Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
8193 2022. 03. 14. 17:25
Előzmény: #7079  Murdoch
#7080
És ez hogyan kapcsolódik az orosz-ukrán háborúhoz?
Ha az amerikaiak megöltek Irakban 25 ezret, akkor az oroszoknak is jár ugyanennyi Ukrajnában?
Murdoch 2022. 03. 14. 17:01
Előzmény: #7078  janosvitez
#7079
A hivatalos jelentések szerint az iraki háborúban kb. 25.000 civilt öltek meg az U.S. és szövetségeseik. De hát arab, szír stb. gyerekek halála sokkal emészthetőbb. Mindez olajért.
janosvitez 2022. 03. 14. 16:53
Előzmény: #7076  HPeter76
#7078
Már megint véded a gazdádat??
Nem zseleniszkijnek kell lemondania,hanem Putyint kivégezni...Népításért és egy ország tönkre tételéért...
Szégyeld magad ,hogy ezt a gazembert véded...
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 16:03
Előzmény: #7074  Törölt felhasználó
#7076
ilyenekkel raboljátok az ídőt RÉGEN LEMONDÁSRA KELLENE FELSZÓLÍTANI Zelinszkit.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 16:01
Előzmény: #7073  badsector1
#7075
Hagyál már ezekkel Te ne tegyél úgy,hogy nem lehet ebből KIÁLLNI. 
 Én ne sajnálnám az EBREEKET.Messziről kiállt már lekénne tenni a Fegyvert ennek a Zelinszkinek..
 Kötelező harcolni..Porrá zuzhat minket az Orosz,no így áll hozzá-
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 15:57
Előzmény: #7072  Törölt felhasználó
#7074
és adok még egy kis segítséget, melyik oroszbarát elnököt sikerült eltávolítani Ukrajnában a hatalomból, ez mikor történt és utána mi következett Ukrajnával ? Nem túl bonyolult ez.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 15:52
Előzmény: #7030  1378
#7072
Ki volt hatalmon 2015 előtt Ukrajnában azt is belinkelnéd, narancsos forradalomról hallottál már ? Olvass egy kis történelmet !
Kelet-ukrajnai háború – Wikipédia (wikipedia.org)
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 15:32
#7071
12.000 emberből (halott számol be EZ PEDIG IGAZ)
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 15:31
Előzmény: #7069  8193
#7070
1378 ma, 14:11#7018
Azt hiszem itt egyesek nagyon elrugaszkodtak a valóságtól. Tömörítve az eseményeket. Victoria Nuland amerikai külügyes ugyebár elismerte (hangfelvétel van róla), hogy 2014-ben a Majdani "forradalomba" 5 milliárd dollárt nyomtak bele. Ez volt a spontán forradalom, ahol kijevi szélsőjobboldaliak, nyugodtan írhatjuk balos történészek szerint nácik, elzavarták a törvényesen megválasztott oroszbarát elnököt. Na most ez a csodálatos spontán forradalom nem tetszett az ukrajnában élő oroszoknak és keleten fellázadtak ez ellen. Donbasz el akart szakadni, illetve Krimet elcsatolták oroszok. Ezt követően baloldali!!! történészek szerint is a donbasz régióban a nacionalista ukránok a mai napig 6-12.000 oroszt gyilkoltak meg úgy, hogy a nagy nyugat egy büdös szót nem szólt emiatt. Emellett ugye ukrajna volt a jó az után is, hogy súlyosan  korlátozta a kisebbségek jogait  a magyar lakta vidéken is náci felvonulások voltak, fenyegették a magyarokat felgyújtották a kmksz épületét stb. stb. Ugyanez ment keleten az orosz nemzetiségű lakosság ellen.  Emellett az usa és a nato keményen biztatta az ukránokat, hogy nem lehet baj, mert ha az oroszok fellépnének ellenük majd megvédik őket. Hát az oroszok vártak 8 évet! az ukrán nacionalistákat a nyugat továbbra is támogatta és léptek. Ezek után eldönteni, hogy ki a hibás nem igazán lehet. Aki kijelenti, hogy Putyin és senki más az konkrétan h.lye. Emellett tisztelt Victoria Nuland asszonyunk most pár napja megint mondott egy jót, kijelentette, hogy a pentagon (nem amerika!) nem tart fenn biológiai laborokat ukrajnában és különben is amerika nem fogja hagyni, hogy ilyen laborok orosz kézre kerüljenek. Ez sem komplett. Elárulta, hogy amerika biológiai laborokat tart fenn ukrajnában.
Aztán térjünk rá a "civilekre". Ahol "civilek" gyártják a molotov koktélokat, fegyverrel lövik az oroszokat, azok nem civilek. Aki volt katona, az pontosan tudja, hogy pl.  egy csapat katonát ha elvezényelnek valahova, azokat el kell helyezni valahol. A katonai osztagokat iskolai termekbe, tornatermekbe stb. szokás beszállásolni, ha észreveszik, ezeket az iskolákat  a csúnya támadók le fogják bombázni és ugye lehet mondani, hogy  az civil célpont volt. Ha egy városban egy utat, mint pl. budapesten az Andrássy utat mondjuk védenék a katonák szerintetek hol lennének? Az út közepén? Nem. Benn a civil épületekben onnan lőnék az ellenséget. Aztán lehet mutogatni, hogy az ellenség szétlőtte a lakóházat. Egy városban nincsenek katonai célpontok, aki oda vonul vissza védekezni az civil épületekből fog harcolni. A dezinformálás is megy ezerrel. A mariupoli orvosok, ápolók stb. még február végén feltöltötték az internetre a hozzászólásaikat azzal kapcsoltban, hogy a mariupoli szülészeti és gyermekklinikát bezárták, a betegek és az orvosok más intézményekbe költöztek. Erre kettő héttel később az ukránok szerint a bezárt kórházban sérült meg a sok kismama. A gond az, hogy egy a képeken és videon lévő ekkora kórház esetén százak tolonganának az udvaron a támadás után, ehelyett a képeken nincs orvos!, nincs nővér! nincs ápoló! csak két terhes anyukát támogató katonák, aki érdekes módon az egyik képen a kórház udvarán főzőcskéznek.
Tisztázzunk valamit. Szerintem a háborúra nincs magyarázat. Putyin hibás ebben nem kis mértékben, de hibás benne az álszent nyugat, aki felbiztatta az ukránokat és elnézte 8 éven keresztül a szélsőjobboldali alakulatok randalírozását és ezzel kapcsolatban lapított, mint sz.r a fűben.
És mennek a szankciók! Az angolok teljes olaj és gáz import tilalmat vezettek be az orosz termékekre. Ja, az igaz csak 9 hónap múlva lép érvénybe, addig tessék már küldeni. Biden elfelejtette tiltólistára tenni a jó minőségű orosz uránt! Kell az amcsi erőművekbe. Macron kiabál, hogy kellenek a szankciók, közben a nagy francia cégek nem vonulnak ki oroszországból.
Itt egyedül a szerencsétlen, valóban civil lakosság szenvedi meg igazán ezt az egész háborút.
Az ukránok nyílt csatára nem állnak ki, csak városokban védekeznek. Ez egyértelműen a saját civil lakosságuk elleni tett. Ha az én házam mellé odaállítanak egy rakétavetőt a város közepén és azzal együtt a házamat is lebombázzák cseszhetem.
8193 2022. 03. 14. 15:27
Előzmény: #7059  1378
#7069
Hibás gondolatmenet, nem ismered fel a motivációt a tettek mögött.
Igen, tud a KGB is egyszerűen gyilkoni, mint pl 2019-ben, amikor Berlinben a nyílt utcán fejlbelőtték a csecsen menekültet. Kétszer, hogy biztos legyen.
Az ilyen látványosan bonyolult merényleteknél (polonium, novicsok) pont ez az üzenet lényege: "Putyin vagyok, és ha akarom, ezt is megtehetem"
Navalnijt és Szkripalékat is egyszerűbb lett volna lelőni, és akkor valószínűleg túl sem élik. De nyilván nem ez volt a cél, hanem az erőfitogtatás.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 15:24
Előzmény: #7067  HPeter76
#7068
bocs nem vettem észre időzőjeled""".
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 15:18
Előzmény: #7066  Törölt felhasználó
#7067
JÓ VAN NO, GYŐZÖN A JOBBIK. Különben ezt mondod.
Előre mit lehet ezt tudni.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 15:17
Előzmény: #7051  HPeter76
#7066
"azt meg nem Te mondod meg ebből ki jön ki győztesen"
.
Ezt írtam:
"Putyin helyzetét teljesen reménytelennek látom."
.
Próbáld meg párszor elolvasni, hogy tényleg én mondtam meg hogy ki jön ki győztesen.
sanka 2022. 03. 14. 15:16
Törölt hozzászólás
#7065
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 15:14
Előzmény: #7062  HPeter76
#7064
franc 
az egészbe
 Nekem nem ingen-se gatyám.. Van elszámolni valója Putyinak nem mi ránk tartozik.
 -hova vezet??!! jóra nem,addig még valamelyikőjük No idág. MOST MÁR ELÉG.
sanka 2022. 03. 14. 15:12
Előzmény: #7059  1378
#7063
Amúgy nem mindegy milyen szerrel öltek.meg valakit a ruszkik ha megölték, ez a fajta gyilkosság létezik.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 14. 15:10
Előzmény: #7061  Törölt felhasználó
#7062
bocs.
Törölt felhasználó 2022. 03. 14. 15:10
Előzmény: #7051  HPeter76
#7061

"azt meg nem Te mondod meg ebből ki jön ki győztesen"
.
Ha még egyszer (vagy többször) elolvasod, láthatod hogy a véleményem írtam, nem tényeket. Az azért még lehet?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek