Szép gondolatsor. Tartok tőle, hogy sokaknak már így is túl hosszú, ezért bele sem vágnak az olvasásába. Ha meg néhányan el is olvassák, alig valaki értené közülük, hogy miről is írtál valójában.
A közelmúltban vad konzumálás közben véletlenül betévedtem egy könyvesboltba, ahol zavaromban az első könyvet találomra felütve az alábbi gondolat nézett fel rám:
"...Már önmagában véve is degenerált világ az, amelyben egy nép a vezetőit megveti. Igaz, azért veti meg őket, mert megvetésre méltók – de hogy egyáltalán egy ilyen helyzet bekövetkezhet, az minden ízében szubnormális: olyanok kerülnek magas pozíciókba, akik megvetésre méltók, viszont ezeket olyanok juttatják oda, akik megvetik őket. Valóban ördögi kör ez. Így aztán az emberek körülbelül kétharmada önnön elöljáróinak körülbelül kétharmadát gyűlöli és megveti. Vitathatatlanul azért, mert megvetésre méltók, csakhogy a dolog ezzel nincsen elintézve. Az alacsonyrendűség ugyanis mindent átjár: a megvetettet éppúgy, mint a megvetőt."
Szia, köszönöm a lehetőséget. - A cikket némi óvatossággal kezelem, ugyanúgy mint a kormánypárti médiumokat is. Ezért direkt úgy fogalmazom meg a véleményemet - ami a cikk olvasása közben alakult ki -, hogy HA minden igaz a pályáztatási folyamatról, amit írnak akkor két dologról ad és adhat tömör, világos és érthető információt. - Egyik infó, a Kormány és a gazdasági szféra szereplőinek viszonya. Ez pedig röviden: a mutyi. Bővebben: a megfelelő körön belüli szereplők mindent tudnak a pályázatról és mire megjelenik, ők már mindennel készen vannak, úgy hogy nyerhessenek. Nem volna ezzel semmi baj, ha nem verseny alapú piacgazdaságban, hanem pártállamban élnénk. De nem ott élünk. Vagy igen? Elég keserű feltenni ezt a kérdést, amit maga a működés (kormány + gazdasági szereplők + pályázati rendszer) vet fel. Azért is szomorú ez a dolog, mert azt feltételezi és deklarálja, hogy a gazdasági szereplők, ha nem kormány oldaliak és nem bennfentesek (ez a mindenkori hatalomra értendő), akkor szakmailag alkalmatlanok és emberileg is hitványak. Ez persze eleve elrendelteti, hogy hazánk gazdasági rendszerének jó része - legyen az bármilyen kormány és párt alatt - használhatatlan, alkalmatlan, hitvány és kiszorítani való. A fentiekből az következik röviden megfogalmazva, hogy: hazánk minden érában etikátlanul tud csak működni még gazdasági szinten is. - A másik infó pedig az LENNE - nem biztos, hogy az is -, hogy a fentiekre azt mondja a többség: "Na és? A lényeg, hogy nekem pénzt hozzon. A nem a mi körünkbe tartozó vállalkozók és vállalatok (a mindenkori értelemben véve) pedig semmirekellők gyülekezete. Dögöljenek meg, ne is tudjanak dolgozni. Nekem ez így rendben is van." - A két infó együtt azt tartalmazná, hogy hazánk gazdasági működése etikátlan valamint az állampolgárok nagyobb része is az. Pusztán a rövid távú anyagi haszonért cserébe. - Ez az állapot számomra elfogadhatatlan. Így nem szabadna működnie egy országnak sem. Vélemény vót.
Nézd meg a béten, hogy mennyit jelentett be ( éves szinten ) a Mészáros és Mészáros , Rkodrd, stb durva lesz :) A V-Híd kérelmét azért kellett visszavonni, mert ha jól emlékszem ment a fúzió, így jogilag nem lehetett megtenni. De ami késik nem múlik. Magánvéleményem
Félreinformálnak. Amikor beapportálták ide a mészáros holdingot, azon a nyáron mészáros megvette a V-híd-at és azt írták az hírekben, hogy beteszik a holdingba és meg is indították nyáron egy kérelemmel a bíróságon a beolvadást. Aztán két hónap múlva csendben visszavonták a beolvadás iránti kérelmet, ezt egyszer ide az optenből be is linkeltem és maradt a V-híd Mészáros és felesége privát cége. Csak erről a hírekben már nem volt szó. Szóval a V-hídas buli nem a mienk. (Ebben az esetben a történteket ismerve tudnék igen csúnyákat mondani)
Ha jól gondolom, a V-Hid is ment volna be apportba, de a Fúzió folyamatába nem fért bele ( időben ). Most az energetika nagy falat lesz, hisz megy az Erőmű, jön a Titász+ Napelem üzletág. Viktor pedig nem kis forrást jelölt meg .... nembeszélve a jelentős adókedvezményekről..
Rárepültek a szállodások az állami milliárdokra Egyenként több milliárdot igényelve egy hét alatt alaposan túljegyezték a szállodafejlesztési pályázati keretet. A tűztől távolabb állók lemaradtak.Alig nyolc munkanap után felfüggesztette Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. égisze alatt működő Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. azt a 20 milliárd forintos keretösszegű pályázatot, amit nagy szállodák felújítására és fejlesztésére írtak ki. A cég közleménye szerint a 20 milliárd forintos keretet többszörösen túljegyezték – vagyis legalább 40, de akár 50-60 milliárd forintos igény is érkezett a közpénzre. A pályázatot december 20-án nyitotta meg a MTÜ projektcége – vagyis a ünnepek miatt mindössze nyolc munkanap alatt bombázták meg a magyar szállodás cégek beadványaikkal az állami pályázatkezelőt. A hatalmas érdeklődés nem véletlen, ugyanis a kiírás szerint akár 70 százalékos támogatási intenzitás elérhető – vagyis egy komplett szálloda felépíthető majdnem csak állami pénzből, főleg ha sikerült kicsit túlárazni a projekteket. A programról a várható kiírásról korábban is lehetett tudni, ugyanakkor meglepő annak nyolc munkanapon belüli felfüggesztése, hiszen a kiíró eredetileg azzal számolt, hogy március 31-ig fogadja a pályázatokat. A kírásban az is szerepel, hogy azon pályázónak, akinek kérdése van a kiírással kapcsolatban 15, esetleg harminc naptári napon belül válaszolnak. Vagyis nem kellően tájékozott (nem bennfentes) pályázónak esélye sem lett volna kérdéseket feltenni a pályázattal kapcsolatban, mert azt a túljelentkezés miatt le is zárták gyakorlatilag 15 (naptári) napos határidő lejárta után azonnal. Korábban a Napi.hu írta meg, hogy a Mészáros Lőrinc érdekeltségbe tartozó Hunguest Hotels épp a pályázatból akarja felújítani szállodáit. „A Hunguest Hotels változatlanul tervez a Kisfaludy-pályázattal. Minden szállodánk tekintetében figyelembe vesszük a pályázatokon történő részvételi és az azok által megnyíló fejlesztési lehetőségeket" – közölték épp a pályázat felfüggesztésének napján. A Népszava megkérdezte a Magyar Turisztikai Ügynökséget, hogy hány pályázó és mennyivel jegyezte túl néhány munkanap alatt a húszmilliárdos keretet, ám lapzártánkig nem érkezett válasz. A pályázni csak konkrét üzleti pénzügyi tervekkel lehetett, vagyis ezt kellett elvileg nyolc munkanap alatt összedobni a pályázóknak.
A Kisfaludy pályázatok keretében korábban is tetten érhetők voltak a bennfentes-gyanús döntések: korábbi cikkünkben a MTÜ 2017-2018-as döntéseivel már foglalkoztunk: akkor összesen 42 milliárd forintnyi közpénzt osztottak szét a magyar szállodások között, az eredmények ismeretében azonban egyértelművé vált, hogy milliárdos támogatást csak a a NER-hez kötődő vállalkozások kaphattak.
A mostani 20 milliárdos pályázat elvileg a legalább száz szobás szállodák építésére és felújítására szolgál, a kiírás szerint a közpénzt azért kaphatják sokszor milliárdos éves nyereséggel működő szállodások, hogy a „XXI. századi turizmus kihívásainak és vendégek igényeinek megfelelő szállodai kapacitások létesüljenek." Előnyben részesültek a tematikus pályázatok például családbarát szolgáltatásokkal. A kiírás szerint a legkisebb elérhető támogatás háromszázmillió forint, a felső határt azonban nem számszerűsítették. Pályázhattak cégek, költségvetési intézmények, önkormányzatok, azok intézményei és egyházi jogi személyek is. A pályázatokat a beérkezést követően folyamatosan bírálják el - így nagyon fontos volt a beadási sorrend, s vélhetően ezért is függesztették fel a pályázatok befogadását. A támogatásra ötcsillagos besorolású szállodák nem pályázhattak.
NEW OPUS GLOBAL