Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2024. 06. 05. 00:05
Előzmény: #59378  duraczell
#59380
Igazad van, kettős mércéztek, bután benyaljátok és fennen hirdetitek a hülyeségeket.
Én nem kettős mércéztek, ti teszitek azt, mindent csak orosz szempontból néztek és aztán, ha valaki másik nézőppontból hoz érveket, akkor megáll a tudományotok.
Placi82 2024. 06. 04. 23:59
Előzmény: #59371  Istvan78
#59379
Lopikuszt. Na ne szórakozzunk. Deklaraltan 1000 szer kinyilatkoztata Putyin  a háborúval kapcsolatos álláspontját, vizojat, jovokepet, okát, és hogy meddig fog tartani és mit, akart elerni. Teljesen egyenesen kimondva mi lesz az ő politikája ha őt valasztjak elnöknek. Pont. És megszavaztak. Pont. 
Z-t pedig anno azt ígérte emlékeim szerint, hogy ő Porosenkoval ellentétben, a diplomácia helyezi a hangsúlyt, nem a háborúra, befejezi a donyecki ellenségeskedés, békét hoz,!!!! meg a korrupció elleni küzdelemre!!! . Hát pont az ellenkezőjét prezentálja! . Nem egészen  a nép szolgája c film főszereplője kapta a nép. Na akkor Putyinnal tudták az oroszok mire szavaztak. Az konkretan felért egy népszavazással. De Z.eseteben hát nem azt kapta a nép amire szavazott,es ígérték. Szóval nem kenek el semmit sem, csak gondoltam nem kell kifejteni szájbarágósan...
duraczell 2024. 06. 04. 23:46
Előzmény: #59375  Istvan78
#59378
A tyúk vagy a tojás problémáig visszamehetünk. 
22 előtt is volt már sokminden, valszeg olyynok is amik nem feltétlen kerültek nyilvánosságra, vagy nem latjuk az összefüggést.
A CIA meg lehallgatta még a szövetségeseit is, beavatkozott országok belpolitikájába, stb.
Kettős mérce
Mindegyik vmilyen előnyre hajt. Most épp ezzel a démonizálással. 
Persze lehet oldalt választani érdekek szerint, de a bután benyalni a hülyeséget ...
Murdoch 2024. 06. 04. 23:26
Előzmény: #59374  Murdoch
#59377
+ hogy ne csak a levegőbe menjen, hogy miért nem lehetett kiegyezni Donbass ügyében anno, aminek ígéretével egyébként nyert Zelenszkij az elnökválasztáson:
https://responsiblestatecraft.org/how-will-the-war-in-ukraine-end/
'Ultranationalist leaders defied Zelensky and warned that a ceasefire and fulfillment of his campaign promises would lead to protests and riots. More seriously, they threatened his life. Dmytro Yarosh, the founder of the fRight Sector paramilitary organization threatened that, if Zelensky fulfilled his campaign promise, “he will lose his life.'
Persze számotokra nem is létezek nacionalista csoportok Ukrajnában.
Istvan78 2024. 06. 04. 23:24
Előzmény: #59374  Murdoch
#59376
De Putyin ellen is szólt, csak nem nyíltan. Ugyan, csak nem gondolod, hogy a katonai vezetők Putyin nélkül, ellenére találják ki a háború stratégiáját. Ha Putyinnak fontos elfoglalni egy kisvárost politikai okokból, akkor bármilyen áldozatot megadnak érte, pedig valószínüleg a hadsereg vezetői másképp gondolnák. Ha a honvédelmi minisztert és más fontos vezetőket támadják, akkor nem Putyin felelősségéről is beszélnek? Ő tartja hatalomban őket. Azért akart Prigozsin Moszkvába menni, hogy rákényszerítse Putyint ezen vezetők leváltására.
Istvan78 2024. 06. 04. 23:19
Előzmény: #59372  duraczell
#59375
A hibrid háború már 22 előtt is folyt, csak jegyzem meg. Mi lenne ha ahazsnálnád a logikádat?
Murdoch 2024. 06. 04. 23:19
Előzmény: #59373  Istvan78
#59374
Az nem Putyin ellen szólt.
Istvan78 2024. 06. 04. 23:17
Előzmény: #59370  Murdoch
#59373
Az igaz lehetett, hogy kezdetben voltak alkatrész problémáik, de időközben úgy tűnik, sokat erősödött a haditermelésük és ráadásul kitanulták a szankciók kijátszását.
Hogy ki mivel számolt: Putyin nem számolt azzal, hogy nem sikerül könnyedén lerohannia Ukrajnát, nem számolt azzal, hogy eltelik két és fél év és nem tud tovább haladni a fronttal.
Ha pedig a merényletet emlegeted: emlékszel a Prigozsin lázadásra, annál nagyobb Putyin elleni balhé nincs is a világon.
duraczell 2024. 06. 04. 23:16
Előzmény: #59367  Istvan78
#59372
A hibrid háború tekinteteben, termeszetesen az oroszoknak tapsolnia kellene, hogy ellenük fegyverzik, kiképzik és hirszerzési infoval látjak el az ukránokat,  befagyasztják az eszközeiket és szankcionálják őket.
Ez a hibrid háború elnevezés is eleg provokatív és demonizaló, de tőlem hasznalhatod. 
Szerintem meg max arányos válaszlépés. Azon csodálkozom csak, hogy az ukrán katonai segélyek szállítására hasznalt depok, kikötők, útvonalak nem lángolnak.
Istvan78 2024. 06. 04. 23:12
Előzmény: #59368  Placi82
#59371
Az elnökválasztás nem háborúról népzavazás. Egy elnököt lehet akkor is megválaszt a nép, ha az általa indított háborút már ellenzi. Egyébként elvi is a kérdés és már megint elkened a dolgot. 
Murdoch 2024. 06. 04. 23:06
Előzmény: #59367  Istvan78
#59370
Ugyan már, ne ködösíts. Ezer ökör komment jött, hogy az oroszoknak semmijük nincs, mosógépeket szerelnek szét, archaikus tankokkal harcolnak, csak vissza kell olvasni a sok hazugságot. Csak nem számoltatok azzal, hogy eltelik két és fél év és nem hogy összedől Oroszország, hanem meg is erősödik. Inkább ott keresném például a problémákat, hogy lehet az, hogy az SBU két - magas rangú - ezredese merényletet kísérelt meg Zelenszkijék ellen. Teljesen mindegy, hogy maguktól, vagy orosz befolyásra.
https://responsiblestatecraft.org/zelensky-assassination-plot/
Persze alighanem sok mindenkinek cseszi a csőrét a központosított hatalom, a népszerű konkurencia félreállítása.
gazmber 2024. 06. 04. 23:03
Előzmény: #59361  Shortelek
#59369

azt nem fogják fel a legtöbben, ha nyer a muszka és elfoglalja ukrajnát, akkor nincs megállás...
--az ukránok ezt értik, tudják.
most még a muszkák ellen magukért és az eu-ért (is) harcolhatnak és inkább teszik ezt, mert...ha veszítenek és leigázza őket a muszka akkor kényszerből a muszkákért az eu ellen lesznek kénytelenek a front élvonalába vonulni - hátuk mögött a muszka 'kivégző-osztagokkal' ... ezt csinálja most is a mocsok muszka a válogatott nemzetiségi 'népével' ill. a politikai, kriminális és egyéb okokból 'selejtezett' odavezényelt elsővonalba küldött 'katonáival'... szvsz
Placi82 2024. 06. 04. 23:02
Előzmény: #59364  Istvan78
#59368
Oroszban volt. Megszavaztak elsöprő fölénnyel Putyint. Valami nyugati független közvélemény kutató is csinált egy Putyin népszerűségi indexet. Nem akkorát mérték mint az oroszok de par % alatta. Nyugaton senki se vitatja azt az alapvető tényt, hogy oroszok kb caratyuskanak tekintik. Lehet vitatkozni miért van így, nép lelkülete, történelem, média fölény, etc. De ez van.
Z.nek is van mediaja, ahol elmagyarazzak a népnek mi miért van. Akkor mehet a népszavazás és  az elnök választás. Hogy őszinte legyek, ha lenne ilyen, és az ukrán nép háborúra szavazna most is  akkor én is valtoztatnek a nezopontomon. Mert tiszteletbe tartanám egy nép egységes  akaratát, hogy az utolsó emberi se adják fel donyecket. Például mondjuk. De ezt most nem hiszem. 
Istvan78 2024. 06. 04. 23:00
Előzmény: #59362  duraczell
#59367

Valami félnótás leírta, hogy egyszer egy helyen csak ásóval tudtak védekezni az oroszok. Azóta nyomjátok ezt a süket dumát, soha senki azóta nem mondott ilyeneket. Kezdetben egyébként nagyobbak voltak a hiányosságok az orosz hadigépezetben, de azt is leírják már nyugaton, mindenhol, hogy elég sokat tanultak a hibákból, fejlődtek. Szóval, mi lenne ha abbahagynátok a hülyeséget?
Egyébként a NATO sokkal erősebb az oroszoknál, de téves helyzetmegítélés lehet Putyin részéről, plusz a mindenféle indulatok munkálhatnak benne, amik akár kisebb-nagyobb provokációkba sodorják őket. Hibrid háborút már most is folytatnak a nyugat ellen, ez fokozódhat, ha legyőzik Ukrajnát és vérszemet kapnak.
Placi82 2024. 06. 04. 22:53
Előzmény: #59361  Shortelek
#59366
Kedves shortelek. Tisztelj meg azzal, hogy nem nézzel engem valami mások után bandukolo birkanak. Megértem, hogy ezt hiszed, de azért. 2.dolgot vegyél figyelembe. 
1)Lexikális tudásom sokkal nagyobb az átlagnál ergo nem egy tipikus propaganda által megvezetett embernek gondolj.(Ezt te is elismerned, ha nem haragudnal rám) :) 
2. Pont lentebb írtam, hogy én 2022 március legelején mikor a kormány és mediaja hónapokig azt se tudta hogy most mi legyen a vélemény irány, etc, én már akkor azt mondtam amit most.  hogy gazdasagi, és geopolitikai, globális szempontból mi lesz. És be is jött. Ezt kell kell ismerned, ha muoeg emlékszel 2 és 3 honapra visszamoleg. Ha most arcoskodnek akkor azzal viccelodnek, hogy az általad említett  agit.prop osztályon jegyzetelik, finomitjak és az én szövegekemet "lopják, vagy loptak."...🤣
Termeszetesen nem gondolom ezt, hogy minket olvasnának. De tényleg vicces a hasonlóság. 
Murdoch 2024. 06. 04. 22:52
Előzmény: #59361  Shortelek
#59365
Pont ez a hamis propaganda. Kell egy mumus az elkényelmesedett nyugatnak, lehet rettegni az oroszoktól és egyből pöröghet a hadiipar, win-win, szvsz.
De mi a túrót csinálnának itt amúgy? Elfoglalják a Balatont? Ugyan már. Ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy a németek felépítik újból a Wehrmachtot és nekiindulnak Európának majd vmikor. 
Megjegyzem azt állítottad, hogy az oroszoknak két tankjuk van, egy a Vörös téren grasszál, nincs okod félni.
Istvan78 2024. 06. 04. 22:52
Előzmény: #59363  Placi82
#59364
Legyen népszavazás a háborúról a EU-ban, Ukrajnában, de ne legyen Oroszországban. Csöppet se bicsaklik a logika?
Placi82 2024. 06. 04. 22:36
Előzmény: #59360  gazmber
#59363
1)Hát én speciel úgy hogy van annyi ausztrál dollárom amennyivel beengednek oda. Svájcból atszallassal🤣 4 tagú családdal és meg is éljünk egy darabig.
2. K.rvara nem. tapsolok legalább  annak, mint Ti, hogy bizonyos erők úgy kényszerítik háborúba Európát, hogy mar szegény német májas hurkát kezdem sajnálni, de igaz ez az többi EU vezetőre. Látom mit hinodalnak. Attól függően mikor mekkora a nyomás. 
Csináljumk már egy r.hadt népszavazást itt az EU ban, ha már demokrácia vagyunk, hogy menjünk e tovább ezen az úton, vagy nincs több fegyver és pénz támogatás Usa meg egyedül maradna a buliban. 
Ukrajnában is csinalhatnanak egy népszavazást. Amit az EBESZ ellenőriz. Hogy beketargyalasok azonalli elkezdese. Vagy háború folytatása oroszok kiuzeseig.  Elnokvalsztassal egybe kellene kötni. Mert per pillanat  kb hazaarulas békerol beszélni. Csak akkor ha az Oroszok kivomuknak és otthagyja az egész donyecki orosz kisebbséget és donyecki, Luhanszk millitaris katonákat akik 2 éve harcolnak, magukra. Szerinted? Esélyes? Nem? Szarul állnak az oroszok? Nem.. Eltelt közel 3 év és még nem is mozgositottak milliókat.. Akkor mi a francnak kell kb 1000 vagy még több tapasztalatlan ukrán férfinek.meghalni naponta? . Akik órákat élnek a fronton?( Ez nem Fidesz propaganda. Én ezt már akkor mondtam mikor még Toniek azt se tudták mit mondjanak, mit reagaljanak) 
Értsük már meg ha demokrácia van akkor szavazzunk. Legyen népszavazás ukránok is szavazzanak.. 
2022 tavaszán ha lett. Volna béke,. Akkor egy NO NATO val és. Egy enyhe autonómiaval 3 megyére megúszták volna. Az Ukránok. Ezt k. rva sok helyen még lett erősítve a mediaban, ez nem ruszki hazugság. Olvass utána. 
Most hogy is áll Ukrajna? A. Társadalom nyugati fele a sorozastol való félelemben nyugatra disszidalt. Követi aaz asszony és gyerekek. Keleti ukránok akik orosz nyelvuek azok meg Oroszországba. Közben  az ország romokban, csődben, földek gyárak kiprivatizalva, etc... Lengyelek valahogy beavatkoznak életbe lép a NATO cikkejek és mehet egész Atlanti szövetség. Akkor beszall szerintem Kína is. 
De vazze, hat nem akarjuk ezt mi, az osztrákok, Németek, Olaszok, Franciák, sőt most már a kezdeti hevulet után az Ukránok se. Akkor ki akarja?.miert megy tovább a vorosvonalak atlepese. Ki miatt?  A felsorolt népek miatt nem! Akkor ki nyomja ezt az egészet a végsőkig? Mainstreamban is. Cui prodest? Erre nincs válasz!! Ez így nem nepakarat, nem demokratikus se nem liberális, se nem humanista. Akkor mia f. sz. m van itt? Neked mi a hasznod abból ha beut a gebasz, mert ha legalább valami honvédségi magán beszalllito  vagy újságíró akkor értem. De nem hiszem hogy az vagy. De így akkor nekünk nem érdekünk..... Nagyobb birkák vagyunk mint az 1 VH idején. Akkor csak a tejfoloszaju romantikus  fiatalok tapsoltak a háború lehetőségének.. (hasloves után már nem). De az öregek.a.30 év felettiek fostak tőle. Most meg 60.ev felettiek trottyosok is véres szájúak.... Tényleg őszintén nem értem..... Nem viccelek,  vagy ugrattlak titeket. 
 
duraczell 2024. 06. 04. 22:31
Előzmény: #59361  Shortelek
#59362
Nem arról szól a propaganda, hogy a NATO és USA mennyivel erősebb és lesöpörné az oroszokat a térképről? 
Meg, hogy 50 eves ócskavas es gyalogsági ásó van már csak az oroszoknak a rozsdás AK mellett?
Akkor mégis miért kellene félni, hogy a kárpátokon átkelve megtámadják a NATO-t és Liszabonig mennek?
Akkor most melyik ukrán propaganda igaz?
Shortelek 2024. 06. 04. 22:12
Előzmény: #59349  Placi82
#59361
Azt fel tudod fogni ha a muszka nyer Ukrajnàban talàn nem fognak lefèkezni a tankok zàhonynàl, na tehàt ha tovàbb làtunk az orrunknàl akkor talàn el tudunk gondolkozni azon, hogy mègis csak kellene tenni valamit , hogy ne gyôzzõn a muszka, ezèrt van az, hogy a nyugat az ukràn szabadsàgharcot tàmogatja, innentôl kezdve jól làtjuk orbàn hazug, hamis hàborùs propagandàjàt amit a birkàinak ad elõ igen sikeresen, de mi sokkal okosabbak vagyunk, hogy bedõljünk a hamis propagandànak.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek