Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Marika113
Marika113 csütörtök, 08:51
Előzmény: #8098  Macus
#8099
6 alatti P/E rátáról beszélünk.
Macus
Macus csütörtök, 08:39
Előzmény: #8097  Marika113
#8098
24 ezres arfolyammal ki tudnek bekulni
Marika113
Marika113 csütörtök, 08:34
Előzmény: #8093  Macus
#8097
Extra osztalék nem lesz, csak nekünk fog annak tűnni, az rv. árfolyamhoz viszonyítva várható "magas osztalék". 6-7%, árfolyam meg mondjuk 24.000 ft. én ilyen 1400-1700 ft-os bruttó osztalékkal számolok. De akár ez fenntartható is.
Dimmego csütörtök, 08:25
Előzmény: #8095  Macus
#8096
Tévedjek nagyot és akkor kellemes meglepetés fog érni.:)
Macus
Macus csütörtök, 08:20
Előzmény: #8094  Dimmego
#8095
Azok apropenz es evente ezer milliard profitot termel a bank. Szimplan nem ulhet a penzen mert az a reszvenyeseknek nem jo. 
Dimmego csütörtök, 07:36
Előzmény: #8093  Macus
#8094
OTP nem fog irracionális árat fizetni ez biztos. CsS nem vállal felesleges kockázatot, minthogy sajnos sztem nem fog extra osztit sem fizetni, hanem várni fog a következő vásárlási lehetőségre ( Üzbég, ukrán, azeri bankok stb... ). De ez csak saját vélemény természetesen, én ezzel spekulálok és tervezek.:)
Macus
Macus csütörtök, 06:36
#8093
Sracok mit szoltok a luminor arversenyhez? Megerne meg annal is dragabban venni ? 2.1 mrd lehet az ajanlat most. Vagy akkor inkabb mashova fokuszalni es extra osztit adni egyelore es jovore megnezni egy nagy vadat ismet. 
berlini
berlini hétfő, 20:18
Előzmény: #8091  InaktivForumozo
#8092
Én még ott maradtam le, hogy középárfolyamon vált.
Jó tudni.
Tanulni bizony azért lenne mit.
Az OTP-nél egy kártyát igényelni azért sokkal komplikáltabb mint a Revolutnál.
értékpapirszámlám van az OTP-nél.
Hogy mennyit ér?
Például:
ha egy Erstebankos certit akarok venni, akkor a kötési és korlátárat egy erstebankos oldalról tudom leolvasni, mert az OTP-broker oldalon nem találom
InaktivForumozo hétfő, 18:25
Előzmény: #8079  berlini
#8091
Szerintem is érdemes figyelni a Revolutot, tanulni a sztoriból. Viszont én nem vagyok ennyire pozitív vele kapcsolatban. Nekem is van, pár dologra jó (junior számla, haveroknak apróbb tartozást megadni), de rendes, jó banknak nem igazán tartanám. Komplexebb dolgokat nem tud (TBSZ), ügyfélszolgálata nincs, botrányos audit, stb. Komolyabb pénzt nem tartanék ott. Amúgy pont a Revolut az, amelyik nem középárfolyamon vált (bár tény, hogy közel hozzá, kb. +-0.5%), az OTP állítólag igen (azzal a csomaggal, amit te is említettél).
Marika113
Marika113 hétfő, 13:49
Előzmény: #8087  berlini
#8090
Nagyobb lett a jurta arra gondolt. :)
Marika113
Marika113 hétfő, 13:46
Előzmény: #8086  pomperj
#8089
Bankárnak is csapnivaló voltál. Megint mit trollkodsz itt?
berlini
berlini hétfő, 12:00
Előzmény: #8087  berlini
#8088
"Az OTP 10 év alatt megháromszorozta a mérlegfőösszegét, ez a bezárkozó bankoknál max a kétszerese lett."
Fontos adatot kihagytam.
A háromszorozás euróban értendő. 
Forintban négyszerezés feletti.
A konkurencia jobb "bezárkozó" bankjai érték el a kétszerezést. Vannak olyanok is ahol az infláció mértékét sem éri el a növekedés.
berlini
berlini hétfő, 11:50
Előzmény: #8086  pomperj
#8087
Bocs, János, de megint felületesen olvastál.
Én nem állitottam, hogy minden más bank téved és hülye.
Azt viszont igen, hogy többségük 2008 után kényszerpályára került amiatt, hogy a nagy ijedtségben a politikusok kierőszakoltak Európában egy gyors tőkemegfelelősség emelést és egy nagyon szigorú kockázatkezelést.
Azt sem állitottam, hogy a fejlődés motorja a bankrendszer. természetesen a műszaki innovációk és a modern technológiák. Azt viszont mint volt bankos Te is tudod, hogy a modern bankrendszer nélkül ezen technolgiák elterjedése nem lett volna lehetséges az elmúlt párszáz évben. A szabad pénzek begyüjtése és célzott kihelyezése nagyon fontos volt és továbbra is az lesz.
Abban viszont egyetértünk, hogy magyarország egyik nagy tragédiája, hogy alig van a modern technológiában számottevő cég nálunk. Akkumulátor összeszereléssel nem fogunk felzárkózni még Európában sem az átlaghoz.
Bezárkózó és expanziós bankolás:
megint állitasz valamit és nem nézel utána.
Az OTP 10 év alatt megháromszorozta a mérlegfőösszegét, ez a bezárkozó bankoknál max a kétszerese lett.
De ezen nem lehet csodálkozni. Az OTP az elmúlt 10 év alatt vett 3 szlovén, 1 bolgár, 3 szerb, 1 montenegrói, 2 albán, 1 moldáviai és 1 horvát bankot (miközben eladott 1 szlovák és egy romániai bankot)
A jurtás hasonlatodat, de leginkább a bankos versenyre való alkalmazását meg végkép nem tudom követni.
pomperj
pomperj hétfő, 09:43
Előzmény: #8083  berlini
#8086
Ujabb eszmefuttatas es erveles az OTP uzletpolitikaja mellett. jelige:
minden mas bank teved es hulye,  rossz az uzletpolitikaja. Egyedul az OTP a  helikopter.
.
1)Teves azt ideologizalni, es fokuszba allitani, hogy a fejlodes motorja a bankrendszer.
A muszaki innovaciok, az uj modern technologiak kepezik a fejlodes motorjat. Nem a bankrendszer.
A magyar tozsde egyik tragediaja az, hogy alig van modern technologia temaban szamottevo ceg.
Van  persze a "dedelgetett" pikszis. Ami nem vezetett eddig se sehova.
.
2)Bezarkozo versus Expanzios bankolas.
Egyelore a "bezarkozo"-nak nevezett Cseh es Lengyel gazdasagi es bankolasi  modell joval gyorsabb
 fejlodest produkalt 15 eve, mint az "expanziv"nak nevezett OTP bankolas modell  Mo-on. 
.
3)Konkluzio: "Nos, hosszútávon a Kelet-Európai verzió fog bejönni"
Ez is lehet.  Vagy forditva.
1100 evvel ezelott amazok ko hazakban laktak. Mi magyarok jurtaban. Ez a kulonbseg ma is megvan.
Marika113
Marika113 vasárnap, 14:18
#8085
Évvégére 22.000-23.000 ft közé várom, a 23.000 ft-ot fogja nyaldosni.
Marika113
Marika113 2024. 06. 22. 18:21
Előzmény: #8083  berlini
#8084
Minden szavad igaz.
berlini
berlini 2024. 06. 22. 16:27
Előzmény: #8082  berlini
#8083
Mindezzel együtt, az OTP a hagyományos banki élmezőnyben van már több mint 20 éve.
Miért?
1.
 Nyugat-Európában: nagy pénzügyi penetráció és verseny az ügyfelekért, aminek következtében alacsonyak a marzsok (1-2%) és sok bank  kockázatosabb ügyfeleknek is hitelez, emiatt a kockázati költségek is magasak. Mindehhez hozzájárult a 2008-as sokk utáni szabályozói túlreagálás. Több fokozatban egyreszigorúbb u.n. Bazel I. , II., és most 2025-től: Bazel III.-as szabályrendszert vezettek be.
Hogy ennek megfeleljenek a bankoknak 2 féle megoldásuk (és ennek kombinációja) maradt:
- tőkemegfelelőséget javitani eszközállomány csökkentéssel (igy csökkenő bevételek, arányában növekvő költségek és a kockázatkezelés szigoritása miatt növekvő céltartalékolás lett az eredmény. Nyereség alig maradt. Ha ezt a bankolás hajnalán egy zsidó bankár meghallotta volna, akkor hülyére röhögi magát, pedig akkoriban a bankrendszer szerepe még elhanyagolható volt. ma már azonban bővülő hitelezés nélkül nincsen gazdasági fejlődés. Európa vergődik az idióta politikusai miatt. Igy már érthető, hogy a Societe Generale francia nagybank miért adta el egy csomagban 6(?) balkáni leánybankját az OTP-nek. Hogy megmentse az anyaországi bankját. De ezzel eljátszotta a jövőbeni növekedés motorját.
- tőkemegfelelőséget javitani új tőke bevonásával. Ezt is megpróbálta pár bank. A 2007-es árfolyamához képest tizedáron bocsájtottak ki részvényeket és próbáltak elegendő tőkét képezni. Eredmény: kevés plusz tőke és tovább csökkenő árfolyamok 2011-18 között.
2.
kelet -Európában (Ausztriát is idesorolom):
- bezárkózó verzió: pld a lengyel és a Cseh bankok. Úgy gondolták, hogy a hazai piac eléggé nagy, nem kell a kockázatos terjeszkedés. Stabil de lassú növekedés, pár leánybanki bővüléssel fűszerezve. Rövidtávú részvényesi érdekeknek ez megfelelt. Stabilan magas P/E értékeltség (majdhogynem a nyugateurópai értékeltséghez közelitően.)
- Expanziós verzió: Nos nagystilűen az OTP, Erstebank és a Raiffeisenbank üzte ezt sikeresen. A Rafinak nagy pechje az orosz-ukrán háború, mert ha 2014 után (de különösen 2022 után) másképp alakul a helyzet, akkor az orosz leánybankból származott volna mára a nyereségük 70-80%-a. Az Erstebank lesz a balti térségben az OTP akviziciós versenytársa. Ezen bankok eredményes stratégiájának a titka, hogy évről évre ki tudnak termelni egy újabb akvizició fedezetét, csekély kötvénykibocsájtással (eladósodással). Mert piacaik többsége magas kamatmarzsos. Viszont ezen bankok értékeltsége rendkivül alacsony emiatt. Tizenvalahány éven keresztül max feleakkora mint az expanziós banki stratégiát kerülőké. 
2021 őszén volt egy kis reménysugár, hogy a kockázati felárat csökkentik a befektetők. 
Az OTP az 2024. 1. negyedében bebizonyitotta, hogy meg lesz az ezévi minimum 4000Ft/részvény eredménye. Ha a 2021 novemberi P/E=11 nél nagyobb értékeltsége felét megadnák most a tőzsdén, akkor az árfolyam 22 ezer körül lenne, de ehelyett a 18550Ft-os múlt hónapi részvényárfolyam alatt vagyunk. 17600-on zárt tegnap, azaz alig több mint P/E=4 az értékeltsége.
Konklúzió:
Nos, hosszútávon a Kelet-Európai verzió fog bejönni. lehet, hogy az OTP értékeltsége nem lesz egyhamar P/E=6 fölött, de ha 2-4 éven belül 6000Ft/részvény lesz az adózott éves eredménye, akkor ez 36 ezer ft-os "nyomott" árfolyamot jelent majd.
berlini
berlini 2024. 06. 22. 12:15
Előzmény: #8080  lehet
#8082
ahogyan már emlitettem, nekem mndkettő megvan.
Ha a Revolutra átutalok az OTP-ből, akkor azonnal megjelenik a számlámon (és eltünik az összeg az OTPs folyószámláról.)
Ha az OTP hitelkártyára átutalok (bankon belül) akkor az levonásra kerül a folyószámláról de csak másnap lesz a hitelkártyán jóváirva, ami adott esetben kelllemetlen órákat okozhat. (pld tegnap egy 160 eurós szállásszámla kiegyenlitésénél kellett pár óra kinlódás után a Revolutos kártyát feltölteni, utána érról fizetni, hogy ne töröljék a jövő hét vége egyik szállását Innsbruckban)
Revoluton nem kereskedtem értékpapirokkal, de az OTP brókernél nem lehet szarabb. (nagy amerikai bankok a befektetési szolgáltatásaikból élnek, az OTP meg elüldözi a pénzesebb ügyfeleket.)
Ami a Revolutnál természetes, azaz a kártyáról az automata középárfolyam vonja a pénzt külföldön, az az OTP-nél egy külön számlacsomagban elérhető csupán.
OTPs hitelkártyára nem tudsz kp-t befizetni
Van olyan bank Magyarországon ahol a hitelkártyát "túl lehet tölteni". Azaz, egy 300 ezer ft-os hitelkeretnél, ha 500 ezerért akarsz autót bérelni Mexicóban egy hónapra, akkor pluszban feltöltesz rá 200 ezret (ezzel debitkártyává változtatod) és lebéreled az autót. Az OTP-nél hitel letörlesztésén felüli feltöltés még csak meg sem látszik. Akkor látod, ha az adott hónap letelik.
stb.
Ezen kivül azt sem értem, hogy miért van az, hogy ha egy hitelközvetitő bróker ir egy cikket arról, hogy melyik banknál milyen összeget, milyen futamidőre lehet milyen törlesztővel felvenni, akkor az OTP miért nincs benne az első hat bankban? (Ennyit vettek bele az összehasonlitásba)
Marika113
Marika113 2024. 06. 22. 09:39
Előzmény: #8080  lehet
#8081
Egyenlőre nincs gond. De amit berlini fejteget, lehet gond 10 éven belül.. változik a világ.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek