Nem vitatom, valószínűleg az osztalékfizetés elfogadása okán érzett eufórikus örömömben ezen az apró részleten átsiklottam (de szerintem nem csak én). Ezúton is köszönöm user01 pontosítását. Véleményemet viszont fenntartom.
De, kifizetik. Az igazgatóság úgy döntött, hogy a tavalyi eredmény után 252.823.080 Ft osztalékot fizet. A teljes részvényszámot figyelembe véve (21.054.655) ez részvényenként 12 Ft lenne. A saját részvényekre eső részt (52.473.106 Ft-t) azonban szétosztják a kint lévő részvények között, így lesz belőle 15,15 Ft.
Igen, igazad van, de attól még - számomra - elég kisstílű (és valljuk be nem megszokott), hogy az srv-re eső osztalékot nem fizetik ki (illetve eleve úgyx döntenek, hogy azokra nem fizetnek). Reméljük egyszer felgyorsul a folyam... :-)
Azaz a közgyűlés óta 170.500 db saját részvényt vett a
társaság. Az erre eső osztalék 170.500x15=2.557.500 Ft lenne, ezt kell
szétosztani az osztalékfizetés napján osztalékra jogosultak, azaz
21.054.655-4.370.283=16.684.372 db részvény között. Ez pedig
2.557.500/16.684.372=0,1533 Ft. Ebből jön a 0,15 Ft.
Tehát nem a teljes, a társaság birtokában lévő saját részvény mennyiség dobta meg a
15Ft-ot 0,15 Ft-tal, hanem csak az április 19. óta megvásárolt 170.500 db saját
részvénynek volt ez a hatása. Azokra a saját részvényekre, amik az osztalékról szóló közgyűlési határozat meghozatalakor már a társaság birtokában voltak eleve nem számoltak osztalékkal (15 Ft/részvény, összesen maximum 252.823.080 Ft), ezt maga a határozat is kihangsúlyozta. Mondhatjuk úgy is, hogy lassú víz partot mos.
szia, sajnos ezt nem tudtam meg én sem, mert én most a 2021.04.09.-i állapotot láttam....és kb. azóta adják. Ha valaki a BET en lévő nyilvános nevek közül akkor már jelentenie kellett volna a küszöböt, ha IT tag (vagy közeli hozzátartozó) akkor meg azért kellett volna jelenteni......nem tartom elképzelhetetlennek , hogy több kisebb kb. 30.000 -40-50.000 dbos befektető megunta ...passz..
Szerintem GDPR szerint, ha nem magánszemély, akkor talán még a nevét is megoszthatod. Ha a tőkepiaci vagy valami más törvény mégse engedné, akkor szerintem itt az érdeklődők- beleértve engem- elégedettek lennének azzal az infóval is, hogy mennyi van még a puttonyban.
Engem nevesítve abszolút nem érdekelt volna, még csak darabszám sem pontosan, inkább annyi, hogy - ha ez látható - az alapján amit most láttál és a későbbi állapot alapján a tendencia alapján egy időhorizontot belőni, mikor fogy ki ez a feneketlen öntővödör.
Szia, természetesen ABC szerint:-) Illetve ami a bét honlapján fent van, az nyilvános információ a tulajdonosi struktúráról:-) Tehát olyat nem írhatok ide ,hogy X.Y rendelkezik Z darabszám részvénnyel. De ugye pont ez lett volna a lényeg... üdv
Ez csupán érdeklődés, de pl olyan tipusú információ kiadható hogy pl 100.000 darab részvénynél többje csak 12 embernek van? Vagy hogy a részvények 60%-a 35 ember kezében összpontosul stb? . Bár van egy olyan érzésem hogy ABC szerint volt a lista és nem részvényesi mennyiség szerint.
Cégnyilvántartásban is szerepelnek személyes adatok, és az is nyilvános. Egy Kft., Bt., stb. tulajdonosainak adatai is elérhetők a nagyközönség számára. De Nyrt-nél is ott vannak az 5% fölötti tulajok, akiknek adatai a részvénykönyve való betekintés nélkül is ismertek, legalább is az adatok egy része. Ezek mind nyilvános adatok, így max a visszaélésszerű felhasználásuk az, ami törvénybe ütköző. Ha valaki el akar rejtőzni, akkor arra is van törvényes lehetőség.
Persze ezzel most nem azt mondom, hogy címmel, névvel, stb. kell kitárgyalni valakit, mert az már bőven GDPR kategória.
Névvel címmel nem hoz az ember nyilvánosságra semmit, amit a könyvben lát, de ezen kívül vsz számos infó közzétehető - gondolom megfelelő szabályozás erre a Ptk-n túl a Tpt-ben is kell legyen.
Hát ez számomra érdekes, mivel egy Nyrt részvénykönyve nem lehet titkos - hisz transzparens tőzsdei cégről van szó -, a részvénykönyvbe bárki, akinek nincs papírja az is (legjobb tudásom szerint), betekinthet.
PANNERGY