Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 14:29
Előzmény: #11919  Törölt felhasználó
#11920
igazad kell adnom, veled szemben én durván full tőkés veszteséges poziból beszélek, szóval...rajtam csak egy váratlan segíthet, mondjuk ha konfliktus van, nem számít az időjárás. Engem azt tévesztett meg h azt hittem h lefelé és túlhúzták és felfelé is túl fogják 60 fölé vártam...
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 14:18
Előzmény: #11918  Törölt felhasználó
#11919
Most nem 1,8M hordo tul kinalat van es nem is 1,6M hanem 1,1-1,2M korul...Ez meg mindig tul kinalat, mint irtam Iran,Qatar vagy Szaudi katonai konfliktus kell, hogy 60$ fole menjen...ehez az idojaras nem kedvez!!!Ahoz hogy az okos penz megjelenjen kell min. 2/1-es hozam/kockazat arany, az 35$ folott nincs igazan....Pozibol beszelek, nyereseges pozibol...; ha a kovetkezo pillanatban 60$ az olaj ara vesztettem a tokem 0,3%-at... 35$-on keresek 0,7-0,8%-ot...En higgadtan targyilagosan nezem a dolgokat, mendenfele abrand es alom nelkul...
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:57
Előzmény: #11915  Törölt felhasználó
#11918
mondjuk a 39 is még 4 dolcsi, de ugye nem tudjuk jön egy hír h konfliktushelyzet alakult ki közel keleten, pont az olaj miatt, ugye eurocent, kisvuk ezzel nem számol...nincs akkora túlkínálat, mint gondolják...akkor mitől volt 55...? a helyzet azóta csak javult....(a megállapodás meghosszabbítása miatt. az ár esett, szopatásból, a 60 dollár nem 100, még akár megállapodhatnak amcsikkal is v szorosabban az oroszokkal)
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:44
Előzmény: #11915  Törölt felhasználó
#11917
én személy szerint a 20 ba nem hiszek. tehát inkább leszünk 60 on mint 20 on.
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:41
Előzmény: #11911  Törölt felhasználó
#11916
Szoval abban egyetertunk higy tul kinalat van...Mitol fog ez megvaltozni???Nem titok hogy a Bakkeni olaj ami 56$-on eszmeletlen mennyisegben allt rendelkezesre az most 45-50 szintre esett, szoval most itt kepesek BE-ben termelni...( azt nem tudom hogy mennyi ideig; max.1-3 ev-re teszem)...Mi keztetne a piaci szereploket, hogy most vasaroljanak ha ezt megtehetik kesobb is olcsobban??? Nem a rekord magasan levo short pozikat kell nezni egy piacon ahol tul kinalat van, hanem a rekord alacsony long pozikat, na most azok meg nincsenek rekord alacsonyan...6-8 hete a hedge fundok es spekik tobb mint 90%-a a long oldalon volt,short oldalon csak a kitermelok...Azota ez valtozott de meg mindig tobbseg a long oldalon van...Szoval azon kivul (mesebeli igeret, az araboktol, hogy visszafogjak a termelest meg azon kivuli teves hittol, hogy ok iranyitjak az olajpiacot)...Megis mitol kellene az olaj aranak emelkednie amikor tul kinalat van????Szoval meg mindig varom a valszt, hogy miert kellene most az olaj aranak emelkednie???
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:41
Előzmény: #11914  Törölt felhasználó
#11915
egyébként néztem a chartot olajnak, szerintem be fogunk menni 40 alá. (most el tudok képzelni egy kis pattanást de alapirányként azt mondom 40 alatt lesz. pontosabban 39.26 alá.Ez csak elképzelés tehát nincs tétem rajta, ha bejön ott veszek ennyit jelent.
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:33
Előzmény: #11895  Törölt felhasználó
#11914
Balu, Te is tudod h Senki! Nem tudja ezt. Honnan is tudhatnánk..Az vilagos h nem vagy könnyű helyzetben, lelkiállapotban. Ebből a helyzetből csak az idő fog Neked segíteni, senki más.Kár kérdezgetni meddig...lépni fogsz? Eladod akkor mert valaki orta h 20 lesz? Nem. Akkor?Az idő! Balu... Fontold meg amit irtam az a legokosabb szerintem amit tehetsz. Azon kár agyalni mibe hibaztal, tanultal szerintem belőle.
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:22
Előzmény: #11912  Törölt felhasználó
#11913
Köszi fulton, teljesen egyetértek, köszönöm a reális, higgadt meglátásod, van még 1.2M szabadon, azzal próbálok fogogatni...
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 13:16
Előzmény: #11910  Törölt felhasználó
#11912
Amit "Www" írt támogatom. Pontosan. Lejarat elott eladod es visszaveszed masik certiben rogton!!! Nem jatszani h na kicsit lentebb...Lejarat előtt zársz, es veszed vissza ugyan azt a mennyiséget egy másik certiben. Szepseghibas leszel csak, ha visszamegy 50 60 dodóra. Magyaran lesz egy piros realizaltad, de a vagyonod ugyan annyi lesz mint mikor beszalltal. Erre az időre pedig más elfoglaltsag után kellene nézni h ne emészd önmagad. Ha itt ülsz a fórum es tőzsde előtt minden nap(saját magad kikészited lelkileg). Ilyen helyzetben az ember szerintem nem tud jo döntéseket hozni. Egy a lényeg ne kelljen addig másra ez a pénz.Ez az egyik legjobb amit tehetsz.
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 12:19
Előzmény: #11909  Törölt felhasználó
#11911
írtam hogy túlkínálat van, erre nyomod az igét nekem hogy túlkínálat van )))))mondjuk az usa piac az önszabályzó, ott piaci folyamatok vannak, nem mindenféle varázslás pl opec non opec mert ott elég nagy a káosz többi megint csak találgatás
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 11:58
Előzmény: #11907  Törölt felhasználó
#11910
Fel tudnánk venni emailben a kapcsolatot...? bluebalu1@freemail.hu
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 11:46
Előzmény: #11905  Törölt felhasználó
#11909
Amit az elemzoktol hallasz az a talalgatas...Olvass vissza a Bakken mezokrol irt hsz-mat...hogy 56$-on annyi olaj van hogy belefullad a vilag....ez tobbszor leirtam az elmult 12 honapban(Nem a hasamra utok, hanem olyan emberektol vannak informacioim akik ebben a szektorban dolgoznak elnek....) es nem csak a pozitiv es negativ oldalt nezem....Ha vissza olvasol a hsz-imban a velemenyem valtozott az elmult 6 honapban ahogy a piaci informaciok valtoztak, korabban gondoltam hogy 38-45 vennek olajat,de majusban rajottem, hogy a piaci pozicionaltsag...a kereskedok es hedge fundok tobbsege mind venni akarta ill. Vette az olajat...Hiaba irnak arrol hogy sok a short pozicio, a short poziciok tobbsege eppen az olaj kitermeloktol van, es a long pozikat tartjak a spekik es hedge fundok tobbsege, akik az OPEC-ben bizva vettek fel long pozikat....(ezeket fogjak majd zarni hatalmas veszteseggel), az eppen meg nyeresegesen termelo cegek pedig hogy a koltsegeiket kordaban tudjak tartani tovabb fogjak hedgelni ill. A hataridos es opcios piacon eladni a jovobeni termelest....; majd azok a cegek is elkezdik a hataridos piacon ertekesiteni a jovobeni kitermelest akik kisebb veszteseget szenvednek el, mert kisebb veszteseg jobb mint nagyobb...Tul kinalat az tul kinalat, a kereslet pedig egyelore senki nem tudja hogy mitol none, sot eleg nagy valoszinuseggel meg eshet is...Nem mondom hogy mindenkinek,de a tobbsegnek a piac nagyon nagy reszenek veszitenie kell a kitermelesen ahoz, hogy az ar komolyabb emelkedes ele nezzen....Usa sem importalja mar az olajat hanem exportalja, Kina hatalmas keszleteket halmozott fel es ott pedig a bankrendszer es hitel problemak nem eppen a nyersanyag szektort fogjak eroltetni, hanem probaljak menteni a menthetot hogy a jelenlegi kinai vezetes alatt ne boruljon a bili, novemberig hatalmon vannak...Nem csak negativ iranyban lesz sok hanem majd emelkedesben is lesz extrem elmozdulas, mert a projektekbe senki nem fektet ill. Fejleszt ilyen aron...,de senki nem garantalja hogy az olaj nem eshet akar 25-35$ koze a kovetkezo honapokban...Es mint irtam komolyabb csodoket nem lattunk ebben a szektorban, hidd el lesznek...Szerencses esetben beesik 25-35$ koze majd pattan...de ha recesszioba esne amcsi ill. A fejlett vilag akkor lehet hogy nem nehany hetig leszunk 35$ alatt hanem hetekig, honapokig...Pomperj is leirt nehany scenario-t, en Kanada-t is meg emlitenem...A mese a csodalatos amcsi gazdasagrol egy kaprazat, felre vezetes...Ha igazan erdekel vizsgald meg hogy a 1929-1933-as gazdasagi valsagban ill. Utana milyen gazdasagi novekedes volt az usaban majd vizsgald meg hogy a GFC-ben es utana milyen GDP adatok voltak....Majd gondolkodj el azon, hogy milyen mesevel etetik a nepet a media es kulonbozo informacios csatornakon keresztul...(Annyival rosszabb a helyzet mint a 29-es valsag utan, hogy a FED kozben betolt tobb mint 4 trilliot a BS-jebe, amit szeretne leepiteni..."ezt meg Helenke maganak se hiszi el"), mikozben szinte mindenki uszik az adosagban.... Szoval kerlek irj 3 okot hogy miert is emelkedne az olaj a kovetkezo par honapban...???(Iran-Szaudi esetleg Szaudi-Qatar kozotti katonai konfliktuson kivul);de azt nem most fogjak lejatszani mert ahoz tul meleg van, majd esetleg januar-februar kornyeken)... Reszleteseben nem mehetek bele mert az informaciokat szerzoi jogok vedik...(Ha nem hiszel nekem vegyel USD/CAD-ot longold) es majd 1-2 ev mulva az elemzo urak elmagyarazzak hogy miert is kellett volna ill. Volt jo dolog adni a CAD-ot az USD-al szemben... Ez az ajandekom szamodra Barcelonabol...
pomperj
pomperj 2017. 06. 25. 11:33
Előzmény: #11891  eurocent
#11908
Szerintem erre az ALT. esetre gondolsz, mint max.negativ scenario: link Es persze ez lehetseges Elliott alapon. De ez a forma nem annyira az olajra es anyagokra jellemzo lefutas, hanem sokkal inkabb reszveny-indexekre, es orszagokra, ahol politikusok tudnak sokaig es oriasi kart csinalni. Az olajpiacon a politikai orultseg lehetseges, de sok orszagtol fugg, es nem hinnem hogy az arabok es oroszok is ennyire bolondok lennenek hogy ezt hagyjak megtortenni. Egy 2-4 hetes meghirdetett embargo azonnal forditana az osszes aron, es duplazodna. A commodity jellemzoen tudnak egy ponton elesen fordulni, (a reszvenyek igen ritkan) es az esesi lefutas sokkal rovidebb szokott lenni. Merta futures tartasa draga, allandoan szivja a vereta tartonak; es jobb kimenekulni. Ez mar igy is 3.5 (teljes idoben nezve 6 ) eves bear Olaj-piac, es az ritkan tart eddig. Ekkora bear piac, ami a charton van, az max. 100 evente van, es nem gondolom nagyon valoszinunek. De nem vitas, benne van a lehetosegek kozott. Ehhez egyebkent hamarosan egy gap-es leszakadas kellene, 39 ala, Na az tenyleg eros negativ signal lenne. De egyelore? Nalam marad a nagyobb esely arra, hogy 39 kornyeken megfordul.
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 11:33
Előzmény: #11906  Törölt felhasználó
#11907
ha lemegy is 20-ra csak akkor buksz, ha lezárod ott a pozit. de mivel nem kiütős, csak rajtad múlik meddig ülsz benne. ez a lényeg. ok bukod a rollover ktg-eket, na de amint írtam, ezek fillérek az alaptermék ármozgásához képest.ami decemberben záródik, az miért para? lejárat előtt pár nappal eladod, és azonnal veszel is a jövő évben lejáróból ugyanannyiért. a pozid értéke csak a beépített rolloverek költségével csökken, de ezt bármikor kompenzálja, ha bejön a várakozásod, és felmegy 60-ig vagy akár tovább... az egészben a lényeg, hogy ha akarod, még sokáig tudod tartani a pozidat, ne keseregj full tőkevesztésről....
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 11:06
Előzmény: #11898  Törölt felhasználó
#11906
a 20 dollárra értettem, az már olyan mínusz lenne, meg az egyik decemberben záródik, így értettem
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 11:05
Előzmény: #11903  Törölt felhasználó
#11905
eddig is túlkínálat volt, ebben semmi új nincs. a többi amit írtál csak találgatás, a piaci folyamatok ezeket nem erősítik meg
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 11:04
Előzmény: #11897  Törölt felhasználó
#11904
nem szeptemberben, hanem decemberben, van mindkettőből...
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 10:56
Előzmény: #11893  Törölt felhasználó
#11903
Leirtam majus elejen tobb topikban is, tul kinalat van az olaj piacan...Arrol is irtam hogy a keszletek meg 5 eves atlagban is magasan vannak...(ez piciket valtozott csak)...akkor is 1 elemzo velemenyevel valaszoltak az irasomra...Most 1 masik elemzo irasaval probaljak a spekiket befolyasolni, az elemzo egy banknak dolgozik (valoszinuleg kereskedeseinek eredmenye nem teszi lehetove, hogy a banki allasat feladja); raadasul eppen annal a befektetesi banknal lehet kereskedni olajjal.... Amig a tul kinalat nem szunik meg, vagy olyan extrem arat nem vesz fel az olaj ahol a piaci szereplok tobbsege veszit a kitermelesen addig eles fordulatot nem varnek....Ne feledjetek meg nem voltak komoly csodok ebben a szektorban, lesznek....Az hogy nemelyik allami olaj vallalat jelenleg vesztesegesen termel es nehany orszag bajban, nem jelenti azt hogy itt van az alja....Azt se feledjuk, hogyha lenne kisebb emelkedes a legtobb olajtermelo akik meg nyeresegesek hedgelni fogjak a poziciokat eppen a tul kinalat miatt...Nem tudom, hogy fog-e az olaj uj melypontra menni,de oktober kozepe-november eleje elott en nem varnek tul nagy emelkedest, raadasul a FED kamatemelessel kapcsolatos kifejezesei sem tul biztatoak a gazdasagi kilatasokkal kapcsolatban, gyengebb vilaggazdasagi teljesitmeny pedig meg kevesebb olaj keresletet eredmenyezhet az amugy is jelenlevo tulkinalat mellett...Egyelore nem tervezem zarni a short pozicioimat, ezt valoszinuleg 35$ alatt tennem es 30-35$ elott egyelore nem terveznek vetelt....(persze a velemenyem valtozhat),de tovabbra is igy latom...
Hmmz
Hmmz 2017. 06. 25. 10:55
Előzmény: #11893  Törölt felhasználó
#11902
Lehet a vasárnapot is olvasgatással tölteni, főleg ha még a benne lévő cikkeket is hozzávesszük :) link
Törölt felhasználó 2017. 06. 25. 10:50
Előzmény: #11896  tberki
#11901
ne paráztassátok már ezzel a rollover témával... nem tudja a tőkéjét elveszíteni, az meg hogy havonta 25 cent a rollover, hát ez van.. de ez nem fogja lenullázni a tőkéjét....

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók