OK. Akkor vegye. Történjék kívánságod szerint, de ha 5 éven belül nem kapom meg a 700 Ft-omat és nem is lesz új projekt, akkor kiszállok. Jó lenne valahova felírnom ezt, mert elfelejtem.:)
OK. A pénzáram most már alakulhatna úgy, hogy az EBITDA mutató szerint kifizetik a befektetőket. Egyébként az nem veszett el, mert ott van a cég vagyonában. Előbb utóbb túlcsordul a pénz és akkor jöhetnek a zsíros osztalékok.
"Nem az EBITDA szétosztása teljesült, amikor srv volt. Csupán a pénz szétosztása." Az EBITDA csak egy mutató, azt nem is lehet szétosztani. Szétosztani csak pénzt lehet, azt meg sajátrészvény vásárlásokra költötték.
A növekedési modellt követték szerintem. Nem akartak osztozkodni, hogy maradjon pénz az újabb projektekhez. De ha nem lesz projekt, akkor kérem a pénzem, ami az eredmény után nekem jár.
Újabb gondolatcsapda, de élvezem!:) Nem az EBITDA szétosztása teljesült, amikor srv volt. Csupán a pénz szétosztása. Hogyha a saját részvényt nyereségesen újból eladják, az újabb EBITDA növekedést fog okozni. Ha bevonják, akkor az 1 részvényre jutó EBITDA lesz nagyobb. Az előző EBITDA pedig továbbra is jár a befektetőnek.
Igen, járni jár, csak nem jut :) A menedzsment és a fő tulajdonosok az elmúlt években egy másik modellt követtek. Remélhetőleg előbb-utóbb lesz pozitív irányú változás ebben.
srv formájában kaptad meg. Amíg ilyen nyomott az árfolyam, addig továbbra is ez a megfelelő formája az eredmény felhasználásának részvényesi érték szempontjából.
Miért az EBITDA és nem az EBT? Azért, mert a beruházás az elején kellett. Az nem oszt, nem szoroz, hogy milyen költséggel veszem figyelembe éppen az évek során. A lényeg, hogy az ÉCS nélküli eredményen kell osztozzak most már a bankkal és az állammal. A banknak most már csak egy fix alacsony kamat az elvárás. A tao pedig 9 százalék, ráadásul nem is az ebitda után, hanem a jóval alacsonyabb korrigált ebt után. Szóval, igen sok jár nekem az EBITDA-ból nekem befektetőnek. Ez a modellem.
Na, ez tényleg bolondság, amit írtam. Szóval, a bank ugye megkapta az EBITDA-ból a kamatot. Az állam pedig az adót. Az ebitda-ból a befektető nem kapott eddig semmit. Az elmúlt évek EBITDA-jából kérem a befektetőnek jutó részt. Ez a lényeg!
Finomodok, igen. De nem ebben.:) Nem pénzáram szemlélettel vagyok. Inkább eredményesség oldalról és annak szétosztásából szemlélődök. A jelenlegi eredményt látom és ebből indulok ki. A bank folyamatosan megkapta a magáét. Rendesen fizetve lettek a számlák is. Most ideje nekünk is fizetni. Méghozzá adják ide azt a részarányt, amilyen arányban képviseltetik a saját tőke a forrásokban. De nem csak az elkövetkező évek eredményeiből jár nekünk, hanem az elmúlt évek elmaradt kifizetései is. Ez így fair.
Na látod már kicsit finomodott a modelled egy laza évi 750 mFt -al. Ha a hatékonyság javulással mint plusszal kalkulálsz akkor azért óvatosságból a szabályzói árkockázatot is mérlegeld ( lásd az idei évi csökkenést) majd. Csak érdekesség képpen javaslom hogy nézdd meg pl az Alteo managementjének előadasait arról hogy milyen elvek mentén terveznek növekedni és milyen osztalék politikát kívánnak folytatni. Vesd össze azzal amit a PE management mutat ezeken a területeken....
PANNERGY