Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 03. 13. 21:11
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2160
Csanyi

Es akkor megjelent Csanyi, es ki-tudja-hany-eves csucsra huzta a BUXot. Hogy miert, majd megtudjuk idoben. Azt hogy OTP-t vett, azt mondjuk "megertem". De hogy a vilagon semmi jobb ceg nem lett volna, mint a MOL...??? Hat, o tudja.

Rovid het lesz, a het elejen FED ules, penteken pedig triple-witch opex, addig nagy valoszinuseggel kitart a jo hangulat. A heten volt tobb sikeres OTP long tradem, bar penteken delelott kiszalltam. Volt egy gaz long, es volt egy DAX long is, amit viszont Draghi sajtotajekoztatoja lemosott... MTEL shortokbol kimenekultem.

OTPUSD: link

Az SPX shortokbol a kivant elso adagot begyujtottem, penteken nekiment a 200 napos atlagnak. A penteki hataridokifutasig 2020 szint korul fog oszcillalni. Azt mondtam korabban, hogy a BETrol nem veszek semmit, mivel "a nyugat hamarosan ugyis lefordul". Hat, mar negyedik hete rallyzik minden... Caldaro jobb hijjan masodik hete racionalizalja a "meglepoen eros" bear-market rallyt.

Ez a rovid het jo alkalom lehet a pihenesre, amivel elni is fogok. Nem tervezek semmilyen akciot.
Törölt felhasználó 2016. 03. 06. 20:35
Előzmény: #2158  Törölt felhasználó
#2159
A Bux-ig jutottam, mert csak az érdekel, de nagyon korrekt!
Törölt felhasználó 2016. 03. 06. 19:34
Előzmény: #2157  Törölt felhasználó
#2158
Meddig mehet?

A heten megtaltosodtak a papirok, vettek mindent, mintha nem volna holnap. A SPY elerte a 200 napos atlagot, az SPX cash index megkozelitette azt.

BUX: elerte a tetejet, illetve nagy erovel ki is tort a 2011 ota tarto 65-85USD kozotti dagonyazasi savbol. Ha a kulso korulmenyek (pl ECB lazitas, DAX kiloves, Rioi olimpia, olajszektor feltamadas) megfeleloek, akkor ha a tavalyi rallyt produkalja az index inden is, 100USD szintekig mehet.

BUX link

MOL: kitort az egy eves oldalazo haromszogbol, 50USD-on es a csokkeno trendlineon nagy erovel atment. Innen minimalis target uj top, illetve 60USD, addig lenyegeben nincs ellenallas. Akinek van, tartsa. Elete vetele lehet. Gondolkodtam rajta, hogy vegyek, de ugy dontottem, hogy +1 papirra nem akarok figyelni. Nem bankodom miatta.

MOL link

OTP: USD bazison meg nincs kitores, elerte a tavaly majusi csucsot. De valoszinuleg tovabb fog menni. Target 25-27USD sav, de igazandibol alakzatbol mehet lassacskan tovabb is. A havi Keltner csatorna tetejet mar elerte, azert azt megtolni felfele nem keves teljesitmeny lesz. De nem lehetetlen. Egy jo short, egy rossz short, es egy jo long a heti merleg. Ha a zaroban elment a csomagom, akkor nincs poziciom.

OTP link

MTEL: target 1.5EUR szint, ott van a longterm csokkeno trendline, ami eros ellenallas. Szep rallyt produkalt a papir javulo fundamentalis hirek hatasara. Ennek ellenere tovabbra is ugy gondolom, hogy a fenti ellenallason elsore nem megy at, es a 2017 ev lesz MTEL nagy eve. Hetfon orultem, hogy "vegre esik", aztan persze nem esett. Csutortokon duplaztam a short pozicio meretet, de a heti zaroarat es a tenyt, hogy mindent vettek mint a bolond nemigazan tolt el nagy remenyekkel. Egyszeruen ki kene dobni, es kesz, nem er annyit az egesz, hogy kovessem.

MTEL link

RG: alulteljesito volt a heten, a korabbi tetot elerte, de az ott mar nagyon eros fejfeletti ellenallas a harom honap tomes alatt beragadtak miatt. Megszabadultam attol, ami volt, es tovabbra is inkabb lefele varom.

RG link

Egy megjegyzes: azt eleg konnyu egy charton beazonositani (foleg utolag...), hogy egy eszkoz "lenyeges" aljat fogott, ahonnan felfele fordult. Az azonban egyaltalan nem vilagos, hogy mikor van az, amikor valami egy kis korrekciocskat csinalt egy nagy rally kozepen, es onnan ujult erovel nekiindul a hegymenetnek. A tavaly majusi rally ota hiaba telt mar el egy ev, a longterm chartokon levo indikatorok mind magasan vannak, ahonnan az ember ranezesre inkabb azt mondana, hogy az eszkoz "tulvett", stb. Tulvett akkor, ha savozas van, es nem tul vett, vagy lesz ez meg ennel meginkabb tulvettebb is, ha pedig eros trend. A chartok eros bull trend kozepen levo aprocska korrekciot koveto "tulvett" allapotban vannak. Ez viszont nem garancia a lefordulasra. Csak eleg nehez elkepzelni, hogy mehet ez meg foljebb is. Hat bizony mehet.

Heten ECB dontes csutortokon, jovo heten FED ules. Nincs kizarva, hogy a lazitasok hatasara europa kilo, meg a kamatemeleses es Donald Trumpos US piacok pedig lefele fordulnak. A tervezett 5 shortpoziciobol vegulis csak csutortokon es penteken nyitottam egy-egyet. Egyelore ugy gondolom, hogy ha le is fordul innen, az meg eltart legalabbis a FED ulesig. Azert 2020 szinten kuldok meg ra shortot. Ha egyszer Caldaro lefele varja...

Altalaban nem vagyok kibekulve azzal, hogy nem egy iranyba akarnak trendelni a piacok. De ez mar jol latszodott tavaly nyar ota is (es valoszinuleg amiota vilag a vilag...). Arra spekulalni, hogy "ha US esik, akkor BUX is esik", hat, eddig nem volt epp kifizetodo mulatsag. De ez lesz a dal vege. Majd egy nap egyszer csak elkezd minden esni. Ugyanugy, "tapsra", ahogyan pentek fel tizenkettotol minden elkezedett emelkedni. Latszolag a semmire persze. Majd kiderul a jovo heten, hogy megis miert.
Törölt felhasználó 2016. 02. 28. 19:33
Előzmény: #2156  Törölt felhasználó
#2157
Helycseres tamadas

A heten az MTEL ralli emelte a BUXot, es igy a RG-beomlas okozta sebek gyogyuloban vannak. A MOL-gyorsjelentes teljes erdektelensegbe fajult. Lassan elindul a "szokasos" nehany honapos osztalek-rally a BETen.

BUX: BUX a longterm csokkeno savtetot tamadja, kitores-kozeli allapotban van.

BUXUSD: link

OTP-t kielemeztek pomperjek a masik topicban, mindenki a gyorsjelentest varja. En is. Egy piros majd egy zold hetes gyertya, valtva...

OTPUSD: link

MOL all egy helyben. A deviza-gapet nem akarja tolteni.

MTEL orult rallyt produkalt, sok hetnyi altatast kovetoen "hirtelen" eszbe kaptak a "befektetok", hogy lesz osztalek nemcsak iden, hanem jovore is. Egy 425-os shortot megprobaltam, de a magas heti zaroar miatt jovo heten fedezni/likvidalni fogom. A HUF charton longterm csokkeno trendlinet tamadja, de EUR charton kb. 450 korul van az "igazi" ellenallas. Aki ebbe belevesz, az a kivasarlasra spekulal. Hol van meg a jovo evi osztalek...?

RG-t a "ho vegi csoda" emelte, eleg magasra. Konnyitettem rajta, lefele varom.

A heten volt tobb DAX es SPX poziciom, eleg jol eltalaltam most az iranyokat. Caldaro legkesobb a jovo heten lefordulast var. A jovo het 5 napjan egy-egy shortpoziciot tervezek nyitni SPX-ben. Barmilyen BUX papirt az SPX lejtmenet "vegen" tervezek venni. Holnap a ho vegi zaroar beallitas kovetkezik. Eleg regota jo(bb) a hangulat, ez hamarosan valtozni fog.

Egy penzugyi naptar az evre: link (Equilor, bubu linkelte).
Törölt felhasználó 2016. 02. 21. 20:54
Előzmény: #2154  Törölt felhasználó
#2156
Kivaras

Nem tudom erdemben kommentalni a heten tortenteket, mert nem nagyon figyeltem a tozsdere. A hetvegen atfutva a chartokat es a forumokat ugy latszik, hogy jora fordult a hangulat olyannyira, hogy nem volna meglepetes a het elejen egy eroteljesebb, latvanyos visszaeses. BUX a heten 2%-ot emelkedett (USD-ban stagnalt), mikozben nyugaton rally volt.

OTP folytatja a kereskedhetetlen daralast. HUF-ban es GBP-ben "make or break" allapotban van; USD chart ekozben gyengebb. Nem volt poziciom a heten, es valoszinuleg a jovo heten sem lesz. A gyorsjelentesig nem valoszinu erdemi elmozdulas.

OTPGBP link

MOL varatlanul megindult folfele, hatra hagyva maga mogott egy 1USD meretu deviza-gapet. Ha a gyorsjelenteskor nagy ressel esne lefele, akkor azt veteli alkalomra kell kihasznalni. Az 50 napos mozgoatlag a res es a longterm csokkeno trendvonal is mar tamasz. Iden meg nem volt MOL-om.

RG beomlott..., ugyanugy, ahogy tavaly oktoberben a MOL. Az invesztorok vesztesege 20% korul van. Ezzel a piac a csodagyogyszert 0Ft-ra ertekeli, es a tavaly oktober ota tarto mukereskedes eredmenye az, hogy a majusi, 4800Ft-os arszinten is 5mrd-ert ontik. EUR, USD es vegul HUF chartokon is osszelognak a hullamok, szoval nincs rendes projekcio arra, hogy meddig eshet, illetve ha megsem esik, meddig fog emelkedni. A 18.5USD arszinten levo teto/tomesi zona mar nagyon eros fej feletti ellenallas. A MOLra is azt mondtam, hogy 12.800 szintrol lehetetlen, hogy megforduljon, es felmenjen. Aztan az olajszektor fordult, MOL pedig visszament 50USD szintre. A varakozas az, hogy ez az RG-vel nem fog megtortenni, es hosszu hetekig marad a dagonyazas. A hetes charton levo indikatorok is inkabb efele hajlanak. RG-tol meg fogok szabadulni, mert ahogyan korabban a MOLrol is gondoltam, tuleste magat, es lehetetlen, hogy innen 180 fokos fordulatot vegyen folfele.

MTEL ugy tett a heten, mint aki nem akarja az egy eve tarto emelkedo csatornat torni. Hat hetnyi altatast kovetoen hirtelen eleg nagy lett a lendulet folfele. Az Akos-musorkor volt utoljara MTELem.

BUX elkepesztoen sokaig tartja magat ahhoz kepest, hogy (allitolag) indulofelben levo bear piac van. Van, aki 40-50%-os esest gondol US piacokon. Nos, jelenleg 5% korul tart az eses... Egyik blue chipet sem akarom/merem venni. Az SPX poziciobol ket nap utan kiszalltam (amikor h1-en mar sztratoszferikus extreme overbought allapotban volt), dehat oldalazassal ledolgozta a tulvett allapotokat, visszaeses nem volt. DAXrol lemaradtam.
pomperj
pomperj 2016. 02. 15. 09:01
Előzmény: #2154  Törölt felhasználó
#2155
A NYSE is, Japan is, es India is elesen felpattant. Az EEM piacokon mindenhol pozitiv mozgasok indultak pentek ota.
A moszkva RTSI ma reggel +2% korul jar. BUX nyilvan kovetni fogja.

A piacok tobbsegeben par hetes, eros rallyra lehet szamitani. BUX onallo utat jar, de ez hatn fog ra, es valoszinubb a tobb napos, esetleg hetes rally.
Törölt felhasználó 2016. 02. 14. 20:34
Előzmény: #2153  Törölt felhasználó
#2154
Anyam, add el a Richtert (vagyis, 18% eses utan most mar inkabb ne...).

Nincs idom rendes elemzest kesziteni. Heten a RG a "vilag legjobb gyorsjelentese" helyett -5%-os profitcsokkenest prognosztizalt, aminek (kulonosebb forgalom nelkuli) sell-off lett az eredmenye. Ezzel 18% koruli az eses a toptol, es lenyegeben leert a korabbi 5000 koruli csucspontra. Ennyi esessel megelegedhet. USD charton megfelelo meretu felpattanas van hetes bazison, jokora also kanoc, ami akar a korrekcio veget, es a tovabbiakban egy meredekebb trendvonal kialakulasanak lehetoseget is elore vetiti (az elemzo poziciobol beszel, es "remenykedik"). Sok technikai kulonbseg van az MSCI rallyt koveto beszakadas, es a hetfoi kozott, tobbek kozott a Keltner-csatornak allapota, illetve a (hetes) mozgoatlagok helyzete. Az 5250-5350 savba kellene elvanszorognia elso korben, de onnan nem nagyon fog tovabb menni a rengeteg beszorult miatt. RG-bol eleg munkas/idoigenyes lesz nyeroben kiszallni.

OTP a heten betoltotte a deviza-gapet. Most ugy nez ki a chart, hogy HUF-ban a 200 napos mozgoatlag kornyeken van, mikozben USD, GBP chartokon joval afolott. Tehat a devizakban technikai kar nelkul van meg ter tovabb esni. Volt napon beluli buveszkedesem.

OTPUSD: link

MOL jol tartotta magat, de a jovo heten be fogja tolteni a deviza-gapet. Tovabbi legalabb 1USD eses varhato. Olaj hirek vannak, de ez meg nem az eses vege. MOL/olajat szorosan nem kovetem, es elkerulom.

MTEL ressel esett, de penteken toltotte.

BUX-bol a RG esese miatt elfustolt 4-500 pont, ami nem vilagos, mikor fog oda visszavandorolni. Emiatt a kozeptavu emelkedesi remenyek erosen gyengultek.

A decemberi SPX poziciot visszavettem, es lehet, hogy DAXot is venni kellene. Nyugaton hamarosan jelentos hangulatjavulas varhato. Penteken van a februari opex (a honap harmadik heten levo hataridokifutas).
Törölt felhasználó 2016. 02. 07. 21:04
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2153
Deviza gap

A heten sikerult az USD-ot bedonteni, emiatt jelentos, 2% koruli gapek jelentek meg az USD chartokon. BUXot es MOLt a devizahatszel atlokte a longterm csokkeno trendvonalakon, es ezeket kitoreskent kell ertekelni (eleg nehez maskent). OTP megvetette a labat 21USD folott heti bazison is. RG pedig megmenekult a leszakadastol. Ezek a gapek akkorak, hogy lehetetlen, hogy ne toltse be oket a piac: kerdes hogy hany nap emelkedes/tomest kovetoen, illetve hogy a restoltes parosul-e reszvenyarfolyam-esessel (ti. az is lehet, hogy az USD fogja magat, es visszaerosodik, mikozben a HUF reszveny arfolyam nem valtozik). Az SPX az en szememben eldontetlen (valakik azt mondjak, hogy bazist probal epiteni), de a DAX nagyon ronda, es a szakadek szelen tantorog. Nem sokat er Darghi QE-je...

BUX: Eves csucson, alatta oriasi res.

link

OTP: Ket kanocos gyertya, alattuk oriasi res. Ha valaki ohatatlan vagyat erez a vasarlas irant, a (reszleges) restoltest varja meg vele. A heten volt egy napon beluli shortom.

link

MOL: orult modon, mintha nem lenne holnap kitort az oldalazo haromszog/longterm csokkeno trendline/MA200 harmasa alol, es a napos Keltner-csatornat tolja folfele maga elott. Alatta oriasi res. Ha MOLt muszaj lenne venni, akkor a restoltest megvarnam vele. MOL/olajat elkerulom. A HUF charton mintha egy fej-vallak alakzat lenne, 15000-es celarral. Az alakzat nemigazan fer ossze az oriasi USD ressel..., szoval USD es HUF chartoknak szinkronizalodniuk kellene valahogy.

link

RG: mivel nem jott fel a short szintemre, ezert inkabb az 50 napos atlagon visszavettem a mozgopakkot, de lehet kar volt. Az USD chartban boven van meg buffer, es a HUF charton a korabbi melypont 5233, az 5400-as arcentrumu teto/bazis alja. A short tabor fej-vallak alakzatot lat, de ez az alakzat USD charton NEM relevans. Egy eletem, egy halalom, a gyorsjelentest megvarom.

link

MTEL: A 200 napos atlag elkezdett lefele fordulni, ez eleg nagy teher a charton. HUF-ban ugy tunik, minden keszen all egy 20Ft-os esesre. Viszont a HUF erosodes az EUR chartot emeli. Nem hiszem, hogy a 200 napos atlag alatt kapkodni kell a vetelekkel...

link

Tibi: Ezek jo kerdesek, es egy tapasztalt, sikeres tradernek biztosan van ezekre valasza. Az en valaszom az, hogy en ebbol a tradelgetesbol elobb vagy utobb szeretnek egy ingatlant venni. Ha a dolgok kicsivel jobban mennek, mint tavaly, akkor ezt (reszben) a hozambol fogom tudni megtenni. Ha szerenyebben, akkor a tokebol. Ha rosszul, akkor jol kell nosulni :-). Szoval, a lenyeg az, hogy nalam a stop-loss szint az egy "elfogadhato" ingatlan ara. Amig a szamlaegyenleg afolott van, addig en ki vagyok bekulve a bikaval is, es a medvevel is.

Hogy konkretumot is irjak, ne csak a levegobe beszeljek: 30-50% kozott szoktam casht tartani intraday poziciomenedzselesre "higitasos kimenekules" illetve "most vagy soha" rendkivuli veteli alkalmakra. Legfeljebb 2 eszkozt tartok, mert tobbet nem tudok figyelni. Ha DAX/SPX poziciom van, akkor az mindig tokeatteteles. Ezeken a poziciokon a kockazat a befektetett toke. De ezeket ritkan tradelem, es nem a sajat otleteimet, hanem mas elemzoket kovetve (szoval ha bukas van akkor en mosom kezeim :-)).
pomperj
pomperj 2016. 02. 03. 09:23
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2152
Szokassom szerint havonta atnezegetem a KeletEuropai bankokat, hatha talalok jokat. Itt van, amit talaltam.

PEKAO, lengyel
Az osztalek 7.2%. P/E=14, P/BV=1.56

Bank Handlowy, lengyel
Osztalek 10%, P/E=14, P/BV=1.45

Komercni, Cseh
Osztalek 2%, P/E=9, ROE=13%

Ceska Sporitelna P/E=14. ROE=14%

Ehhez kepest OTP nem igazan van versenyben:
osztalek 3%, P/E=24, ROE=6%, P/BV=1.4
Tibi0002 2016. 02. 01. 10:07
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2151
Mi szerint határozod meg a pozíció méretet? A kereskedésre szánt tőke hány %-a a stop?

Használsz tőkeáttétet?
pomperj
pomperj 2016. 02. 01. 09:17
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2150
OTP-re egy alternate:
link

Törölt felhasználó 2016. 02. 01. 00:04
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2149
Cash.

A heten se nagyon eroltettem a tradelest. A medvet a BOJ negativ kamatrataja valamint a FED "lehet hogy iden mar nem is lesz kamatemeles" meseje egyelore elkergette. A kinai gumicsont (sokadszorra is) leragva, elfelejtve. A januar havi gyertyak nem a legjobban festenek a fobb indexeken; megis, az augusztusi melypontok US es DAX indexeken is ugy-ahogy tartottak, es az indexek februarban erot gyujthetnek a tovabbi eses elott. Csak aztan nehogy az a "meglepetes" erje majd az invesztorokat, hogy a 200 napos atlagot ostromoljak a tegnap meg szakadek szelen tantorgo indexek. A faziskesesben levo kesei shortosok nyirasa lehet a program az elkovetkezokben.

BUX-ban lenyegeben megvettek az esest.

OTP-t vegulis eldobaltam... Kicsit csalodott vagyok, mert ket hettel ezelott azon kevesek taboraba tartoztam, aki longot latott bele a chartba. Ez a hajo elment: lehet most majd fillereket napon belul tradelni, na meg peresze ujra beragadni. Shortot ket okbol nem nyitottam: az egyik a nyugati hangulat megfordulasa, a masik pedig a rutin: ha OTP shortolhato szintre visszamaszik, akkor (mar) nem short, hanem long a program. De egyszeruen nincs olyan, hogy valami a semmire megy 8%-ot (opex), aztan a semmire esik 12%-ot (USA medve), aztan a semmire megy 10%-ot (USA medve elkergetve) harom heten belul... Na mindegy, nem ezen mulik az elet.

OTP link

MOL bejarta szepen a haromszoget, ujra kitoresi helyzetben van. Aki belevett 13000 korul, az szepet kaszalt, es most ujra izgulhat. MOL/olajat tovabbra is elkerulom. A kovetkezo nagy beomlas nyilvan az olaj vezetesevel fog zajlani megint. Az teljesen elkepzelhetetlen, hogy 2 evig bear piac van meg kamatemelesi ciklus, az olajszektor meg kozben kilo az urbe. Hat persze.

MOL link

Richter chart ugy nez ki, ahogy az OTP-nek kellene: egy akkora forgalom nelkuli SC gyertyat csinalt a heten, amilyet a vilag es az egesz Richter bull piaca nem latott. Nem tudom eldonteni, hogy V-ik hullamban jar-e, de a hetes chart mar nagyon faradt. Ami volt eladtam, es most pedig bele kellene adni.

RCH link

Poziciom nincs semmi.
hjanek
hjanek 2016. 01. 25. 00:38
Előzmény: #2146  szarvasvadasz
#2148
:) látom te is néha bekukk. Üdv.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 23:30
Előzmény: #2146  szarvasvadasz
#2147
Kösz Vadász!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2016. 01. 24. 22:58
Előzmény: #2145  Törölt felhasználó
#2146
Ez pl. 1946-tól:
link
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 22:25
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2145
Hali Mats!
Tudom, hogy nem idetartozik, de kellene egy kis segítség!
Olaj historikus adatokat keresk, de nem találok. Tudnál mondani valamit?
pomperj
pomperj 2016. 01. 24. 21:32
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2144
Az OTP kilatasa 2016ban szerintem leginkabb a yield-gorbe alak-valtozasatol fugg.

Eddig 2 eve tart, hogy MNB jol lenyomta a rovid veget. Szoval szerintem eddig meredekebb lett a gorbe.
Es 2015 evben megis, a lejarati-ido banki transzformacioja kedvezo volt, (rovid betetek es hosszabb hitelek gyujtese) jo strategia volt; ezzel egyutt is, OTP kamathozama nem nott erdemben.

Ha 2016ban ez a trend nem folytathato (legfeljebb fenntarthato,), marpedig nehez alacsonyabb kamatokat elkepzelni a rovid futamidoknel,

szoval, ha laposodik a gorbe, akkor a bankok kamatres- penzkereseti lehetosege szukulo lesz.

A piac alighanem lediszkontalta az orosz-ukran hatasokat, es talan a tartalekkepzesi valtozast is.

A kerdes tehat az,hogya yiledgorbemerre alakul;azt pedig az,hogy mi lesz vajon a nemzetkozi bond piacokon: mert az fogja az MNB finanszirozasi/kamat mozgasteret befolyasolni.

Es akkor: nehezebb ev johet. Most az 5 eves papirokat (ami kb. az "atlagos bond"), csak 40 bazispont valasztja el a zero kamattol. Alig hiszem, hogy ez tarthato lesz.
Törölt felhasználó 2016. 01. 24. 20:58
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2143
Venni vagy nem venni?

A hetvegen nem volt idom a tozsdevel foglalkozni. Roviden az elmult het: csutortokon tovabbi ECB lazitast harangozott be Darghi, teljesen veletlenul ezzel egyidoben (latszolag?) megfordult az olaj, es US piacok is. A nagyobb also kanocos gyertyak megjottek, amiket a mult heten hianyoltam. Mivel az eso trend nagyjabol november kozepe ota tartott SPX-ben, ezert most hasonlo idointervallumra varok "jobb" hangulatot. A nagy kerdes, hogy kifutnak-e uj csucsra a legerosebb indexek. Valoszinuleg nem, de ezugyben nincs hatarozott velemenyem.

OTP lenullazta a mult heti emelkedest, 180 fokos fordulatot vett: folytatja tovabb az idegorlo savozast. A meglevo (long...) poziciokat tradeltem. pomperj igazad volt; az az outside day down elegge legyalulta OTP chartot. Pedig csak Darghi beszedeig kellett volna kihuzni...

OTP: link

MOL esett, mint a ko szerdaig, a technikai kep megint eleg rossz volt, de aztan csutortok-penteken az olajszektor vitte magaval. MOLt tovabbra is elkerulom.

Richter elerte az 50 napos atlagot, ott vettem. Nem vagyok elajulva a charttol, en eses helyett mult heten meg emelkedest vartam.

Hamarosan a blue chipek atvaltanak "a gyorsjelentesig most mar nem tortenik semmi" allapotokba. Nalam a fokusz inkabb a kulfoldi piacokon van most.
pomperj
pomperj 2016. 01. 18. 15:45
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2142
Ha ranezel az oras chartra,
nagyon szep impulzust latsz lefele,

link

ami nagyjabol kesz.
1-2 nap fel-le korrekcio, a-b-c, aztan jon a "meglepi".

Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 21:37
Előzmény: #2139  pomperj
#2141
sajnálom , hogy mínusz jön rá, mert valszín nem érti , érzi, hogy ez mekkora ötlet!

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek