Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2024. 07. 09. 11:41
Előzmény: #60447  Dehogynincs
#60460

Nyilvánosan csinált hülyét magából?
Erre gondolsz?
Nagy a zavar abban a fejben!
A sziklaszilárd jóslatok nem jönnek be, rossz a helyzetértékelése (de ezt látjuk folyamatosan), így kell kezelni mindent, amit ír. A tőzsdén is van ilyen, antiszignál, ellene kell lépni és jót keresel rajta, vele!
Törölt felhasználó 2024. 07. 09. 11:39
Előzmény: #60450  Shortelek
#60459
Élvezi, hogy hülyék felett uralkodhat, hogy tele a nyugat hasznos hülyével, aki a saját érdekei ellen lép fel!
Törölt felhasználó 2024. 07. 09. 11:39
Előzmény: #60449  Placi82
#60458

kérdés volt, hogy te vagy e az a Laci?
Igen, igazam volt, nem állnál ki magadért és másokért, így érhető, hogy te vagy az, aki ha pofon verik az utcán, akkor a balhé elkerülése érdekében elkullog. 
Szóval, ha beköltözne hozzád két ukrán (vagy orosz), akkor te a béke kedvéért elköltöznél otthonról, mert nem állnál ki magadért!
Így is lehet élni, csak nem érdemes. Ezért van itt nagy hangod, a kőkemény valóságban meg ...
Zedisdead 2024. 07. 09. 11:08
Előzmény: #60439  Shortelek
#60457
Ja persze, és itt senki nem várja nyálcsorgatva, hogy az ukrán kényszersorozottak halomra halva, megnyomorodva kikaparják nekik a gesztenyét, és örülhessenek, hogy a kedvenc csapatuk nyer a háborúban. Mert más tét itt nincs, mint érzelmi óvodások szellemi kielégülése. A világ dolgainak folyásában semmi jelentősége nincs milyen szinű a térképen a Krim vagy a Donbasz.
Az ukrán menekültek mind elmondják: nem kell nekik Ukrajna, nem kell nekik az ukrán passport, se Zelenszki, se a házuk, amit otthagytak. Hagyják őket élni nyugaton csókolom.
Majd ha idejön Putyin (nem fog), akkor együtt menetelhettek megvédeni a demokráciát.
Én akkor sem fogok, én éltem szovjet megszállás alatt, nem volt olyan szörnyű és még menekülhetett is az aki akart. Biztos nem küldeném halálba ezért se magam, se a fiamat, se más fiát, mint ti.
Murdoch 2024. 07. 09. 10:48
Előzmény: #60439  Shortelek
#60456
Ó, fotelből nagyon bátran vagytok hazafiak, ezt pontosan tudjuk. Slava elmenekült ukrán családok, ezt tenném én is.
Murdoch 2024. 07. 09. 10:43
Előzmény: #60454  SBob
#60455
Erre írta Sehmet mindig a civilizációs töréspontot. Ukrajna egésze nem fog soha a nyugathoz, vagy az oroszokhoz tartozni, megosztottak ebből a szempontból. A zömmel oroszok lakta, vagy orosz ajkú területeken a népszavazást a nyugat sem erőltette, mert sejhető volt, hogy a számukra értékes keleti régió hova is voksolt volna. Illetve azért be is avatkoztak 2014-ben, de a történelmi hiba a NATO tagság folyamatos belengetése volt. És százszor elmondta Putyin, hogy ez vörös vonal, fenét akart ő háborúzni. 
https://www.reuters.com/markets/stocks/putin-warns-russia-will-act-if-nato-crosses-its-red-lines-ukraine-2021-11-30/
Ebben viszont az ukrán politika is kőkeményen hibás, ott már inkább érzek egyfajta flegma nacionalizmust, Mondjuk a háború elején is Kuleba ha jól emlékszem lehülyézte rendszeresen a németeket, azóta már felpuhultak kissé.
SBob 2024. 07. 09. 10:21
Előzmény: #60439  Shortelek
#60454
Ilyenkor hol van a "csak egy életünk van", a "mindenki szabadon dönthesse el, hogy hogyan éli az életét. A nemét sem változtathatja meg, ha úgy gondolja, hogy ő pl. nő? De akkor mégis csak két nem van? Vagy csak háborús időkben érvényes a biológia? Hova lett a háborús országból menekülők joga, ha elítéled, ha valaki a saját életét mentve elmenekül? Mit tegyen az, akinek apja ukrán, anyja orosz? Melyik oldalra álljon? Olyan területet hosszútávon nem lehet uralni, ahol más nemzetiség él. Lásd éppen Ukrajna esete. Önálló nép, önálló állam. (esetleg únió, de én abban hosszútávon nem hiszek, amennyiben nem kevert a lakosság) 
Kolyok
Kolyok 2024. 07. 09. 09:54
Előzmény: #60449  Placi82
#60452
Honnan tudná szegény... Teljesen vakon van... Olvasod amit ír és rájössz ,hogy a negro világítana a szájában... :-)
Phylaxa 2024. 07. 09. 09:40
Előzmény: #60433  Placi82
#60451
Az elkövetkező egy évben majd megérti mindenki. Most focidrukk van és a tehetetlenséget választották. Ennyire tudta Macron menteni a helyzetet.
Shortelek 2024. 07. 09. 09:37
Előzmény: #60448  Murdoch
#60450
Ha nyugat põffeszkedik, akkor putyin mit csinál?
Placi82 2024. 07. 09. 09:30
Előzmény: #60446  Törölt felhasználó
#60449
Ilyen elvakult elfogult ember meg a fizetett ujsagirok között is ritka lenne. Amúgy Borsod, Szabolcs megyei határhoz közeli részén szulettem tudod az ott van Szerbia mellett ahogy mondod. 🤣. Sőt az orosz határhoz közel. Édes istenem, ez nekem már túl mélyen van, ez a szint. Szerbia?? Fuuu. Ez nem jött be. És igen háború elől menekülnék, mert pontosan tudom, hogy hozzád hasonlók előttem futnanak, ésa  biztonsagbol biztatnanak a harcra a többieket. . 😉
 Régi háborúban  is ezt csinálták a tollforgatok. De hát ez a dolguk. 
Murdoch 2024. 07. 09. 09:00
Előzmény: #60446  Törölt felhasználó
#60448
Dehogy ítéled el. A nyugat sem, csak megy az évszázados pöffeszkedés. Ezt a legjobban mutatja Orbán moszkvai útja, az egész nyugati sajtó (te is) magánkívül hörög. Nem az megy, hogy ez a marhabarom Orbán elment Putyinhoz, hát nem ezt beszéltük meg, na jó mindegy, azért csak nézzük meg mi lesz belőle, mégiscsak százezrek halnak meg, hátha... FENÉKET. Ilyenről egy szót sem olvastam, sem a békéről. Nehogy már valaki belepiszkáljon a nyugati érdekekbe, legyen az stratégiai, hadiipar, vagy nyersanyagok. Az persze teljesen rendben volt, hogy Boris Johnson szétverte a majdnem összeállt isztambuli békét. Gondolom volt felhatalmazása minden nyugati országtól, hogy azt tegye, amit.
Az ukrán helyzet a nyugat akkora fekete pontja lesz, hogy gyanítom sose fogja kiheverni. Az lesz mint Iraknál, ha lezárul a dolog, akkor majd évekkel később szállingózni fognak a tényfeltáró cikkek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 09. 08:57
Előzmény: #60437  Placi82
#60447
"Macron bukik, és  a Marine Le Pen lesz helyette, mert az fontos, hogy ne egy másik beszélő fej váltsa Macront" (Placi82 #59770)
"Macron nem bukik. A franciák parlamenti választást hozták előre, de az elnökválasztás csak 2027-ben lesz." (Dehogynincs #59771)
"Ha a nemzetgyülésben bukik. ... és a nemzet ülésben legnagyobb RN párt. ...  (Placi82 #59772)
______ mindenfélét beszélsz __________
Négy hete azt írtad, hogy az RN lesz a legnagyobb párt.
Most meg a harmadik helyüket magyarázod.
Az a helyzet, hogy mindenfélét mondasz és emiatt persze néha igazad is lehet, de ennek ellenére azt hiszed, hogy mindenben igazad van és tűpontosak a jövendöléseid.
Nem bennem kell rendet raknod, hanem magadban.
Törölt felhasználó 2024. 07. 09. 08:40
Előzmény: #60438  Placi82
#60446

Felesleges írnom, ha nem ér el az agyadig!
Elítéltem a Hamász és az Izraeli terrort is!
Sőt, ahogy írtam az összes terrort!
.
Szerintem nem érted sem az EU-t, sem a franciákat! :)
Ostobaság, hogy akkor nem csatlakoztak volna (megszűnt a frakció alakításhoz szükséges feltétel, legyen elég ennyi... kénytelenek voltak, talán ezt felfogod)
.
Az a baj, hogy diszkriminálsz és gyűlölködsz!
Az oroszokkal semmi bajod, akik az agressziót elkezdték, de azokkal már igen, akik a saját szülőföldjüket védik, persze kiállsz a katonaszökevények mellett, gondolom, ha a hazádat megtámadják (melyik is a hazád? Magyarország, Szerbia? mintha onnan jöttél volna), akkor biztosan füled, farkad behúzva mennél máshová!
Nem érted a demokráciát, sőt azt sem, hogy mi a kötelességed, ha a hazádat megtámadják, mert akkor bizony akár az életed árán is meg kell védened azt! Az állampolgárság jogokkal és KÖTELEZETTSÉGEKKEL párosul!
Azok a népek, akik ezt nem tették meg, már nem léteznek, leigázták őket, megszűntek!
Nem az ukránokkal van a baj, hanem az oroszokkal!
Helyette meg terjeszted a propagandát, na szuper!
Zsolt90 2024. 07. 09. 08:35
Előzmény: #60439  Shortelek
#60445
A halottak nem tamadnak fel. A teruletek, az elnyomo rezsim alatt eles nem feltetlen tart örökre. Török megszallas, orosz megszallas stb. A törtenelem nem all meg most.        
Eisenburgprofesszor 2024. 07. 09. 08:32
Előzmény: #60443  Shortelek
#60444
A csóró ember küzd, a vagyonosabb réteg  a Riviérán várja a háború végét. 
Egy Kárpátaljai embernek kurvára fontos a Donbasz... 
Shortelek 2024. 07. 09. 08:26
Előzmény: #60441  Eisenburgprofesszor
#60443
Gyáva embernek nincs hazája, nekik se lesz, alkotmányos kötelesség a haza védelme!!
Shortelek 2024. 07. 09. 08:24
Előzmény: #60440  Sehmet
#60442
Megvannak az új iráni célpontok, reméljük hamarosan robbanni fognak.
Eisenburgprofesszor 2024. 07. 09. 08:24
Előzmény: #60439  Shortelek
#60441
Azoknak a "hazafias" embereknek nem volt pénzük, szerencséjük sem, nem tudtak elmenekülni, a többségük sajnos meghal. 
Tudjuk te bárkit feláldoznál. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek