Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stacstac 2024. 06. 30. 11:35
#8120
bármelyik 2 eszköz esetén ki lehet választani egy olyan idősávot, ahol az általunk "kedvelt" eszköz nyeri a hozamversenyt - viszont ez nem tudja bemutatni, hogy mi pontosan mennyit kerestünk a tőzsdén egy adott időszakban
 
nem szeretetből veszünk egy eszközt, hanem azért, hogy pénzt keressünk vele
 
szerintem, ha valaki évről évre képes a kockázatmentes hozamot meghaladó eredményt termelni, akkor az ügyesen trédelt - majdnem mindegy, hogy mivel tudta ezt megtenni - lehet, hogy csak egy trédje volt az egész évben, de az olyat hozott, hogy a következő trédet a következő évben fogja csak meglépni, addig pihi
 
ez lehetett az elmúlt egy évben majdnem bármelyik eszköz - mindegyiknek volt olyan időszaka, amikor nagyot ment - és persze lehetett nagyokat bukni is
 
persze a tőzsdézók több mint 80%-a sajnos folyamatosan veszteséget termel - a cél az, hogy TE a kisebb 20%-ba tartozz - ezen kell dolgozni
 
most lehet, hogy páran le fogtok mínuszolni, de OTP poziból írok és longban vagyok érdekelt:
aki tavaly OTP-be fektetett, jól tudott keresni - de semmi sem tart örökké és ha úgy adódik a helyzet, akkor majd ki kell tudni szállni - szvsz ennek még nincs itt az ideje, mert ez most valszeg 20k fölé fog menni, de semmi nem ér fel a felhőkig - még egyszer mondom poziban vagyok és longban vagyok érdekelt - de mindig észnél kell elenni
 
a folyamatosan OTP szapulásról és lebeszélésről pedig egy vicc jut az eszembe: "Mi van a hipochonder ember sírjára írva? Ugye megmondtam!"
 
jó spekit mindenkinek és változatos eszközökkel való kereskedést kívánok
stoky 2024. 06. 30. 10:40
Előzmény: #8118  TheSnake2020
#8119

Jól írod!
Mert az OTP-t más bankokhoz illene hasonlítani, nem indexhez.
Ez evidens. Bár azt nem is értem hogy egy SPY  daytrade "elemző" (mert más nincs is), hogyan is hasonlít 20 éves távlatban valamit. Ez nevetséges.
TheSnake2020 2024. 06. 30. 10:26
Előzmény: #8117  pomperj
#8118
Ha már egy egyéni részvényt hasonlítunk egy indexhez, akkor az lenne a szép, ha az akkori indexet és index tagokat vennénk, és úgy számolnánk egy teoretikus index értéket, hiszen az OTP az ma is OTP. Szerintem ez az összehasonlítás így teljesen értelmetlen. Ami az ingatlant illeti, az már sokkal jobb. Ott pedig,  ha a hosszú távú hozamokkal nézed valószínűleg voltak olyan árfolyamok, ahol.az OTP nagyon jó befektetés volt és volt olyan ahol pocsék. Mivel az átlagos intézményi tartási idő is már bőven 1 év alatt van, ja jól tudom jelenleg valahol 9 hónap az Usaban, a tőzsde a jelenlegi szinteken kaszinó. Az OTPis, pláne egy úgy, hogy azért a rossz nyelvek szerint több mint 30% Sanyi bácsi kezében van, és legalább ugyanennyi a haveroknál. Pont oda teszik az OTP árfolyamát ahova akarják. A BUX egy vicc. Mondjuk lassan az SP500 is.
pomperj
pomperj 2024. 06. 30. 10:07
Előzmény: #8108  totoro
#8117
Kosz a kiegeszitseseket.
Valaszok.
.
1)Igen, az OTP osztalekkal nem szamoltam. Jogos az eszrevetel.
Ha a Dollar kamatat beszamitjuk, akkor az OTP reszveny osztalekot is be kell szamitani.
A 17 ev alatt, evi kb, 4% osztalekkal, es hasznalva a 72-es szabalyt, OTP osszes hozamat megduplazta.
Igy nezve, valoban, az OTP 17 eves totalis hozama kb.  elerte egy  Dollar bankbetet hozamat. 
.
2)Igen, onkenyes a ket hasonlitas. Csinaljunk meg ket hasonlitast?
2.1)Ha a magyar  lakaspiac atlagos  arakhoz hasonlitom OTP hozamat, 
akkor  majdnem biztosan jobb befektetes az ingatlan,  mint OTP reszveny. 
Ez a chart, hozzateve az utolso 4 evet, ami majdnem ar-duplazast hozott,  eleg egyertelmu.
https://imgur.com/a/bA4jHkp
Es ebben nincs benne a lakas kiadasabol/hasznalatabol szarmazo osszes bevetel sem.
Igy nezve, a lakas legalabb  2x jobb befektetes volt, mint OTP.
.
2.2)Ha az SPY tozsde Indexhez hasonlitom?
Akkor 2007.06-ban   SPY=1550 volt, most pedig SPY=5400.
Ha az OTP arfolyamat Dollarban hasonlitom, (mert SPY is dollarban van)
 akkor SPY mostanaig 17 ev alatt  kb. 3.5x emelkedett.
Es mivel az OTP Dollarban meg ott sem tart egeszen, ahol 2007-ben, igy SPY kb. 3-4x jobb inveszticio.
stoky 2024. 06. 30. 10:07
Előzmény: #8115  pomperj
#8116

Mégis mit várt? Vasárnap kora reggel beír valamit, ami félig se igaz.
A maga OTP-vel kapcsolatos megnyilvánulásai csak negatív jelzővel lejhetne leírni, ez megy évek óta folyamatosan.
Akkor meg miről is lehetne beszélgetni? Elemzései rosszak, hibásak,  valamint többnyire, nem is jöttek be! Beszélgessen Balinnal, vagy Hathorral, vagy a többi folyamatosan zuhanást beíró barátjával.
Esetleg nyissanak egy másik topicot ennek a témának.
pomperj
pomperj 2024. 06. 30. 08:57
#8115
Sejtettem a reakciokat, nem is vartam mast.
Csupa ocska, onigazolo magyarazat, az OTP csodalatossagara. A tenyek nem szamitanak.
Csak igy tovabb.
stoky 2024. 06. 30. 08:31
Előzmény: #8107  pomperj
#8114

20 year
OTP -+431%
USDHUF +78%
Sunnmary nos megint félrement.daytrade  "mester"
Marika113
Marika113 2024. 06. 30. 07:38
Előzmény: #8110  fatihszultan
#8113
Felesleges vele vitatkozni, számokat nem ismeri.
Marika113
Marika113 2024. 06. 30. 07:36
Előzmény: #8109  totoro
#8112
Egy bukott bankár, mit foglalkozol vele, tele van sértődöttséggel. Vegyen MOL-t mi meg addig keresünk az OTP-n pl.
fatihszultan 2024. 06. 30. 07:27
Előzmény: #8106  pomperj
#8110
"A HUF egy magyar jatekpenz. Abban merve,  valoban ki lehet hozni OTP arfolyam  nyereseget.
Es ezzel nagyon becsapja magat, peldaul ahhoz kepest, aki Dollarban tartja a penzet, 
es Dollar kotveny kamatot kap erte."
Gondolom számoltál itt azzal is, hogy az USA kötvény kamatából itt is, ott is adózik a páciens már. 30% + 5%. Arról már nem is beszélek, hogy, ha ezt nem TBSZ-en teszi, akkor mit is fizet még Mo-on? +13% Szocho. Gondolom ezekkel is kalkuláltál? Igen, vagy nem?
Valamint kiválasztani valamilyen eszközök, valamilyen időtávját, aztán azt mondani, hogy az OTP egy szar...Hát, ez....nem is tudom. 
Akkor, hogy néz ki az összehasonlítás arannyal, ha az OTP 2009. március 09-i 1232 HUF-os árfolyamával hasonlítom össze. Ha valaki aznap vett OTP-t - 4,71 EUR - eladta 2019. dec. 13-án 46,78 EUR-ért. 10 év alatt, 10-szerezett.
De, amit most leírtam, az egy nagy baromság. Mondjuk nem akkora, mint RIG-et tartani, azért mert egyszer nagyot kerestél vele.
Képzeld, sokan nagyon kerestek valamikor távíró cégek részvényeivel is. Jól járt, aki azóta is tartja?
totoro
totoro 2024. 06. 30. 07:01
#8109
És akkor most nézzük meg, hogy kedvenc papírod, a RIG mennyit hozott 20 év alatt.  22 dollárt ért 2004-ben, most meg 5-öt. Vagy legyünk igazságosak, nézzük csak azt meg, hogy 2018-tól, amikor elkezdted itt tolni, és a hatásodra sokan beszálltak, hogy teljesített: 10 dollárt ért akkor, most meg 5-öt. Felezett. És közben te éveken át magasztaltad, és az erőteljes és határozott kommunikációddal beültettél egy rakat embert. Pont a Mennyit és az OTP topik az, ahol nem csak találgatás meg esélylatolgatás megy, hanem páran tényleg számokkal és tényekkel írják le a várakozásaikat. És azt sem tudom szó nélkül hagyni, hogy az elmúlt 20 év tele volt előre nem látható válságokkal, 2008, covid, orosz háború, Fidesz önkényuralom kiépítése amik sújtották a bankot, és amiknek egy része sújtotta a világot is, erre te defenzív eszközöket hozol fel ellenpéldának. Az arany, a dollár azok ezekből az előre nem látható eseményekből mind erőt merítettek, olyan eszközökkel állítottad párba, amiket önkényesen válogattál, és közük sincs az OTP-hez. Az elmúlt 20 év megrengette a bankrendszert az egész világon, nézz már rá basszus a Deutche Bank-ra, 2004-ben 40 dollár volt, most meg 15, és akkor egyből feltűnik, hogy az OTP Európa egyik legjobban teljesítő bankja. Maga a szektor valóban rosszul teljesít, valóban lehetett volna jobb papírokat választani, de idejönni Európa egyik legjobb bankjának a topikjába, és folyamatosan temetni, meg irreleváns cuccokkal összehasonlítgatni az nevetséges elfogultság. 
totoro
totoro 2024. 06. 30. 06:39
Előzmény: #8107  pomperj
#8108
Gondolom az osztalékkal, és az azon vett újabb OTP részvényekkel is számoltál.....
pomperj
pomperj 2024. 06. 30. 06:25
Előzmény: #8106  pomperj
#8107
Javitas.
A masodik chart jo link:
https://imgur.com/a/RMDql07
pomperj
pomperj 2024. 06. 30. 06:22
Előzmény: #8104  Fundaman
#8106
Igen. Csakhogy a helyzet ennel sokkal rosszabb.
Aki itt beleolvas, abba a totalisan teves kepzetbe kerulhet, hogy az OTP jo befektetetes volt
az elmult 20 evben. Oriasi tevedes.
.
Tegyuk fel, hogy 3 embernek egyforman volt penze. 
Az egyik  OTP-be fektette. A masodik Dollart vett es abban tartotta. A harmadik meg Aranyat vett rajta.
Melyik lett, mindjuk 2007.06  ota  a harom kozul a leggazdagabb?
(Azt az esetet teljesen ignoralom, hogyan jart az, aki az SPY tozsdeindezet vette meg.)
.
A legszegenyebb az, aki OTP-t vett.  A penze erteke OTP=HUFban volt, es vasarlo erteke csokkent.
Sokkal jobban jart, aki Dollarban tartotta. Megtartotta a vasarlo erteket.
Aki Aranyban tartotta, annak jelentosen megnott a vasarlo ereje.
.
Es akkor lehet nezni a tenyeket szamszeruen. HUFban es Dollarban merve is beirtam 
az okos befekteto szamara a tapasztalat szerint legjobb BUY es SELL  signaljat es strategiajat..
1)Aki OTP-t vett, az OTP arfolyamat HUF-ban nezi.  
Akkor ezt a chartot latja.
Es ha beleirja a chartba, hogy mennyi az OTP arfolyama Dollarban szamolva?
Akkor egeszen erdekes kovetkeztetesekre jut. Peldaul, hogy most venni OTP-t nem is olyam jo otlet.
Dollarban az OTP ara kb. hasonlo, mint 17 eve volt. Ha hozza adja 17 ev Dollar-kamatat, akkor 
Dollarban kb. megduplazta a penzet ahhoz az invesztorhoz kepest, aki OTP reszvenyt vett. 
.
https://imgur.com/a/0bogbHR
.
A HUF egy magyar jatekpenz. Abban merve,  valoban ki lehet hozni OTP arfolyam  nyereseget.
Es ezzel nagyon becsapja magat, peldaul ahhoz kepest, aki Dollarban tartja a penzet, 
es Dollar kotveny kamatot kap erte.
.
2)Aki Dollarban szamol,  az igy latja az OTP 20 eves arfolyamat.
.
https://imgur.com/undefined
.
A chartba beirtam, hogy egy uncia ARANY-ert hany OTP reszvenyt lehetett venni  a csucs arfolyamok
idejen, (tehat legrosszabbul idozitve a vetelt)    annak, 
aki valos penzben, ARANY-ban tartotta a penzet.
Nos, aki ARANYBAN tartotta a penzet, az 3-4x jobban jart, mint aki OTP reszvenyt tartott.
.
https://imgur.com/a/ubmGbG7
.
Summary. 
Van mire szerenynek lenni, aki regota OTP-ben tartja a penzet. 
Pocsek dontes volt.
egy_kezdo 2024. 06. 28. 23:23
Előzmény: #8104  Fundaman
#8105
Igen, ez egy jelzés a legerősebb árazó algoritmus részéről a kisebb algoritmusok és a piac nem számító maradéka (tréderek, brókerek stb) felé, hogy ő ezen félév végén többre értékeli a részvényt mint az eddigi ATH és akinek ez nem tetszik vonuljon fedezékbe, mert a papír ennél is sokkal többet ér, de eddig nem rakta ide fel, épp 5 forinttal az ATH fölé.
Ez a profiknak szóló jelzés, de mindenki is észreveheti és vagy kezd vele valamit vagy nem...
Aztán majd a jövőbeli impulzusok eldöntik, hogy a vezéralgo merre viszi az árat...
Fundaman 2024. 06. 28. 20:24
#8104
18325+540+300+430=19595
Az ATH(19590) óta kapott osztalékokkal korrigálva nominál értéken most értünk oda vissza ahol 2021 novemberében jártunk.
Reálértéken, inflációval korrigálva meg kb 27ezernél lennénk ugyanott :)
berlini
berlini 2024. 06. 28. 00:43
Előzmény: #8101  Macus
#8103
Amig orbán marad kormányon addig szabadságharcol.
De, hogy ennek lesz-e tartósagativ hatása a magyar gazdasági fejlődésre, azt én már nem állitanám biztosra.
De tegyük fel, hogy magyarország tartósan stagnálni fog.
Jelenleg az OTP értékeltsége nem lóg ki nagyon lefelé az európai bankokééből.
Ha Európában - ellentétben azzal ami nálunk folyik - beindul egy konjunktúra és ez az OTP leánybankoknál is érezhető hitelkihelyezési boomot váltana ki, akkor én azt valószinűsitem, hogy az OTP eredményessége nő (megkockáztatnám azt is hogy a regiós konkurencia eredményességénél nagyobb mértékben), amiben a leánybankok fogják vinni a primet. Egy 2%-ra mérséklődő alapkamatszinten a cégek értékeltsége a régióan megnő 4-6 -ról 7-10 -re és ez az OTP-nél is bekövetkezik majd. Persze valószinűleg továbbra is az alsó sávban mozog majd, de egy P/E= 7 értéknek esélyt adok.
Ez az érték ha lassan is, de nőni fog. A befektetőknél előbb vagy utóbb de leesik, hogy ez már nem egy tisztán magyar bank, sőt, a számok azt fogják mutatni, hogy a forgalom és a nyereségesség 70%-a már a leánybankoknál realizálódik. 
berlini
berlini 2024. 06. 28. 00:28
Előzmény: #8100  totoro
#8102
Igen, itt lesz ellenszél.
Macus
Macus 2024. 06. 27. 20:37
Előzmény: #8099  Marika113
#8101
Tudom , de sajnos a kormanyunk amig szabadsagharcol addig marad a 6 alatti rata

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek