Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mississippi
Mississippi 2024. 06. 12. 16:50
Előzmény: #5859  Alta21
#5860
1
Alta21 2024. 06. 12. 16:47
Előzmény: #5858  Mississippi
#5859
Gondolom, hogy az ilyen satírozott, rontottnak vett szavazat azért nem sok lehetett.
Mississippi
Mississippi 2024. 06. 12. 16:40
Előzmény: #5854  Alta21
#5858
Ahol számláltam ott 1% érvénytelen volt, ennek egy töredéke a rontás. Viszont a satírozott szavazólapról, rosszúl gondoltuk hogy érvénytelen. Úigy döntöttünk hogy új lapot kellett volna kérjen. Na akkor van a gond, amikor a logika nem találkozik a jogszabállyal. 
De mindegy, elfogadom, csak ha valami nem letisztult, akkor abból fennakadások vannak.
dexter 2024. 06. 12. 16:34
Előzmény: #5852  Peterbond
#5857

Választási szakértő szerint arra nem lehet jogorvoslatot kérni, hogy az érvénytelen szavazólapokat számolják át újra. Szavazókörönként lehet kérni újraszámolást nyomós indok esetén.
Nem tartom valószínűnek, hogy néhány, vagy néhány 10 szavazókörnél többe ezt meg tudnák tenni és ezt a választási bizottság is jóváhagyja.
Phylaxa 2024. 06. 12. 16:34
Előzmény: #5802  Peterbond
#5856
"Akkor miért lenne Vitézynek érvényes szavzat egy CSAK szentkirályira behúzott érvénytelen szavzat? Miért nem a Mihazánkosra vagy karácsonyra?"
     
Miért lenne érvényes? Pont ezt állítottam, hogy érvénytelen. De már meggyőztél, hogy ha ők erről nem tudtak, akkor nincs itt semmi látnivaló és nem kell újra szavazni, mert teljesen ok, így ment ez mindig, amikor 300 szavazat döntött és rajta volt valaki aki nem is indult. :)
Alta21 2024. 06. 12. 16:34
Előzmény: #5852  Peterbond
#5855
Sose becsüld le a kormánypárti lobbit...
Alta21 2024. 06. 12. 16:31
Előzmény: #5850  Mississippi
#5854
A Szavazatszámláló Bizottság tagjai nem tudják, hogy pl. te rontottál, csak akkor, ha azt szóvá teszed és új lapot kérsz. Sokan nem teszik ezt meg, mert sietnek, vagy szégyellik stb. , ezért elkerülhetetlen a rontott, vagy a véleményes szavazat.
badsector1
badsector1 2024. 06. 12. 16:30
#5853
Általában az újraszàmolaskor az szokott lenni, hogy a fideszes még nagyobb kúlönbséggel veszít. :))
Peterbond 2024. 06. 12. 16:26
Előzmény: #5847  Alta21
#5852
Meglepődnék ha 25 lenne. De felőlem keressék. Nem nekem kell 20.000 érvénytelen szavazatott átnézni újra.
Alta21 2024. 06. 12. 16:25
Előzmény: #5846  dexter
#5851
Már az a tény is elgondolkoztató volt, amikor ez év márciusában úgy módosították a választási törvényt, hogy a Magyarországon dolgozó külföldi vendégmunkások is szavazhatnak. 2026-ra vélhetően beindulnak a külföldi beruházások, sok-sok távol-keleti munkavállalóval, akik szavazati nem az ellenzéknek fognak kedvezni.
Mississippi
Mississippi 2024. 06. 12. 16:25
Előzmény: #5845  Alta21
#5850
Nem a bonyolultsági fokával van a bajom, hanem azzal, hogy egyrészt logikátlan ( vagy átsatírozás legyen, vagy új lap- inkább az utóbbi, azért ez mégsem egy keresztrejtvény ), másrészt szerintem ha a 192/1a és1b egy tekintet alá esik, akkor ahogy bélyegző nélkül a szavazólap irány a kukába, úgy a kettős szavazat esetében is kuka.
Peterbond 2024. 06. 12. 16:24
Előzmény: #5843  Second Wave
#5849
Egy sima Facebook komment volt. De azért kb reális leírása miként fordulhatot elő.
.
"az 1. és a 2. pont nem releváns, teljesen mindegy, hogyan volt le vagy áthúzva, és teljesen mindegy hogy a szavazó mit tudott vagy mit nem."
.
A legtöbb helyen fekete vonallal volt nyomtatóval kihúzva. itt nem is látszana ha SZ.A.-ra voksoltak. Vitézyék is a korábban belinkelt fekete tollal és vonalzóval áthúzott voksokat támadhatják mert itt lehetet véletlenül beikszelni a Fideszest.
.
2.  Elvben igen de érted hogy most azt próbáljuk lemodellezni milyen esetben fordulhat elő hogy valaki Vitézyre és a Fideszesre is szavazott. Azt próbáljuk megbecslni hány ilyen helyzet adódhatott elő. Ezek szerintem logikus pontok. PL ha tudta hogy visszalépet miért is ikszelte be a nevét egy áthúzott soron?
.
4. Miért nem releváns? ha nem vette volna észre akkor nem ikszeli be Vitézyt. Ha meg eleve tudta volna hogy hibás és nem közbe veszi észre eleve érvénytelenül akart szavazni.
.
5. Miért nem releváns? Ha kért új lapot kapott volna és leadott volna egy érvényes szavazatot.
.
7. Ezt nem értem. azzal érvelsz hogy nem mindenki nem tudta hanem mindenki beleszart. Az mennyivel reálisabb hogy pl Fideszes delegáltakat nem érdekelte hogy miből lesz érvénytelen szavazat? Szerintem nagyon kevés volt aki rosszul tudta a dolgot. De még kevesebb akiket nem érdekelt. Ha valaki nem tudta amúgy mit kell tenni ilyenkor az nem úgy csinálta hogy ok akkor dobjuk ki hanem esetekben amikor kérdéses hogy kell eljárni tuti megkérdezték az NVI-től vagy valakitől. Csak akkor nem kérdeznének rá ha biztosak a véleményükben ami viszont rossz kell legyen.
.
"Szóval ez egy szép hosszú lista annak érdekében, hogy a felületes olvasó elhiggye, hogy tök esélytelen olyan lapot találni, ahol van egy X a nőre, meg egy másik X VD-re, és ezt a lapot érvénytelennek vették.Ez ugyebár 3 feltétel, ha nagyon elemi részekre bontjuk."
.
A 3 feltétel tényleg a 3 legfontosabb rész. De a többi közte lévő pont ettől még pontosan reális arra hogy meg tudd becsülni mennyi az esélye ennek előfordulására. Hívhatod ködösítésnek de akkor is csak levezeti hogy hogyan alakulhat ki a 3 feltétel amit írsz. PL szerinted mennyi olyan lap van amin Vitézy helyett Karácsonyt ikszelték be? ugyanaz a 3 feltétel csak A helyett B jelölt. Mégis feltudod írni ugyanezt a 7 feltételt rá.
Alta21 2024. 06. 12. 16:21
Előzmény: #5847  Alta21
#5848
Mármint Vitézynek.
Alta21 2024. 06. 12. 16:19
Előzmény: #5846  dexter
#5847
"Ezek után nem hiszem, hogy lesz 400 rontott lap." Elég lesz 325 is.
dexter 2024. 06. 12. 16:16
Előzmény: #5789  Peterbond
#5846

Szerintem is hibás az érvelése Vitézynek.
Majd minden szavazókörben volt 2 fideszes delegált, kizárt, hogy ők nem tudták, hogy az asszonyság visszalépett.
A jegyzőkönyveket minden szavazóköri delegáltnak alá kell írnia, a fideszeseknek is. Külön jegyzőkönyv van a rontott lapokról. Gondolom, hogy a rontott lapokat különös gondossággal nézték át a fideszes delegáltak.
Ezek után nem hiszem, hogy lesz 400 rontott lap.
 
Ill. akkor már vizsgálják felül az I. kerületbe beköltöztetett 800 venezuelai szavazatait is.
Vagy a VIII. kerületbe a fideszes jelölt rokonához beköltöztetett 80 emberét.
És ki tudja mennyi ilyen van még?
Alta21 2024. 06. 12. 16:12
Előzmény: #5844  Mississippi
#5845
Gondolom, hogy annak is meg van az oka, hogy a szabályozás elég bonyolult, és sokszor nem egyértelmű, és nem mindig fejezi ki a választói akaratot.
Mississippi
Mississippi 2024. 06. 12. 16:09
Előzmény: #5841  Dehogynincs
#5844
Én viszont fel vagyok háborodva, mert ennél a lottószelvény kitöltés  is korrektebbuül van szabályozva.
Second Wave 2024. 06. 12. 16:08
Előzmény: #5789  Peterbond
#5843
nem tudom honnan van ez a lista, de visít róla a manipulatív szándék :-)
az 1. és a 2. pont nem releváns, teljesen mindegy, hogyan volt le vagy áthúzva, és teljesen mindegy hogy a szavazó mit tudott vagy mit nem.
A 4. pont nem releváns, tökmindegy, hogy a szavazó mit vett észre, vagy azt gondolta-e / vagy nem gondolta, hogy hibásan x-elt.
5: nem releváns
7: nem kellett mindenkinek rosszul tudni a szabályt, elég ha egy ember rosszul tudta, a többieknek meg fingjuk sem volt róla, vagy nem érdekelte őket.
Szóval ez egy szép hosszú lista annak érdekében, hogy a felületes olvasó elhiggye, hogy tök esélytelen olyan lapot találni, ahol van egy X a nőre, meg egy másik X VD-re, és ezt a lapot érvénytelennek vették.
Ez ugyebár 3 feltétel, ha nagyon elemi részekre bontjuk. A többi manipulatív ködösítés a szerző részéről.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 16:05
Előzmény: #5840  csendben
#5842
Nem foglalkozom a minuszolgatással, bár valami jelentése biztosan van. Én nagyon ritkán értékelek, többnyire (talán mindig) csak pluszokat szoktam adni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 16:03
Előzmény: #5839  Mississippi
#5841
Aki Alexandrára ikszelt, az másra is képes. Vannak ilyen választók.
Nem vagyok jogász, a matekhoz értek egy kicsit.
Engem nem hoz ki a sodromból, hogy két különböző fogalmat másként definiálnak. Az sem hoz ki a sodromból, ha egy fogalmat többféleképpen definiálnak.
Derékszögű háromszöget lehet definiálni Pitagorasz tétele nélkül meg Pitagorasz tételével is.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók