoknál tartunk.
mama mondta
Mindenki kapirgáljon a saját szemétdombján (is).
Törölt felhasználó 2012. 07. 27. 23:10
Előzmény: #58280  pancserlama.
#58281
...hmm...!

..."láma"...! ...végig olvastam a mai napot, nem megyek vissza és válaszolok egyenként, hanem amit lényegesnek vélek, arra reflektálok.

1.) valahol jelezted hogy a 815 Ft/rv ár, - az bizony piaci ár -, merthogy ezen az értéken, eladták a tulajok "állam apunak" azokat...!
...bontsuk kétfelé az eladásokat a.) ALAPOK, b.) egyének.

...az ALAPOK abban különböznek az "egyénektől", hogy az ALAPOK, "a más farkával verik a csalánt", míg az egyének a sajátjukkal...!
...miután az ALAPOK által "eladott" rv.-ek súlya többszöröse, az egyének által eladottakhoz képest, ezért ennek súlya - talán - a 0-hoz közeli lehet, a "más farka" okán...!!!

...az egyének vonatkozásában pedig az állhat legközelebb a valósághoz, hogy az egyének - tisztelet a kivételeknek - ment, a "csorda után", meg a "szószékről" elhangzottaknak megfelelően, hiszen annyit érthetett a megalapozott döntéshez, mint "tyúk az ábc-hez"...!
...röviden: messze nem erről szól a Tpt. de a RÁBA alapszabálya sem...!!!

...a "bíróságosdira" vonatkozóan meg nekem komoly tapasztalataim akadnak, - ellentétben Veled -, de hogy segítsek a megalapozásában, küldtem egy e-mailt, más tapasztalt személy, - nyilvános véleményét -, amely még túl is licitálja, az általam használt jelzőket, a bírósági munkák minőségére vonatkozóan...!

...azaz, a bíróságokról leírt véleményed, finoman írva, "lóg a levegőben"...!
...másképpen írva, nincs alátámasztva, csak a hit oldaláról, - amit meg a templomokban szokás gyakorolni -, nem a gazdasági élet területein...!

...bocsi, hogy ennyire "belementem", de azért tettem, mert azt gondolom, a tiszta beszéd is segíthet, a feladat megoldásán...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek