Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ivanhoe 2024. 06. 13. 12:40
Előzmény: #137957  HuTi
#137960
Ez, amit én sem értek. Mondjuk ezzel jelezte, hogy ő mindenképpen Szentkirályira voksolna, és behúzta, de tudta, hogy Szentkirályira nem lehet hivatalosan, és behúzta Vitézyre is. No, itt jön viszont képbe a szavazatszámláló bizottság, akik tudják, hogy törvény szerint így érvényes a szavazat, mert melyik fideszes delegált - ha nincs is tisztában a törvénnyel - ne kardoskodott volna Vitézy szavazata mellett, tehát ezt ott nem véletlenszerűen döntötték el.
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 13. 12:32
Előzmény: #137957  HuTi
#137959
Biztosan nem olyan körültekintő és felkészült, mint te. :)
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 13. 12:31
Előzmény: #137941  badsector1
#137958
No, látom van gond, rendesen, de segítek a fogalmi zavaraidat helyre tenni, mielőbb még vadabb kérdéseket teszel fel. Az autentikus jogértelmezés nem jelent egységes jogértelmezést, ezért dönthet a másodfokú bíróság másként, a Kúria pedig - ahogyan írtam - az egységes jogértelmezést biztosítja. Látszik, hogy fogalmad sincs arról, amit írsz, de azért tovább égeted magad. :) A bíróságok mindig az általuk megállapított konkrét tényállásra alkalmazzák az absztrakt jogszabályt, ez okozza 99 %-ban azt, hogy nem máshogyan értelmezik a jogszabályt, hanem más jogszabályt alkalmaznak, mint az a másodfokú bíróság, amelyik más tényállást állapít meg, és arra más jogszabályt alkalmaz. Egy konkrét példán is elmagyarázom, bízva abban, hogy megérted, bár kevés esélyt látok rá. A sikkasztás és a lopás két különböző tényálláson alapuló más-más bűncselekmény, és "csak" abban különbözik, hogy a sikkasztásnál a rábízott vagyont tulajdonítja el vagy rendelkezik vele jogtalanul az elkövető, de ott is eltulajdonítás van, és a lopásnál is, azonban a lopásnál idegen dolgot tulajdonít el jogtalanul, nem a rábízottat. Lehet, hogy az első fokú bíróság nem látja bizonyítva, hogy a jogtalanul eltulajdonított dolgot rábízták, ezért lopást állapít meg, a másodfok azonban bizonyítottnak látja a rábízást, ezért sikkasztást állapít meg. De ez nem jogértelmezési kérdés, hanem más-más tényállás alapján jogalkalmazási. Ugye érted! No, most lehet "sokat nevetni" - gyakorolva az öniróniát. :)
HuTi 2024. 06. 13. 12:28
Előzmény: #137947  Sehmet
#137957
Pontosan milyen magyarázatra célzol a hivatkozott hozzászólásomban? Két dolgot írtam le. Az egyik, hogy van egy hatályos választási törvény ami alapján érvényes az a szavazólap amelyen a visszalépett jelölt mellett csak egy érvényes jelöltre leadott szavazat van. Ez tény, akkor is ha a választó nem ismerte a jogszabályt. A másik dolog pedig az, hogy a választó számára a fülkében két instrukció volt elérhető és az alapján adta le a szavazatát. Azt viszont továbbra sem értem, hogy ha a választó nem vette észre Szentkirályi kihúzását (amihez az is kellett, hogy ne is értesüljön róla korábban, hiszen akkor gyanúsnak kellett volna lennie számára) akkor miért gondoljuk, hogy Sz.A. mellett Vitézyre IS behúzta az X-et.
csendben 2024. 06. 13. 12:28
Előzmény: #137954  ________
#137956
Híven követték a kitöltési ütmutató mintát..
csendben 2024. 06. 13. 12:27
Előzmény: #137953  csendben
#137955
________
________ 2024. 06. 13. 12:26
Előzmény: #137952  ________
#137954
a hívek...
csendben 2024. 06. 13. 12:24
#137953
________
________ 2024. 06. 13. 12:23
Előzmény: #137951  Mississippi
#137952
amúgy ki az a hülye, aki olyanra szavaz aki visszalépett???
Mississippi
Mississippi 2024. 06. 13. 12:21
Előzmény: #137948  Sehmet
#137951
Gondolj róluk azt amit akarsz.
De mi van akkor ha nem voltak jelen, a két fideszes delegált megengedheti-e magának hogy a lehetőséget kihasználva csaljon?
csendben 2024. 06. 13. 12:20
Előzmény: #137947  Sehmet
#137950
"Azt nem lehet tudni, hogy bizonyos kerületek miért úgy húzták át a szavazólapon, hogy rendesen lehetett látni, míg más kerületekben olvashatatlanná tették mind a nevét, mind a mellette levő kört. Azt el sem tudom képzelni, hogy ezzel meg akarták téveszteni a választókat. :-D": szerintem Te sem és én sem láttunk ilyen szavazólapról képet...Fogadjuk kellő fenntartással a sajtó híreket. Keveseeb lesz a vita...
dexter 2024. 06. 13. 12:19
Előzmény: #137939  HuTi
#137949
Ezt írtam én is korábban. Számomra is hihetetlen, hogy valaki a szavazófülkében azután világosodik meg miután az asszonyságra leadta a szavazatát.
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 13. 12:16
Előzmény: #137946  Mississippi
#137948
A mozgóurnát egy ellenzéki és egy kormánypárti, delegált SZSZB tag viszi ki, és vigyáz a szavazás tisztaságára. Annyira balfékek lennének ezek az ellenzéki pártdelegált tagok, mint a gazdáik? :)
Sehmet
Sehmet 2024. 06. 13. 12:14
Előzmény: #137944  HuTi
#137947
Látom, te is beleálltál rendesen, de a magyarázatodban és a logikádban is hiba van. Valóban csak egy jelöltre lehet érvényesen szavazni, de Szentkirályi nem volt jelölt a szavazás napján. Azt nem lehet tudni, hogy bizonyos kerületek miért úgy húzták át a szavazólapon, hogy rendesen lehetett látni, míg más kerületekben olvashatatlanná tették mind a nevét, mind a mellette levő kört. Azt el sem tudom képzelni, hogy ezzel meg akarták téveszteni a választókat. :-D
Mississippi
Mississippi 2024. 06. 13. 12:12
Előzmény: #137939  HuTi
#137946
Nem életszerű, de Vitézi szerint van ilyen, sőt sok ilyen van. Majd meglátjuk.
Az viszont biztos, hogy az én szavazókörömben a mozgóurnát igénylők kiszámithatóbbak voltak.
Úgy leszavaztak 12ből 12en a fideszre és Vitézire, ahogy az a Karmelitában elvárták tőlük. :)
________
________ 2024. 06. 13. 12:09
Előzmény: #137940  csendben
#137945

milyen támogatottsága van a KDNP-nek?
mérhetö egyáltalán?
HuTi 2024. 06. 13. 12:08
#137944
A jogászkodáshoz két dolgot tennék hozzá, mert mindenkinek megvan a maga igaza. Az egyik az alapelv, hogy egy jogszabály akkor is kötelező érvényű ha a polgár nem ismeri teljes mélységében vagy nem érti a jogalkotó szándékát. A másik viszont az, hogy a választó számára két egyértelmű szabály volt ismert a szavazófülkében, két nagyon világos és leegyszerűsített instrukció formájában: “Érvényesen szavazni csak 1 jelöltre lehet!”, illetve “Érvényesen szavazni csak a jelölt neve melletti körbe tollal írt…….”. A választó ennek a két szabálynak az ismeretében adta le a szavazatát és nem elvárható, hogy valaki a szavazófülkében kezdjen jogszabályok felkutatásába, értelmezésébe.
Ivanhoe 2024. 06. 13. 12:05
Előzmény: #137929  badsector1
#137943
Nyugi, már máskor is volt olyan helyzet, hogy valaki visszalépett és a nevét le kellett húzni a szavazólapon, következésképp nem hiszem, hogy ezt a helyzetet, a szavazást a helyszínen kiértékelők ne tudták volna kezelni, illetve ne ismerték volna a törvényt, vagy ha mégsem, akkor ne kérdezték volna meg, vagy ne tájékoztatták volna őket. Gondold el, ha minden egyes szavazólapot újra kinyomtattak volna úgy, hogy nem szerepel rajta Szentkirályi neve, akkor valószínűleg ezt a szavazást Karácsony elveszti. Így, ha mégis találnak annyi szavazatot, amely Vitézynek lesz kedvező, egészen más kérdéseket vet majd fel a történet. Kíváncsian várom a holnapi napot.:) 
Zsombéki 2024. 06. 13. 12:03
Előzmény: #137940  csendben
#137942

Ez a háborúpárti frakció, ugye?
A KDNP eddig ott ült, így szavaztak a Fideszesek a Fideszes lista 5. helyén guggoló KDNP-sre.
Ha logikusak vagyunk, akkor a Fidesz listáján háborúpárti KDNP-s foglalt helyet, A KDNP eddig a háborúpárti frakcióban ült, így aki a Fidesz listájára szavazott, az háborúpárti. Semjén is leháborúpártizta ezt az EP frakciót. - LOL
Ezek hülyék  és annak nézik a szavazóikat is (teljesen jogosan!)
badsector1
badsector1 2024. 06. 13. 11:58
Előzmény: #137938  Sehmet
#137941
sokan nevetünk rajtad itt a fórumon.
ha az első és a másodfokon ellenkező ítélet születik, akkor melyik értelmezte autentikusan a törvény, hiszen te mondtad, hogy csak a törvényhozó és a törvényalkalmazó értelmezheti a törvényt autentikusan.
Most már érted, hogy mit nem értesz? :))

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek