Íme még egy kis részlet:
"Nagyot ütöttek az elmúlt héten az olajon, az árfolyam 53 dollárról kezdett lefele bukfencezni, mostanra el is értük a 48 dolláros szintet. Itt húzódnak az első komolyabb támaszok: A 200 napos mozgóátlag 48,7 dollárnál (bár ez alatt vagyunk, de nem kell még temetni, tavaly augusztusban és novemberben is bement alá az árfolyam, de végül felfele tudott elindulni), alatta egy támasz 48 dollárnál, valamivel lejjebb, 46,5-47 dollárnál pedig az egy éve megfigyelhető emelkedő trendvonal. Az RSI indikátor is nagy túladottságot jelez, ami együttesen akár kedvező rövid távú kereskedési lehetőséget is teremthet.
Az árfolyam ugyanis a kezdeti nagy esésből az 52 dolláros letörési szinteket tesztelhetné vissza (50 napos mozgóátlag, és egy korábbi támasz is itt húzódik), amihez képest a 46,5 dolláros támaszok alatt viszonylag szűken lehetne a veszteségeket elvágni. Fontos persze hozzátenni, hogy egy ilyen hullám meglovaglása szigorúan megköveteli a stop-loss használatát, hiszen a momentum és sok egyéb tényező is egyelőre a vételi pozíciók ellen dolgoznak.
A WTI napi grafikonja
MI DOLGOZIK AZ EMELKEDÉS ELLEN?
Új csúcson vannak az amerikai nyersolajtartalékok, és a finomított terméktartalékok is magasabban állnak, mint ilyenkor szokásos. Ezek a statisztikák továbbra is arra engednek következtetni, hogy a piac túlkínálatos helyzetben van, az egyensúly elérése lassabban megy, mint ahogy korábban várni lehetett ;
Bár az OPEC országok visszafogják kitermelésüket, az amerikai palaolajkitermelők ezt részben ellensúlyozhatják is, hiszen egyre többeknek éri meg 50 dollárnál ismét kutakat fúrni (tavaly június óta csaknem szakadatlan emelkedik az aktív fúrótornyok száma);
A nettó vételi pozícionáltság igen magas, a legutóbbi, múlt hét keddi adatok szerint a nagy olajár zuhanás előtti (2014 nyarán látott) szinteknél is nagyobb a nettósított long pozíciók száma. Bár ebből az elmúlt napokban sokat zárhattak, a piaci pozícionáltság vélhetően még így sem mondható túlzottan pesszimistának;
A héten ismét kamatot emelhet a Fed, ez erősítheti a dollárt, ami a nyersanyagárak csökkenése irányába ható erő.
MIVEL LEHET MEGLOVAGOLNI?
Ahogy alábbi gyűjtésünkből is látható, az olajár mozgását számos termékkel meg lehet kereskedni. Fontos azonban jelezni, hogy ezek a termékek jellemzően rövidebb távú mozgások megjátszására alkalmasak, ha több hónapig tartjuk őket, a felmerülő költségek miatt akár jelentősebben is eltérhet a mozgásuk az olajárétól. Ezt elsősorban a határidős árfolyamok közötti különbség változása okozhatja, ami jelenleg meglehetősen kicsi. az áprilisi határidős olajár jövő heti kifutásával azonban még így is keletkezhet 1 százalék körüli veszteség, hiszen a májusi határidőre való átkötésre ennyivel magasabb árfolyamon kerülhet sor (a mostani állás szerint)."
"Közel tíz százalékot zuhant az olaj árfolyama az elmúlt egy hétben, egyre közelebb vagyunk fontos technikai támaszokhoz. Mivel mostanra nagyon túladottá vált az olaj piaca, rövid távon akár egy gyors felfele korrekcióra is sor kerülhet, hogy az árfolyam visszatesztelje az 52 dollár körüli letörési szinteket. Az ilyen logika mentén felvállalt pozícióknál azonban a kockázatkezelésre érdemes odafigyelni, a támaszok alatt szűken stoppolni. "
milyen longos?:)
shortosokról volt szó. Akik shortolták 2,8 körül.
Bankar meg fentről tartotta bízva a fordulóban de már csak akkor fordult miután kiverték alóla a certit.
Olaj és Gáz
Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)
Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.