Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SBob 2024. 06. 28. 12:00
Előzmény: #60058  Dehogynincs
#60060
Finnország? A finnek tulajdonképpen az oroszoknak köszönhetik, hogy ma nem Sévországnak hívják őket. A háború utáni mélyszegénységből a mai felvirágzásukat meg éppen a semlegességüknek köszönhetik nagy részben. Ezután majd kivel kereskednek? Ők voltak a kelet-nyugati kereskedelmi átjáró. Voltak. Ezután sok-sok fegyvert és embert kell fizetni, mert elég hosszú a határ. De ez legyen az ő bajuk. Mit nyertek? Szerintem semmit. A Svédek közel 200 évig voltak semlegesek. Senki sem támadta meg őket ezen idő alatt. Ők mit nyertek? 
SBob 2024. 06. 28. 11:53
Előzmény: #60054  Dehogynincs
#60059
hiszen ennek ellénére is meg fogsz betegedni és még egyszer meg is fogsz -vélhetően betegségben - halni. És a háború is kitört már több mint két éve. Pedig akkor is nagyjából ugyanennyi atomarzenálja volt a feleknek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 11:53
Előzmény: #60056  SBob
#60058
A svédek és a finnek nato tagok lettek a háború kezdete óta.
A nato pár centit keletre terjeszkedett.
SBob 2024. 06. 28. 11:51
Előzmény: #60054  Dehogynincs
#60057
de ezek csak lózungok.
SBob 2024. 06. 28. 11:51
Előzmény: #60052  Dehogynincs
#60056
olvass utána. Nem akarok fárasztó vitát kezdeni erről. Te is tudod, én is, hogy soha nem mentek volna ki a megszállt NDK-ból és nem hagyják magára Honeckert, ha nem egyeztek volna meg ezekről a kérdésekről. Egyébként meg te tudhatod a legjobban, hogy minden szerződés annyit ér, amennyit betartanak belőle. 
Zsolt90 2024. 06. 28. 11:50
Előzmény: #60053  SBob
#60055
valoszinuleg barmilyen nem hetven-nyolcvanevest kihuznanak a kalapbol mar jobban jarnanak. vagy engedjek el a kovetkezo ciklust a fenebe, igy jartak, fel kellett volna epiteniuk egy ertelmes alelnokot, de az ideologiai szelektalas fontosabb volt. igy jartak. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 11:49
Előzmény: #60049  SBob
#60054
" ezért jobb, ha nem is próbálkozol" #60046
Úgy győzöm le, hogy a kedvét is elveszem attól, hogy háborúzni kezdjen.
A betegséget is úgy a legkönnyebb legyőzni, ha megelőzöm és el se kapom.
SBob 2024. 06. 28. 11:47
Előzmény: #60048  Zsolt90
#60053
Bidennek szerintem reszeltek. Az emberek most saját szemükkel láthatták, azt ami ellen eddig tiltakoztak. Biden erősen a szellemi leépülés már nem is annyira korai szakaszában van. Persze a sajtó egy része még azt írja, hogy szakmai kérdésekben jobb volt a másik majomnál, de rögtön válságstábot hoztak létre, hogy mi legyen ezután. És ez a világ vezető hatalma... 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 11:45
Előzmény: #60050  SBob
#60052
A Budapesti Memorandumban a három aláíró a következő hat vállalást tette:
https://telex.hu/kulfold/2022/03/01/budapesti-memorandum
1. Fehéroroszország, Kazahsztán és Ukrajna függetlenségének és szuverenitásának tiszteletben tartása a meglévő határokon.
2. Tartózkodnak Fehéroroszországgal, Kazahsztánnal és Ukrajnával szemben az erőszakkal való fenyegetéstől vagy annak alkalmazásától.
3. Tartózkodnak a Fehéroroszországra, Kazahsztánra és Ukrajnára gyakorolt, politikai indíttatású gazdasági nyomásgyakorlástól.
4. Ha az említett három államból valamelyiket atomfegyverrel támadják meg, akkor az aláírók azonnal segítséget nyújtanak az ENSZ Biztonsági Tanácsán keresztül.
5. Tartózkodnak a nukleáris fegyverek Fehéroroszország, Kazahsztán és Ukrajna elleni alkalmazásától.
6. Konzultálnak egymással, ha e kötelezettségvállalásokkal kapcsolatban kérdések merülnek fel.
_____ egy cenivel sem _______
 "egy centivel sem toljuk ki a NATO határait keletre"
Ez hányadik pont? Nem találom. Át akarsz kúrni?
SBob 2024. 06. 28. 11:38
Előzmény: #60047  Dehogynincs
#60051
A Minszki-egyezményeket sem az oroszok rúgták fel, ahogyan azt pl. Merkel is elmondta, hanem soha nem is akartuk betartani. Nem akarom én az oroszokat védeni, mert ők sem jobbak nálunk. De mi is nagy genyák vagyunk, ha tényszerűek akarunk lenni. ( Zelenszkíj azzal kampányolt, hogy kiegyezik az oroszokkal és ezzel nyert. Azután láttuk, hogy mit tett. Tegnap olvastam az Indexen, hogy a "diktátor Janukovics ...". Diktátor? Őt nem szabad választáson választották meg? A puccsal még a hivatali idejét sem töltötte ki. Hogy hülye volt, korrupt? Nem tudom, biztosan az. A magyar propaganda mindenképpen. De hogy mitől lett diktátor? )
SBob 2024. 06. 28. 11:31
Előzmény: #60047  Dehogynincs
#60050
A budpesti egyezséget éppen a nyugat szegte meg azzal, hogy az "egy centivel sem toljuk ki a NATO határait keletre" egyezséget nem tartotta be. Magunkat már csak ne csapjuk be ezzel. Az oroszokat sikerült jól átkúrnunk.
SBob 2024. 06. 28. 11:29
Előzmény: #60046  Dehogynincs
#60049
írod: "A nálam erősebbet úgy győzöm le,... " 
De aztán nem írod le, hogy hogyan.
A kérdés nem az, hogy kinek mi a vélelme az erővel kapcsolatosan, hanem az, hogy a legyőzés pillanata előtt miért ne nyúlna olyan fegyverhez, ami - ahogy írod is - megakadályozza, hogy legyőzzék. Hiszen egy kiterjedt atomháborúban mindkét fél vesztes lehet csak.
Zsolt90 2024. 06. 28. 11:27
Előzmény: #60027  Placi82
#60048
nem tudom. kicsit nagy most a politikai nyuzsges, usa valasztasokig szerintem nyuginak kene lennie. A demokrataknak a vita utan szerintem van gondjuk boven in house is. na de majd meglatjuk..
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 11:26
Előzmény: #60045  SBob
#60047
Tárgyalásos úton már többször rendezték. Az oroszok fél tucat megállapodásban elismerték Ukrajna területi szuverenitását, köztük a budapesti memorandumban is.
Mérnök vagyok. Olyan autót szeretnék, ami kívül kicsi, hogy fordulékony és parkolékony legyen, de belül nagy legyen, hogy sokan beleülhessünk és a csomagjaink is elférjenek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 11:21
Előzmény: #60043  SBob
#60046
Az elrettentés ebben az esetben (részleges) öngyilkosságot is  jelent.
Az 1986-os csernobili katasztrófa gyakorlatilag egy békés atombomba ledobásával egyenértékű.
Az oroszok és az ukránok pontosan tudják, milyen hatása volt, van és lesz.
A nálam erősebbet úgy győzöm le, hogy nekem ugyan kevesebb atomtöltetem van, de ha végső elkeseredésem mégis bevetem, akkor neked is véged lesz, ezért jobb, ha nem is próbálkozol vagy csak hagyományos fegyverekkel próbálkozol, de akkor nem a harctéren dől el háború, hanem a hadiiparban és a hátországok gazdaságaiban, ahol a nato van fölényben.
SBob 2024. 06. 28. 11:21
Előzmény: #60042  Dehogynincs
#60045
nem kell hagyni őket győzni, ahogyan írod, hanem - ahogyan emberekhez méltó lenne - tárgyalásos úton rendezni a problémákat, de úgy, hogy az mindkét fél számára kielégítő legyen. ( ez ma valami liberális betegség, hogy annyira "liberális" vagyok, hogy meg sem hallom, hogy másnak is lehet véleménye. Még akár az enyémmel nem egyező. Lásd. még nagyváros-vidék ellentétek a világban. A felvilágosultak véleménye: a vidéki tudatlanok, vagy szimplán bunkók :))
SBob 2024. 06. 28. 11:15
Előzmény: #60042  Dehogynincs
#60044
egyébként pedig abban nem értek egyet veled, hogy a háború megnyerésére ne szolgálna. Csupán hasonló erejű felek nem képesek a győzelemre ezzel az eszközzel. Japánt csupán kettő, a maihoz képest elenyésző erejű bombával legyőzték. Az amerikaiak a háború megnyerésére sikeresen vetették be. (más kérdés, hogy vélhetően egyébként is győztek volna, hiszen már a végjáték zajlott)
SBob 2024. 06. 28. 11:11
Előzmény: #60042  Dehogynincs
#60043
én csak kérdeztem. Azt kérdeztem, hogy hogyan győzöd le a nálad erősebbet, ha az beveti az elrettentésnek tartott erejét?
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 28. 10:59
Előzmény: #60039  SBob
#60042
Atomfegyvert legutóbb a múlt század első felében vetettek be.
Nem a háború megnyerésére szolgál, hanem elrettentésre.
Ha igazad lenne abban, hogy az oroszok atomháborút indítanának,  akkor hagyni kell az oroszokat kedvük szerint terjeszkedni, hiszen különben megnyomják a gombot. 
SBob 2024. 06. 28. 10:57
Előzmény: #60023  Törölt felhasználó
#60041
Nem lenne jobb tárgyalóasztalhoz ültetni a feleket és az érintett lakosságot is bevonva eldönteni, hogy hogyan lehetne megoldani a konfliktust hosszútávon úgy, hogy a régiónak a legjobb legyen? ( tudom, hogy ez naivitás, hiszen Ukrajnát "szabad prédának" tekintik a nyugatiak, a belső politikai és gazdasági hatalmi elit és az oroszok is. Az ottélők véleménye huszadrangú, mint ahogyan az a történelemben mindig is volt.)

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek