Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
noworf 2015. 10. 28. 20:14
Előzmény: #10398  Törölt felhasználó
#10400
Tudtommal a felsz-ról szoló trv nem ad semmiféle ilyen jogot a MNB számára! Bárcsak erre hivatkozna majd a felsz a közelgő számonkérésnél!!!
A felszámolást a törvény és nem Matolcsy szabályozza.
noworf 2015. 10. 28. 20:04
Előzmény: #10397  Törölt felhasználó
#10399
Ketté kellene választani a történéseket!
A BC volt tulajdonosai, vezetői loptak, csaltak, raboltak. Ennek elvben idén februárban vége szakadt. Mi, a BC ügyfelei, csak tudomásul venni tudjuk a fentieket!
Februártól a felsz, a MNB, a Magyar Állam felel a felszámolás során történtekért! Az alkotmány, a hatályos törvények pontosan meghatározzák a kötelességeiket.
Jelenleg a felsz, a MNB, a Magyar Állam jogtalanul birtokolja a MAGÁN vagyonunkat, szándékosan kárt okozva nekünk. Kijelenthető, hogy a Magyar Állam súlyosan és szándékosan megsérti a magántulajdonnal kapcsolatos állampolgári jogainkat!
A felsz, a MNB, a Magyar Állam felelősségét és kártérítési kötelezettségét az Európai unió illetékes bírósága meg fogja állapítani! Abban a nem várt esetben is, ha vmi csoda folytán hirtelen közölnék a pontos számokat és kiadnák az ügyfélvagyont! Az ellopott 8 hónap alatt sok milliárdra tehető vagyoni és jelenleg felbecsülhetetlen nem vagyoni kár ért minket!
Réti, Matolcsy és társaik a keresetből pontosan értesülhetnek majd a követelt kártérítés mértékéről. Tüntetni ellenük felesleges, az energiát inkább a kinti eljárásokra kell tartalékolni! Lassan megnyílik majd a lehetőség csatlakozni a fent említett eljárásokhoz!
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 19:45
Előzmény: #10397  Törölt felhasználó
#10398
Az MNB-nél van és az engedélyükre vár a felszámoló, hogy közzé tegye.
Azért ez új infó nekem, hátha így lesz valami már.
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 18:24
Előzmény: #10396  Törölt felhasználó
#10397
ha kis részvényeket megtudták "számolni" és azt hiánytatlanul kiadni akkor tudniuk kell a blue chippeknél is a meglévő darabszámot illetve a hiányzó mennyiségeket!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 18:22
Előzmény: #10394  horemheb
#10396
igaza volt Simicskának!!!!!
ezt kiegészítem az azzal, hogy az összes fideszes egy nagy g.ci!!!!!kérdem én a nagy családbarát fideszes kormányt, hogy ilyenkor nem számítanak a családok akiknek a pénze már több mint 8 hónapja úszik?????????!!!!!!
detto71
detto71 2015. 10. 28. 18:18
Előzmény: #10394  horemheb
#10395
No én már hónapokkal ezelőtt elátkoztam a bc-s fiúkat de még a fattyaikat is.
Szenvedést és kínnal teli elmúlást kívántam nekik.

Más..
Múlthéten felhívtam a bc-t, csak úgy szórakozásból. Minden eszközre meg van a kimutatásuk még a kp-re is. Az MNB-nél van és az engedélyükre vár a felszámoló, hogy közzé tegye. Találjátok ki ez mennyi idő múlva várható? Igen, jól gondoljátok. Legkésőbb 2 hét múlva, most már csak 1.
Rákérdeztem a SAXO meg más zavaros ügyre, hogy e miatt nincs közlés vagy teljesen független tőle. Azt mondta, hogy ezek s dolgok nem befolyásolják a hiányközlést és a kiadható vagyon kiadását. Elkérte a hölgy az ügyfélazonosítómat és magától mondta, hogy az ANY-t már elvittem. Én ökör nem kérdeztem meg, hogy mikor, csak annyit mondtam az furcsa lenne, mert nem is volt. Ja igen, igen mást néztem... jött a helyesbítés. A lényeg a hangján éreztem, mikor mondta, hogy milyen eszközeim vannak a váltást, hogy nem sok szar maradt. Bár azt mondta, ők nem tudják mennyi van meg nincs a gépen. Annyire érezhető volt ahogy a hangja a vidám csevegésből átváltott. Legalábbis én így éreztem.
horemheb 2015. 10. 28. 17:45
#10394
Akinek bármekkora köze volt és van a brókerbotrány megtörténtéhez, annak szemét módon való kezeléséhez, legyen átkozott hatodiziglen! Idegeskedjenek, szenvedjenek annyit, amennyit mi mindannyian, az általuk kialakult körülményeink, problémáink miatt!!
tchongee
tchongee 2015. 10. 28. 17:23
Előzmény: #10376  Törölt felhasználó
#10393
csak azt nem értem miért nem adják ki....
tchongee
tchongee 2015. 10. 28. 17:14
Előzmény: #10374  Törölt felhasználó
#10392
ne történjen meg....de remélem ha a felszámolót, esetleg családját egyszer baleset éri a mentő haladéktalanul kiérkezik...és amennyiben szükséges haladéktalanul életmentő műtétet hajtanak végre rajtuk.....az isten verje meg őket amiért ezt teszik velünk.....
filter 2015. 10. 28. 10:16
Előzmény: #10389  Törölt felhasználó
#10391
szerintem a kincstárjegynek vagy részvényeknek, azaz nekünk, semmi közünk nincs metatraderesekhez és ügyleteikhez.
ne olyanokon akarják elverni a port akiknek semmi közük hozzá.
bicsi..
detre 2015. 10. 28. 09:52
Előzmény: #10389  Törölt felhasználó
#10390
várni várni várni de mire ?????????
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 00:55
Előzmény: #10378  noworf
#10389
Sziasztok! Lehet hogy már valaki írta, szerintem az egész késlekedés oka a Saxo-val lévő elszámolás lehet. Év elején ott nagy bukó volt,lehet hogy ott egyezkednek még, és ahhoz kell minden elérhető forrás.
filter 2015. 10. 27. 21:43
Előzmény: #10387  detre
#10388
l. Temmel András A BAMOSZ főtitkára ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy véleménye szerint az Alkotmánybíróságnak elviekben nem szabadna elfogadnia a Quaestor-törvényt, ebből kiindulva pedig akár minden maradhatna a régiben is a befektetési szolgáltatók piacán.
detre 2015. 10. 27. 18:53
Előzmény: #10386  Törölt felhasználó
#10387
Kuszaszemű keveri itt a kártyát,aki érinthetetlen.
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 18:48
Előzmény: #10377  Törölt felhasználó
#10386
Sziasztok, rég voltam itt, de azért néha benéztem, így nagyjából képben vagyok.
Csak azt szeretném a tudomásotokra hozni, hogy miután a felsz. kifizette a MetaTrade-s pénzemet, bátorkodtam egy állásfoglalást kérni tőle.
Vitás helyzetbe kerültem a Buda-Cash-l tavaly novemberben, (kártérítési igénybejelentés) mivel kártérítési igényemet elutasították, december elején az MNB-nél éltem panasszal, január elején elkezdődött a kivizsgálás, sajnos a vizsgálatot azzal zárták le, hogy időközben a cég felszámolás alá került.
Kártalanítási igényemmel együtt bejelentettem a fenti kártérítési igényemet is.

Három esetben kértem a félszámolót, hogy kártérítési igényemet ismerje el vagy utasítsa el, kértem, hogy elismerését igennel elutasítását nemmel válaszolja meg.
Válaszában mindent elküldött, a már három hónapja elküldött iktatószámot, kb. két hónapja közzétett irományát, kérte, hogy azonosítsam be magam, meg tettem, igen vagy nem válasz azt nem volt képes kisajtolni magából.
Szerintem ez egy szerencsétlen, határozatlan alak, aki arra nem képes, hogy egy ilyen egyszerű kérdésben állást foglaljon. Majd valaki megmondja neki mit kell csinálnia és azt szolgamódjára végrehajtja. Ennek a kormánynak ilyen emberekre van szüksége (a három majom figurájára van itt szükség, nem beszél, nem hall, nem lát.....VÉGREHAJT)
bevandorlo 2015. 10. 27. 18:45
Előzmény: #10384  detre
#10385
Nyugi van már .
detre 2015. 10. 27. 18:40
Előzmény: #10382  Törölt felhasználó
#10384
Minden szavaddal egyetértek. Emberek,családok akár egész élete munkája
válik semmivé.Az igéretekkel már tele a padlás. Csak az erőből értenek. Hányszor két hét telt már el és a hiányt továbbra sem tették közzé.Ha akarták volna áprilisra mindenkinek kiküldhették volna a meglévő értékpapírokról a kimutatást. Egy baj van. NINCS AKARAT !
noworf 2015. 10. 27. 17:57
Előzmény: #10382  Törölt felhasználó
#10383
Nem az utca, nem az óbégatás, tábla és transzparens mutogatás a megoldás. Lassan eljutsz a lövöldözéshez is.
Birkának, baleknak nevezni a meglopott, megkárosított embereket, semmi jogod sincs. Nyugodj meg, törvényes módon fogunk elégtételt venni!!!
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 17:25
#10382
Én azt nem értem,hogy szórakoznak veletek és a pénzetekkel,ami ugye sok-sok milliárd és csak itt vagytok fölháborodva,írogattok fölöslegesen,hisz azt hiszitek így visszakaptok bármit. Annyit mondok kacagnak rajtatok is...Mert már nem csak a dolgozó kis embert lopják meg,használják ki,hanem a megtakarítással rendelkezőket is!! De semmit sem tesztek!! Ahogy ez az ügy kirobbant,azonnal az utcán kellet volna tiltakozni,követelni ha kell a bc-Mnb épületét elfoglalni,visszakövetelni azt ami a tiétek,"volt". Több mint 8 hónap alatt,egy Országot el lehet foglalni,vagy tönkre tenni! itt egy 1db brókercéget nem világítottak át,és mérték föl a hiányt??De legfőképp pótolták volna!! Lásd(Beva) Ti ezt elhiszitek? Sok milliótok oda és nyugodtan alszotok???????? Hisz több 10 ezren vagytok,ennyi ember még az Országot is elfoglalná nem ,hogy ezt a sok hazug rabló bandát megfingatni!! De biztosan van még tartalék, azt is fektessétek be,és minden kezdődik előröl!!! Vagy,egyenesen utaljátok az Mnb-nek! Majd Ők elköltik,helyettetek!! Hihetetlen,az ami veletek történik! Viszont ,nem sajnállak benneteket! Bocsi,mert akit meg lehet lopni,de nem bánja... Azzal próbáljátok nyugtatni egymást,hogy majd talán jövőre... Aztán így tovább!!!! Ja,aki 6milla fölött van,az biztosan jövőre sem kap többet ennél!! Nyugodt és jó éjszakát és további türelmes szép napokat,heteket,hónapokat és éveket!!
detre 2015. 10. 27. 17:07
Előzmény: #10380  bevandorlo
#10381
szétb... az ideg ha ilyet írsz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek