Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2016. 04. 24. 21:41
Előzmény: #2195  pomperj
#2200
Keynes-i idézet:

"piacok tovább maradnak irracionálisak, mint ameddig a befektetők fizetőképesek tudnak maradni"

Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 21:22
Előzmény: #2186  Törölt felhasználó
#2199
Hos vagyok!

A hetet tuleltem, bar a kedd-szerda most mar a konfortzonamon kivul volt. A NASDAQ szigetfordulos ressel esett, es nagyjabol hasonlo restoltest gondolnek SPX/SPY eseten is. Szoval, meg talpon vagyok, de a jovo heti FOMC konnyen haborus hosbol hosi halottat csinalhat. A hetes gyertyakon megjelentek vegre folso kanocok, de a kovetkezo heten is elofordulhat, hogy csutortok delutanig mindent csucsra jaratnak, aztan csak az utolso par oraban fordulnak le a chartok. Vagy le se fordulnak... Az elemzes a szokasos: "vagy veget ert het ev legnagyobb rallyja, vagy >>mar csak meg egy kis hullamocska van a vegeig<<", ahogyan az februar kozepe ota minden heten volt. Caldaro ket lukra futas utan most mar inkabb nem is forecastol semmit.

A honap utolso hete jon, nemigazan haladt elore a BUX index ebben a honapban, dehat a havi Keltner-csatornat tolna folfele mindenki. RG-re erdemes figyelni, mert USD bazison pirosban van a havi gyertya (doji), es eddig NEM torte at a 10 eves trendvonalat.

OTPUSD: link

pomperj koszi! Azsiaban szoktalak olvasni.
Törölt felhasználó 2016. 04. 19. 17:44
Előzmény: #2196  Picky
#2198
Oti 11k?? Na ez nekem is magas még:D
Törölt felhasználó 2016. 04. 19. 17:43
Előzmény: #2194  Sarpac
#2197
Hat kolega, tovabbra is azt mondom 200 alá nem megy e hullám csucsig, es az még mindig nem volt meg. Szörintemmm
Picky 2016. 04. 19. 09:02
Előzmény: #2192  Sarpac
#2196
Igen van ott egy múltbeli csúcs, de az semmit nem jelent. Nem az alakítja az utat a 11000 forintos céláramhoz. Ilyen erővel régebben még magasabb csúcsok és alacsonyabb völgyek is találhatók. A végtelenül jó körülmények és a profitéhség fogja felvinni. Lehet, hogy lesz konszolidáció meg vissza teszt meg ijesztgetések, de a játék vége 11000, de az is alaphangon.
pomperj
pomperj 2016. 04. 18. 15:49
Előzmény: #2192  Sarpac
#2195
Legy ovatos a shorttal.
Ez most a maniakus-euforikus overthrow esete.
Ilyenkor semmi se mukodik, csakis az "emelkedik, tehat venni kell" szelsoseg.
Ide tettem egy peldat,

link

es ahogy OTP most atcsapott ebbe a mukodesi modba. Barmelyik pillanatban leszakadhat, de meg mehet is feljebb. Nincs idom kiszamolni.

Sarpac
Sarpac 2016. 04. 18. 13:39
Előzmény: #2193  Törölt felhasználó
#2194
Szerintem 6500 környéke első körben.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 13:36
Előzmény: #2192  Sarpac
#2193
És hol járunk most szerinted? Tudom keményen tetőt fogott, de mégis kicsit bővebben! Szerinted mi következik?
Sarpac
Sarpac 2016. 04. 18. 12:39
Előzmény: #2191  Picky
#2192
Szerintem meg keményen tetőt fogott most! :)
link
Picky 2016. 04. 18. 12:14
Előzmény: #2175  Törölt felhasználó
#2191
Ennek örömére be is vásároltam úgy ahogyan kell. 11 000 alatt nem fogom eladni.Különben száráadjon le a ....am.
pomperj
pomperj 2016. 04. 18. 12:08
Előzmény: #2189  pomperj
#2190
pomperj
pomperj 2016. 04. 18. 12:06
Előzmény: #2188  pomperj
#2189
Bocs, ez a jo link Neely charthoz:
link
pomperj
pomperj 2016. 04. 18. 12:04
Előzmény: #2186  Törölt felhasználó
#2188
Megneztem Caldarot, ritkan nezek ra.
O mar egy ideje ezt a Neowave-eshez hasonlo hullamstrukturat csinalja.

Glenn Neely, a neowave guru is kb. ugyanott tart; csak o inkabb folyamatosan szamoz.
Ide teszem, ahogy o latja.

Es a legaljara: napok ota probalkozom azal, hogy osszegyujtom, milyen alternativak lehetnek, ami elfogadhato. Ma megtalaltam bevasarlas kozben a negyediket. Itt van.

link

Nos, ebbol nekem 3/4 az eselye, hogy 1-2 heten belul lefordulas van, es jo lesz a shortod.
Kiveve, ha ALT.2 lenne az igazi, es SPY is atesik, mint OTP az utolso heten, az 5. hullam extended allapotaba.

Attol kezdve a Sornette fele pozitiv logperiodic fuggveny a helyes kozelites; es a bubble-model szerinti euforikus buborek megy meg feljebbre. Nincs idom kiszamolni a singularitas helyet, nekem nincs eleg jo matek programcsomagom, es orakig tartan; meg amugy is elszurom a szamolasokat.

Es az a helyzet, hogy SPY 7-8 evente ebbe az allapotba kepes atesni.

Szoval, drukkolok neked; en meg csak a labujjammal vagyok pici shortban. Prechter is nehezen birja;-)

Ja, itt a Neowave korrekcios model, talan segit Caldaro-t ertelmezni.

link

Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 20:50
Előzmény: #2186  Törölt felhasználó
#2187
Most komolyan! Mi lenne, ha végre forintos ábrákat nézegetnénk?????? Az legalább megfogható, értelmezhető... Mozgóátlagok meg ilyenek. Ehhez miért nincs kedved???? Egyszerűen senki nem tud reagálni a felvetéseidre Mats! Ints le, ha nincs igazam!
Törölt felhasználó 2016. 04. 17. 20:17
Előzmény: #2185  Törölt felhasználó
#2186
A soha veget nem ero topping-process (ismerkedes a nemkorlatos fuggvenyekkel)

Gammatyi lelkes tozsden kereskedo shorttal probalkozik. De azert nem bele a vakvilagba, hanem segitsegul veve a technikai elemzes eszkoztarat. Az alabbi chartot nezte ki maganak, es elkeszitette a hozza kapcsolodo elemzeset, es varakozasat is, hetrol hetre.

Nezzuk, milyen abrakat rajzolt!

Elso het: link

Masodik het: link

Negyedik het: link

Harminckettedik het: link

Na, szoval a (szokasos) tanulsag az, hogy az, hogy akarhany hete valami egy iranyba megy, az semmivel nem noveli annak az eselyet, hogy holnap iranyt valt.

Nem tudom igazandibol eldonteni, hogy betoljam-e az aprilisi penzt is SPX shortba, vagy inkabb vegyem ki a marciusit is : ). De reszemrol koszonom, megvolt az eleterzes, nullaban en kimenekulnek. Csomo blue chip illetve technikai chart kiment ATH-ra. Caldaro egy igazi guruhoz merten nem tagit a B hullamjatol.

A BET-et nem tudom erdemben kommentalni, csak annyit hogy RG (az egyebkent nem tul hasznos) USD chartjan attort attort egy 5-6 eves trendvonalat. De meg szuken folotte van egy oskovulet res. Szerintem lassacskan veget er idehaza az osztalekrally. Erdemes eszben tartani, hogy tavaly ota atskalazodtak az eszkozok: amig 3500Ft-os aron 100Ft OTP elmozdulas 3%-ot is hozott, addig ugyanez a 100Ft elmozdulas 7000-es arfolyamnal mar csak a felet hozza, amihez kozben raadasul ketszer akkora befektetett toke (=kockazat) tarsul.

OTPUSD: link
Törölt felhasználó 2016. 04. 10. 20:36
Előzmény: #2175  Törölt felhasználó
#2185
OTP 7000, wow.

A heten BUXot vitte tovabb a lendulet (MOL RG le, OTP MTEL fel). 105 USD kornyeken van egy csokkeno trendvonal, az lehet a target majusra.

OTP-t penteken bezartak 7000 fole, igy a hetes chart maradt tovabbra is eros. A volumen eleg gyenge volt, ugyhogy meg nem itt van az ellenallas.

OTPUSD: link

MOL 60USD-on, a 200 hetes atlagon konszolidal. 17000 elkepzelheto lehet majusra meg ugyis, ha elotte 15.500-ig visszaesik.

MOL, OTP aligha fog a Csanyi vetelek alatti szintekre visszaesni.

RG USD-ban visszaert a tetore, igy ott barmilyen tovabbi felfele produkciot kitoresnek kell tekinteni. Ezt egyelore nem valoszinusitem. A MACD elgyenguloben van.

MTEL EUR-ban kiment uj csucsra, es a 15 eve tarto csokkeno trendvonalat ostromolja.

SPX most mar harmadik hete van 2050 szint kornyeken, es nem bannam, ha lassan veget erne "70 ev legnagyobb rallyja". Caldaro ujra raprobalt a csucstippelesre. A heten penteken van az aprilisi opex.
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 21:29
Előzmény: #2183  Törölt felhasználó
#2184
Kivancsi vagyok nalunk lesz-e nyomozas, hogy az OTP vajon hany politikust segitett az "adooptimalizalasban". A svedek -ugye- elkezdtek kerdezgetni skandinavia legnagyobb hitelezo bankjat, pedig naluk a korrupcio majdhogynem ismeretlen fogalom...
A hogolyo elindult a hegytetorol.., es csak dagad.., es dagad...
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 21:14
Előzmény: #2177  Törölt felhasználó
#2183
Alakul a dolog...
link
pomperj
pomperj 2016. 04. 04. 10:33
Előzmény: #2179  pomperj
#2182
EUREX EURIBOR (90 napos) es Bobl kotvenyeken is az latszik, hogy mintha keszen lenne a sokeves felfele menet Elliott-hullamtanilag.
link

Csak ezt rakom ide, merthaat Draghi innentol kezdve oriasi szembeszellel tatalkozik.

A Japan 10 eves kotvenyeken is gyanus toppolasi jelek mutatkoznak (152.51 ! szintet meg oregapam se latott soha),
ez 8 eves orrverzes-tulertekeles; es a chart meg egyertelmubb fordulat mint Euribor.

A Bund is gyanus. De ott meg elkepzelheto meg egy magasabb top. A short Gilt meg vagy nem toppolt, vagy, csonka is marad.

Szoval, eleg sok jel mutat arra, hogy fordulatok keszulodnek.
Es akkor muszaj idovel az arfolyamokban is a bond-piaci fundas dolgoknak felbukkanniuk. Eltarthat pesze par hetig, amig a tantusz leesik a devizasoknal; mar marc. kozepe ota a bond piac nem vicces. Nagyon nem.
kimpaa
kimpaa 2016. 04. 04. 10:09
Előzmény: #2178  pomperj
#2181
Ősszel akkor jön a tavalyra várt nagy vérengzés?

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek