Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2024. 06. 16. 23:12
Előzmény: #6053  combo
#6060
Ne bosszants, 13. millió szavazó pár hónap alatt, efölött nem lehet elsiklani csak úgy és magyarázgatni a nagy semmit, mint ahogy te teszed.
Istvan78 2024. 06. 16. 23:10
Előzmény: #6051  Freszelés
#6059
Egzisztenciája mindenkinek van valamilyen, a kérdés, hogy van-e félnivalója ezt illetően. Egyébként miért lenne megfelelő az Orbán rendszer nekik, az átlagpolgárnak, amikor a nagy NER lopásokról hall, amikor azt hallja, hogy lecsúszunk a környező országokhoz képest, amikor azt tapasztalja, hogy romlik az egészségügy és az oktatás?
Peterbond 2024. 06. 16. 23:07
Előzmény: #6056  combo
#6058
Ok en ertettem felre.
Peterbond 2024. 06. 16. 23:05
Előzmény: #6053  combo
#6057
"Nézd, pár hozzászólással lejjebb írta valaki, hogy egy 6-8%-os pártnak mi értelme van."
.
Egy normalis demokraciaban nagyon sok. De egyre inkabb tolodunk a fele hogy magyarorszagon olyan mar nem lesz mar az emberek fejeben sem.
combo 2024. 06. 16. 23:05
Előzmény: #6055  Peterbond
#6056

Ironikusan mondtam. Feltehetően az olvtárs sem hangoztatta a "csak a legerősebb ellenzéki pártra van értelme szavazni" elvet, amíg a DK volt az a párt... Mert neki nem tetszett a DK (nekem sem). Csak itt arról van szó, hogy valid-e ez az érv.
Peterbond 2024. 06. 16. 23:02
Előzmény: #6046  combo
#6055
Az amerikai rendszert latva az eleg nagy zsakutca lenne. Ott egy szelsoseges kissebbseg fogva tarthat igy egy teljes partot es igy gyakorlatilag egy orszagot.
Peterbond 2024. 06. 16. 23:00
Előzmény: #6044  badsector1
#6054
Azert azt tenyleg sokan felreertik hogy nem az a baj hogy nem valamelyik konkret partnak van korlatlan hatalma es ennek egyetlen ellenszere ha egy masik partnak adunk ugyanolyan korlatlan hatalmat.
.
Azaz nem csak az a gond hogy most epp rossz kiraly van es majd kell egy jobb kiraly hanem hogy kiralysag van. Szoval signal nak sem az a celja hogy a Momentum legyen egymaga egy 2/3 os part egyedul. En MP vel is ugy vagyok hogy ok ha az Orban RENDSZER lebontasahoz kell egy osszellenzeki part am legyen ha a nep ezt akarja de en ezt is csak mint koztes megoldast latom jonak. A rendszer felszamolasa utan vissza kell ternie egy rendes tobbparzrendszernek ahol kompromisszumok utjan jonnek a dontesek es igy azok tenyleg az orszag tobbsegenek javat szolgaljak majd.
combo 2024. 06. 16. 22:56
Előzmény: #6048  Istvan78
#6053

Én meg úgy gondolom, hogy az a rendszernek jó, hogy "reményt látsz Orbán leváltására": addig sem a kockakövet dobálod... Legyen intő jel, hogy a 2022-es bukás után maga Orbán vigasztalta az ellenzéki szavazókat, hogy lesz ez még jobb is. Ha a remény elveszik, akkor jön ugyanis a forradalom...
Szerintem perpill leválthatatlanok. MZP egy rosszul sikerült mondata miatt meglett a kétharmaduk, és garantálom, hogy a választópolgárok minimum 70%-a egy 45 perces interjút nem nézett meg MZP-vel, csak azt kapta, amit a propaganda sulykolt. Nézd, pár hozzászólással lejjebb írta valaki, hogy egy 6-8%-os pártnak mi értelme van... Azt az olvtárs már elfelejtette, hogy 2022 előtt még meg lehetett csinálni, hogy egyéniben visszalépteted a jelöltedet, de országos listát azért állítasz. Ezt az opciót a fidesz lőtte ki 2022-re (lényegében), de senki nem dobált kockakövet, ilyen elméleti kérdésekkel ne zavarjuk a választópolgárokat. Stb-stb., majd MP-re készülve is faragnak valamit a választási rendszeren.
MP-től még egy dolgot várok: Belőle kinézem, hogy a Karmelitának is nekivezeti a tüntetőket, ha felbőszítik.
Te addig szurkolj, eresszük ki itt a fórumon a gőzt (vagy még jobb az ATV-n), addig sem repül a kockakő.
badsector1
badsector1 2024. 06. 16. 22:54
Előzmény: #6047  euler
#6052
Ne az elméleteket szaporitsuk mp brüsszelellenességével kapcsolatban.
A valósagban a Tisza pártot úgy felveszik a néppárti frakcióba mint a sicc, de mp annyira brüsszrelellenes, hogy na.
Freszelés 2024. 06. 16. 22:49
Előzmény: #6048  Istvan78
#6051
"főképp az egzisztenciájukat féltő átlagpolgárok szavaztak rá"
Szerintem meg akinek van egzisztencicája (kérdés persze, hogy ki hol húzza meg), az pont nem érdekelt a változásban, szóval az egzisztencicások jórészének jó a kiszámítható zorbán.
Istvan78 2024. 06. 16. 22:47
Előzmény: #6047  euler
#6050
"Az Orbán-rendszer bukása, az EU-s pénzekkel egy parazita maffiaállamot felépítő oroszbarát banánköztársaság bukása távolabb került, mint azt még tegnap is gondoltuk."
Ezt 22-ben, a választás másnapján írták?
Bandi_ujonc 2024. 06. 16. 22:42
Előzmény: #6047  euler
#6049
Ezt már párszor belinkelted, ami nem baj.
Kevés itt a hívő, nem kell ez a sértett dk póz. 
Istvan78 2024. 06. 16. 22:39
Előzmény: #6043  combo
#6048
Nem vakít el a rózsaszín köd. Az, hogy MP-ben sokkal nagyobb reményt látok Orbán leváltására, mint a 14 évig ezt sikertelenül akaró ellenzékben, az nem hurráoptimizmus. Pár hónap alatt 1.3 millió szavazatot gyűjtött össze, az egész országban sokan mentek el a gyűléseire, ezek megalapozzák az előbbi állításom.
Az részedről fantáziálgatás, hogy a magyar néplélek nem szerei MP-t. Ez szöges ellentétben áll a fentiekkel, 1.3 millió szavazat. Állítólag Budapest mellett a vidéki kisvárosokban, főképp az egzisztenciájukat féltő átlagpolgárok szavaztak rá, úgyhogy elfelejtheted a néplélekről szóló találgatásod.
euler 2024. 06. 16. 22:35
#6047
"Az Orbán-rendszer bukása, az EU-s pénzekkel egy parazita maffiaállamot felépítő oroszbarát banánköztársaság bukása távolabb került, mint azt még tegnap is gondoltuk."
Mintha csak én írtam volna:
https://www.facebook.com/photo?fbid=769491145173258&set=a.380122477443462
.
Egy ideig semmire nem fogok reagálni és Signal2-nek is ezt javaslom.
Hívőkkel - legyenek azok orbánisták, gyurcsányisták vagy magyaristák - mindig is kerültem a polémiát. Esetleg majd ha tisztul a lila köd a szemük elől ...
combo 2024. 06. 16. 22:27
Előzmény: #6044  badsector1
#6046
Minden kis párt felesleges, legyen kétpártrendszer!
Zanza2 2024. 06. 16. 22:24
Előzmény: #6040  Dehogynincs
#6045
Nem hasonlítgattam össze semmit, és senkinek nem nézek el semmit. Igyekszem objektívnek maradni, ami igen nehéz dolog, nyilván nem is sikerül mindig. Próbálok figyelni, hogy ne vakítson el se a szimpátia, se az ellenszenv.
Azért csak a "konzervatív, polgári" Orbán első ciklusáról írtam, mert azt dícsérgetted. Ha hiányát érzed, nyugodtan írd le kemény kritikádat a szoclib kormányokról, valószínűleg egyet fogok érteni a nagy részével, de attól Orbánnak semmit sem nézek el. Az első ciklusa alatti dolgokat sem, amikor kezdetben valóban kb feles koalícióban volt, de a ciklus végére teljesen leadarálta a partnereit. Ráadásul az általam említett gaztetteket semmiképpen sem az FKGP vagy az MDF követte el.
badsector1
badsector1 2024. 06. 16. 22:24
Előzmény: #6015  signal2
#6044
Te hanyszor 4 évet adnál a 6-8%-os momentumnak, hogy 50 % fölé menve legyőzze a fideszt?
combo 2024. 06. 16. 22:21
Előzmény: #6042  Istvan78
#6043

Elvakít a rózsaszín köd... Nem baj, én MZP-vel voltam így. Ha MP csak Gyurcsányt üti ki, és semmi mást nem ér el, az már egy fontos lépés lesz Orbán leváltása felé.
A tüntetései optimizmusra adnak okot, de szerintem elég nagy hurráoptimizmusra vall azt gondolni, hogy egy MP-szerű ember fogja leváltani Orbánt, akit a magyar néplélek nem annyira szeret (BMW előtt pózol, és mindig olyan, mint aki most jött egy teniszpartiról). Eddig sokkal inkább celeb, mint politikus. Akinek megvan a közönsége / rajongótábora, de az átlagmagyar, a melós/paraszt rühelli az ilyen figurákat.
Istvan78 2024. 06. 16. 21:54
Előzmény: #6016  signal2
#6042
Miért állíthatod, hogy MP igéretei tartalom nélküli igéretek? Van egy szép porgramlistája, ami szerinted is nagyjából megegyezik az ellenzék, a Momentum igéreteivel. Az ellenzék igéretei is tartalom nélküliek voltak? 
Téged egyáltalán nem érdekel, nem izgat már Orbán leváltása, ez a dolog addig érdekelt, amíg a Momentum volt játékban erre a feladatra. Azóta viszont a legfontosabb neked, hogy lejárasd MP-t és sajnáltasd az ellenzéket és olyannak mutasd fel őket, mint akik sokkal többre hivatottak MP-nél. Ezek a mondatok érvényesek Eulerre is, csak ő DK-s.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 16. 21:51
Előzmény: #6030  euler
#6041
Nem tudom. Eddig nem szavaztam soha MP-re. A facebookon sem fogok szavazni, mert elvből nem vagyok fenn és még emiatt sem fogok regisztrálni. De követem az eredményeket.
A 2022-es előválasztáson sem szavaztam, mert el akartam zavarni Orbánt, de nem Gyurcsányékkal.
Viszont eddig úgy áll a helyzet, hogy MP-rel elzavarnám.
A dk-val is előfordult, hogy nem egy napig, hanem hónapokig csigázta a híveit egy bejelentéssel.
https://www.delmagyar.hu/orszag-vilag/2023/02/evertekelojeben-a-kormannyal-szembeni-ellenallast-hirdetett-gyurcsany-ferenc
Gyurcsány bejelentette: a DK felkérte az árnyékkormányt, hogy őszre dolgozza ki és mutassa be a holnap Magyarországának programját. Erre azért van szükség Gyurcsány szerint, hogy elmondják az embereknek, „a DK-val tiéd lesz a haza, érted lesz a haza”.
Ha ez téged megnyugtat, akkor elárulom, hogy már árnyékkormány sincs. Belebukott a múlt vasárnapi vereségébe. Törődj bele, hogy nem a dk-val lesz tiéd a haza.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek