Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 14:15
Előzmény: #7018  1378
#7020
+++
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 14:12
Előzmény: #7015  Törölt felhasználó
#7019
Igazad van mostantol mindenhova betorok ugyis kiallnak mellettem a fideszhivok.
1378 2022. 03. 14. 14:11
#7018

Azt hiszem itt egyesek nagyon elrugaszkodtak a valóságtól. Tömörítve az eseményeket. Victoria Nuland amerikai külügyes ugyebár elismerte (hangfelvétel van róla), hogy 2014-ben a Majdani "forradalomba" 5 milliárd dollárt nyomtak bele. Ez volt a spontán forradalom, ahol kijevi szélsőjobboldaliak, nyugodtan írhatjuk balos történészek szerint nácik, elzavarták a törvényesen megválasztott oroszbarát elnököt. Na most ez a csodálatos spontán forradalom nem tetszett az ukrajnában élő oroszoknak és keleten fellázadtak ez ellen. Donbasz el akart szakadni, illetve Krimet elcsatolták oroszok. Ezt követően baloldali!!! történészek szerint is a donbasz régióban a nacionalista ukránok a mai napig 6-12.000 oroszt gyilkoltak meg úgy, hogy a nagy nyugat egy büdös szót nem szólt emiatt. Emellett ugye ukrajna volt a jó az után is, hogy súlyosan  korlátozta a kisebbségek jogait  a magyar lakta vidéken is náci felvonulások voltak, fenyegették a magyarokat felgyújtották a kmksz épületét stb. stb. Ugyanez ment keleten az orosz nemzetiségű lakosság ellen.  Emellett az usa és a nato keményen biztatta az ukránokat, hogy nem lehet baj, mert ha az oroszok fellépnének ellenük majd megvédik őket. Hát az oroszok vártak 8 évet! az ukrán nacionalistákat a nyugat továbbra is támogatta és léptek. Ezek után eldönteni, hogy ki a hibás nem igazán lehet. Aki kijelenti, hogy Putyin és senki más az konkrétan h.lye. Emellett tisztelt Victoria Nuland asszonyunk most pár napja megint mondott egy jót, kijelentette, hogy a pentagon (nem amerika!) nem tart fenn biológiai laborokat ukrajnában és különben is amerika nem fogja hagyni, hogy ilyen laborok orosz kézre kerüljenek. Ez sem komplett. Elárulta, hogy amerika biológiai laborokat tart fenn ukrajnában.
Aztán térjünk rá a "civilekre". Ahol "civilek" gyártják a molotov koktélokat, fegyverrel lövik az oroszokat, azok nem civilek. Aki volt katona, az pontosan tudja, hogy pl.  egy csapat katonát ha elvezényelnek valahova, azokat el kell helyezni valahol. A katonai osztagokat iskolai termekbe, tornatermekbe stb. szokás beszállásolni, ha észreveszik, ezeket az iskolákat  a csúnya támadók le fogják bombázni és ugye lehet mondani, hogy  az civil célpont volt. Ha egy városban egy utat, mint pl. budapesten az Andrássy utat mondjuk védenék a katonák szerintetek hol lennének? Az út közepén? Nem. Benn a civil épületekben onnan lőnék az ellenséget. Aztán lehet mutogatni, hogy az ellenség szétlőtte a lakóházat. Egy városban nincsenek katonai célpontok, aki oda vonul vissza védekezni az civil épületekből fog harcolni. A dezinformálás is megy ezerrel. A mariupoli orvosok, ápolók stb. még február végén feltöltötték az internetre a hozzászólásaikat azzal kapcsoltban, hogy a mariupoli szülészeti és gyermekklinikát bezárták, a betegek és az orvosok más intézményekbe költöztek. Erre kettő héttel később az ukránok szerint a bezárt kórházban sérült meg a sok kismama. A gond az, hogy egy a képeken és videon lévő ekkora kórház esetén százak tolonganának az udvaron a támadás után, ehelyett a képeken nincs orvos!, nincs nővér! nincs ápoló! csak két terhes anyukát támogató katonák, aki érdekes módon az egyik képen a kórház udvarán főzőcskéznek.
Tisztázzunk valamit. Szerintem a háborúra nincs magyarázat. Putyin hibás ebben nem kis mértékben, de hibás benne az álszent nyugat, aki felbiztatta az ukránokat és elnézte 8 éven keresztül a szélsőjobboldali alakulatok randalírozását és ezzel kapcsolatban lapított, mint sz.r a fűben.
És mennek a szankciók! Az angolok teljes olaj és gáz import tilalmat vezettek be az orosz termékekre. Ja, az igaz csak 9 hónap múlva lép érvénybe, addig tessék már küldeni. Biden elfelejtette tiltólistára tenni a jó minőségű orosz uránt! Kell az amcsi erőművekbe. Macron kiabál, hogy kellenek a szankciók, közben a nagy francia cégek nem vonulnak ki oroszországból.
Itt egyedül a szerencsétlen, valóban civil lakosság szenvedi meg igazán ezt az egész háborút.
Az ukránok nyílt csatára nem állnak ki, csak városokban védekeznek. Ez egyértelműen a saját civil lakosságuk elleni tett. Ha az én házam mellé odaállítanak egy rakétavetőt a város közepén és azzal együtt a házamat is lebombázzák cseszhetem.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 14:11
Előzmény: #7012  Csakegyolvaso
#7017
Legyen NATO védelem egy módja a védelemnek,de a nagyhatalmakra nézve ARÁNYOSAN.
 Hiszen ebből a Píacból is Usa hasít a legtöbbet, na meg a logisztikai előnyeit.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 14:11
Előzmény: #7013  HPeter76
#7016
Es akkor mivan ? Hany eves vagy 150?Ki kene mar esned ebbol a nagy magyarorszag szarsagbol.Mindenkinek megvannak a teruletei masik orszagot SEMMI nem jogositja fel arra hogy visszavegye.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 14:10
Előzmény: #7001  HPeter76
#7015
Betörök a lakásodba, rommá török mindent, feleséged remeg, hogy ne bántsam, megfenyegetem a szomszédot, hogy felrobbantom, ha rendőrt hív.
Ki lenne a felelős? Te vagy én?
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 14:10
Előzmény: #7002  Csakegyolvaso
#7014

"Szoval azt mondod hogy ami a magyar tornenybe is benne van hogy haboru eseten minden 18 ev feletti koteles belepni katonanak akkor az Orban hibaja?"
.
Én nem ezt írtam. Szerinted Te mit csinálnál ha katona lennél és egy 'civil' molotov koktéllal felgyújtana?
Ha köteles belépni katonának akkor nem civil.
Az ukrán elnök a 'CIVILEKET' szólította fel, nem a katonákat.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 14:07
Előzmény: #7008  Csakegyolvaso
#7013
juj románok.. maradjal már..Mitőlünk vettek el területet. ::)))
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 14:07
Előzmény: #7009  HPeter76
#7012
Jah hogy csak egy iranyba nezel bocs azt nem zudtam de az orodzokat az se zavarja hogy kinanal is van raketa.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 14:06
Előzmény: #7009  HPeter76
#7011
Es ukrajna hogy vedje meg az orszagat ha az oroszoknal raketa van?
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 14:06
Előzmény: #7005  janosvitez
#7010
Agymosás.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 14:04
Előzmény: #7006  Csakegyolvaso
#7009
Vele határos, segítség pontott meg a NATO-tól várják Svédek,stb.. már enged meg Putyinra nézve ez is veszélyt jelent.
Oroszok,hogy védjék meg országukat mikor körbe vannak Telepítve rakétákkal.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 14:01
Előzmény: #7007  HPeter76
#7008
Szoval azt mondod ha ide bejonnenek a romanok tankokkal akkor ne harcoljunk hanem vegyek at nyugodtan a hatalmat?
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 13:59
Előzmény: #7005  janosvitez
#7007
Háborónak vannak befogadó felei.Lásd Zelinszki.
 Térdre (régen úgy mondták ezt)Ezt nem akarja Zelinszki,nem akar Putyin előtt meghajolni KI Ő.
 Hagy ne mondjam..
 -Óhh hát én túlélem ezt a borzadályt.Világot majd tele sírom.Hiszen minket agresszorok megtámadtak,leigáztak,nem olyan egyszerű ez.Céltalanul viselni egy háborút,egy jóval erősebb félel.
 -lássuk már be!! Ez az Ő kockázata!! 
  Nem tudom biztosítani haza védelmét KIÁLLOK.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 13:59
#7006
Es amugy ki is fenyegeti az orszagokat?Finneket es a svedeket?Valaki ek elgurult a gyogyszere es valoszinu az putyin lesz.
janosvitez 2022. 03. 14. 13:50
Előzmény: #6978  HPeter76
#7005
Szégyen...
Egy országot rommá lőnek,ezer számra halnak meg,millió számra menekülnek.. 
Te nem az agresszort ítélted el hanem az ukrán elnököt...szégyen.
Csak azt nem értem nem látod át ki az agresszor vagy fizetnek Neked ezért?-((
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 13:44
#7004
Valoszinu ukranoknal is van egy ilyen torveny hogy 18 ev felettiek kotelesek megvedeni a hazat egy esezleges haboru kirobbanasakor.Szoval eddig nem volt bajotok ezzel most van.De ez valoszinu nem jogositja fel kedves felkegyelmu orosz elnokot arra hogy gyerekkorhazakat bombazzon.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 13:40
Előzmény: #6998  Törölt felhasználó
#7003
Szoval akkor most neked is es Kopcsonek is uzenem hogy ezt torolje ki a torvenybol nehogy az o hibaja legyen egy haboru eseten erre hivatkoz i.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 14. 13:38
Előzmény: #6998  Törölt felhasználó
#7002
Nem lett volna szabad 200ezres hadsereget a hatar menten felsorakoztatni majd kamuzni hogy hadgyakorlat van.Miert hitegette a vilagot putyin hogy nem akar tamadni amikor mar alapbol eltervezte?Ki jatszik ilyen allatomos jatekot?Hat nem egy korrekt diplomatikus vezeto az biztos.Szoval igen lakossagot felkerte az Ukran elnok de sztem nem kellett oket erre felkerni hanem mar maguktol is igy cselekedtek volna.Szoval azt mondod hogy ami a magyar tornenybe is benne van hogy haboru eseten minden 18 ev feletti koteles belepni katonanak akkor az Orban hibaja?
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 13:35
Előzmény: #6997  philosopher
#7001
De értem azé, folytassák"".. az meg nagyon ciki. Vár a Zelinszki valami mentő sereget, hozzáteszem neked.
Országa már 50%-ba romokba. 
 Istenem győze le Putyint. Olyan ez mikor már semmi sem lehetetlen. ELÉG VOLT LEGYEN MÁR VÉGE!!
 Mikor ejti ki a száján. Zelinszki.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek