Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 18:54
Előzmény: #58217  Törölt felhasználó
#58220
...hmm...!

...akkor én miért "ugatok"...???
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 18:48
Előzmény: #58211  pancserlama.
#58219
...hmm...!

...szóval messze másként látom a körülményeket, mint amiket leírtál...!

1.) Messze nem vártam garanciát a tőzsdétől, a befektetéseimre, de csalást sem...!!!
...márpedig, ha eddig nem volt világos az álláspontom, - sajnos - ez utóbbi következhetett be, csak ennek bizonyítása hiányzik még, de "rajta vagyok"...!
...ezt kéne elkerülni, mert ez sem "állam apunak", sem a RÁBÁNAK nem hasznos...!
...na de, az Ítélőtábla "ennek tette be a kaput", egy időre...!
...mert a - v é g z é s é n e k - a lényege, hogy menjek a p.csába...!!! (fent van a topikban, el lehet olvasni)
...na, meg fogom ezt kérdezni, Strasbourgtól is...!

2.) Az állami tulajdonlás esetén, kizárólag úgynevezett biztonsági portfóliót vagyok képes tolerálni, ami a RÁBA esetén, maximum 33 % lehetséges, még ezt is sokallom, ám ezt rációsnak is lehetséges tekinteni, ha a tulajdonosi összetétel ezt indokolja...! ...ha nem, úgy csak 25 % + 1 részvény az indokolt...!
...merthogy, elég tapasztalatom akad az állami tulajdonosi érdekek vonalán, hogyan is fordítják ezeket az érdekeket magánérdekek felé...!!!
...és ezek az állami érdekeknek mondott, magánérdekek, nem csak kis hazánkban ismerősek, hanem globálisan is alkalmazott fogások...!!!
...ilyet csak újszülöttek, vagy értelmi fogyatékosok üdvözölnek...!
...bocsánatot kérek, a kemény szavak miatt, de már mások is érzékelik a "mantrás sületlenséget", a kommentjeidben...!
...jó-jó, tudom hogy "kocsma", meg a humort is értem, ezért is indokolt, a tiszteletteljes bocsánat kérésem...!
...feltételezve, hogy még okod is akad, az emberileg indokolható "reménykedésre" (az IT és EB tagok, emberi tisztességét ismerve), még akkor is érzékelned lenne szükséges, a 76 %-ot NEM TOLERÁLÓ piaci ítélet, kézzel foghatóságát...!!!
...részemről, ez CSAK megalapozott kritika, tehát nem vád, meg ítélet...!!!
...persze, én örülnék a legjobban, ha mint "károgó varjú", pofára esnék, mert "állam apu" előjön majd, egy frappáns "ultimóval"...!

3.) ...ha annak idején amikor a RÁBÁBA fektettem a tőkém egy jókora részét, tudom hogy "állam apu", - feni rá a fogát -, úgy elkerültem volna, mint Szent Pál az oláhokat...! ...és ez, párt színezet nélküli álláspontom...!
...merthogy, horribilis mennyiségű olyan tapasztalatom akad, amely után tudom, hogy az állami (hatalmi) irányítás, a cég piaci végét okozhatja, amelyet csak az IT "vakmerősége" csillapíthat...!!!

4.) ...másrészt, - engem -, kifejezetten bosszant, a kritika nélküliség, mert a "bólogató Jánosokkal", soha nem lehetséges előbbre jutni, csak hátrább...!!!

5.) ...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 18:35
Előzmény: #58217  Törölt felhasználó
#58218
három az a kettő. :)
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 18:34
Előzmény: #58214  pancserlama.
#58217
Úgy néz ki,hogy kettőnkön kívül senki nem bízik itt az emelkedésben. :(
sly36
sly36 2012. 07. 26. 18:20
Előzmény: #58214  pancserlama.
#58216
csak Bélánál elő ne jöjjön ez az érzés, mert akkor mi lesz?
remélem, nem ez a cél..
signal2
signal2 2012. 07. 26. 17:38
Előzmény: #58214  pancserlama.
#58215
...hanem roulette
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 17:28
Előzmény: #58213  sly36
#58214
Hát ja
Varázsolni még én sem tudok))
Szóval ez az állami kussolás nem tesz ennek a papírnak jót az fix.
De nyár van spekik kereskednek csak.
Talán ha vége a nyárnak.
Egyre többen vannak itt akik "beragadtam" érzettel élnek...
A tőzsde azért nem lottó ám))
sly36
sly36 2012. 07. 26. 17:22
Előzmény: #58212  pancserlama.
#58213
Mindent elhiszünk Bélám, csak az a q.va piac nem akarja elhinni.:-))
Pedig ma nem foghatjuk a hangulatra, nemtom látod-e, mekkora napos gyertyák vannak ma mindenhol...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 17:14
Előzmény: #58211  pancserlama.
#58212
Egy gondolat még lemaradt.
Szerintem cégépítés célzattal a tőkeemelés szintén indokolt és várható, ami akár jelentősen is változtathat a jelenlegi árfolyamon.
Rábának, ha ütősek az elképzelések tőke kell!
Ennek egyik lehetséges verziója a tőkeemelés.
Vélhetően ezt mások is, nem csak a korcsma látja vagy hiszi így !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 17:06
Előzmény: #58208  Törölt felhasználó
#58211
Nézd Nantal45
Az élvonalról nem kívánok vitatkozni, Rába odatartozik .
Hogy hol a határ? Nem tudom, de USA, EU, FÁK beszállító… mi ha nem az?
Másik, az állam pedig nem vállalhat garanciát a Te tőzsdei befektetésedre.
Szerintem, ha befektetés céllal vetted, akkor a növekedés a várható hozam a biztonságérzeted jobban meglehet mintha egy nagyvállalkozó vagy alapok kezében lenne a cég.
Lásd a cég történelmét!
Volt hogy elhatáridőzték a cég 30 % át, de volt, hogy Rába vegyes kft felszámolásra került.
Szóval annak ellenére, hogy tudom, hogy az aggodalmad és a félelmeid miatt van ez a véleményed, azt kell hogy mondjam, nem értelek.
Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy az esetleges árfolyam emelkedés gyorsabb ütemesebb lett volna, ha nem lép be az MNV !!
Szerintem most van egy átmeneti leblokkolás a Rába részvénykereskedésében,(ez természetes is) de állami szándék, stratégia kiszivárgása eredmények…. függvényében ez változik változhat.
Én továbbra is tartom a véleményem ez a cég „tud” vagy „tudni fog” részvényenként 2-300 ft és ez a iparági alsóhangos P/E vel is 1400-2100 ft/db
Nagyságrendileg idén a 100 ft vagy az megütheti !
Eddig ennek nem volt jelentősége, mert bóvli és speki papír volt, (Nem a cég a papír !) most viszont pont a Te befektetési célodnak, az unokáknak megfelelő .
Nem értem mi a gond!
Telek?
Telket nem az állam,MNV tette bizonytalan helyre a könyvelésben !
Azok tették oda, akiket most „visszasírsz”.

Mielőtt megrovásban részesítene valaki (Fideszes cég…stb) semmi politikai töltet nincs a véleményem kialakításában, ez racionális átgondolt és objektív vagy annak vélt „töltet”
Mert mama mondta
Kutya ugat, pénz beszél
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 16:31
Előzmény: #58208  Törölt felhasználó
#58210
Most csak beugrottam.
Majd bővebben.
Mutatok
Q1

~5 Éve a legjobb!
Mikor vetted ? Melyik évben?
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 16:27
Előzmény: #58206  fxboy
#58209
...bocsi, a "lámának" írt válaszom talán számodra is elégséges...!
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 16:22
Előzmény: #58205  pancserlama.
#58208
...hmm...!

...másról "beszélsz", mint "amikor a borárát kérik"...!

...a RÁBA - szerintem - soha sem volt a világ élvonalában, ám mindig is megbízható és jó cég volt, aminek a termékei is bírták ezt a minősítést...!
...remélhetőleg - legalább - ilyen minősítésű marad, a jövőben is...!
...az államosításáig lehetett ebben reménykedni...!

...de azóta, mióta kiderült, hogy 76 %-ban sikerült az államosítása, azóta csak egyetlen pozitív külső reakciót mutass (akár technikait, akár pénzügyit), ami a RÁBA jövőjét perspektivnak tekinti...!!!
...már az is valami - számomra -, ha Pintér "nem tojik be", ám az "ön tömjénezést", csak valamivel látom többnek, mint az abszolút hallgatást...!
...ami meg az Azerbajdzsáni "röfit" illeti, hűje nagy kérdőjel lettem tőle, de inkább mínuszban...!

...én az OTP-től "menekülve" (abba tettem az elidegenített házam árát, amit az unokáimnak őrizgetek, merthogy amikor beletettem magasabb hozamot reméltem, mint az aktuális lekötött banki kamatok!) vettem RÁBÁT, mielőtt bevásároltam, átnéztem az éves beszámolókat, ingatlan fedezeteket, üzletpolitikát, fejlesztési irányokat, stb...!

...naponta követtem a részvény árfolyamát és viccnek gondoltam, az árfolyam alulértékeltségét...!
...amikor is "állam apu" előjött a derült égből villámcsapásként, a 815 Ft/rv mélyen alulértékelt "vételi ajánlatával"...! ...ekkor léptembe a topikba is, látva "tigus" hihetetlenül korrekt "levezetéseit"...!
...kerestem a megoldását a pénzem "állam apu" általi szándékos leértékelésének a kivédése okán, melyre bizonyíték az akkori bejegyzéseim és az azóta is könyörtelen álláspontom, a jogellenes "államosítás" jogszerűvé tétele irányába...!
...csak hát június 20-án az Ítélőtábla "beintett" a v é g z é s é v e l (ami olvasható a topikban!) ennek a szándékomnak...!
...de, megyek tovább...!

...azaz, messze nem spekulációs szándékkal, hanem befektetési szándékkal vásároltam RÁBA részvényt, csakhogy "állam apu" átvágott azon a bizonyos palánkon, a meglátásom szerint...!

...ellentétben veled, én bizony ELFOGADTAM "állam apu" vételi ajánlatát - jogfenntartó nyilatkozat - mellett, csak hát, az UniCredit "mitfájer" ülepen billentett a jogfenntartássommal...!
...azaz, alapos okom van az "ugatásra", meg a jogkereső lépéseimre is, nem csak a saját, hanem akár a RÁBA, meg annak tulajdonosai (köztük a Tied) érdekében is...!
...azt gondolom, hogy - eddig - soha nem tévesztettem célt, mert figyelemmel vagyok a környezetemre is...!

...de, tévedhetek is...!
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 26. 16:14
Előzmény: #58205  pancserlama.
#58207
jó reggelt :o))

ma nem nyitunk ki? mikor emelkednek a piacok::
fxboy
fxboy 2012. 07. 26. 15:46
Előzmény: #58204  Törölt felhasználó
#58206

Megbocsáss, de elég sok ebben a hsz-ben a megalapozatlan állításod. Majd ha lesz időm hosszabban kivesézhetjük. Most csak röviden annyit, hogy állítólag Te hosszabb távra, ha jól emlékszem nyugdíj célú megtakarításra vetted a Rábát, ha tudtad, hogy ennyire szar a cég, akkor miért vettél bele, - ráadásul annyit, hogy az államosításon egy családi ház árát veszíted?

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 14:59
Előzmény: #58204  Törölt felhasználó
#58205
"venni a lapot"
Nem tudom venni ))

Aszem fel kell, hogy világosítsalak, a Rába a világ járműiparának élvonalához tartozik.
Azon, hogy mennyire, lehet vitatkozni, de összességében ez nem kérdés.
A „speki keseségeket” pedig nem értem, hisz ha ennyire lesújtó a véleményed a Rábáról, akkor valószínűleg spekulációs megfontolásból veted, amibe aztán „bennragadtál”.
Továbbra is tartom a véleményem a Rába minden téren jó cég, az elmúlt években kicsit megremegett, megingott a stabilitása,de ez nem kérdőjelezi meg a cég egyéb színvonalát !
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 14:35
Előzmény: #58203  pancserlama.
#58204
...hmm..!

...látom, nem akarod "venni a lapot"...!

...maga a gyártás fejlesztés is - talán - a 80-as évek színvonalán lehetett, 2008 körül, amikor a John Deere megkereste, vagy a RÁBA őket, a fejlesztés "bevállalásával"...!
...olvasd el a fejlesztésről való tudósítást a RÁBA magazinban...!
...még most is csak "épülget" a fejlesztési intézete...!
...persze, kezd már "komoly képet" ölteni...!
...lesz már -40C fokig is vizsgálni tudó, - de csak statikus - vizsgáló padjuk is...!
...mikor lesz ebből dinamikusan is vizsgálni tudó, stb, stb, stb...?
...még a "robbantott ábrákat" generáló szoftverre is csak most állnak át, stb...!
...aztán, a számítógépes tervezés is teljesen friss alkalmazás a RÁBÁNÁL...!
...és itt kezdődnek a generációs problémák, merthogy a régi tapasztalt mérnökök, "besülnek" ezzel a tervezési technológiával, az ifjú "titánoknak" meg nincs meg hozzá a tapasztalataik...!
...gyötrelmes út ám ez, messze nem "speki" képességek kellenek ám ehhez...!
...és itt jön be, az érdek, a partnerek részéről...!
...ők sem dúskálnak ilyen tapasztalatokban...! ...amijük van, azt csak arra érdemes partnereknek adják át...! ...gondolod, hogy egy 76 %-os "állam apu" számára, ezt csak úgy, oda adják, hogy "csesszen ki velük"...???
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 26. 13:19
Előzmény: #58201  Törölt felhasználó
#58203
több éves hátsóhíd fejlesztést, mert otthon, vagy máshol, nem akadt a fejlesztéshez megfelelő partner,

Összességében mindent mérlegelve igen.))
nem talált Rábánál jobbat. (miért feltételezed, hogy hülyék?)
Rába nagymúltú és ütőképes szakmai tudással rendelkezik.
Az hogy a köztudatban ez nem terjedt el.? Főleg pénzel és takarékbetétekkel foglakozó elemzők közt ? Az egy más kérdés.
Rába iparágban nemzetközileg versenyképes és elismert cég.
Még ha az elmúlt pár év hullámvölgy is volt.
Én tisztán emlékszem ~50 % több árbevételre és úgy rémlik 3,6 mrd eredményre is))
De a pontosabb számok tigus asztala volna.
Szerintem kedvező klima, kis kormányzati segítség mellett könnyedén fog 300ft./részvényt csinálni a cég.
Ez pedig a céget is minösítí.
signal2
signal2 2012. 07. 26. 13:03
Előzmény: #58189  sly36
#58202
mese vs felelős társaságirányítás vs piacbefolyásolás...
Törölt felhasználó 2012. 07. 26. 13:02
Előzmény: #58200  pancserlama.
#58201
...húúúúúúhaaaaa...!!!

...na, előre bocsájtom, nem "veszekedni akarok"...!

...de, ha azt mondod, hogy a John Deere, azért bízta a RÁBÁRA, a több éves hátsóhíd fejlesztést, mert otthon, vagy máshol, nem akadt a fejlesztéshez megfelelő partner, akkor "dobok egy hátast"...!!!
...de...! ...amikor a John Deere, ebbe "beleállt", akkor még, a "fasorban sem látszott", a RÁBA államosításának az "ándungja" sem...!
...szerinted, - MOST -, bele mennének egy ilyen "együttműködésbe", amikor 76 % állami tulajdon működtetési "iránya", akár konkurensé is tehetné a RÁBÁT, ha "állam apu" úgy dönt, hogy az Azerbajdzsánokkal egy hatalmas traktorgyárat hoz létre, stb, stb, stb...???
...vagy amit magad is felvetettél, hogy fel eleveníthető, a közismert "Ede" új kiadásban, a Scannia helyett, stb, stb, stb...!!!
...ez NEM FOG MENNI...!!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek