egy_kezdo

Regisztráció: 2013-11-13 15:59:57

Hozzászólások száma: 1 072

Utolsó hozzászólás: 2024-11-07 23:45


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 4
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

Mennyit ér az OTP? 2024. 11. 07. 23:45
 Az eredmény jó kell legyen, a menedzsment a 250-350 milliárdos sávban bárhova teheti, 310 milliárd felett már elfogadható a riport. 
Egyébként az árazó algo kiárazta az USA elnökválasztás által okozott VIX – volatilitási bizonytalanságot és amint az a Rafinál még jobban látszik némi USA-orosz-ukrán rendeződést is elkezdett árazni a piaci algoritmusok bankokat kezelő része.
-
   
Fő kérdés a tőkeallokáció, mit akar kezdeni a menedzsment a rengeteg tőkével? Saját részvények visszavétele, osztalék emelése, akvizíciók bejelentése? 
-
A keleti front rendeződése esetén és a magyar belpolitikai viszonyok kiegyenlítődése mellett az OTP nem 5-ös P/E, hanem a historikus 9 – 12-es P/E szorzóval fog árazódni és így a fair érték a 36.000-50.000 sávban lesz. Nyilván ez nem holnap lesz, de az irány adott, az előbbi két politikai kockázat kell csökkenjen, mivel a cég profittermelő képessége egyértelműen megvan ehhez az árfolyamhoz...
Mennyit ér az OTP? 2024. 08. 08. 23:51
Sajnálatos lenne, hogyha a menedzsment nem engedélyezné a konszenzusnál -262 milliárd- nagyobb adózott eredmény elkönyvelését, ugyanis valós céltartalékolásra semmi szükség nincs. Egy 300 milliárd körüli Q2-es profit már elfogadható lenne. 
Ezen kívül a telekonferencián a sajátrészvények bevonásáról és továbbiak vásárlásról várunk valamilyen bejelentést, valamint akvizícióról is mondjanak konkrétumot. Meg kell érteniük, hogy az eddigi kommunikáció kevés, a befektetőknek most már jár vissza a pénzük, kb 30 év után nem lehet tovább maszatolni... 
Mennyit ér az OTP? 2024. 06. 28. 23:23
Igen, ez egy jelzés a legerősebb árazó algoritmus részéről a kisebb algoritmusok és a piac nem számító maradéka (tréderek, brókerek stb) felé, hogy ő ezen félév végén többre értékeli a részvényt mint az eddigi ATH és akinek ez nem tetszik vonuljon fedezékbe, mert a papír ennél is sokkal többet ér, de eddig nem rakta ide fel, épp 5 forinttal az ATH fölé.
Ez a profiknak szóló jelzés, de mindenki is észreveheti és vagy kezd vele valamit vagy nem...
Aztán majd a jövőbeli impulzusok eldöntik, hogy a vezéralgo merre viszi az árat...
Mennyit ér az OTP? 2024. 05. 09. 23:48
Igen, megváltoztatta a riportálási sorokat a bank, ezt Q4 call-on már bemondták. 
Ezek után, ha külön a szövegben nem írják le nem lehet majd tudni, hogy mi mennyi volt. Most még tudni lehet, hogy a 2024-es évre a bankadó kb 30 milliárd, az extraprofit-adó ami 63 volt most csak 6-7 milliárd lesz egész évre. A szlovén adó kb 11 milliárd, a kamatstop 6 hónapra kb 7 milliárd, ukrán, üzbég, szerb stb leírás csökken.
-
Kiindulva a Q4-es alapokból és számolva organikus növekedéssel is a nettő profit valahol a 230-275 milliárdos sávban kellene legyen. Az is kérdés, hogy lesz-e korrekciós tétel, nem kellene legyen, de az adó és költségterhelések éppen ezért átláthatatlanok és megnöveltek lesznek, hogy ez kinek jó, nem tudni. Minden esetre mint azt már tavaly megírtuk a cél a folyamatos növekedés bemutatása a befektetők felé. Ez nem rossz stratégia, de még több srv, osztalék és megvalósított akvizíció kell az évi 4000-5000 forintos eps-ből…. 
-
Apropó, a Q1 számainak bizonyítaniuk kell, hogy az elemzők ismét kollektíve tévedtek, csak a közgyűlés után eszméltek, hogy nincs itt szó az éves eredmény visszaeséséről, mindaddig 800 milliárd körüli éves profitot vártak, ami a valóságban 1100 fölött lehet...
Mennyit ér az OTP? 2024. 03. 11. 17:54
Az elemzőknek pénteken tartott telekonferencián a következő lényegesebb dolgok hangzottak el: 
 - 
A nemteljesítő hitelekre képzett céltartalék 2023-ban 0,16% volt ami minimális, viszont 2024-ben is megközelíthető ez a szint, ha nem is lesz kevesebb, de akár 0,20% körül is lehet. Ez brutál jó lenne, mert ez a tétel így nem rontaná az éves eredményt. Üzbegisztánban negyedévenként javulást várnak olyannyira, hogy 2024 második félévében akár még visszaírások is elképzelhetők a mostani céltartalékolásokból. 
 - 
Lehet lesz további saját részvény vétel a 60 milliárdon túl is, de mivel minden srv okán MREL-t kell kibocsátani és MNB engedély is szükséges, valamint a tőkéből is le kell azt vonni, ezért az srvt lebonyolítani kisebb, 50-60 milliárdos csomagokban célszerűbb. Amíg több a COE mint az MREL költsége addig megéri az srv. Még nem döntötték el, hogy a megvett részvényeket bevonják-e, ehhez közgyűlési határozat kellene, hogy kérnek-e ilyet azt nem mondták, de a részvényesek érdeke szerintünk ez lenne nem pedig a KMRP-k további hizlalása. 
 - 
Lényeges, hogy az eszközállomány összetételéből eredően ennél a banknál a forint kamatbevétel akkor is növekszik amikor a referencia Huf BUBOR csökken, a többi banknál ez nincs így. Az EURIBOR-nál nem ilyen rózsás a helyzet, de 265 bázispontig itt sem csökken a kamatbevétel, alatta már igen. Előbbiekből eredően a kamatbevétel csoportszinten csökkenő referenciakamatok (euribor 2,65%-ig) és változatlan hitelállomány mellett 13%-kal növekszik 2024-ben. Véleményünk: no, erre varjon gombot a sok pesszimista elemző, méghogy nem ismételhető a 2023-as eredmény, nem is, hanem meghaladható, akkor is ha ezt most még nem akarják tudomásul venni... 
 - 
Az eddigi egyszeri tételek szinte nullára csökkennek. Az extraadó 36 milliárdról 6-ra csökken, ha a kamatstop meghosszabbításra kerülne 2024 végéig ennek költsége 6-7 milliárd lenne a tavalyi 24 helyett, szlovén akvizíciós költség – pár milliárd, ukrán-orosz leírást nem várnak. 
----
A fő kérdések, hogy ezek után mikor és milyen elemzői célárak érkeznek és hogy világszintű összeomlások elmaradása esetén a BÉT ilikvid piacán a havonta több millió részvényt mozgató-árazó egy darab (maximum kettő) algoritmus kezelője milyen napi-heti programokat tölt be a HFT-nek miközben tart az srv is… 
A Q1 már be fogja mutatni, hogy a bank negyedévente mire képes a bevételt és a működési eredményt illetően 2024-ben, a tények az elemzőknek és az algoritmuskezelőknek is pozitív meglepetéseket fognak okozni. Ja, hogy közben le-fel mozog az árfolyam? Valóban van egy ilyen tulajdonsága, de ez a trenden egyelőre nem változtat, ahhoz valamilyen váratlan világrengető-bankrengető esemény szükséges... 
Mennyit ér az OTP? 2024. 03. 08. 01:01
Nem szép dolog, de mint látható az árfolyamkarbantartó algoritmus kezelőjéhez már 3-4 napja kiszivárgott, hogy 1000 milliárd alá szorítja a menedzsment az éves számviteli profitot. Ázsiában eltüntettek amit csak akartak és a belebegtetett még nem végleges 535 forint osztalék sem túl sok… Ezeket viszont az algoritmus már beárazta mivel tőke alapján most így 17550 a fair ár vagy 5-ös p/e alapján 17700. Nem csoda, hogy M-on nincs brutális story a tőzsdén, hiszen minden előre kiszivárog, szomorú egy környezet… 
A kérdés az, hogy lesz-e ebből piaci csalódás, mert a kamatmarzs, a bevétel, a korrigált eredmény 1009 milliárd és főleg a 2024-es évre vonatkozó menedzsment várakozások biztatóak és így a következő évek éves eredményei akár tovább növekedhetnek is, mert Üzbegisztán is éves szinten legalább +60-at kellene hozzon a -22 helyet ami már kb +80 milliárd a tavalyi évhez mérve...
Sok sikert mindenkinek!
Mennyit ér az OTP? 2024. 03. 06. 22:46
Stratégiai kérdéseket kell megtárgyalnia a menedzsmentnek, ugyanis van egy évente 1000 milliárd körüli számviteli profitot termelő bank és ez a bank és a pénz is elsősorban a részvényesek tulajdona (kellene legyen). Q4-ben a bank több mint 600 milliárd forint bevételt szedett be, a stratégiai kérdés, hogy ebből mennyit engedjenek nyereség és tőkenövekedés címén a részvényesek javára elkönyvelni, illetve mennyit írjanak le - dugjanak el - tartalékoljanak más célokra különböző indokokkal.
 
Ami nem választható leírás az a román részleg eladásából eredő kb 60 milliárd goodwill. Továbbá adott még az 50%-os kulccsal a 2023. évi profitra utólag bevezetett ukrán windfall adó. Ez az adó a banknak az ukrajnai éves profit nagyságától függően a helyi adón túl további 20-25 milliárd céltartalékolási és/vagy adóforintjába kerül a Q4-ben. Van még a működési költség kb -235milliárd, melyet nem szándékoztak növelni a Q4-ben, de az éves bónuszok most kerülnek kifizetésre és az is -20-40 milliárd lehet. 
No, és akkor a híres üzbég bevásárlás. Amely most már lehetne erősen nyereséges is, de ha úgy döntenek, hogy 2023-ban csökkenteni akarják a számviteli eredményt és a lehetséges osztalékot is, akkor itt durván céltartalékolni fognak, illetve bárhol máshol is tudnak kvázi cél nélkül céltartalékolni.
-
Nem szükséges azonban rossz szándékot feltételezni a menedzsment részéről, ugyanis, ha valamivel kisebb a 2023-as eredmény és a kifizetett osztalék, akkor 2024-ben kibűvészkedhető egy eredménynövekedés miközben az elemzői gárda jelentős visszaesést vár. 
Mondjuk az Erste 135 milliárdos Q4-es várakozása erősen negatív, de volt már, hogy ez a negatív feltételezés bejött nekik.
Mi a negatív változatban egy kb 615bevétel-270működési költség-45céltartalék-25ukrán adó-60román goodwill-50tao = 165 milliárd, pozitív esetben pedig kb 635-260-20-25-60-50tao = 220 milliárdra várnánk a számviteli eredményt, de a lényeg az éves bónuszok és ukrán extraadó nélküli negyedéves korrigált profit, amely 300 milliárd körül van most (ami éves 1200 milliárdnak felel meg), ez a bank belső értéke, ezt kell elérni 2024-ben is. Az ebből történő levonások a menedzsment, a szabályozói környezet és az egyedi tételek által okozott „zaj”…
-
Amennyiben kisakkozzák, az 1000 milliárd körüli éves számviteli profitot úgy hogy a korrekciós tételek éves szinten kinullázzák egymást, (mi okvetlenül ezt tennénk), akkor a piac és az elemzői társaság nagyot fog nézni, mert most mindenki úgy gondolja, hogy csak az egyedi tételek okán kiugró az eredmény, pedig dehogyis, azok nélkül is kb. pont ugyanannyi lesz a korrigált eredmény. Ami az elemzői konszenzust illeti a Q4 korrigált eredmény átlaga 221 milliárd, a román goodwill okán levont -60M által a számviteli profit így náluk 150-160 milliárd körül lenne.
-
   
A részvény árazását illetően, ha maradna a gyorsjelentés után a mostani 5-ös p/e akkor az a 18250-19250 ársávot jelentené. A jelenlegi 1,2-es P/BV viszont a 18000-18500 körüli árat implikálná. Nyilván az elsődleges szempont az árazást illetően a menedzsment hosszútávú előrejelzései, majd később a FED és EKB kamatvágásai és végül az ukrajnai háború lezárása, ekkor lesz az árazás ismét 10-es p/e körül, nagyobb „világvége” események elmaradása esetén addig érdemes tartani és longban gondolkodni...
OTP részvényesek ide! 2023. 11. 30. 16:51
Záró mennyiségen nem meglepődni ám: MSCI indexek ma.
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 11. 00:06
Helyesen: Ha esetleg a háború véletlenül mégis véget érne, akkor egy éven belül 40.000 - 50.000 az ára.... 
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 10. 23:52
A gyorsjelentés több mint rendben van, a bank egyedi tételek nélkül negyedévente képes 300 milliárd adózott profitot megtermelni az üzbég bank nélkül is! 
Az elemzői call-on azt a két dolgot akartuk kideríteni, hogy tudja-e ezt ismételni 2024-ben, valamint azt, hogy mi lesz a sorsa a felhalmozott részvényesi tőkének. Vannak jó hírek is, illetve a szokásos halogatásos taktikát ismét elővette a CFO. Konkrétan, szerinte a kamatkörnyezet 2024-ben ideális lesz egészen addig amíg az MNB vágja a kamatokat az EKB pedig változatlanul tartja a sajátját, ezen időszakban a kamatbevételek tovább növekednek és a csökkenő magyar hozamkörnyezettel az egyéb átárazási bevételek is. A kockázati költségeket változatlan mértékűre várják 2024-ben is, tehát 0 és 0,3 közé. Az egyszeri negatív tételek között nem várnak a hazai bankadó kivételével 10 milliárdnál nagyobb tételt. Nem terveznek a tavalyihoz hasonló mértékű béremeléseket, mert a munkaerőpiac kevésbé feszes.
-
Előbbiek teljesülése esetén és az üzbég bank bekapcsolódásával becslésünk szerint 2024-ben a korrigált negyedéves profit 2024-ben nemhogy tartja majd a 300 milliárdos szintet, hanem normál helyzetben negyedévente a 350 milliárdot(1M$) is meg tudja haladni. Az ilyen céget pedig már a bolygó prémium cégeinek Forbes Top 250-es elit klubjába sorolják és minden alap tart belőlük. Ez egyébként ceteris paribus 5000 ft/rv éves EPS-t jelentene (ez ROE 28%, ami a pmáp-nál is sokkal jobb).
 
Ami kevésbé volt szimpatikus, hogy a tőkeallokáció kérdésére sokadszorra is a „szeretünk többet adni a részvényeseknek (sic!), de majd csak jövőre döntünk arról, hogy milyen formában és mennyit” panelt vették elő. Tehát rossz szokásuk szerint még 4-5 hónapig semmi info nem lesz erről… 
Kazahsztáni akvizíciós pletykára lényegét tekintve no comment volt a válasz …
 
Előbbiektől függetlenül a BVPS alapú árazás még novemberben 15.000 fölé kell vigye az árfolyamot és ha az EU pénzekről is lenne részleges megegyezés, akkor még idén 17.000 fölé is benéz, ehhez kell jövő héten az USA infláció csökkenése és a Powell némasága, az utolsó (némasági) feltétel ritkán teljesül... 
Mostantól és jövőre is magyar hozamok le 6% felé, ezért P/E szorzók pedig fel, csak az adja el aki ennél jobb befektetést tud...Ha esetleg a háború véletlenül mégis véget érne, akkor egy éven belül 50.000 az ára.... 
Sok nyerőt mindenkinek
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 09. 21:38
A piaci konszenzus Q3-ra a következő:
 
működési eredmény 305,5 
milliárd korrigált adózott eredmény 239 milliárd 
számviteli profit 224 milliárd
 -
a saját becslésünk pedig: 
működési eredménysáv 340-370 milliárd 
korrigált adózott eredménysáv 285-325 milliárd. (a céltartalékolás mértéke nagyban befolyásolja) 
számviteli profitsáv 265-315 milliárd. Ez utóbbi teljesülésével a T12M EPS már holnaptól a 950-1000 milliárd sávba kerül és a Q4 még hátra van.
 
A kiugró eredményen kívül kellene egy konkrét bejelentés is a tőke várható felhasználásáról…
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 09. 11:53
Nem rombolja a részvényesi értéket, ha megjelenik a gyorsjelentésben mint saját tőke és egy éven belül előre bejelentett akvizíciókra vagy osztalékra felhasználják ezzel is emelve a napi árfolyamot. Nyilván van a menedzsmentnek egy modellezése-forgatókönyve a következő évekre vonatkozóan, de az szinte biztos, hogy a 4000 ft/rv éves EPS középtávon (2-4 év) növekedésre van ítélve. Ebből egyértelmű kell legyen a menedzsment számára is, hogy a szokásos mantrájuk: „majd meglátjuk mi lesz évzárás után” -éves ismétlődéssel- év közben nem tartja reális szinten az árfolyamot. Tehát nélkülözhetetlen legalább egy ígéretnél határozottabb vagylagos kijelentés miszerint, ha nincs megfelelő akvizíciós célpont, akkor 3-6 hónapon belül nagyobb mértékű sajátrészvény visszavásárlás vagy osztalékkifizetés lesz.
-
     
Elérkezett az az időszak amikor nem lehet tovább takargatni a brutális részvényesi értéket-tulajdont. Nagyobb akvizíció elmaradása esetén minimum 1000 ft/rv rendkívüli osztalékot vagy egy évig tartó napi kb 1 milliárd értékű sajátrészvény vásárlást és bevonást kellene bejelenteni már most Q3-ban a cégnek. A menedzsmentnek meg kell értenie, hogy az eddigi út nem járható tovább, a piac ezt nem jutalmazza… 
A gond viszont az, hogy a közgyűlési döntéseket baráti szavazatok által még mindig a menedzsment irányítja és a független részvényeseknek ezekre kevés ráhatásuk van...
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 09. 08:59
Előbbi hozzászólásunkat vitaindítónak szántuk. Akkor mérvadó amit írsz amikor a piac ROE és/vagy EPS alapján áraz egy részvényt. Szerintünk OTP-nél a háború kitörése óta nem ez a helyzet, tehát lehet bármennyi a ROE és az EPS ez nem tudja a historikus 10 P/E árazási szintet biztosítani. Válságokban a bankokat sűrűn BVPS alapján árazzák, ezt az értéket pedig a BV (saját tőke) növelésével lehet befolyásolni, hogy ezt sajátrészvény vásárlással vagy tőkefelhalmozással végzi a cég az mindegy. A lényegi kérdés inkább az, hogy a SBER esetében miért megengedőbb a piac, mint az OTP-vel szemben? Ugyanis nem igaz az, hogy az OTP geopolitikai kockázatai nagyobbak mint az orosz banké. Ezért gondoljuk, hogy a geopolitikai kockázat megszűnéséig az egy részvényre jutó tőke növelése tudja leginkább befolyásolni az árfolyamot (az elmúlt 18 hónap ezt támasztja alá). Akinek más információja-ötlete is van írja meg...
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 09. 00:26
A piaci konszenzus a Q3-ra a következő:
 
működési eredmény átlaga 305,5 milliárd
korrigált adózott eredmény átlaga 239 milliárd
számviteli profit átlaga 224 milliárd
 -
A mi becslésünk ezektől több szerintünk több is lesz, viszont nem ez a lényeg, mert az eredmény növekedése a trendet határozza meg. A részvény árazását pedig sok minden más. De az nagyon is elgondolkodtató, hogy jelenleg a SBER-t 22, a PKO-t 15 az OTP-t pedig 4 körüli P/E árazáson kereskedik!
 
Előbbi árazások alapján, tehát nem az orosz-ukrán háború vagy az EU-s pénzek hiánya, a kormányzó struktúrák kockázata, a FED/ECB kamatemelései, lokális hozamkörnyezet, helyi valuta gyengesége a diszkontálási ok, mivel ezek a másik két banknál is megvannak, sőt a SBER-nél még inkább, akkor tehát mi?
-
Vélhetően a BVPS alapú árazás a megoldás, ez esetben viszont könyörtelenül kell növelni a saját tőkét, mert eredmény + ROE alapon és a PKO, SBER páros alapján OTP-nek az idei 4000 ft/rv EPS-el a 60.000 – 88.000 sávban lenne a helye…
Mennyit ér az OTP? 2023. 09. 06. 09:56
Volt egy negatív várakozás augusztus 31-e és szeptember 5-e között a szlovén bankadó mértéke okán plusz a Moodys és a hó végi zárás is ekkor volt. Moodys nem indokolt esést a szlovén adó mértéke pedig 0,2% lett ez évi kb 10 milliárd lenne az OTP esetében amiből levonják az eddigi önkéntes befizetéseket. 5 évre ez kb 200 ft/részvény az 1000 milliárdos profithoz mérten az évi 10 milliárd az kb 1% tehát a 900 forintos esés ismét egy negatív túlreagálás.
-
   
Ezen kívül: A JP Morgan 14900-ról 17800 forintra emelte az OTP bankra vonatkozó célárfolyamát felülsúlyozási ajánlással.
Mennyit ér az OTP? 2023. 08. 17. 08:50

https://www.vg.hu/hirek/2023/08/megemelte-az-otp-bank-celarfolyamat-a-goldman-sachs
Még kb. 5-6 célármódosítás várható, viszont a piacnak ez csak az egyik mozgató-árazó tényezője ...
Mennyit ér az OTP? 2023. 08. 11. 23:22
 Zártláncú (előfizetős) információt technikailag nem lehet linkelni, internetre pedig explicite még nincs kitéve, hogy az erre jogosultak kiteszik-e vagy megírják-e egy cikkben azt nem lehet tudni.
-
Implicite viszont itt is ellenőrizhető: https://www.marketscreener.com/quote/stock/OTP-BANK-NYRT-6491747/consensus/
Ha a kurzort a Price target over the last 5 years grafikonon nagyon lassan mozgatod, akkor látszik, hogy augusztus 9-én a HSBC 18.000-es célára volt a high value, augusztus 11-én ez 18.500-re ugrik, ez a Morgan Stanley mai célára. 
A Revisions fülön pedig a mai eps becslésük repítette fel a 2023-as év eps grafikonját …
Mennyit ér az OTP? 2023. 08. 11. 14:11
Elemzői telekonferencián elhangzott, hogy:
- a jövő évre várt eredmény robbanás már mostanra megérkezett és ez a korrigált eredményszint (az egyszeri tételektől eltekintve) a jövőben még emelkedik is. 
- a CEE hitelkockázatok hasonlóak lesznek a Nyugat-Európai eurozónás hitelek alacsony kockázataihoz ezért a céltartalékolások növekedésére H2-ben nem számítanak. 
- a csökkenő infláció és hozamkörnyezet okán Q4-től a Q2-höz viszonyítva jelentős akár 100 milliárdos eredmény bővülés várható a magyar operációnál. (Mi tesszük hozzá, ezzel biztosítottnak látszik 2023-ra az 1000 milliárd feletti éves számviteli eredmény)
-
Ma reggel a Morgan Stanley elsőként 14.000-ről 18.500-ra emelte a célárat, a többiek jövő héten követik...
-
A mindig okosabb szkeptikusoknak lehet realizálni és shortolni...
Mennyit ér az OTP? 2023. 08. 10. 00:59
Igen ezeket már pár negyedéve itt is leírtuk, de az árazó algoritmusok tulajdonosai nagyon nem akarják ezt tudomásul venni. 
No, ami késik nem múlik alapon az angolszászok 3-4 millió darabot vettek vissza a magyar Pistikéktől és ezzel az árfolyam 10.000-ről 14.000-ig ment. Ha megveszik a még 50 millió eladott darabot, akkor a quantok jövőre elvihetik az árfolyamot 50.000-ig is, ugyanis a 4000-5000-es eps alap 2024-ben adott lesz ehhez...
-
Nos, majd kiderül, vagy Vlagyimir és VH III által mégis beborul? 
Mennyit ér az OTP? 2023. 08. 09. 23:09
Q2-ben nem az a kérdés, hogy rekord eredmény lesz-e, hanem az, hogy mekkora lesz ez a rekord. Amikor tavasszal számolgattuk, akkor a 275-285 milliárdos sávba becsültük a Q2 profitot, azóta voltak pozitív változások a működési környezetben ezért jelenleg 275-320 milliárd a becslés, az egyszeri tételek miatt is széles a sáv. Remélhetőleg ezt semmilyen negatív meglepetéssel nem sikerül most lerontani, mivel egy ilyen Q2-es eredménnyel az éves 800 milliárd profit bőven meghaladható, esetleg még a 900 milliárd is elérhető. 
-
Emlékeztetőül az eddigi rekord évben 2021-ben az éves profit 450 milliárd volt az ATH árfolyam pedig 19590 forint. Nos, az idei éves profit az eddigi rekordnak durván a kétszerese lesz és hol kullog jelenleg az árfolyam? Ezek alapján érdemes elgondolkodni azon, hogy mi lesz hetes-hónapos távon nagy valószínűséggel az árfolyam pályája és a bátor shortosok sorsa. 
-
Legutóbb a Q1-es eredmények értékelésekor írtuk le, hogy az akkori shortosok 12.000 fölött ki lesznek végezve, ez júliusra meg is történt, ugyanis a tavaszi kb. 2.000.000 darab shortolt részvényből 360.000 tudott pozícióban maradni… 
Sok sikert az újabb bátor shortoló hedge fundoknak (a Pistikék és Mari nénik pozíciói ugyanis nem osztanak nem szoroznak az OTP piacán)... 

friss hírek További hírek